برگزیده های پرشین تولز

راهنماي جامع ثبت شركت

dehkade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان میخواستم بدونم برای ثبت شرکت چه مراحلی رو باید طی کنیم چه چیزهایی نیاز هست چقدر هزینه داره؟ حداقال شرایط سنی برای ثبت شرکت چیه؟ حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشیم؟

dehkade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی تو این مجموعه به این بزرگی کسی تا به حال شرکت ثبت نکرده و قوانینش رو خبر نداره؟

GHAHRAMANI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید بری اداره ثبت شرکت ها اونجا چند تا اسم بهت پیشنهاد می دن و شما یکیشو قبول می کنی بد یه ماهی میره به استعلام چند تا فیش هس که می ریزی به حساب ثبت و وزارت کشور و دادگستری و روزنامه رسمی کشور(واسه آگهی تاسیس شرکت و محل و اسم مدیرا و سرمایه اولیه) کارت پایان خدمت هم لازم داره بله در ضمن محدودیت سنی هم نداره سال قبل خرجش حدود 50تومن می شد(البته به جز سرمایه واریزی به حساب شرکت خودت که تاسیسش می کنی هر چقد که دلت بخواد ولی من توصیه می کنم یک میلیون ریال بریز نه بیشتر به خاطر دارای و مالیاتش) الان فکر می کنم یه کم گرون شده باشه حدود 80تومن اینا البته به جر هزینه های حمل ونقل و بدو بدوت به این ادارخ و اون اداره.

dehkade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز یعنی نمیتونیم اسمی که خودمون میخوایم رو انتخاب کنیم؟ اگر یکی از موسسین یا سهامدارا کارت پایانخدمت نداشته باشه وضعیه چه شکلی میشه؟ میشه شرکت رو ثبت کنن و کسی که پایان خدمت نداره هم جزو سهامدارا باشه؟

GHAHRAMANI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اسمی رو که خودت دوست داری می تونی انتخاب کنی در صورتی که قبلا ثبت نشده باشه و مغایر با قوانین نباشه در ضمت بدون کارت پایان خدمت با معافیت نمی شه هیچ کاری کرد.

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
فقط مدیر عامل باید حتما کارت پایان خدمت داشته باشه، و ریس هیئت مدیره و نایب رییس میتونن از معافی تحصیلی استفاده کنن.

فکر کنم نیازی نباشه سهامدار معمولی کارت پایان خدمت داشته باشه . من و یکی از دوستان دو سال یش ثبت کردیم کل مخارجش شد 20 تومن و دو ماه بدو بدو داشتیم ! یکی میگفت 200 تومن بدین 2 روزه ثبت میکنم که خوب ما نداشتیم

dehkade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از اطلاعاتتون مالیات برای شرکت ها به چه شکلی هست سالانه تقرببا چقدر میشه؟

mdibmehr2

Registered User
لایک‌ها
36
ما الان یه شرکت داریم... اسمش ایمن کاران شفق بیده...
اسم هاش باید 3 تایی باشه...
اسمای زاقارتی اونجاست....

GHAHRAMANI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مالیات بستگی به اظهارنامه مالیاتی یا دفاتر روزنامه تو داره و صنف به صنف فرق می کنه شما اگه اصلا کار نکنی و سود نکنی مالیات نمی دی اگه زیاد کار کنی و سود کنی مالیات زیاد می دی بر اساس فاکتورهایی که بیرون می ره و فلان.

dehkade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یعنی باور میکنن که کار نکردی؟

GHAHRAMANI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باید مدارک ارائه کنی که کار نکردی سا قبلا بهشون اطلاع بدی که کار نمی کنه شرکت و فعلا در حالت تعلیق هستش.

xalerebvar

Registered User
لایک‌ها
0
بچه ها سلام​
می خوام یه شرکت کامپیوتری ثبت کنم البته مدرکم کاردانی نرم افزاره و در ضمن کارت پایان خدمت هم ندارم می خوام بدونم که آیا واقعا مدرکت حداقل باید لیسانس باشه و اینکه حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشی؟

ممنون می شم جوابمو بدید
:blink:

yalqiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش رو بخواهيد من خودم خيلي دنبال ثبت شركت و... بودم. چند تا سايت تو اينترنت پبدا كردم گفتم شما هم فيض ببريد. البته قبلا مبحث كوچكي در اين مورد تو پي تي بود ولي خيلي ناقص و قديمي!;) در زير لينك صفحه هاي راهنماي ثبت شركت هاي مختلف رو از سايتهاي مختلف گذاشتم. اميدوارم بدردتون بخوره. از كسايي هم كه تجربه عملي يا منبع ديگه اي دارند خواهش مي كنم تجربيات خودشون رو اينجا قرار بدن تا استفاده كنيم.:rolleyes:

راهنمای مراجعین ثبت شركتها از سايت سازمان ثبت اسناد و املاك و...
راهنماي ثبت انواع شركت و راهنمايي هاي ديگر از موسسه ونك!
راهنمای تاسیس شرکت ، تعاونی ، موسسه از سايت فيري مگ!
راهنماي ثبت شركت از سايت اسناد خراسان
نگاهي به چگونگي ثبت يک شرکت از يانك مقالات فارسي
بانك قوانين و مقررات از سايت خانه تجارت ايران

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
ممنون . تاپیک بسیار مفیدی است .

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
در مورد شركتهاي تعاوني به چه صورته؟؟
چون هر چي باشه رو اونا وام مي دن و...

yalqiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد شركتهاي تعاوني به چه صورته؟؟
چون هر چي باشه رو اونا وام مي دن و...
نحوه ثبت شركت و شرايطش تو بيشتر لينكها اومده.........:blink:

yalqiz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كسي در مورد ماليات چيزي ميدونه؟؟؟؟ چند درصد از درآمد جزء ماليات ميشه؟

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
كسي در مورد ماليات چيزي ميدونه؟؟؟؟ چند درصد از درآمد جزء ماليات ميشه؟

تا اونجايي كه من مي دونم؛ اكثرا از اين مي ترسن كه بدون اينكه فعاليتي داشته باشن واسشون ماليات ببرن و اين تفكر غلطيه
شما مي تونيد در موعد مقرر (قبل از 31 تير ماه هر سال) به اداره‌ي ماليات مراجه كنيد و اعلام كنيد كه شركت من در سالي كه گذشت فعاليت تجاري نداشته، همين!! با اين كار براي هيچ ماليتي نخواهد گرفت...

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
مغازه چی؟ مغازه که شرکت حساب نمی شه

بالا