برگزیده های پرشین تولز

"کمک" مشکل با Babylon "کمک"

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

دوستان عزیز بنده یک نسخه از مترجم Babylon رو نصب کردم.اما موقعی که کلمه ای رو وارد میکنم که ترجمه بشه،بجای اینکه ترجمه اون داده بشه بر روی صفحه دیکشنری های نصب شده بر روی نرم افزار و دکمهBrowse میاد که هیچی نشون نمیده.کلی باهاش ور رفتم اما نتیجه نداد.
راستی این نرم افزار ورژن r13) 7.0.0) است.

در زیر عکس این وضعیت رو مشاهده میکنید.

ممنون میشم اگر بتونید F1 برسونید;)
2evgnky.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. دوست عزيز برروي دكمه‌هاي << رو به پايين هر ديكشنري كه كنار Browse هست كليك كن تا آن ديكشنري باز شود!! تمامي ديكشنريهاي شما بسته هستند! وقتي آنها را باز كني فلش‌ها رو به بالا مي‌شوند! به همين سادگي...

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/16
209.gif
60.gif

Stay alive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این روش درسته ولی چرا از نارسیس استفاده نمی کنی اون که قویتره .;)

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
منم این مشکل رو دارم، روی اون 2 تا فلش رو به پایین هم زدم ولی اتفاقی نیفتاد

سلام
36.gif

. دوست عزيز برروي دكمه‌هاي << رو به پايين هر ديكشنري كه كنار Browse هست كليك كن تا آن ديكشنري باز شود!! تمامي ديكشنريهاي شما بسته هستند! وقتي آنها را باز كني فلش‌ها رو به بالا مي‌شوند! به همين سادگي...

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/16
209.gif
60.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

به نقل از phoenix_i06 :
منم این مشکل رو دارم، روی اون 2 تا فلش رو به پایین هم زدم ولی اتفاقی نیفتاد
. خوب ممكنه كه مشكل از Register كردن برنامه‌تان باشد. بد نيست كه يك سري به سايت http://babylon5.blogfa.com بزنيد. من متاسفانه هنوز نسخه 6 را دارم و نمي‌توانم در اين زمينه به شما كمكي كنم اما اگر راحل مشكل نسخه 7 خود را يافتيد لطفن را حل آن را اينجا بگذاريد تا ديگران هم استفاده نمايند. ممنون.

به نقل از Stay alive :
ین روش درسته ولی چرا از نارسیس استفاده نمی کنی اون که قویتره .;)
. اصلن ضعف يا قدرت در ديكشنري بابيلون معني ندارد! چون تمامي برنامه‌هاي ديكشنري تعداد و تنوع كلماتشان محدود به ديتابيس همان نسخه مي‌باشند. اما در بابيلون به راحتي شما مي‌توانيد به هر تعدادي كه نياز داريد Glossaryهاي تخصصي را از سايت بابيلون يا هر سايت ديگري دونلود كرده و به بابيلون اضافه نماييد و در كنار امكانات بسيار خوب اين برنامه از آنها استفاده نماييد. براي مثال اگر ديكشنري Oxford داراي كلمات تركيبي كاملي هست به راحتي مي‌توان Glossary آكسفورد را از سايت بابيلون دونلود و به برنامه بابيلون اضافه نماييد. يا ديكشنري‌هاي تخصصي پزشكي، كامپيوتر، رياضي و ... حتا اصطلاحات چت با ترجمه فازسي، معاني فارسي error codeهاي مودم، ديكشنري فارسي به فارسي يا فارسي به انگليسي و ... (من خودم 400MB از Glossaryهاي مختلف بابيلون را دارم!)

. اما من از بين تمامي امكانات مختلفي كه اين برنامه دارد از امكان OCR اين برنامه خيلي خوشم مي‌آيد. اين توانايي به كاربران اين امكان را مي‌دهد كه كلمات را از هرجايي تشخيص داده و معاني آنها را نشان دهد. (از كلمات روي Title Barها گرفته تا Labelها و دكمه‌ها و فايل‌هاي مختلف متني PDF و ... ) همچنين زماني كه برروي يك كلمه در جمله‌اي كليك مي‌نماييد بابيلون سعي ميكند در آن جمله تركيبات مختلف آن كلمه با كلمات جانبي آن را نيز كه با هم يك اصطلاح يا ... را تشكيل مي‌دهند را بيابد. (حتا بيش از دو كلمه هم سابقه داشته است و همچنين نيازي نيست كه آن دو كلمه حتمن كنار هم باشند ممكنه يك كلمه بين آنها باشد.) براي مثال همين ID شما! stay alive اگر روي Stay كليك كنيد نه تنها معاني كلمه Stay را مي‌آورد بلكه در ابتدا معني كلمه stay alive با هم را نيز مي‌نويسد. براي آنكه OCR ، يك Glossary جديد را كه به بابيلون خود اضافه نموده‌ايد بر اساس كلمات موجود درآن به شكل كامل و سريع‌تر تشكيل شود، در بخش Configuration برنامه به تب General رفته و از آن پايين برروي دكمه Advanced كليك كرده و "OCR optimization" را در حالت High قرار داده و پنجره را Close نماييد. بر اساس سرعت سيستم‌تان Status آن از 0 تا 100 درصد خواهد رسيد و در 100% كلمه All Done را جلوي Status خواهد نوشت.

. بنابر اين مي‌توان برنامه بابيلون را تا حدودي يك GUI زيبا، ساده و باهوش براي Glossaryهاي مختلف دانست!! در زمينه توانايي و Glossaryهاي بابيلون تا حدودي در سايت http://babylon5.blogfa.com توضيح داده شده است.

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/16
209.gif
60.gif

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
36.gif

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/16
209.gif
60.gif

سلام
دوست عزیز مشکل به همین راحتی ها حل نمیشه!نمیدونم چشه اما هرکاری میکنم نمیشه ازش استفاده کنم.مجبورم uninstallش کنم:(

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. در پست قبلي هم عرض كردم، بد نيست پس از Uninstall نمودن نسخه كنوني، برنامه بابيلون معرفي شده در سايت http://babylon5.blogfa.com را نيز دونلود و چك نماييد. در همان سايت اعلام شده كه :
به نقل از from babylon5.blogfa site :

...

ه شرکت بابیلون از ورژن ششم سعی کرد که امنیت نرم افزاری خود را بالا ببرد و تا حدی موفق بود، به طوری که سریالهای آن پی از مدتی expire می شدند و به وسیله اتصال به اینترنت تشخیص می داد که کدام سریال معتبر یا غیرمعتبر است. ه
...

. راستي يك نكته مهم: برنامه بابيلون در صورت اتصال به اينترنت سريعن expire مي‌شود. من قبلن آن را توسط فايروال بلوك مي‌كردم اما بعدن راه بهتري را يافتم. در تنظيمات خود برنامه بخشي دارد كه در آن مي‌توان IP شبكه را تعريف نمود. من در آن يك IP مثلن 10.0.0.160 را مي‌نويسم و پس از اين كار ديگر نياز به بلوك كردن آن در فايروال هم نيست چون چنين IPيي كه معرفي نموده‌ام مربوط به شبكه‌اي نخودسياه مي‌شود و نه شبكه اينترنت!
4915.gif

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/17
209.gif
60.gif

existme

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام،
منم همين مشکل را داشتم البته روی بعضی ويندوزها اينجوری نميشد و ظاهرا مشکل فقط بعد از Patch کردن برنامه بوجود مياد من اين ورژن را uninstall کردم و بجای اون Babylon_Pro_7.0.3.11 را با کرکش نصب کردم مشکل حل شد.

saeed_saba

Registered User
لایک‌ها
2
سلام،
منم همين مشکل را داشتم البته روی بعضی ويندوزها اينجوری نميشد و ظاهرا مشکل فقط بعد از Patch کردن برنامه بوجود مياد من اين ورژن را uninstall کردم و بجای اون Babylon_Pro_7.0.3.11 را با کرکش نصب کردم مشکل حل شد.

آخرش مجبور شدم پاکش کنم و ورژن 6 رو نصب کنم.البته خیلی مهم نیست چون بابیلون اینقدر برنامه خوب و مفیدی هست که حتی ارزش نصب ورژنهای قدیمی رو هم داشته باشه.

در هر حال ممنون از راهنمایی دوستان;)

jaxi200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر شما گرامیان
اگر مهر ورزیده و لینک دانلود بهترین و پر حجم ترین Glossary انگلیسی به فارسیه و انگلیسی به انگلیسی را بگذارید سپاسگذار میشوم.
(یا نیز سایتی را در این زمینه معرفی کنید)
با سپاس

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

اگر مهر ورزیده و لینک دانلود بهترین و پر حجم ترین Glossary انگلیسی به فارسیه و انگلیسی به انگلیسی را بگذارید سپاسگذار میشوم.
. دوست عزيز لينك صفحه Glossaryهاي كامل بابيلون در تمامي زمينه‌هاي تخصصي در اين لينك هست. از آن لينك مي‌توانيد به لينك كليه ديكشنري‌هاي فارسي در اين لينك برسيد.

. به نظر من، بهترين ديگشنري فارسي اول hFarsi - advanced version به دليل جامع و كامل بودن و داشتن اصطلاحات زياد و دوم
Morteza English > Farsi به دليل مجزا نمودن فعل، اسم و ... هر كلمه و ساده گي در نوشتارش.اين ديگشنري هم كه از اسمش پيداست: HmT - Persian to English Glossary

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/04/23
209.gif
60.gif

jaxi200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
36.gif

. دوست عزيز لينك صفحه Glossaryهاي كامل بابيلون در تمامي زمينه‌هاي تخصصي در اين لينك هست. از آن لينك مي‌توانيد به لينك كليه ديكشنري‌هاي فارسي در اين لينك برسيد.

. به نظر من، بهترين ديگشنري فارسي اول hFarsi - advanced version به دليل جامع و كامل بودن و داشتن اصطلاحات زياد و دوم
Morteza English > Farsi به دليل مجزا نمودن فعل، اسم و ... هر كلمه و ساده گي در نوشتارش.اين ديگشنري هم كه از اسمش پيداست: HmT - Persian to English Glossary

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/04/23
209.gif
60.gif
سپاسگزارم گرامی.

jaxi200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر شما گرامی
پرسشی دیگر داشتم.
برای تلفظ چه کار باید بکنم.البته تلفظ آمریکایی را میخوام.آیا آن هم همانند glossary است .یعنی باید دانلود کنم؟
با سپاس

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. بله! بايد برنامه كوچك و مجزايي را نصب نماييد. اين برنامه را احتمالان در سايت Babylon خواهيد يافت. البته هم صداي زن آمريكايي دارد هم مرد، ولي صداي زن كه با نام Mary هست بسيار كلمات را زيباتر و رساتر بيان مي‌نمايد. يك فايل با حجم ~3MB هست با نام bab_ttsf.exe

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/04/24
209.gif
60.gif

jaxi200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سپاسگزارم دوست گرامی