برگزیده های پرشین تولز

يك پيشنهاد براي رفع مشكل Subscriptionها به تاپيك‌ها

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام به ادمين عزيز و مديران محترم
36.gif

. در طول اين مدتي كه كاربر فروم دوست داشتني PT بوده‌ام، از همان روز‌هاي اول با سيستم "Subscribe to this Thread" و دريافت فوري email در صورت ارسال پست‌هاي جديد مشكل داشته‌ام. در ابتدا فكر مي‌كردم اين مشكل فقط مشكل من هست اما بعدن متوجه شدم كه اين مشكل اكثر دوستان هم هست. حتا يك دوره يادم هست كه به مدت 1 يا 2 هفته اصلن پست‌هاي جديد تاپيك‌هايي كه عضوشان بودم به من ايميل نمي‌شد! و از آن روز به بعد مجبورم به غير از چك كردن ايميل، بخش كنترل پنل فروم را نيز چك كنم تا پست‌هاي جديدي كه ممكن است از دست سيستم Subscription در روند! را در آنجا بيابم!!
. تا زماني كه در فروم‌هاي ديگر عضويت نيافته بودم فكر مي‌كردم كه اين مشكل فقط در PT هست در حالي كه همانند اين مشكل در فروم P30world هم موجود است. گاهي وقت‌ها از چند پست جديد مربوط به يك تاپيك فقط يك ايميل از پست‌ها جديد ارسال مي‌شود! حالا بماند كه گاهي اوقات همان يك ايميل هم ارسال نمي‌شود و اگر ما كنترل پنل را چك نكنيم ديگر از پست‌هاي جديد آن تاپيك خبر دار نخواهيم شد.

. همانطور كه همه شما عزيزان واقفيد دريافت فوري خبر پست‌هاي جديد از طريق ايميل فوايد زيادي دارد (سرعت، آگاهي از پاسخ‌هاي جديد، ماندگاري آنها در ايميل و جواب دادن سر فرصت و ...) سرعت اين روش زماني كه كاربري از Outlook (يا برنامه‌هاي مشابه) براي دريافت ايميل‌هاي خود استفاده مي‌كند بسيار بالاتر، راحت‌تر و ايمن‌تر (از دست نرفتن خبر پست‌هاي جديد) از حالت چك كردن كنترل پنل فروم هست. (به خصوص كه اكنون فروم هم هيتلر شده)

. چند وقت پيش اين موضوع را با مدير محترم بخش شبكه آقا بهروز عزيز (bhrzk) در ميان گذاشتم و ايشان فرمودند كه اين موضوع را نمي‌توان كاريش كرد. (چيزي با اين مضمون!) خوب من هم چون دليلي و اطالاعاتي در اين زمينه نداشتم وضعيت كنوني را پذيرفتم. اما:

راه حل پيشنهادي براي رفع اين مشكل:
. اما هر انتقادي بدون ارائه پيشنهادي براي حل مشكل چندان اثر و فايده‌اي نخواهد داشت! پس از مدتي بنا به دلايلي نياز شد كه سوالي را در فروم تخصصي شبكه persiannetworks قرار دهم. پس از عضويت و ايجاد تاپيك با كمال تعجب متوجه شدم كه نه تنها سيستم ارسال ايميل آنها به درستي و به شكل صحيح عمل مي‌نمايد بلكه در يك تاپيك براي هر تعداد پست جديد يك ايميل جداگانه ارسال مي‌شود!!

. جسارتن! پيشنهاد من به شما بزرگواران اينه كه، ادمين محترم يا مديران عزيز PT با مسئولين آن فروم تماس گرفته و در زمينه رفع اين مشكل با آن عزيزان تبادل نظر كرده و مشكل فروم PT را حل نمايند.

پيشنهاد دوم!: (اضافه شد)
---------------------------
. مي‌شود براي هر تاپيك يك دكمه RSS ايجاد نمود. من 2 يا 3 ماه هست كه از RSS فروم استفاده مي‌كنم و كاملن هم راضي هستم. RSS تمامي انجمن‌هاي مورد علاقه‌ام (در حدود 20 تا) را به Outlook داده‌ام و به راحتي و به سرعت موضوع و مطالب تاپيك‌هاي جديد را رصد مي‌كنم. خوبي RSS در ايجاد نشدن ترافيك در اين هست كه به مجرد ايجاد هر تاپيك هيچ اطلاعاتي نياز نيست كه ارسال شود بلكه اين خود كاربر هست كه بايد به كمك برنامه RSS Feeder خود RSSها را چك نمايد.
-------------------------
. خوشبختانه اين سرويس در PT موجود است و به خوبي كار مي‌دهد.

. با تشكر و سپاس از توجه و زحمات شما عزيزان...

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/29
60.gif
27653.gif
26650.gif

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
نکته ای که هست ، این Email فرستادن اونقدرا هم جنبه ی مفید نداره ...

یکی از بدیهاش پایین آوردن بازدید کنندگان سایت هست .

بدی دیگه ای که داره اینه که ، ایمیل آدم میشه اسپم کده ، شما تصور کن ، شاید اگر تاپیکی بزنی که

شروع کنندش باشی و سوالی رو مطرح کرده باشی ، برات مفید باشه که با هر جواب برات یدونه میل بیاد

اما در اکثر فرومهای حرفه ای ( شما Persiannetwork رو مقایسه نکنین با اینجا ، اونجا از هر 100 تا تاپیکس

80 تاش تاپیکهای یکبار مصرف و سوال و جواب فردیه ) مانند Persiantools اکثر تاپیکها به صورت Public و General

در یک موضوع هستن ! و شما شاید یه سوال بپرسی که جوابش رو هم تو پست بعدی بگیری ، اما در طی

1000 پست آینده ، هیچ چیزی که به شما ربطی پیدا کنه پیدا نمیشه !!!!

پس زیادم این EMAIL چیز ضروری نیست ... هست ؟

پ ن : این یک نظر شخصی بود .

Sayrex

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
147

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. در ابتدا ممنونم از نظر‌هايتان...

به نقل از Radian :
.
...
اما در اکثر فرومهای حرفه ای ( شما Persiannetwork رو مقایسه نکنین با اینجا ، اونجا از هر 100 تا تاپیکس 80 تاش تاپیکهای یکبار مصرف و سوال و جواب فردیه ) مانند Persiantools اکثر تاپیکها به صورت Public و General
...
. دوست عزيز، حرفه‌اي بودن يا نبودن يك فروم دليلي بر صحيح كار نكردن يك سرويس خدماتي همانند Subscribe نيست! من به غير از فروم‌هاي ايراني در فروم‌هاي انگليسي (كه بعضي از آنها مشهور و حرفه‌اي هستند) هم عضويت دارم و سيستم ايميل آنها به درستي عمل مي‌نمايد. ولي هميشه فكر ميكردم كه اين مشكل فقط مختص فروم‌هاي ايرانيست!

...
اکثر تاپیکها به صورت Public و General در یک موضوع هستن ! و شما شاید یه سوال بپرسی که جوابش رو هم تو پست بعدی بگیری ، اما در طی 1000 پست آینده ، هیچ چیزی که به شما ربطی پیدا کنه پیدا نمیشه !!!!
...
. بله اين حالت براي تاپيك‌هايي كه كاربر به پاسخ خود مي‌رسد تا حدودي صحيح است. اما تاپيك‌ها فقط همين يك حالت را ندارند بلكه يك تاپيك آموزشي هر پست آن براي ايجاد كننده و افرادي كه موضوع آن تاپيك را دنبال مي‌كنند مهم است. اگر چه ممكن است در ميان پست‌هاي آن تاپيك پست‌هاي تشكر هم باشد و با دريافت ايميل چنين پستي و مشاهده اصل پست در ايميل ديگر نيازي به مراجعه به فروم براي تمامي كاربران عضو نمي‌باشد و خود اين امر از بار اضافه و ترافيك بي‌دليل كاربران بر فروم مي‌كاهد (بر عكس نظر دوست عزيزمان Sayrex) چون ايميل‌ها فقط حاوي Text بوده و عكس‌ها هم به شكل لينك در نامه قرار دارند . گاهي با مشاهده پست‌هاي جديد چنين تاپيك‌هايي فقط صاحب تاپيك يا افراد مطلع نياز به پاسخ گويي پيدا مي‌كنند و ديگر عضو‌هاي آن تاپيك نيازي به دسترسي به فروم نخواهند داشت و پاسخ‌ها را از طريق ايميل مشاهده مي‌كنند. (باز هم كمتر شدن ترافيك فروم)

. البته تاپيك‌هاي ديگري كه از اين الگو استفاده مي‌كنند هم مي‌شود مثال زد همانند: تاپيك‌هاي مشاوره‌اي (خريد سخت‌افزار يا استفاده از نرم‌افزار‌هاي خاص براي انجام عملي و ...)، خبر رساني و ... كه در چنين تاپيك‌هايي لازم است كه كاربر عضو اين تاپيك‌ها از تك تك پست‌ها خبردار شود. البته ممكنه كه بر اساس بعضي از مطالب پست‌هاي جديد نيازي به ارسال پست نداشته باشد. تمامي اين‌ها سرعت و صحت اطلاع رساني براي اعضا و ترافيك كمتر براي فروم را به همراه خواهد داشت.

بدی دیگه ای که داره اینه که ، ایمیل آدم میشه اسپم کده
. خب! اين سرويس را هر زمان كه بخواهيم مي‌توانيم براي هر تاپيك خاموش نماييم. (از ابتدا يا از ...)

. به طور كلي پيشنهاد من براي ايجاد يك سرويس جديد نيست بلكه تصحيح عمل كرد سرويسي هست كه موجود است ولي به درستي عمل نمي‌كند. حالا تك تك پست‌هاي جديد يك تاپيك را اگر ارسال نمي‌كند لااقل يكي از آنها را در روز (يا به نويت‌هاي تعريف شده در هر روز) ارسال نمايد.

يك نكته واضح: (استفاده از سرويس اطلاع رساني از طريق ايميل فقط زماني مفيد و سريع هست كه كاربر از برنامه‌هاي email client براي مديريت نامه‌ها خود استفاده نمايد و نه به شكل Web base كه در چنين صورتي دردسر استفاده از subscribeها بسيار بيشتر از چك دستي فروم هست!)

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/29
209.gif
60.gif

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
منم همين مشكل رو دارم. در ضمن كاش اين قسمت نوشته هاي جديد عملا اون تاپيكهايي كه پست جديد نخونده دارند رو رديف ميكرد و ارجاع نميداد به صفحه اصلي. اينطوري واقعا احتياج چنداني به اين اشتراك نبود، علي الخصوص براي اونهايي كه مدام به فروم سر ميزنند.

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
البته این نکته از قلم جا افتاد که فرومهای Majidonline ,PHALLS هم که من درشون فعالیت داشتم ، از این

سیستم MAIL بهره میبرند . ( البته من این سیستم رو خیلی وقته که غیر فعال کردم )

ممنون .

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
ببخشيد كه مزاحم شدم و اصطلاحا off topic مي زنم ، ميشه بپرسم اين رو براي كدوم ادمين نوشتين ؟ به جز شايان جان كه 2-3 روز يكبار توو PT پست مي زنه،‌ادمين ديگه اي اينجا نمي اد اون بنده خدا هم كه بخش مديريت رو براي خودش ممنوع كرده نمياد ! فقط يك باري اومد اينجا و يكي از تاپيك هاي من در مورد فيلتر رو پاك كرد !

كاش يك كاري بكني، روو اسم mozmar جان كليك كني و يافتن ارسالي هاش رو بزني ( ترجمه گزينه هه رو گفتم ) بعد بري پستهاي اين بنده خدا كه آگاه ترين مدير اينجاست رو بخوني ! چند تاش رو مي خواي لينك بدم نوشته نمي شه كه نمشيه !!!!؟ يعني چي ؟ يعني مدير ها نمي خوان ! همين !‌حالا برن از يك فروم ديگه در مورد رفع اين اشكال و راهكار هاي اون سوال بپرسن !!!!

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
منم همين مشكل رو دارم. در ضمن كاش اين قسمت نوشته هاي جديد عملا اون تاپيكهايي كه پست جديد نخونده دارند رو رديف ميكرد و ارجاع نميداد به صفحه اصلي. اينطوري واقعا احتياج چنداني به اين اشتراك نبود، علي الخصوص براي اونهايي كه مدام به فروم سر ميزنند.

خوب.. این مشگل فکر میکنم توی وی بی تنظیم داره! فکر میکنم میل زدن فقط برای تاپیک هایی هستش که داخلش ما 1 تعداد خاص پست داریم+مدت زمانی که از اخرین پست دیده شده توسط مال میگذره تا مدت زمان زده شدن پس جدید از 1 حدی(که این رو باید تغییر داد) بیشتر نشه.. تو سایر BB ها همینطوریه..

نکته دوم هم احتمالا منظورتون اینه:
263088-1.png

خوب مشگلش چیه؟ نمیره جدیدترین پست یا کلا باید 1 دونه گت نیو بنویسن فقط برای ساب اسکرایبشن ها؟

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
خوب.. این مشگل فکر میکنم توی وی بی تنظیم داره! فکر میکنم میل زدن فقط برای تاپیک هایی هستش که داخلش ما 1 تعداد خاص پست داریم+مدت زمانی که از اخرین پست دیده شده توسط مال میگذره تا مدت زمان زده شدن پس جدید از 1 حدی(که این رو باید تغییر داد) بیشتر نشه.. تو سایر BB ها همینطوریه..

نکته دوم هم احتمالا منظورتون اینه:
263088-1.png

خوب مشگلش چیه؟ نمیره جدیدترین پست یا کلا باید 1 دونه گت نیو بنویسن فقط برای ساب اسکرایبشن ها؟

ممنون!

خب، ميدونيد مشكل من چي بود؟ توي صفحه ايندكس پي تي، يك لينك "نوشته های جدید" هست كه به جاي اينكه به گت نيو بره، ميره به اينجا:

http://forum.persiantools.com/?nojs=1#pt_forumsearch

چيزي كه من تا حالا امتحان نكرده بودم اينه كه توي اين صفحه بعدي، حالا يك لينك "New Posts" هست كه به گت نيو لينك داده شده!!

اميدوارم اين باگ براي خنگايي مثل من رفع بشه! لوووول بخنديد ولي نه زياد!!

و بازم ممنون!
Laie_54.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. دوباره از تمامي دوستان متشكرم...
به نقل از Radian :
خب نه گویا ایشون این طوری میخواد که بدون مراجعه به فروم متوجه اتفاقات بشه ...
. دقيقن منظور من هم همينه!!

. اما يك راه حل ديگر هم به ذهنم رسيد!! (عجب ذهن خلاقي!!!
4915.gif
البته اين تراوشات به خاطر بيكاريستا) كه از راه قبلي زحمتش براي ادمين‌ كمتره و نيازي نيست كه با مسولان ديگر فروم‌ها نيز به خاطر آن گفتگو كنند چون مشابه آن را الان هم در PT دارند و هم اينكه بر خلاف سرويس ارسال ايميل باز هم بار ترافيكي بسيار كمتري بر سرور وارد مي‌كند.

پيشنهاد دوم!:
. مي‌شود براي هر تاپيك يك دكمه RSS ايجاد نمود. من 2 يا 3 ماه هست كه از RSS فروم استفاده مي‌كنم و كاملن هم راضي هستم. RSS تمامي انجمن‌هاي مورد علاقه‌ام (در حدود 20 تا) را به Outlook داده‌ام و به راحتي و به سرعت موضوع و مطالب تاپيك‌هاي جديد را رصد مي‌كنم. خوبي RSS در ايجاد نشدن ترافيك در اين هست كه به مجرد ايجاد هر تاپيك هيچ اطلاعاتي نياز نيست كه ارسال شود بلكه اين خود كاربر هست كه بايد به كمك برنامه RSS Feeder خود RSSها را چك نمايد.
(اين پيشنهاد به پست اول اضافه شد)

. خوشبختانه اين سرويس در PT موجود است و به خوبي كار مي‌دهد. البته براي نمونه، مشابه آنچه پيشنهاد دادم در فروم http://www.persianforum.net موجود است. يعني هم Subscribe براي تاپيك‌ها دارند و هم RSS براي انجمن‌ها و هم براي تاپيك‌ها.

. ولي يك نكته را در پرانتز و خودماني عرض كنم! در اين مدت 5 ماه كه به غير از PT عزيز در 4 فروم فارسي ديگر تقريبن فعالم و در 2 تاي ديگر فقط به شكل استفاده برنده (جمعن شد 7 تا !) واقعن PT از لحاظ نداشتن محدوديت‌هاي عجيب و غريب از بين همه آنها سرتر است. (البته بي انصافي هست كه Majidonline را در بين آن 7 فروم قرار دهم، امكاناتش و مديريت Majidonline بسيار خوبه و اصلن محدوديت‌هاي ديگر فروم‌ها را ندارد)

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/02/29
209.gif
60.gif

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,348
ممنون!

خب، ميدونيد مشكل من چي بود؟ توي صفحه ايندكس پي تي، يك لينك "نوشته های جدید" هست كه به جاي اينكه به گت نيو بره، ميره به اينجا:

http://forum.persiantools.com/?nojs=1#pt_forumsearch

چيزي كه من تا حالا امتحان نكرده بودم اينه كه توي اين صفحه بعدي، حالا يك لينك "New Posts" هست كه به گت نيو لينك داده شده!!

اميدوارم اين باگ براي خنگايي مثل من رفع بشه! لوووول بخنديد ولي نه زياد!!

و بازم ممنون!
Laie_54.gif
اون مربوط به اینکه شما با یه پراکسی سرور کانکت میشید و امکاناتی مربوط به اژاکس و جاوا و غیره توش درست عمل نمیکنه..!

Get FreGate:D

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام
36.gif

. با تشكر از مديريت سايت، در اثر تغييرات جديد در فروم، مشكل ارسال نشدن خبر پست‌هاي جديد توسط ايميل به نظر مياد حل شده باشد. ديروز 2 ايميل از يك تاپيك ارسال شد در حالي كه فاصله بين دو پست در حدود 5 ساعت بود!
157.gif
74.gif
در چند روز اخير هم ايميل‌ها به درستي ارسال شده‌است.

. با تشكر فراوان...
72.gif

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/03/05
209.gif
60.gif

بالا