برگزیده های پرشین تولز

i-mate SP5

971

Registered User
لایک‌ها
318
سلام
من میخواهم یک موبایل بگیرم که ارزش پولش را داشته باشد و افت قیمتش را کرده باشد و بعد از این افت قیمت زیادی نداشته باشد و خط دهی اش خوب باشد(برای ایرانسل) و شبکه بیسیم و سیستم عامل و دوربین نیز داشته باشد.

i-mate SP5 با توجه به قیمت و امکاناتش نظر من را به خود جلب کرده است. رمضانی با گارانتی 198 هزار و Qtek بدون گارانتی را 178 هزار تومان میدهد. آیا rom های i-mate بر روی Qtek نصب میشوند و آیا با قیمت ارزانتری سراغ دارید؟

من چند جا که نگاه کردم برنامه هایش نسبت به سیمبین و پاکت پی سی کم نمی آورد. آیا شما این نظر را قبول دارید؟

Nokia E51 و Samsung i550 و چند مدل دیگر نیز دیده ام اما در مورد قیمت و موجود بودن در بازار و کیفیتشان اطلاعات دقیق ندارم.

منتظر نظرات و پیشتهادات شما هستم.

با تشکر

Last edited:

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
سلام دوست عزیز.
اول اینکه این سری از ویندوز موبایل ها سری وین موبایل استاندارد هستند و اسمارت فون محسوب میشوند.

در حالت عادی رام های این دو برهم دیگر نصب نمیشوند. مگر این که رام کوک بشه...

به نظر من در حالت مقایسه هر چند که وین موبایل استاندارد (همونی که شما میخوای بخری) قوی تر از سیمبین است ولی از نظر کاربردی و غیره من سیمبین رو ترجیح می دهم.

971

Registered User
لایک‌ها
318
سلام دوست عزیز.
اول اینکه این سری از ویندوز موبایل ها سری وین موبایل استاندارد هستند و اسمارت فون محسوب میشوند.

در حالت عادی رام های این دو برهم دیگر نصب نمیشوند. مگر این که رام کوک بشه...

به نظر من در حالت مقایسه هر چند که وین موبایل استاندارد (همونی که شما میخوای بخری) قوی تر از سیمبین است ولی از نظر کاربردی و غیره من سیمبین رو ترجیح می دهم.
با تشکر از شما لطفا توضیح دهید که چگونه میتوان رام را کوک کرد.

شرکت آفاق سیستم تبریز O2 XDA mini S که همان i-mate K-JAM است را با نام W500 مونتاژ کرده و با توجه به کاتالوگش تنها فرق آن دوربین 2 مگاپیکسلی آن است. قیمت آن هم با گارانتی شرکت 335000 تومان است. چطور میتوان فهمید که دوربینش واقعا 2 مگاپیکسل است با نه؟

لطفا اگر ارزشش را دارد با بیان مزیتهای آن من را برای خرید آن و دو برابر کردن هزینه ام تشویق کنید.

این هم صفحه این POCKET PC
http://www.ast.ir/Productss.asp?pro_id=68

badform

Registered User
لایک‌ها
97
منم چند تا سوال در مورد W500 و sp5 داشتم .كسي هست كه با اين گوشي ها كار كرده باشه؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
با تشکر از شما لطفا توضیح دهید که چگونه میتوان رام را کوک کرد.

شرکت آفاق سیستم تبریز O2 XDA mini S که همان i-mate K-JAM است را با نام W500 مونتاژ کرده و با توجه به کاتالوگش تنها فرق آن دوربین 2 مگاپیکسلی آن است. قیمت آن هم با گارانتی شرکت 335000 تومان است. چطور میتوان فهمید که دوربینش واقعا 2 مگاپیکسل است با نه؟

لطفا اگر ارزشش را دارد با بیان مزیتهای آن من را برای خرید آن و دو برابر کردن هزینه ام تشویق کنید.

این هم صفحه این POCKET PC
http://www.ast.ir/Productss.asp?pro_id=68

دوست عزیز کوک کردن رام کار یک هکر برنامه نویس و خلاصه یک آدم این کاره ست. این رام ها را کوکر ها آماده می کنند و در یک سایت آپلود می کنند و ....
ممکن است برای یک مدل چندین رام کوک شده وجود داشته باشد و برای یک مدل وجود نداشته باشد. این موضوع بستگی به علاقمندی هکر ها به بعضی برند های خاص و چند موضوع دیگه دارد.
در خصوص کاجم یا (ویزارد) ... این دستگاه یک مدل قدیمی با سی پی یوی 200 مگاهرتزی است یعنی ضعف شدیدسرعت و پرفورمنس. در خرید پاکت پی سی باید به این موارد خیلی بیشتر از مسایل بی اهمیتی (یا کم اهمیت) مثل دوربین توجه نمود. به هر حال چون پرسیده اید باید بگویم به احتمال زیاد این 2 مگاپیکسل نرم افزاری باشد و البتهاگر 2 مگاپییکسل هم بود بدون اتوفوکوس و غیره چندان مالی نبود.

در خصوص خرید به ترد مشاوره برای خرید مراجعه کنید و اگر می توانید از اول تا آخر آنرا بخوانید و خصوصا 25 صفحه آخر را با دقت بخوانید. خرید پاکت پی سی به این آسانی که فکر می کنید نیست.http://forum.persiantools.com/t55988.html

971

Registered User
لایک‌ها
318
با تشکر از راهنمایی های شما با توجه به اینکه من نمیتوانم بیش از300 هزار تومن هزینه کنم در این رنج قیمت چه مدلی را پیشنهاد میکنید؟

badform

Registered User
لایک‌ها
97
منم شرايطم مثل 971 هست.و خودم جاما را در نظر داشتم.من از پاكت پيسي فقط اين سه كار را مي خواهم : منشي تلفن ضبط مكالمه بدون بوف و بلك ليست و از همه مهمتر يك صفحه خوب و بزرگ براي خواندن فايل هاي ورد و اچ تي ام ال فارسي.
تو اين مدل ها موندم : جاما يا w500
و آيا sp5 $ spl هم اين امكانات را دارند؟يا برنامه ايي براي اين كارها براشون اومده؟

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
منم شرايطم مثل 971 هست.و خودم جاما را در نظر داشتم.من از پاكت پيسي فقط اين سه كار را مي خواهم : منشي تلفن ضبط مكالمه بدون بوف و بلك ليست و از همه مهمتر يك صفحه خوب و بزرگ براي خواندن فايل هاي ورد و اچ تي ام ال فارسي.
تو اين مدل ها موندم : جاما يا w500
و آيا sp5 $ spl هم اين امكانات را دارند؟يا برنامه ايي براي اين كارها براشون اومده؟

دوستان عزیز آقای badform , 971

اول اینکه همون طور که گفتم sp5 پاکت پی سی نیست و اسمارت فون هستش.
دوم اینکه بهتره سوالات مربوط به خرید در تاپیک مربوطه یعنی http://forum.persiantools.com/t55988-page255.html[/URL
مطرح شوند.
سوم اینکه همون طور که گفتم این تاپیک مشاوره خرید که لینک دادم رو حداقل 30 صفحه آخرش رو بخونید و تا نخوندید دیگه سوالی مطرح نکنید.
چهارم : موردی مثل منشی تلفنی تا همین تازگیها به جز رو یکی دو مدل گیگا بایت وجود نداشت و تازگیها این مساله حل شده.
پنجم : با 300 تومن تقریبا چیز به درد بخوری نمی تونید بخرید. در این مورد بعد از خوندن اون چیزایی که گفتم دوباره صحبت می کنیم.
ششم : خواندن اون وورد و کلا آفیس به مواردی مثل اسکرین حداقل 2.8 اینچی و ترجیحا 3.5 اینچ با رزولوشن وی جی ای احتیاج داره و این که شما می بینید یک پاکت پی سی اسکرین بزرگتری از موبایل ها دارد لزوما این بزرگی در دنیای خود پاکت پی سی ها آنچنان مورد مهم و کاملی محسوب نمیشود.
موفق باشید.

971

Registered User
لایک‌ها
318
جناب آقای siavash78 من بیشتر صفحات تاپیکی را که شما معرفی کرده بودید را خواندم و قبول میکنم که مدلهای جدید HTC بسیار جالب هستند ولی با توجه به آنکه من زیاد اهل بازیهای سنگین نیستم و بنظر من ارزش ندارد که بیش از 300 تومان برای یک موبایل هزینه کرد بنابراین لطفا نظر خودتان را درمورد انتخابهای من و یا مدلی دیگر بنویسید تا من تا روز شنبه تصمیمم را بگیرم:
1- PEN W500 به قیمت 335000 تومان و گارانتی یک ساله و هندزفری بلوتوث و شارژماشین و یک گیگابایت مموری کارت (من از آنها درباره اینکه چرا روی دوربین 1.3MP توشته است پرسیدم و آنها گفتند که بدلیل مالیات چنین نوشته شده و در واقع 2MP است و قابلیت گرفتن عکس در ابعاد 1280*1480را دارد(دقیقا یادم نیست))
2- i-mate JAQ3 که ظاهرا بدون گارانتیش حدود 300000 تومان است( لطفا اگر از قیمت دقیق و محل فروشش اطلاع دارید اعلام کنید)
3-Gigabyte Gsmart که ظاهرا بدون گارانتیش حدود 300000 تومان است( لطفا اگر از قیمت دقیق و محل فروشش اطلاع دارید اعلام کنید)
4-Nokia E65 که با گارانتی 290000 و بدون گارانتی 275000 ( E51 هم ظاهرا به ایران نیامده است)
5- i-mate SP5 که قیمتش با توجه به امکاناتش مناسب است.

لطفا مدلی را پیشنهاد کنید که جواب کسری که قیمت در صورت مخرج و کیفیت در مخرج کسر قراردارد کمترین شود

با تشکر

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
جناب آقای siavash78 من بیشتر صفحات تاپیکی را که شما معرفی کرده بودید را خواندم و قبول میکنم که مدلهای جدید HTC بسیار جالب هستند ولی با توجه به آنکه من زیاد اهل بازیهای سنگین نیستم و بنظر من ارزش ندارد که بیش از 300 تومان برای یک موبایل هزینه کرد بنابراین لطفا نظر خودتان را درمورد انتخابهای من و یا مدلی دیگر بنویسید تا من تا روز شنبه تصمیمم را بگیرم:
1- PEN W500 به قیمت 335000 تومان و گارانتی یک ساله و هندزفری بلوتوث و شارژماشین و یک گیگابایت مموری کارت (من از آنها درباره اینکه چرا روی دوربین 1.3MP توشته است پرسیدم و آنها گفتند که بدلیل مالیات چنین نوشته شده و در واقع 2MP است و قابلیت گرفتن عکس در ابعاد 1280*1480را دارد(دقیقا یادم نیست))
2- i-mate JAQ3 که ظاهرا بدون گارانتیش حدود 300000 تومان است( لطفا اگر از قیمت دقیق و محل فروشش اطلاع دارید اعلام کنید)
3-Gigabyte Gsmart که ظاهرا بدون گارانتیش حدود 300000 تومان است( لطفا اگر از قیمت دقیق و محل فروشش اطلاع دارید اعلام کنید)
4-Nokia E65 که با گارانتی 290000 و بدون گارانتی 275000 ( E51 هم ظاهرا به ایران نیامده است)
5- i-mate SP5 که قیمتش با توجه به امکاناتش مناسب است.

لطفا مدلی را پیشنهاد کنید که جواب کسری که قیمت در صورت مخرج و کیفیت در مخرج کسر قراردارد کمترین شود

با تشکر

دوست عزیز اول اینکه پاکت پی سی ها موبایل نیستند و pda محسوب میشوند .
دوم اینکه تعجب می کنم چرا نتیجه گرفتین ازون تاپیک که htc ها خوبند!!!
سوم اینکه نوکیا که گفتید اسمارت فون هست و پاکت پی سی نیست در نتیجه من اطلاعی ندارم.
چهارم اینکه imate sp5 هم نسخه اسمارت فون ویندوز موبایل محسوب میشه و پاکت پی سی نیست برای بار ان ام!
5: در خصوص دوربین کاجم همونیه که من گفتم. بعدا متوجه میشوید. ضمنا فرمایش اون بابایی که گفته بود واسه مالیات اینجوری گفتن جز خنده دارترین مزخرفاتی هست که من در این خصوص شنیدم!
6: با توجه به این که شما هنوز خودتون نمیدونید چی میخواید و در لیستتون هم اسمارت فون سیمبین و هم اسمارت فون ویندوز و هم پاکت پی سی وجود داره! فکر نمی کنم از پاکت پی سی ها شناخت داشته باشید. در نتیجه خرید پاکت پی سی تا موقعی که تفاوت این سه مورد را کاملا متوجه نشده باشید توصیه نمیشه.
7: در خصوص آیمیت ها... نمایندگی رسمی شون در ایران شرکت تحلیل گر داده هاست و میتونید واسه خرید به فروشگاه تجارت الکترونیک واقع در مجتمع کامپیوتری پایتخت (میرداماد نرسیده به ولیعصر) مراجعه کنید یا باهاشون تماس بگیرید. از ضعیف ترین های آیمیت یعنی همین امثال جاما تا قوی ترین ها یعنی سری آلتیمیت رو واسه فروش دارند.
8: من وقتی توصیه کردم اون ترد رو بخونید انتظار داشتم که بعدش به صورت حرفه ای تری برگردید و موضوع رو ادامه بدید. ممکنه یک چیزی مثل کاجم و امثالهم واسه شروع بد نباشه و خصوصا با این قیمت ولی من شخصا به هیچ کسی خرید پاکت پی سی های ضعیف را توصیه نمی کنم و باهاشون مشکل دارم و هیچ وقت مسولیت سرخوردگی کسی رو با خرید های اینچنینی به عهده نمی گیرم. شما بعد از مطالعه انتظار میرفت سریعا نسبت به cpu ضعیف این پاکت پی سی دچار تردید و سوال شوید اما باز در مورد دوربین!!! مشکل دارید. این مثل اینه که موقع خرید ماشین به جای دقت به بدنه و رنگ و موتور به روکش صندلیش گیر بدید... مشکل این دیوایس ها سی پی یو پرفورمنس هست و نه دوربین.
8: واسه پاکت پی سی باید هزینه کنید. و این هزینه هم در مورد فروش با افت قیمت بسیار شدیدی همراه هست یعنی این که شما باید خریدی کنید که تا مدتی قصد تعویض نداشته باشید.
9: اگر به مواردی مثل دوربین و صدا و ازین قبیل اهمیت می دهید اصلا به سمت پاکت پی سی ها نروید خصوصا با این مبلغی که در نظر گرفته اید. در این مورد به اسمارت فون های نوکیا و سونی اریکسون فکر کنید.

موفق باشید...

badform

Registered User
لایک‌ها
97
سوم اینکه نوکیا که گفتید اسمارت فون هست و پاکت پی سی نیست در نتیجه من اطلاعی ندارم.
چهارم اینکه imate sp5 هم نسخه اسمارت فون ویندوز موبایل محسوب میشه و پاکت پی سی نیست برای بار ان ام!
5: در خصوص دوربین کاجم همونیه که من گفتم. بعدا متوجه میشوید. ضمنا فرمایش اون بابایی که گفته بود واسه مالیات اینجوری گفتن جز خنده دارترین مزخرفاتی هست که من در این خصوص شنیدم!
6: با توجه به این که شما هنوز خودتون نمیدونید چی میخواید و در لیستتون هم اسمارت فون سیمبین و هم اسمارت فون ویندوز و هم پاکت پی سی وجود داره! فکر نمی کنم از پاکت پی سی ها شناخت داشته باشید. در نتیجه خرید پاکت پی سی تا موقعی که تفاوت این سه مورد را کاملا متوجه نشده باشید توصیه نمیشه.
7: در خصوص آیمیت ها... نمایندگی رسمی شون در ایران شرکت تحلیل گر داده هاست و میتونید واسه خرید به فروشگاه تجارت الکترونیک واقع در مجتمع کامپیوتری پایتخت (میرداماد نرسیده به ولیعصر) مراجعه کنید یا باهاشون تماس بگیرید. از ضعیف ترین های آیمیت یعنی همین امثال جاما تا قوی ترین ها یعنی سری آلتیمیت رو واسه فروش دارند.
8: من وقتی توصیه کردم اون ترد رو بخونید انتظار داشتم که بعدش به صورت حرفه ای تری برگردید و موضوع رو ادامه بدید. ممکنه یک چیزی مثل کاجم و امثالهم واسه شروع بد نباشه و خصوصا با این قیمت ولی من شخصا به هیچ کسی خرید پاکت پی سی های ضعیف را توصیه نمی کنم و باهاشون مشکل دارم و هیچ وقت مسولیت سرخوردگی کسی رو با خرید های اینچنینی به عهده نمی گیرم. شما بعد از مطالعه انتظار میرفت سریعا نسبت به cpu ضعیف این پاکت پی سی دچار تردید و سوال شوید اما باز در مورد دوربین!!! مشکل دارید. این مثل اینه که موقع خرید ماشین به جای دقت به بدنه و رنگ و موتور به روکش صندلیش گیر بدید... مشکل این دیوایس ها سی پی یو پرفورمنس هست و نه دوربین.
8: واسه پاکت پی سی باید هزینه کنید. و این هزینه هم در مورد فروش با افت قیمت بسیار شدیدی همراه هست یعنی این که شما باید خریدی کنید که تا مدتی قصد تعویض نداشته باشید.
9: اگر به مواردی مثل دوربین و صدا و ازین قبیل اهمیت می دهید اصلا به سمت پاکت پی سی ها نروید خصوصا با این مبلغی که در نظر گرفته اید. در این مورد به اسمارت فون های نوکیا و سونی اریکسون فکر کنید.

موفق باشید...
سلام آقا سياوش.خوبي همشهري؟
چرا اينقدر خشن جواب مي دي ؟
من فرق بين اسمارت فون و پي دي اي را مي دونم.ضمنا خواستم پيام خصوصي بزنم ديدم همينجا بگم بهتره.من روزي 12 تا 13 ساعت سر كارم تو صنايع فولاد وقتي بر مي گردم اينقدر كار سرم ريخته كه ديگه وقت پنجاه صفحه ريويو خوندن را ندارم!
و حتي سايت ها و فروم ها را مي ريزم رو گوشي مي برم سركار مي خونم.
پس لطفا اگر برات زحمت نيست و اطلاع داري در مورد سري اس پي به اون سه سوال من جواب بده ممنون مي شم.
و نظرتون را در مورد دبليو 500 شركت آفاق سيستم و جاما مي خواستم بدونم كه آيا اون سه كاربرد را رفع مي كنه يا نه؟يعني سي پيوش اينقدر ضعيفه؟
مطمئن باش اگر وقت داشتم نه تنها اين فروم بلكه تمام سايت هاي انگليسي را هم جستجو و مطالعه مي كردم.حالا اگر شما يا ديگر دوستان جواب بدن ممنون مي شوم اگر هم علاقه نداريد كمكم كنيد
اشكالي نداره.

971

Registered User
لایک‌ها
318

موفق باشید...

با تشکر از شما
1- من منظورم از موبایل وسیله همراه و یا قابل حمل است.
2- چون در صفحاتی که من خواندم بیشتر صحبت از مدلهای اچ تی سی مانند کروز و تاچ شده بود.
3و4و6- من بطور ظاهری میدانم که ٍE65 سیمبین اسمارت فون و SP5 ویندوز اسمارت فون و W500 پاکت پی سی است ولی من در هیچ جا اطلاعاتی کاملتر از پست شماره 2 شما در این تاپیک در باره فرق این سه با بیان مثال پیدا نکرده ام ولی آنطور که بنظر میرسد پاکت پی سی بهتر است و در آینده نرم افزارهای متنوعتری میتوانم بر روی آن نصب کنم.
5- آیا 2 مگاپیکسل نرم افزاری فرقی با 1.3 مگاپیکسل ایجاد میکند یا نه؟
7- شرکت تحلیلگر داده ها JAMA را 327000 تومن میدهد که با توجه به اینکه وای فای ندارد ترجیح نمیدهم و JAQ3 را 417000 میدهد که بودجه درنظر گرفته شده کافی نیست و باید بدون گارانتی اش را بخرم. با توجه یه اینکه W500 از JAQ3 شیکتر است و دوربین 2MP JAQ3 است ولی فلاش ندارد و بلوتوث JAQ3 نسخه 1.2 است بنظر شما JAQ3 بدون گارانتی صلاح است با W500 با گارانتی وبا gsmart ؟
8- آیا برای کارهای ساده و روزمره و نه بازیهای سنگین جواب میدهد با نه و من شنیده ام که با overlock میتوان سرعت cpu را تا 260 افزایش داد آیا این کار توصیه میشود یا خیر؟
9- کاش شما بجای توصیه Nokia و Sony Ericson از امکانات و برتریهای پاکت پی سی توضیح دهید تا بتوانم از مواردی مانند کیفیت دوربین و صدا چشم پوشی کنم.
با تشکر مجدد

Last edited:

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
من فرق بين اسمارت فون و پي دي اي را مي دونم.ضمنا خواستم پيام خصوصي بزنم ديدم همينجا بگم بهتره.من روزي 12 تا 13 ساعت سر كارم تو صنايع فولاد وقتي بر مي گردم اينقدر كار سرم ريخته كه ديگه وقت پنجاه صفحه ريويو خوندن را ندارم!
پس لطفا اگر برات زحمت نيست و اطلاع داري در مورد سري اس پي به اون سه سوال من جواب بده ممنون مي شم.
و نظرتون را در مورد دبليو 500 شركت آفاق سيستم و جاما مي خواستم بدونم كه آيا اون سه كاربرد را رفع مي كنه يا نه؟يعني سي پيوش اينقدر ضعيفه؟
مطمئن باش اگر وقت داشتم نه تنها اين فروم بلكه تمام سايت هاي انگليسي را هم جستجو و مطالعه مي كردم.حالا اگر شما يا ديگر دوستان جواب بدن ممنون مي شوم اگر هم علاقه نداريد كمكم كنيد
اشكالي نداره.

سلام. مخلصم. خشن چیه بابا! خواستم با تاکید جواب بدم یکم بد لحن شد. میبخشید.
ببینید. سری sp جز اسمارت فون های ویندوز محسوب میشه که خودتون میدونید. آنچنان آش دهن سوزی نسبت به اسمارت فون های سیمبین نیستند به نظر من البته. حد اقل اسمارت فون های سیمبین الان دیگه جا افتاده اند و از سخت افزارهای مناسبی بهره میبرند و مدل های بسیار متنوعی دارند.
واسه منشی تلفنی فکر نکنم روی این سری پیدا کنی.
صفحه بزرگ که نداره پس خوندن متون هم هیچ.

واسه این امورحتما به پاکت پی سی ها باید مراجعه کنید. راستش یکم سخت توصیه در این موارد. شما چقدر میتونید هزینه کنید تا بررسی کنیم ببینیم توی این رنج میشه چه چیزی تهیه کرد.
ب

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اشكالي نداره.

ببینید. سری sp جز اسمارت فون های ویندوز محسوب میشه که خودتون میدونید. آنچنان آش دهن سوزی نسبت به اسمارت فون های سیمبین نیستند به نظر من البته. حد اقل اسمارت فون های سیمبین الان دیگه جا افتاده اند و از سخت افزارهای مناسبی بهره میبرند و مدل های بسیار متنوعی دارند.
حتی برای خوندن فونت های فارسی هم مشکل خواهید داشت!
واسه این امورحتما به پاکت پی سی ها باید مراجعه کنید. راستش یکم سخت توصیه در این موارد. شما چقدر میتونید هزینه کنید تا بررسی کنیم ببینیم توی این رنج میشه چه چیزی تهیه کرد.
ب

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
اشكالي نداره.

حتی برای خوندن فونت های فارسی هم احتمالا مشکلاتی خواهید داشت!
ب

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
با تشکر از شما
1- من منظورم از موبایل وسیله همراه و یا قابل حمل است.
2- چون در صفحاتی که من خواندم بیشتر صحبت از مدلهای اچ تی سی مانند کروز و تاچ شده بود.
3و4و6- من بطور ظاهری میدانم که ٍE65 سیمبین اسمارت فون و SP5 ویندوز اسمارت فون و W500 پاکت پی سی است ولی من در هیچ جا اطلاعاتی کاملتر از پست شماره 2 شما در این تاپیک در باره فرق این سه با بیان مثال پیدا نکرده ام ولی آنطور که بنظر میرسد پاکت پی سی بهتر است و در آینده نرم افزارهای متنوعتری میتوانم بر روی آن نصب کنم.
5- آیا 2 مگاپیکسل نرم افزاری فرقی با 1.3 مگاپیکسل ایجاد میکند یا نه؟
7- شرکت تحلیلگر داده ها JAMA را 327000 تومن میدهد که با توجه به اینکه وای فای ندارد ترجیح نمیدهم و JAQ3 را 417000 میدهد که بودجه درنظر گرفته شده کافی نیست و باید بدون گارانتی اش را بخرم. با توجه یه اینکه W500 از JAQ3 شیکتر است و دوربین 2MP JAQ3 است ولی فلاش ندارد و بلوتوث JAQ3 نسخه 1.2 است بنظر شما JAQ3 بدون گارانتی صلاح است با W500 با گارانتی وبا gsmart ؟
8- آیا برای کارهای ساده و روزمره و نه بازیهای سنگین جواب میدهد با نه و من شنیده ام که با overlock میتوان سرعت cpu را تا 260 افزایش داد آیا این کار توصیه میشود یا خیر؟
9- کاش شما بجای توصیه Nokia و Sony Ericson از امکانات و برتریهای پاکت پی سی توضیح دهید تا بتوانم از مواردی مانند کیفیت دوربین و صدا چشم پوشی کنم.
با تشکر مجدد

درود بر شما
خب. ببینید... شما با خرید یک پاکت پی سی با سی پی یو ضعیف ممکنه دچار مشکل بشید ممکنه هم نشید. اگر خیلی به این قضایا وارد نشوید و آنچنان هم کار نکشید احتمالا مشکلی نخواهید داشت. اما اگر کمی به موضوع علاقمند بشید و بخواهید به دستگاه فشار بیاورید اونوقت کمی نا امید کننده خواهد بود...
به طور خلاصه... واسه کارهای روزمره و معمولی به راحتی جواب میدهد.
دوربین 1.3 و 2 مگاپیکسلی نرم افزاری هر دو یکی هستند.
اورکلاک مشکلی نداره. به جز مصرف باتری...
دوست عزیز.. از توصیه من ناراحت نشوید. پیش فرض بر اینست که وقتی شما قصد خرید پاکت پی سی رو دارید در این خصوص اطلاعاتی داشته باشید که شما رو به این سمت علاقمند کرده باشه... اما به طور خیلی خلاصه... توانمندی بسیار بالای ویندوز موبایل باعث شده که نرم افزارهای بسیاری برای این سیستم عامل نوشته شده باشد که این مساله مهمتریت تفاوت این سیستم عامل با بقیه سیستم عامل هاست و باعث جذب بسیاری از یوزر ها میشود.
مورد دیگه امکان همسان سازی بسیار زیاد با کامپیوتر شخصی شما و همچنین امکان استفاده قابل قبول از فایل های آفیس و همچنین توانایی استفاده بسیار بالا از جی پی اس و در صورت رزولوشن مناسب اسکرین قابلیت مناسب در خواندن متون و ایبوک ها و وب بروزینگ و ....
به طور کلی پاکت پی سی ها pda (دستیار دیجیتال شخصی) هستند که به مرور زمان امکانات جی اس ام به آن اضافه شده است.

اگه سوالی بود در خدمتم...

971

Registered User
لایک‌ها
318
@siavash78
با تشکر از توضیحات شما اگر جواب سؤال شماره 7 من را هم بدهید ممنون میشوم.

971

Registered User
لایک‌ها
318
@siavash78
با تشکر از توضیحات شما اگر جواب سؤال شماره 7 من را هم بدهید ممنون میشوم.
لطفا مدلی معرفی کنید که فقط با ابرانسل کارکند و در عوض قیمتش ارزان و پرفورمانسش بالاتر باشد و در مورد محل فروش آن لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
لطفا مدلی معرفی کنید که فقط با ابرانسل کارکند و در عوض قیمتش ارزان و پرفورمانسش بالاتر باشد و در مورد محل فروش آن لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

دوست عزیز.
اول یک نکته مهم چون رعایت قوانین مقدم بر همه فعالیت هاست خواهش می کنم ادامه این گفتگو را در ترد مشاوره خرید دنبال کنیم. چون مطالبی که مطرح میشه دیگه به sp5 مربوط نیست و جاش اونجاست.

اما چون سوال فرمودید .... راستش جواب دادن به سوال 7 شما کمی مشکل هستش. در خصوص ایرانسل اول بگم که دنبال همچین مدلی نگردید چون وجود ندارد.
در خصوص جاما و .... اول اینکه گارانتی تقریبا یک موضوع بی معناست. راجع به این موضوع قبلا زیاد صحبت شده. در صورتی که بتونید از یک جای مطمئن و با تست دستگاه خرید کنید می تونید بدون گارانتی بخرید و مشکلی نیست.
اما اصل موضوع. جاما دارای اسکرین بسیار کوچک 2.4 اینچی هستش. که این موضوع مورد پسند من نیست.
jaq3 هم آنچنان مورد علاقه من نیست. البته در خصوص دوربین چون قبلا گفتم که اصلا در معادله خرید از نظر شخصی من جایی ندارد و فقط می تونه یک امتیاز محسوب بشه و نه یک فاکتور موثر در خرید وارد بحثش نمی شوم.
من اگر مجبور! بودم بین این ها خرید کنم همون ویزارد (کاجم) رو می خریدم. حداقل اسکرین استاندارد 2.8 داره (نمیدونم چرا سازنده ایرانی نوشته 3 اینچ) مشکل اینه که سازنده ایرانی گویا زیاد هم معتبر نیست. برای بازار دست دوم تقریبا روی ضرر 100 در 100 باید حساب کنید. (برای این مدل که توسط یک سازنده گمنام ریبرند شده)
جی اسمارت رو کلا بیخیال بشید. کیفیت ساخت پایین. اسکرین کوچک و ساپورت نامناسب سازنده از عوامل مهم در این مورد می باشد.

971

Registered User
لایک‌ها
318
دوست عزیز.
اول یک نکته مهم چون رعایت قوانین مقدم بر همه فعالیت هاست خواهش می کنم ادامه این گفتگو را در ترد مشاوره خرید دنبال کنیم. چون مطالبی که مطرح میشه دیگه به sp5 مربوط نیست و جاش اونجاست.

اما چون سوال فرمودید .... راستش جواب دادن به سوال 7 شما کمی مشکل هستش. در خصوص ایرانسل اول بگم که دنبال همچین مدلی نگردید چون وجود ندارد.
در خصوص جاما و .... اول اینکه گارانتی تقریبا یک موضوع بی معناست. راجع به این موضوع قبلا زیاد صحبت شده. در صورتی که بتونید از یک جای مطمئن و با تست دستگاه خرید کنید می تونید بدون گارانتی بخرید و مشکلی نیست.
اما اصل موضوع. جاما دارای اسکرین بسیار کوچک 2.4 اینچی هستش. که این موضوع مورد پسند من نیست.
jaq3 هم آنچنان مورد علاقه من نیست. البته در خصوص دوربین چون قبلا گفتم که اصلا در معادله خرید از نظر شخصی من جایی ندارد و فقط می تونه یک امتیاز محسوب بشه و نه یک فاکتور موثر در خرید وارد بحثش نمی شوم.
من اگر مجبور! بودم بین این ها خرید کنم همون ویزارد (کاجم) رو می خریدم. حداقل اسکرین استاندارد 2.8 داره (نمیدونم چرا سازنده ایرانی نوشته 3 اینچ) مشکل اینه که سازنده ایرانی گویا زیاد هم معتبر نیست. برای بازار دست دوم تقریبا روی ضرر 100 در 100 باید حساب کنید. (برای این مدل که توسط یک سازنده گمنام ریبرند شده)
جی اسمارت رو کلا بیخیال بشید. کیفیت ساخت پایین. اسکرین کوچک و ساپورت نامناسب سازنده از عوامل مهم در این مورد می باشد.

ممنون از راهنمایی شما
بدلیل اینکه اگر از تاپیک دیگر ادامه دهیم مطلب بریده میشود مجبور شدم در همینجا ادامه دهم و از مستولان سابت میخواهم در صورت صلاحدید پستهای این تاپیک را به تاپیک مشاوره خرید منتقل کنند.
منظور من از مدلی که فقط با ایرانسل کار کند این است که در مخابرات رجیستر نشده باشد و آیا این مورد چقدر بر روی قیمت تأثیر می گذارد؟
آیا جای مطمئنی برای خرید سراغ دارید و در تست گوشی باید به چه نکاتی توجه کرد و احتمال اینکه یک گوشی نو دارای مشکل باشد چند درصد است؟
آیا در این محدوده قیمت مورد دیگری بنظرتان میرسد یا نه (مانند جمین) و آیا این فکر چطور است که یک جم به همراه یک اس دی وای فای بخرم و در اینصورت آیا دیگر جایی برای مموری کارت باقی نمی ماند و آیا بودن کیبورد چقدر مهم است؟
در مقایسه بین sp5 و k-jam آیا k-jam ارزش آن را دارد که نزدیک به 2 برابر بیشتر خرج کنم؟
با تشکر از زحمات شما

Last edited:
بالا