برگزیده های پرشین تولز

هم ذات پنداری با شخصیتهای داستانی

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
تا حالا شده موقع دیدن یک فیلم کارتون رمان احساس کنید که با یکی از شحصیتهای داستان شباهت زیادی دارید طوری که انگار با الهام گرفتن از شحصیت شما خلق شده؟

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
تا حالا شده موقع دیدن یک فیلم کارتون رمان احساس کنید که با یکی از شحصیتهای داستان شباهت زیادی دارید طوری که انگار با الهام گرفتن از شحصیت شما خلق شده؟

عنوان تاپیک را اصلاح کنید.
هم ذات پنداری صحیح است.

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
جدا؟ :blink:چرا؟ نمیتونم اصلاح کنم دسترسی ندارم.:(

من براتون اصلاح كردن!

پي نوشت: همزاد ميشه هم سن ، به باور عاميانه به جني كه همزمان به انسان متولد ميشه ميگن!

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
من براتون اصلاح كردن!

پي نوشت: همزاد ميشه هم سن ، به باور عاميانه به جني كه همزمان به انسان متولد ميشه ميگن!
جدا؟:lol:پس کاش عوضش نکرده بودید چون ان تاپیک جالبتر میباشد.:f34r:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
رمان آره ...
reading.gif

Capitan7ir

Registered User
لایک‌ها
0
:f34r:هانیبال!!نمیدونم چرا ولی واسه خودم هم عجیب بود که چرا با جوونیهای هانیبال اینقدر همذات پنداری دارم!

ولی همزاد و همذات فرق داره .مگه نه؟

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
دیروز بعد از مدت ها دوباره سرپیکو رو دیدم (با دوبله ) . دفعه ی قبلی که دیده بودمش اینقدر احساس تعلق نکرده بودم . نه به خود فیلم نه به شخصیت اصلی ولی این بار عجیب از دیدنش لذت بردم و ...

و به صورت عمیقی با "فرانک سرپیکو" در Serpico ارتباط برقرار کردم . تاجایی که به این باور رسیدم این نقش برای من فراتر از یه نقش معمولی هست (حالا نه اینکه این فیلم برگرفته از زندگی واقعی من باشه . چیزی که استارتر در اولین پست اشاره کرد) . اینجا هم به عنوان یه آرزوی دست نیافتنی گفته بودم دوس داشتم این نقش رو بازی می کردم ...

نقش دیگه ای یادم نمیاد که اینقدر باهاش احساس نزدیکی کرده باشم

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
con3.jpg

جان کنستانتین.

به شدت با این کاراکتر رابطه میزنم (البته هنوز جن گیر نشدم!) . از سیگار کشیدنش تا آزار دادن سوسک و حشرات !

به جن و شیطان هم علاقه زیادی دارم، مخصوصا مقالات درباره پسر شیطان و خلاصه فرزندان خدا و شیطان و این جور چرندیات که شخصیت کنستانتین هم اینجوری بود.

خیلی هم دوست داشتم که بتونم جن و اینا رو ببینم، در ضمن یه مدت هم تو نخه خودکشی بودم !

اصلا اولین بازی که سیگار کشیدم بعد از اولین باری بود که کنستانتین رو دیدم !

اگر هم دختر بودم 100% مثل جونو میشدم !

Amir Star

کاربر فعال سینما
کاربر فعال
لایک‌ها
1
ماشالله حسام

من با شخصیت فرانک اسلاید (بوی خوش زن) خیلی شباهت دارم ، البته هنوز کور نشدم : دی

همون چیزایی که دوست داشت منم دوست دارم : دی ، و کلا همه چیز

از طرف دیگه خیلی بعضی از کارام سادیسی هست : دی ، شدم جوکر ، همش دیالوگ ها رو با اون لحن تکرار می کنم (شاید اسکار بگیرم : دی)

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
کاری یه که همیشه انجام میدم :)

دوست دارم خودمو جای شخصیت فیلم یا کتاب بذارم و فکر کنم اگه خودم جای طرف بودم چیکار میکردم ....

واسه همین هم هست که فیلم ( البته بیشتر کتاب ) خیلی روم تاثیر میذاره

خیلی دوست دارم تو شخصیت ریچارد برتون تو فیلم چه کسی از ویرجینیا ولف میترسه ؟ فرو برم

یا آل پاچینو در وکیل مدافع شیطان و بوی خوش زن

نه اینکه مثل اونها باشم از همذات پنداری باهاشون لذت میبرم

و اینی که خودمو به کدوم نقش نزدیک میبینم ... :wacko:..... فکر میکنم بعدا میگم !

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
احساس میکنم دوستان بیشتر دارن میرن به سمت شخصیت محبوبشون یا کسی که دوست دارند شبیه اون باشند

وقتی نوجوون بودم درخت گلابی مهرجویی رو دیدم!
و به شدت با شخصیت نوجوونی های محمود هم ذات پنداری میکردم! (البته از نظر سنی فکر کنم یکم با شخصیت اصلی فیلم تفاوت داشتم)
بزرگی این شخصیت رو هم خیلی دوست داشتم که همایون ارشادی بازی میکرد نقشش رو
جز Top 10 فیلمهای ایرانی من هست.

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
شخصیت هایی که شباهت زیادی به من دارن:

یادمه فیلم رودخانه مرموز به کارگدانی کلیت ایستوود رو دیدم..شخصیتی که شون پن داشت تقریبا با روحیات من یکسانه..از جمله عاشق خانواده بودن و متعصب بودن ...وقتی که خبر مرگ دخترش رو میشنوه آرام نمیشینه..تا حدی که به اشتباه دوست بسیار صمیمی خودش رو میکشه.

دیگر شخصیتی که هم عاشقش هستم و هم با روحیات من سازگاره ایندیانا جونز هست چرا که از واعا عاشق تاریخ و داستان هاش هستم.عاشق اشیای زینتی و قدیمی. همیشه حداقل هفته ای یکبار به مکان های تاریخی و ادبی(شیراز) سر میزنم.و بسیار کنجکجاو و تاحدی هم سوتی زیاد میدم.

blue_system45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فکر کنم شکوه علفزار با اینکه دهه 20 آمریکا رو نشون میده یه جورایی همممونو قلقلک بده!
تو کتابام 1984 و قهرمانش
(کلا هر فیلمی تو فضای 1984 باشه متناسب حال جامعه ماست !)

صد در صد پاپیون فکر کنم اگه همه موافق باشن

خداایش با اینکه از تام کروز زیاد خوشم نمیاد ولی اینو دلم نیومد بگم تو فیلم collateral انصافا با حساش حس گرفتم

جک بائرم تو 24 بعضی موقع ها انصافا آدمو احساسی می کنه
جک نیکلسون و اون تلاشای ناکامش برای فرار تو دیوانه ای از قفس پریدم هیچوقت فراموش نمی کنم

فعلا اینیا یادمه تا بعد....

omath

Registered User
لایک‌ها
1
توي گفتگوي آزاد گفتم دنبال تقريبا چنين تاپيكي مي‌گردم كه علي جان راهنمايي كردن و اينجا را معرفي كردند. من بيشتر ميخوام اين سوال مطرح بشه كه از چه شخصيت سينمايي الگو برداري كرديد؟ سوال يه جورايي ربط داره به تاپيك ولي ميتونست توي تاپيك ديگه‌اي باشه كه گفتم نيازي بهش نيست.
خودم هم شخصيت‌هايي كه روم تاثير گذاشتن را مي‌نويسم.

Cinderella Man

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
من شخصيت هاي محبوب زيادي دارم ولي خب در اين ميون Jim Braddock بيشترين تاثير رو در من گذاشت ...

براي اينكه احساسم رو توضيح رو بدم بايد يه نگاهي به گذشتم بكنم ، من با فيلم يك ذهن زيبا به طور جدي به سينما علاقه مند شدم گرچه قبل از اون دائما تو اين كلوب ها ميگشتم و فيلم هاي تخيلي اجاره مي كردم و سينما رو در همون حد مي ديدم ولي زمانيكه يك ذهن زيبا رو ديدم به نظرم سينما يه دنياي متفاوت با اون چيزي كه قبلا تجربه كردم ، اومد . همون جا بود كه از استايل ظاهري و شكل بازي راسل كرو خوشم اومد .

اما مرد سيندرلايي براي شخص من چيزي فراتر از يه فيلم هست . اصلا برام مهم نيست كه ريت اين فيلم يك سال قبل چي بوده و الان چي هست و در اينده چه خواهد شد . تو اين فيلم من مردي رو ديدم كه هميشه دوست دارم اونطوري باشم !

يك "مرد خانواده" واقعا لذت بخش ترين نقشي هست كه من در زندگي روزانه ام مي تونم براي خودم تصور كنم و حتي از اين تصور خودم لذت هم ميبرم ! من دقيقا يه همچين نقشي رو در وجود اين كاركتر ديدم . كسي كه در عين تنگدستي با شرافت زندگي مي كنه و اميدوارانه و با اعتقاداتي قوي به جنگ با مشكلات ميره !

ورزش بوكس از ورزشهاي محبوب من نيست و خب بخوام بهتر بگم با روحيات منم سازگار نيست ولي وقتي ميبينم يك شخصيت امنيت مالي و رواني خانواده اش رو در بحبوحه بحران اقتصادي امريكا فقط در سايه درامد هاي مناسب بوكس ميبينه و درامد هاي ديگه كفاف امنيت بلند مدت خانواده اش رو نميده و جز بوكس كار ديگه اي كه بتونه يك درامد مناسب براي خانواده اش ايجاد كنه بلد نيست و با اينكه از درد ها و جراحت هاي سختي كه بهش وارد ميشه بخاطر خانواده اش چشم پوشي مي كنه اونوقت هست كه اين مرد رو به خاطر تمام سختي هايي كه به خاطر خانواده اش ميكشه تحسين مي كنم .

omath

Registered User
لایک‌ها
1
همونجوري كه گفتم ميخوام ليست شخصيت‌هايي كه به نوعي روي زندگي‌م در مقطعي تاثير گذاشتند را بنويسم. قطعا كساني كه فيلم مربوط را نديدند نبايد بخونند چون اسپويل ميشه براشون.

1-ريك در كازابلانكا
از مهمترين چيزي كه توي اين شخصيت خوشم مياد يه نوع پايداري هست كه داره. بر عكس خيلي از مردهاي عزيز كه همچين داستان رمانتيكي توي زندگيشون داشتن من تا حالا چنين داستاني توي زندگيم نبوده! ريك را دوست دارم و روم تاثير ميذاره وقتي كه رفتارهاش را مي‌بينم. اون سكوت هميشگي و اون نگاه پر معناش كه در لحظه‌ي بلند شدن هواپيما بيش از پيش معني پيدا مي‌كنه. فكر كنم كسي كه كازابلانكا را ديده باشه ميدونه كه توصيف اين شخصيت خيلي سخته ولي ميتونم بگم تاثير زيادي ازش گرفتم.

2-گوئيدو در هشت و نيم
شخصيت گوئيدو توي فيلم هشت و نيم شخصيتيه كه گمان مي‌كنم هيچ كسي نباشه كه ازش تاثير نگيره و يا بهتر بگم همذات پنداري نكنه. در اصل فيلم در همين جهت ساخته شده. فيلمي بر اساس عقايد كارل گوستاو يونگ در زمينه‌ي رويا و جريان‌هاي ذهني. روياهاي گوئيدو براي ما خيلي ملموس هست. زماني در پي نوشتن مطلبي بودم كه وسطهاي كار كه رسيدم احساس كردم دقيقا حس گوئيدو را دارم. رفتار گوئيدو با افراد و كساني كه با اون مصاحبه مي‌كنند خيلي به من شبيه هست.

3-لارنس در لارنس عربستان
شخصيت لارنس بي‌نظيره. شخصيت پردازي داستان در اين مورد بي‌نظيرتر. واقعا شاهكاره. لحظه‌اي كه اون جنگ خونين را راه ميندازه و خودش هم نمي‌فهمه داره چي كار مي‌كنه آدم را ياد يه سري تصميم‌هاي انقلابي زندگيش ميندازه. تصميم‌هايي كه خودش مي‌گيره و رهبري مي‌كنه ولي وسطهاي كار توي اون گم ميشه. رفتار لارنس با مافوق و برخوردش با اعراب به طرز عجيبي روي من اثر گذاشتند. شخصيت الك گينس در پلي بر روي رودخانه‌ي كواي هم بصورت ضعيف‌تري ميشه گفت مشابه چيزي هست كه من از لارنس گفتم. اونجايي كه باورش نميشه اين كار را انجام داده و خودش پل را منفجر مي‌كنه.

4- ويتو كورلئونه در پدرخوانده
درباره‌ي اين شخصيت نبايد نوشت. شايد كسي نيست كه اين شخصيت را بزرگترين شخصيت سينمايي ندونه. از نحوه‌ي حرف زدنش و اون صلابتي كه در وجودش موج مي‌خوره لذت مي‌برم. از يه نوع آرامشي كه در وجودش هست كه بقيه را درون خودش ميندازه لذت مي‌برم. واقعا شخصيتش روي من تاثير گذاشته و بعضا اعمالم با اون تطابق پيدا مي‌كنه البته نه در دنياي گانگستري.

5- تراويس در راننده تاكسي
اين شخصيت اسطوره است. آدمي كه ميخواد كسي باشه. اهدافش و تلاشي كه براي اونها مي‌كنه واقعا ستودني است. شخصيتي كه ميخواد يه ترور سياسي بزرگ انجام بده ولي سر انجام به مسير ديگه‌اي كشيده ميشه و در اون زمينه قهرماني مي‌كنه. اون ميخواد بزرگ باشه و با اجتماع رابطه بر قرار كنه. شايد تاثيرش را نتونم درست توصيف كنم اما بايد اينو بگم كه واقعا براي من تاثيرگذار بوده.

6- فورست گامپ در فورست گامپ
شايد براي بعضي‌ها خنده دار باشه ولي حماقت ميتونه روي خيلي‌ها تاثير بذاره. فورست با حماقتش رشد مي‌كنه و هيچوقت توش از بين نميره. ولي با صداقت و سادگي كه در وجودش هست به اهدافش مي‌رسه. اين ميتونه زندگي هر كس را متحول كنه.

7- اولين مولري در محله‌ي چيني‌ها
اين شخصيت براي من شخصيت‌ خاصي محسوب ميشه. في داناوي يكي از محبوب‌ترين بازيگرهاي منه و توي دو تا شخصيت براي من واقعا تاثير گذاره: باني پاركر و اولين مولري. در محله‌ي چيني‌ها اولين و رابطه‌ش با جيك روي من تاثير عجيبي گذاشت به نوعي كه صداي بوق ممتد انتهاي فيلم هنوزم توي سرمه. از نوع احترامش براي جيك خوشم ميومد. از ترسش براي لو رفتن حقيقتي كه زندگيش را آزار داده بود. از لحظاتي كه از جيك حقيقت را پنهان مي‌كنه و يا بهتر بگيم نصف حقيقت را ميگه و اون صحنه‌ي شاهكار سيلي زدن. اينها همه و همه دست به دست هم دادند كه اين شخصيت روي من چنين تاثيري بذاره.

8- دنيل پلينويو در خون به پا خواهد شد
اين شخصيت مثل يه ديو ميمونه. ترسناك و با ابهت. ابهتي كه داره و باز هم اقتدار چيزي هست كه تاثير زيادي بر من گذاشته. بيش از هر چيزي مدل حرف زدن استثناييش هست كه من را متاثر كرده. تواضع سياستمدارانه‌ي خاصي كه در نوع حرف زدن اون وجود داره و واكنش اون نسبت به مسائل. اينها همه و همه تاثير عجيبي بر من داشته. اون سكانس پاياني و صحبتش با ايلاي كه منو به شدت تحت تاثير قرار ميده.

9- جيك لاموتا در گاو خشمگين
اينكه توي ليست من از يك فيلمهاي يك كارگردان 2 تا شخصيت هست فقط بر مي‌گرده به شخصيت پردازي بي‌نظير مارتين اسكورسيزي. شخصيت جيك را تاثيرگذار مي‌نامم چون اتللوي سينما است. اگه بحث كتاب بود قطعا شخص اتللو را انتخاب مي‌كردم. از پارانويايي كه در جيك هست ميتونم تاثير بگيرم. تاثيرگيري به اين معني نيست كه كار اون شخص را بكني بلكه ميتونه تاثير بر عكس باشه. از جيك در بيشترين قسمتي كه تاثير مي‌گيرم اون مسابقه‌ي بوكسي هست كه در وقتي ميدونه كه حتما مي‌بازه براي خودش هدفي ديگه طراحي مي‌كنه و اينه كه زمين نخوره. اين هدف سازي اين شخصيت كه توي تراويس هم بود باعث شده من اين شخصيت را توي ليست بذارم.

10- هال 9000 در 2001: يك اديسه‌ي فضايي
شايد عجيب‌ترين انتخاب من اين شخصيت باشه. هوشمندي بيش از اندازه‌ي اين شخص و كارهاي پر نبوغي كه مي‌كنه، رفتار و واكنش‌هاي رباط‌گونه‌ي اون و نهايتا عجز و التماسش به ديو براي همين نبوغ كه نابودش مي‌كنه. ميتونم اين رباط استثنايي را هم در بين همه‌ي اشخاصي كه ازشون تاثير گرفتم بذارم.

اين ليست قطعا ادامه داره. ممكنه‌ اينها بيشترين تاثيرگيري‌هاي من نباشند. ولي خيلي‌ها از قلم افتادند. مثلا همه‌ي شخصيت‌هاي پيتر سلرز در دكتر استرنجلاو منهاي شخصيت رئيس جمهور براي من بي‌اندازه تاثيرگذار بودند. شخصيت پايل و جوكر در غلاف تمام فلزي هم ميتونه از همين شخصيت‌هاي بي اندازه تاثيرگذار باشه. شخصيت پيتر فينچ توي شبكه برام تاثيرگذاره. اسكاتي توي سرگيجه به طرز عجيبي روي من تاثير گذاشت. شخصيت‌هاي شاهكارهاي آكيرا كوروساوا واقعا تاثير گذار بودند. اون بالايي‌ها شايد بيشتر از اينها نبودند ولي اولين‌هايي بودن كه به ذهن من رسيد. ولي شخصيتي كه بيش از همه ميخوام خودم را مثلش بكنم كسي نيست جز گوئيدو در زندگي زيباست. كساني كه ديدند مسلما مي‌فهمند و اونهايي كه فيلمو نديدند هم نگران نباشند چون قطعا خواهند فهميد.

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
استنلی کوالسکی | اتوبوسی به نام هوس

من که تا حالا مشابه خودم رو ندیدم (و فکر هم نمیکنم کسی مشابه خودش رو واقعا دیده باشه. ولی به هر حال...) ولی خیلی با شخصیت براندو در اتوبوس همذات پنداری میکنم. البته شباهت های کوچیکی هم بین این شخصیت و خودم دیدم (مثل فوران گاهی خشم، حالت بی اعتنا به بعضی چیز ها، و البته یکدندگی!).

احتمالا بیشتر از هر شخصیتی روی من تاثیر داشته. البته تاثیر غیر مستقیم و ناخودآگاه. چطور بگم... هیچوقت دوست نداشتم مثل شخصیتی بشم یا چون ازش خوشم اومد، ازش تاثیر هم بگیرم. نه. ولی حس میکنم گاها به طور ناخودآگاه تاثیراتی گرفتم. اثری که سینما قدرتش رو داره که بر هر بیننده ای بذاره.

http://************/files/stujry0bnjpwqrrke766.jpg

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
weatherman.jpg

دیوید ... The Weather Man

-
نه به عنوان یه شخصیت محبوب, یا حتی یه کاراکتر سینمایی .. به عنوان یه " آدم " کمی بهش احساس نزدیکی می کنم. کوچکترین وجه مشترکی از نظر " کیفیت زندگی " باهاش ندارم. شاید کمی تا قسمتی خصوصیات اخلاقی مشابه

بالا