برگزیده های پرشین تولز

استعلام قیمت برای عروسی!!!

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
به نام یکتا
سلام
آقا کسایی که دستشون تو خرج یه رنج قیمت از موارد زیر بگن! و بگند متوسطش چقدر(اون چیزی که برای افراد سطح متوسط ، نه پولدار و نه فقیر) و اگر خودشون بودن چقدر هزینه می کردند!:
آینه و شمدان
ملحقات اون (ساعت و میزش)
قیمت کارت عقد ( دونه ای مثلا 200 تومان یا 2000 تومان!)
لباس عروس (عقد)
خنچه
لوازم آرایش عروس(کیف لوازم و...)
آرایشگاه
کیف و کفش
لباس مهمانی
مانتو شلوار/چادر
عکاسی و فیلم برداری عقد (اتیله و...)
حلقه (عروس و داماد)
چیز دیگه ای هم هست که داماد باید بده :blink: ؟
قیمت بیراهم ندید! اگر دستتون تو خرجه و مطلع هستید بگید، بی خودی جون رو منحرف نکنید! :)

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
بستگی به خودت داره

پسر عموی من دو سال پیش عروسی کرد 10 میلیون خرج کرد

دختر عمم امشب عروسیشه من نرفتم فکر نکنم 200 هزار تومن خرجش شده باشه فقط یه صیغه و خلاص

ولی الان فکر کنم معمولی حدود 5 میلیون

خیلی ها از اینها رو که نوشتی میشه کرایه کرد

پ ن : من هیچی نمی دونم فقط گفتم که نگن لالم

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون، برای شروع خوبه
آره خوب لباس عروس و خنچه که منظورم کرایه است! و گرنه خنچه نوش که الان تو یه ملیون حداقلشه!
الان منظورم فعلا فقد مراسم عقد هست و برنامه های پیرامونش ، عروسی جداست

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
در ضمن نوشتی چیزه دیگه هم داماد باید بده

توی جهرم ما رسمه داماد یه تلوزیون با ظبط و کله چیزهایی که بهش مربوطه شامل میز و غیره و دو تا قالی هم میده

ولی بقیه لوازم خونه رو باید دختر بده

بیایید از جهرم زن بستانید پولدار می شوید اینم تبلیغ

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
بستگی به خودت داره

دختر عمم امشب عروسیشه من نرفتم فکر نکنم 200 هزار تومن خرجش شده باشه فقط یه صیغه و خلاص

خیلی ها از اینها رو که نوشتی میشه کرایه کرد

پ ن : من هیچی نمی دونم فقط گفتم که نگن لالم

خرج مراسم عروسی رو هرچی کمتر کنین بهتره! یا به قول سکوت خیلی از این چیزا رو میشه کرایه کرد!
جاش بعد از ازدواج پول پس انداز شده رو میتونید برید با هم شمال مسافرت تفریح کنید یا لوازم خونه باهاش
بخرید! یا پس انداز کنین برای خرید خونه یا ...........
پ ن: نمیتونم باور کنم یه شبه میشه 10 ملیون برای مراسم عروسی خرج کرد!:f34r:

A.Farokhzad

Registered User
لایک‌ها
3
قيمت حلقه براي عروسي ميتوني بين 100 هزار تومن تا ..... (براي هر حلقه)
يك حلقه مناسب پيدا كني.

Mohammad Mahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نام یکتا
سلام
آقا کسایی که دستشون تو خرج یه رنج قیمت از موارد زیر بگن! و بگند متوسطش چقدر(اون چیزی که برای افراد سطح متوسط ، نه پولدار و نه فقیر) و اگر خودشون بودن چقدر هزینه می کردند!:
آینه و شمدان
ملحقات اون (ساعت و میزش)
لباس عروس (عقد)
خنچه
آرایشگاه
کیف و کفش
لباس مهمانی
مانتو شلوار/چادر
حلقه (عروس و داماد)
قیمت بیراهم ندید! اگر دستتون تو خرجه و مطلع هستید بگید، بی خودی جون رو منحرف نکنید! :)
سلام
اینا رو کسی برات می‌نویسه که دوازده روز دیگه عروسی خودشه!
ببین خیلی بستگی به خودت و همسرت داره. یکی با دو ملیون تومن هم می تونه عروسی برگزار کنه، یکی صد ملیون تومن هم براش کمه. این روزها که مشغول خرید هستیم، تازه فهمیدم دنیا دست کیه. گرونی کولاک می‌کنه! تازه خیلی چیزها رو هم می‌خری که انصافاً می‌دونی یک دهم اون چیزی که پول می‌دی نمی‌صرفن. ما سعی کردیم در حد وسعمون و خیلی معمولی خرید کنیم. در باره‌ی تک تک موارد بالا، تجربه‌ی خودم رو برات می‌نویسم:
1- آینه و شمعدان: مدل‌های برنزی هست از صد هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان. نقره هم بخوای بخری حداقل یک و نیم میلیون تومان در نظر بگیر.
2- ساعت و میز: ساعت رو از 150هزار تومان می‌تونی پیدا کنی. توی خیابون شریعتی، سه ملیون تومان هم دیدم.
میز هم بستگی داره چه میزی باشه. اگر می‌خوای پارچه بندازی روش و تزئین کنی که الآن مده، معمولاً میزی می‌گیرن که از فیبر ساخته شده. نه بتونه داره و نه رنگ خورده چون که زیر پارچه پنهان می شه. حدود 20 تا 30 هزار تومان. اگر هم میز رنگ شده‌ی چوبی خوب می‌خوای، صد هزار تومان بذار کنار.
3-کارت: کارت رو که قاعدتاً باید بری بهارستان. از دونه‌ای 70 تومان دارن، تا کارت‌های خارجی که یه مدلش که از سوریه اومده بود و پاکتش چوبی بود، بین 4500 تا 8000 هزار تومان هستن! برای چاپ توی کارت هم بسته به این که متن نقره کوب یا طلاکوب باشه، 30 هزار تا 50 هزار تومان. اگر متن رو از نمونه‌های خودشون انتخاب کنی، که هیچی ولی اگر متن اختصاصی خودتون رو بدین براتون بنویسن، پنج هزار تومن دیگه هم اضافه کن. به نظرم بهتره خودت متن بنویسی. خیلی کلیشه‌ن متن‌های کارت‌های بهارستان! ضمناً کارتی رو انتخاب کن که مونتاژ اجزا و قطعاتش اذیتت نکنه. ما کارتی که انتخاب کردیم، خیلی قشنگه، امّا درست کردن گلش و چسبوندنش، دو روز ما رو از پا درآورد! مونتاژ اجزای کارت کلّا با مشتریه و فروشنده‌ها، اقدامی نمی‌کنن.
4-لباس عروس اگر برای نامزدی باشه، تا 500هزار تومن هم می‎‌تونی لباس خوب سفارش بدی. اگر برای عروسی باشه، بسته به پارچه، سنگ و کاری که روی لباس می‌شه، از 500هزار تومان به بالا. می‌تونی سفارش دوخت به شرط اجاره بدی، می‌تونی هم بخری. امّا یه نکته اینجا هست. وقتی سفارش دوخت به شرط اجاره می‌دی، اگر قیمت فروش لباس 500هزارتومان باشه، اجارش یه چیزی می‌شه در حدود 400هزار تومان. من خودم به شخصه این رو نمی‌پسندم. که یه نفر با پول من یه لباسی رو بدوزه، بعد همون رو دو سه بار دیگه اجاره بده. تازه، مزون‌دارها این لباس رو بعد از دو یا سه بار اجاره دادن، می‌فرستن شهرستان‌ها برای فروش. رو همین حساب، به نظر من صد تومن بیشتر بدی، لباس مال خودت باشه، بهتره تا این که یکی از پول تو مفت مفت، استفاده کنه، اون هم چند برابر.
5- سفره عقد هم همه جورش هست. بسته به سلیقه‌ت. از 150هزار تومان به بالا. تو این مورد هم سه ملیونیش رو هم دیدم. به نظر من سفره‌های الآن به درد نمی‌خورن. سفره‌ی عقد معنا داشت قدیم. مفهوم داشت. اجزاءش نشانه‌ی برکت بود و کلاً سفره حرمت داشت. الآن تبدیلش کردن به یه چیز به دردنخور که فقط الکی یه قشنگی ظاهری داشته باشه و دیگه هیچ. یه سادش رو انتخاب کن به نظر من.
6- لوازم آرایش هم خوب همه جوره هست. اگر دنبال مارک‌های معروف باشی مثل ysl، یه ست معمولی رو حدود 500هزار تومان در نظر بگیر. بقیه‌ی مارک‌ها خوب معمولاً ارزونترن.
7- آرایشگاه‌های تهران و اون‌هایی که به اصطلاح معروفن، الآن کف قیمتشون 800 هزار تومان هست. پول زوره به خدا ولی خوب می‌گیرن. کسایی هم هستن که کارشون خوبه و قیمت‌هاشون هم پایین. امّا خب! معمولاً خانم‌ها قبول نمی‌کنن و این عمومیت داره. فکر می‌کنن، کسی که قیمتش پایینه، کارش خوب نیست! اگر قیمت متوسّط سالن‌های تهران رو می‌خوای یه آدرس بهت می‌دم، یه سر بزن، ضرر نداره! سالن آرایش ستاره‌ها. توی زعفرانیه خیابان آصف. خیلی معروفه. به هر خانمی بگی می‌شناسه. چون مشتری‌هاش زیاده قیمتش رو حدود 300 هزار تومان پایین تر از ارایشگاه‌های هم سطح خودش می‌گه. برای ما 550هزار تومان شد.
8- کیف و کفش هم همه جوره هست. سلیقه‌ایه. می‌تونی از سپهسالار بخری. می‌تونی بری مرکز خرید ونک، یا میدان محسنی، یا میلاد نور و یا تیراژه. پاساژ قائم و تندیس تجریش هم هستن. امّا تندیس رو اصلاً نرو. نامردی قیمت می‌دن. پاساژ قائم و سپهسالار می‌تونی جنس‌های خوب با قیمت مناسب بخری.
9- لباس مهمونی هم که سلیقه‌ایه باز. پاساژ قائم رو پیشنهاد می‌کنم.
10- چادر مشکی رو برو بازار بزرگ تهران. راسته‌ی چادر فروش‌ها، مغازه‌ی اسلامی. بهترین چادرهای مشکی رو اونا دارن. قیمت‌هاشون هم مناسبه. معمولاً چادرهای مارک میتسوبیشی ژاپن از همه بهترن. یه قوارش حدود 100هزارتومان در میاد.
11- عکّاسی و فیلم‌برداری مجالس، با توجّه به این که خودم عکّاسم و مستندساز و هزینه‌هایی از این دست رو می‌دونم، واقع مسخره‌ترین، مزخرف‌ترین و ناجوانمردانه ترین بخش در تهیه‌ی ملزومات عروسیه. قیمت‌ها متفاوته. هیچ دو آتلیه‌ای قیمت‌هاشون یکی نیست. فیلمبرداری یک دوربینه به طور متوسّط 400 هزارتومانه. الکی هم به نوع دوربین و مدلش هم بند می‌کنن. مثلاً می‌گن DV این قیمت، HD این قیمت. سونی 170 این قیمت، 200 این قیمت. مردم هم که از همه جا بی‌خبر، چه می‌دونن اینا یعنی چی؟ پول زور می‌گیرن. برای مراسم من، دو نفر از دوستانم، قبول زحمت کردن و پا گذاشتن روی کلاس کار حرفه‌ایشون و فیلمبرداری مجلس نامزدی من رو انجام دادن. تدوین رو فقط دادم به آتلیه‌ی نارملا که کارش خوبه توی تهران، هر چند خوشم نیومد و می‌خوام یه دفعه‌ی دیگه، خودم تدوین کنم.
عکس هم که هر چی بگیرن پول زوره. امّا به طور متوسّط هر عکس 13 در 18 رو، 3500 تا 6000 تومان، حساب می‌کنن. سایزهای بزرگتر هم قیمت‌های بالاتری داره.
12- حلقه بسته به بودجه و سلیقه‌ی شماست. از صد هزار تومان تا صدمیلیون تومان! هستا! باور کن. توی دفتر آقای کشتی‌آرا که نایب رییس صنف طلا و جواهره خودم به چشمای خودم دیدم که حلقه‌ی صد میلیونی هم داشت. مشتری هم داشت تازه! بسته به این که برلیانش چقدر باشه، باگت باشه یا مارکیز باشه یا تخم باشه، برلیانش از چه درجه‌ای باشه، یا اصلاً برلیان داشته باشه یا نداشته باشه، فرق می‌کنه. قیمت طلا الآن خوب پایین اومده. وقت خوبیه برای خریدن. طلا دیروز 18100 بود گرمی. طلافروشی‌های معمولی، فرقی بین برلیان‌ها نمی‌ذارن و ممکنه توی کاری که یه برلیان درجه‌ی پایین مصرف شده باشه رو به قیمت برلیان اعلا بدن. امّا طلافروش‌های حرفه‌ای و معروف، دونه دونه‌ی برلیان‌ها رو به لحاظ وزن و نوعش توی فاکتور می‌نویسن.
امیدوارم، این اطّلاعات کمکت کنه. برای شما و همسرتون، آرزوی سلامتی و خوشبختی دارم. برای ما هم دعا کنید. دوازده روز دیگه ان‌شاءالله ما هم شروع زندگی مشترکمون رو جشن می‌گیریم.
در پناه خدا باشید.

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
نظر دوستان تاييد ولي به نظر من هم هرچي كمتر خرج كنيد بهتره.با اون پول يك شب عروسي ميشه يه ماشين گرفت گذاشت زير پاي عروس خانم .
شما ميلياردها هم خرج كني 2 روز ديگه مهمونها ميگن ديدي فلان چيز كم بود.
البته اين چيزايي كه شما خواستي ببيني قيمتش چي سهت تقريبا اكثرا لازم هستن.همون كرايه خيلي بهتره.اول زندگي هرچي كمتر خرج بشه بهتره.
پيش ا پيش تبرك.هم به شما هم نفر بالايي.
شيريني يادت نره.

omidco2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
نظر دوستان تاييد ولي به نظر من هم هرچي كمتر خرج كنيد بهتره.با اون پول يك شب عروسي ميشه يه ماشين گرفت گذاشت زير پاي عروس خانم .
شما ميلياردها هم خرج كني 2 روز ديگه مهمونها ميگن ديدي فلان چيز كم بود.

شدیدا تائید میشه ! تو چندتا عروسی که تو فامیلمون برگزار شده همیشه این رو دیدم
بدبخت صاحب مجلس 20 -30 میلیون خرج کرده بعد یه سری اخری گفتن ما شام نخوردیم
به ما شام نرسیده و... یکی نیست بگه تو عروسی حلوا خیرات نمیکنن که خودت باید
بری شام بکشی بخوری!
از قدیم گفتن در دراوزه رو میشه بست در دهن مردم رو نمیشه بست! :f34r:

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
67
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
شدیدا تائید میشه !
از قدیم گفتن در دراوزه رو میشه بست در دهن مردم رو نمیشه بست! :f34r:

و بسیار بسیار تایید می شه

این دهن مردم همیشه بازه ...
اگه شام مثلا جوجه بدی میگن چرا کوبیده و یا برگ و یا مرغ نبود

اگه شام مرغ بدی میگن چرا جوجه ندادی

اگه میوه های خوب و درجه یک بدی میگن چرا ولخرجی کردی

اگه نکنی میوه خوب ندی میگن خسیسید چقدر

در کل این دهن مردم عین طویله می مونه .

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
شما یه خورده صبر کن. شنیدم کلا 25 میلیارد دلار ته صندوق ذخیره ارزی مونده. احتمالا با این پولی که مونده خنچه عقد، لباس عروس و آینه شمعدان از چین وارد میکنن و ارزون میشه! می مونه کله قند که خوشبختانه بعضی از افراد مسئولیت پذیر و دلسوز مدت هاست وارداتش رو دارن انجام میدن.

سلام

با این اوصاف ما باید عجله کنیم یا بی خیال شیم ؟!

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
67
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
خاتمی اومد صندوق ارزی رو راه انداخت

این احمدی نژاد هی داره از ش ور می داره معلوم نیست این بابا شهرداره . استانداره . استاده . دکتره . رییس جمهوره

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
سلام
اینا رو کسی برات می‌نویسه که دوازده روز دیگه عروسی خودشه!
در پناه خدا باشید.

آقا دستت درد نکنه مفید بود. من سیو کردم برا بعد اگر خدا بخواد و احمدی نژاد هم بزاره با این اقتصادش

اطلاعات مفید دیگه ای هم کسب کردی بی زحمت بنویس ما هم یاد بگیریم

خوشبخت بشید

sarsabz

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون از جوابت، مفید بود و خرج دستم در اومد.
البته اینجا آرایش عروس ماکسیمم 250 تومانه، خدا رو شکر شمدون نقره هم نیست! کلا شهرستان هزینه اش پایین تر از تهرانه ، البته حقوق ها هم نصفه تهرانه!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
و بسیار بسیار تایید می شه

این دهن مردم همیشه بازه ...
اگه شام مثلا جوجه بدی میگن چرا کوبیده و یا برگ و یا مرغ نبود

اگه شام مرغ بدی میگن چرا جوجه ندادی

اگه میوه های خوب و درجه یک بدی میگن چرا ولخرجی کردی

اگه نکنی میوه خوب ندی میگن خسیسید چقدر

در کل این دهن مردم عین طویله می مونه .
یه چیز باحال برات تعریف کنم بخندی
تو مراسم یکی از اقوام این کارکنان اونجا برداشته بودند
روی دیسهای میوه رو با سلفون کشیده بودند که خیلی شیک باشه
و میوه ها خراب نشه! یک سری از مهمونها گفته بودن
میزبان سلفون روی میوه ها کشیده بود که ما نخوریم!

aghamostafaa

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
18,128
به نام یکتا
سلام
آینه و شمدان
ملحقات اون (ساعت و میزش)
لباس عروس (عقد)
خنچه
آرایشگاه
کیف و کفش
لباس مهمانی
مانتو شلوار/چادر
حلقه (عروس و داماد)

سلام ... من همین 3 برج پیش عروسی کردم و دستم تو خرجه .... عروسی ما متوسط بود ... قیمت ها هم بیش تر بستگی به خودت داره ....

آینه و شمدان -------> قیمت ها متفاوت هست .... از 80 - 70 تومان هست تا حدود 400000 تومان .... مال من حدود 400000 تومن شد .... اگه بخوای عکسش رو برات بذارم .
ملحقات اون (ساعت و میزش) -------->روی همون میز هست و میشه ساعت با میز رو نگرفت . مال من بدون ساعت و با میز شد حدود 400000 تومان
قیمت کارت عقد ( دونه ای مثلا 200 تومان یا 2000 تومان! --------> 200 تومانی هست 2000 تومانی هم هست .... اونی که روش زده مثلا 300 تومان یا چاپش و متنش و اینا حدود 600 تومان در میاد
لباس عروس (عقد) ------- یه لباس عروس که زیاد پوشیده نشده باشه و قشنگ باشه کمتر از 250000 تومان نیست .
خنچه -------- خنچه هم بستگی داره که چه چیزائی میخوای بذاری توش ....
لوازم آرایش عروس(کیف لوازم و...)--------> حدود 200000 تومان معمولیش
آرایشگاه --------->با هزار مکافات و چونه و اینا 150000 تومان
کیف و کفش --------> این دیگه پرسیدن داره ؟ کیف حدود 20000 تومن و کفش هم همون حدودا
لباس مهمانی --------> شاید کمتر از 120000 تومن گیزت نیاد
مانتو شلوار/چادر ------- قیمت بازار

صد البته خرجای شاقی هم هست :

آتلیه و فیلمبرداری : جدیدا همه دیگه البوم ایتالیائی استفاده میکنن که 10 صفحش رو با زور 280000 تومن برای من اب خورد ..... پول فیلمبرداری و عکاسی جشن هم حدود 250000 تومن شد

حلقه که باید خیلی روش چونه بزنی ( شاید بیشتر از 50000 تومان ) بین 100 تا 350 تومان

پول سفره عقد : حدود 300 تومان که یه چیز نسبتا خوب در بیاد

تزئین ماشین عروش با دسته گل عروس : اگه بخواد خوب باشه حدود 150 تومان اب میخوره

پذیرائی و شام شب عروسی به عهده ی پسر هست که من بابام داد ولی فکر کنم 2 یا 3 یا بیشتر ملیونی شد

تالار یا باغ : که بت پیشنهاد میکنم توی خونه بگیری .... تالارها ورودیشون بین 600 تا به بالا هست و باغ از این هم بیشتره .... مال من 700 تومان ورودی تالار بود ....

آرایشاه : بالاخره داماد هم باید بره آرایش کنه : 50 تومان آرایشگاه

در ضمن خرجای دیگه هم هست که شاید بخوای برای بهتر شدن جشنت انجام بدی مثل پخش کلیپ اسپورت در هنگام مراسم عروسی ... گذاشتن قاب عکس بزرگ که بعد از اتلیه و بلافاصله تهیه میشه توی سفره .... تهیه عکی کوچیک برای مهمانان خاص .... نمیدونم دادن بسته ی نقل به مهمان ها ....

عروسی من حدود 11 میلیون خرجش شد که حساب کتابش همش رو بابام داره و من خودم فقط حدود 5 میلیونش رو دادم ....

بالا