برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت سرویس دهنده نداگستر صبا نت

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوست عزيز
36.gif

. در شيراز كه مشخصش كردن! ليست جديد از اول دي آمد و تمامي 64 ها + همه يك ماه‌ها حذف شدند! پاينترينش و ارزانترينش 128 3 ماه هست 39~ تومان با 9GB ترافيك 3ماه. سرعتش براي من كه خيلي عالي بوده هم در روز و هم در شب(گه گاهي در بعضي از شب‌ها! به 35KB ميرسه و بعضي از شب‌ها به 49KB)

موفق باشيد.
76.gif

خداحافظ
IgImAx
87/10/17
209.gif
60.gif

Mamylo

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
10
بچه ها یکی از دوستای من صبانت داره، داره حال می کنه. می پرسید چرا؟

کاری به خوب یا بد بودن کارش ندارم، ولی به سادگی هرچه تمام تر می شه با اکانت یه بدبخت دیگه کانکت شد به این سرویس و عین زالو چسبید به ترافیکش. همه ش هم به خاطر امنیت فوق العاده پائین این شبکه س (روششو نمی گم تا مجرم نباشم!)

اگر کسی بیخودی ازش شارژ می ره مطمئن باشه همچین کسی داره ازش استفاده می کنه

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
در مورد اول...تیک نداره که بخوام برش دارم...یعنی اینکه از پروکسی استفاده نمیکنم...در مورد شبانه باید به خدمتتون عرض کنم که باید حداقل توان اسمیش رعایت بشه دیگه...اگه میگن 512 چرا به اندازه یه 256 میشه ازش استفاده کرد؟در مورد نصب هم...من متوجه نشدم...توی سایت صبانت که اسمشون به عنوان نمایندگی اومده...24 تومن رو گفتن برا هزینه ی رانژه و راه اندازی میگیرن...؟!!!
نميشه، يا Lan Setting تيک داره يا رو کانکشنی که باهاش کانکت ميشی. اين مطلب ربطی به خط نداره مربوط به windows خودت ميشه.
اگه مطمئن نيستی از يه مسنجر ديگه مثل pidgin يا digsby استفاده کن و تو تنظيمات اونها گزينه No Proxy رو انتخاب کن (به صورت پيش فرض روی Global Settings هست).
شبانه صبانت با ديگران فرقش اينه که user جدا داره و شما با user اصلی خودت وصل نميشی. برای همين معمولاً همينطوره که ميگی. با اين وجود من در اغلب موارد ديدم که اکانتهای 1 مگ شبانشونم بين 512 تا همون 1 نوسان داره.
درباره بحث نمايندگی هم اينکه اسمشون اونجاس صرفاً به همون معنی هست که اينا فروشندگان منتخب خود شرکتند و شرکت تعهد درباره قيمت فروش اکانت اونها داره، اما خدمات نصب در محل (اين به غير از هزينه رانژه است.) خارج از هزينه های ذکر شده در ليست شرکته. با اين حال تذکر داده شده که اگه نصب در محل محدود به setup و config مودم usb يا router و اتصال به شبکه باشه فقط 5-10 تومان بسته به دوری محل و نوع نصب اخذ بشه، اما اگه مشتری درخواست نرم افزارهای خاص و از اين قبيلو داشته باشه هزينه افزايش پيدا ميکنه ! حالا اگه مورد شما همين بود که من گفتم اونا نبايد بيش از اين مقدار (به جز هزينه رانژه) ميگرفتند.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
بچه ها یکی از دوستای من صبانت داره، داره حال می کنه. می پرسید چرا؟

کاری به خوب یا بد بودن کارش ندارم، ولی به سادگی هرچه تمام تر می شه با اکانت یه بدبخت دیگه کانکت شد به این سرویس و عین زالو چسبید به ترافیکش. همه ش هم به خاطر امنیت فوق العاده پائین این شبکه س (روششو نمی گم تا مجرم نباشم!)

اگر کسی بیخودی ازش شارژ می ره مطمئن باشه همچین کسی داره ازش استفاده می کنه
راه حلش تو وبلاگها پره ! ديگه بستگی به خود طرف داره که دزد باشه يا نباشه !

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
آه بالاخره وصل شدم

هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااا

ولی چرا سرعتش اینقدر پائینه !!!!!!!!!
من الان دارم با متوسط 10 کیلو دانلود میکنم.....!!!!؟
بابا من به خاطر تعریفی که از سرعت بالای شبانش بود رفتم سراغش گفته بودن که با 100 تا میگیره و از اینجور حرفها ...
یعنی کا چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
راستی چرا سرعت بعضی وقتها هنگ میکنه مثلاً یه دفعه 10-20 ثانیه روی 9 کیلو میمونه بعد تازه یادش میاد که اااا باید دانلود بکنه؟؟؟!!!

ولی خب حالا به یه مشکل دیگه بر خوردم
و اون اینکه من یه اکانت Rapidshare یک ماه خریدم ولی یه سری از فیلمها رو که میخوام بگیرم ازم یوزرنیم و پسورد میخوان
منم یوزرنیم و پسورد اکانتم رو زدم و Save کردم ولی دانلود نمیشه نمیدونم چرا شاید به خاطر اینکه لینک ها خرابن یا مشکل دارن یا چیه شما ها نمی دونین؟

در ضمن برای رفع مشکل DC شدن و ادامه دانلود با DAP باید چیکار کرد که خودش کانکت بشه و دانلود ها رو دوباره از سر بگیره؟

بازم ممنون
من کلاً از DAP متنفرم !!! مزخرفه !
خودم اغلب از Flashget استفاده ميکنم. user/pass سايت ها رو هم بايد يکبار در قسمت مديريت سايت فلشگت بديم يکبار هم با IE تو اون سايت login کنيم و تيک save password رو بزنی که cookie ذخيره بشه.
در همين فلشگت قسمت schedule هست که ساعت اتصال، دانلود و ديسکانکت رو مشخص ميکنه( قسمت جداگانه اي هم برای خاموش کردن سيستم هست). يه قسمت هم داره برای Dial-up که اکانت رو اونجا ميدی خودش طبق چيزی که در schedule تعيين کردی وصل ميشه در صورت قطع شدن هم ميتونی بگی که retry کنه.
برای افزايش سرعت هم ميتونی تعداد Thread ها به هر فايل را روی بيشينه يعنی 10 بذاری و shareurl تو هم فعال کنی. اينا در Default download properties هست. اصولاً بايد مشابه اين تنظيمات در DAP هم باشه. من چون ندارم نميدونم.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
آقا این وضعیت شارژ 1 ماهه مشخص نشد؟ اینو هنوز ظالمانه رو حرفشون هستن؟
من هفته دیگه باید شارژ کنم ! اگر مجبور بشم 3 ماهه شارژ کنم ، این آخرین 3 ماهه استفاده از صبانت خواهم بود
چون نميتونی وجه 3 ماهو يکجا بدی يا اينکه کلاً ديگه به ADSL نياز نداری ؟

rxlist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از کلیه دوستان کی از DAP استفاده می کنه؟ و خیلی باهاش سرو کله زده؟

rxlist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم وقتی میخواستم اکانت بگیرم حدود 1 ماه تو نوبت بودم
نمایندگیش می گفت که یه چیزی حدود 400 - 500 نفر تو نوبتن ......!!!!!!!!!!!
خیلیه هــــــــــــــــا البته از هر لحاظ..!

Last edited:

rxlist

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من خودم وقتی میخواستم اکانت بگیرم حدود 1 ماه تو نوبت بودم:blink:
نمایندگیش می گفت که یه چیزی حدود 400 - 500 نفر تو نوبتن ......!!!!!!!!!!!:thumbsdow
خیلیه هــــــــــــــــا البته از هر لحاظ..!

Last edited:

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
چون نميتونی وجه 3 ماهو يکجا بدی يا اينکه کلاً ديگه به ADSL نياز نداری ؟
دوست من با عرض معذرت ولی سوال شما از ریشه اشتباه هست!
مثل این هست که مثلا من بپرسم شما چرا بهای یکسال آبونمان تلفن رو یکجا نمی دهی؟ یا سایر آبونمانها
یا چرا مثلا پول خریدهای 3 ماه آینده خانگی خودت رو الان نمیدی! ( حتی اگر ثابت باشه)
یا چرا مثلا پول اجاره بهای مسکنت رو ماهیانه میدی؟(حتی اگر توانش رو داشته باشی که مال 1 سال رو بدی)

البته خیلی از پیش پرداختها در مورد خیلی چیزها هست که فقط جنبه تشویقی دارد و زورکی نیست و در مقابل شما تخفیف میگیری

ممکنه من بتونم برای مدت طولانی شارژ کنم ، ولی اگر فردا مثلا خواستم به هر دلیلی از نت استفاده نکنم ، پولم هدر رفته(100 ها اتفاق میتونه بیفته-باز 1 ماه اونقدر زیاد نیست)

decilion69

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
مثل این هست که مثلا من بپرسم شما چرا بهای یکسال آبونمان تلفن رو یکجا نمی دهی؟ یا سایر آبونمانها
یا چرا مثلا پول خریدهای 3 ماه آینده خانگی خودت رو الان نمیدی! ( حتی اگر ثابت باشه)
یا چرا مثلا پول اجاره بهای مسکنت رو ماهیانه میدی؟(حتی اگر توانش رو داشته باشی که مال 1 سال رو بدی)

البته خیلی از پیش پرداختها در مورد خیلی چیزها هست که فقط جنبه تشویقی دارد و زورکی نیست و در مقابل شما تخفیف میگیری

ممکنه من بتونم برای مدت طولانی شارژ کنم ، ولی اگر فردا مثلا خواستم به هر دلیلی از نت استفاده نکنم ، پولم هدر رفته(100 ها اتفاق میتونه بیفته-باز 1 ماه اونقدر زیاد نیست)

من هم كاملا موافقم.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37

سؤال من اصلاً وجه ريشه اي نداشت که بخواد اشتباه باشه ! يه دو وجهی ساده بود !
هر چيزی شرايط خودشو داره ! مثلاً چرا عوارض شهرداری ساليانه اخذ ميشه ؟ (ميخوام بگم اينارو نميشه قياس کرد.)
اگه اجاره بهای منزل شما ماهی 10 تومان بود مسلماً همشو يه جا ميدادی و خودتو راحت ميکردی. اينجا هم برای سرويسهای گرون قيمت هنوز روش پرداخت ماهيانه است. ضمن اينکه اگه قراره شما (شمای نوعی) نتونی روی کار خودت برنامه ريزی کنی به طوری که نميدونی کلاً تو اينترنت کار داری يا نه و چه مدت، خوب اصل هزينه کردن برای خريد ADSL غير اقتصادی است. ADSL با توجه به هزينه های اوليه که داره مناسب استفاده بلند مدته. مسائل پيش بينی نشده هم که هميشه ممکنه پيش بياد، اگه بنا باشه بر اساس اونا کار کنيم که ديگه هيچ برنامه اي معنی نداره و همش بايد منتظر اما اگر و حادثه باشی.
درسته که تو اين مملکت شب ميخوابی صبح پا ميشی (يا بر عکس) ميبينی کلّی چيز تغيير کرده، امّا ديگه نه اينقدر !!!

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
سؤال من اصلاً وجه ريشه اي نداشت که بخواد اشتباه باشه ! يه دو وجهی ساده بود !
هر چيزی شرايط خودشو داره ! مثلاً چرا عوارض شهرداری ساليانه اخذ ميشه ؟ (ميخوام بگم اينارو نميشه قياس کرد.)
اگه اجاره بهای منزل شما ماهی 10 تومان بود مسلماً همشو يه جا ميدادی و خودتو راحت ميکردی. اينجا هم برای سرويسهای گرون قيمت هنوز روش پرداخت ماهيانه است. ضمن اينکه اگه قراره شما (شمای نوعی) نتونی روی کار خودت برنامه ريزی کنی به طوری که نميدونی کلاً تو اينترنت کار داری يا نه و چه مدت، خوب اصل هزينه کردن برای خريد ADSL غير اقتصادی است. ADSL با توجه به هزينه های اوليه که داره مناسب استفاده بلند مدته. مسائل پيش بينی نشده هم که هميشه ممکنه پيش بياد، اگه بنا باشه بر اساس اونا کار کنيم که ديگه هيچ برنامه اي معنی نداره و همش بايد منتظر اما اگر و حادثه باشی.
درسته که تو اين مملکت شب ميخوابی صبح پا ميشی (يا بر عکس) ميبينی کلّی چيز تغيير کرده، امّا ديگه نه اينقدر !!!
دوست من شاید شرایط من با شما فرق کنه، نمی دونم.
من اینترنت رو فقط برای مصارف عادی از قبیل مرور اخبار روزانه ، برخی تحقیقات دانشگاهی و سر زدن به چند سایت و فوروم خاص برای مطالب خاص می خوام
غیر از اون هر از گاهی دانلود موسیقی و نرم افزار و شاید فیلم

شرح استفاده من از نت اینه ، نزدیک 10 سالی هم میشه که پای نتم و از دایال واقعا خسته شدم!
به هر حال من هزینه هام برای کارهای روزانس و هیچ چشم انداز بلند مدتی ندارم و حتی نیازی هم نمی بینم(یعنی دنبال درآمد یا فعالیت ویژه نیستم)

این هم که گفتم ممکنه فردا فلان بشه .... خیلی چیز دور از ذهنی نیست :D .زندگی همه یکسان نیست و ممکنه یکنفر تا آخر عمرش زندگیش ثابت و راکد باشه و یکی هر روز تغییراتی براش پیش بیاد

من هر چقدر که دو دو تا 4تا میکنم به این نتیجه می رسم که این هزینه زودهنگام ظالمانس.من خودم ازخدمات دیگه دنیای مجازی مثل دومین و هاست و... هم استفاده میکنم و در مقایسه کلی به این نتیجه می رسم که ثبت کننده های دومین هم بهتره به جای 1 ساله 5 ساله ثبت کنند فقط.
چون دومین خیلی راهبردی تر و نیاز به چشم انداز روشنی داره و کسانی که 1 ساله ثبت می کنند بیشتر تفریحی یا پارکی هستند

به هر حال احساس می کنم خود صبانت هم از کارش پشیمون بشه . امیدوارم

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
بعضي ها نميدونم سنگ چيو دارن به سينه ميزنن!

صبانت داره سواستفاده ميكنه از كاربرانش اين واسه همه روشنه. كسي هم بخواد اعتراض كنه از اونجا كه در ايران زندگي ميكنيم برميگرده خيلي راحت ميگه همينه كه هست. چون ميدونن كلي آدم هستن كه تو صف انتظارن! در ضمن مشتري جديد واسه اينا سود بيشتري داره. الان هم با هر روش مسخره و كثيفي ميخوان سود بيشتري كنن، هيچ كسي هم نميتونه چيزي بگه چون اگه شما كه مشتري هستي اعتراض كني ميگه خوش اومدي يكي ديگه جات مياره! آخه كجاي دنيا پول بابت يه سرويس ميدي بعد به هر علتي اگه نتونستي استفاده كني، خيلي راحت پولتو بالا ميكشه يه آب هم روش... به چه علتي؟ چون از اين سرويس به مدت 1 هفته استفاده نكردي. حيف كه فرهنگشو نداريم ولي يه بار فقط براي يه بار اكانت هامونو شارژ نكنيم اثري از صبانت مي مونه؟

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
دوست من شاید شرایط من با شما فرق کنه، نمی دونم.
من اینترنت رو فقط برای مصارف عادی از قبیل مرور اخبار روزانه ، برخی تحقیقات دانشگاهی و سر زدن به چند سایت و فوروم خاص برای مطالب خاص می خوام
غیر از اون هر از گاهی دانلود موسیقی و نرم افزار و شاید فیلم

شرح استفاده من از نت اینه ، نزدیک 10 سالی هم میشه که پای نتم و از دایال واقعا خسته شدم!
به هر حال من هزینه هام برای کارهای روزانس و هیچ چشم انداز بلند مدتی ندارم و حتی نیازی هم نمی بینم(یعنی دنبال درآمد یا فعالیت ویژه نیستم)

این هم که گفتم ممکنه فردا فلان بشه .... خیلی چیز دور از ذهنی نیست :D .زندگی همه یکسان نیست و ممکنه یکنفر تا آخر عمرش زندگیش ثابت و راکد باشه و یکی هر روز تغییراتی براش پیش بیاد

من هر چقدر که دو دو تا 4تا میکنم به این نتیجه می رسم که این هزینه زودهنگام ظالمانس.من خودم ازخدمات دیگه دنیای مجازی مثل دومین و هاست و... هم استفاده میکنم و در مقایسه کلی به این نتیجه می رسم که ثبت کننده های دومین هم بهتره به جای 1 ساله 5 ساله ثبت کنند فقط.
چون دومین خیلی راهبردی تر و نیاز به چشم انداز روشنی داره و کسانی که 1 ساله ثبت می کنند بیشتر تفریحی یا پارکی هستند

به هر حال احساس می کنم خود صبانت هم از کارش پشیمون بشه . امیدوارم
منم اميدوارم ! ولی احتمالاً اونا هم اينکارو کردن که مشتريهای ثابت پيدا کنن به جای مشتری های موقتی که ممکنه امروز باشن و فردا نباشن. به هر حال خيلی هم بی حساب کتاب به نظر نمياد.
در هر صورت فکر نکنم يه 3 ماهه 9 گيگ 39 تومانی خيلی ايجاد دردسر کنه. ولی اگه قصد به تعويض داری پلانهای پيشگامان برای شما بايد بهتر باشه.

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
بعضي ها نميدونم سنگ چيو دارن به سينه ميزنن!

صبانت داره سواستفاده ميكنه از كاربرانش اين واسه همه روشنه. كسي هم بخواد اعتراض كنه از اونجا كه در ايران زندگي ميكنيم برميگرده خيلي راحت ميگه همينه كه هست. چون ميدونن كلي آدم هستن كه تو صف انتظارن! در ضمن مشتري جديد واسه اينا سود بيشتري داره. الان هم با هر روش مسخره و كثيفي ميخوان سود بيشتري كنن، هيچ كسي هم نميتونه چيزي بگه چون اگه شما كه مشتري هستي اعتراض كني ميگه خوش اومدي يكي ديگه جات مياره! آخه كجاي دنيا پول بابت يه سرويس ميدي بعد به هر علتي اگه نتونستي استفاده كني، خيلي راحت پولتو بالا ميكشه يه آب هم روش... به چه علتي؟ چون از اين سرويس به مدت 1 هفته استفاده نكردي. حيف كه فرهنگشو نداريم ولي يه بار فقط براي يه بار اكانت هامونو شارژ نكنيم اثري از صبانت مي مونه؟
عزيز من، بحث سنگ به سينه زدن نيست، بحث عدم افراط و تفريط در انتقاده.
ضمن اينکه تو اين مملکت همه همينطور هستند. اختصاص به اين شرکت نداره فقط.
اينها هم اگه به قول شما دنبال سود به هر روش بودن که همون روال سابق بهتر بود که، چون به محض اينکه طرف فراموش ميکرد شارژ کنه بايد پول رانژه مجدد ميداد.

Hamid_311

Registered User
لایک‌ها
25
اينها هم اگه به قول شما دنبال سود به هر روش بودن که همون روال سابق بهتر بود که، چون به محض اينکه طرف فراموش ميکرد شارژ کنه بايد پول رانژه مجدد ميداد.

شما خودتو بذار جای صبانت. وقتی شما ماهانه 13تومن پول بگیری بهتره، یا واسه 3 ماه یه جا (در ابتدا) 39 تومن؟؟؟؟؟
مسلماً گزینه دوم. اینجوری نقدینگی شرکت به شدت بالا میره. در ضمن با پایین و بالا رفتن های همیشگی کیفیت صبانت، مشتری 3 ماهه سر جاش میمونه. ولی مشتری 1 ماهه ممکنه بپره. (به صورت آمار و احتمالی به قضیه نگا کنید).
مهمتر از همه اینا ، اینکه میان بعد از چندسال سرویس دهی و داشتن این همه مشتری (که هرچی دارن از همین مشتریا دارن) یه دفعه سرویس 1 ماهه و A3 را حذف میکنن اصلاً وجهۀ خوبی نداره و یه جورایی توهین به مشتریه!
این قضیه اصلا ربطی به این نداره که آدم قدرت پرداخت 3 ماهو داشته باشه یا نه.

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
واقعا فكر ميكنيد روال سابق براشون سود بيشتري داشت؟
پست بالايي رو با دقت بخون

dodelim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نميشه، يا Lan Setting تيک داره يا رو کانکشنی که باهاش کانکت ميشی. اين مطلب ربطی به خط نداره مربوط به windows خودت ميشه.
اگه مطمئن نيستی از يه مسنجر ديگه مثل pidgin يا digsby استفاده کن و تو تنظيمات اونها گزينه No Proxy رو انتخاب کن (به صورت پيش فرض روی Global Settings هست).
شبانه صبانت با ديگران فرقش اينه که user جدا داره و شما با user اصلی خودت وصل نميشی. برای همين معمولاً همينطوره که ميگی. با اين وجود من در اغلب موارد ديدم که اکانتهای 1 مگ شبانشونم بين 512 تا همون 1 نوسان داره.
درباره بحث نمايندگی هم اينکه اسمشون اونجاس صرفاً به همون معنی هست که اينا فروشندگان منتخب خود شرکتند و شرکت تعهد درباره قيمت فروش اکانت اونها داره، اما خدمات نصب در محل (اين به غير از هزينه رانژه است.) خارج از هزينه های ذکر شده در ليست شرکته. با اين حال تذکر داده شده که اگه نصب در محل محدود به setup و config مودم usb يا router و اتصال به شبکه باشه فقط 5-10 تومان بسته به دوری محل و نوع نصب اخذ بشه، اما اگه مشتری درخواست نرم افزارهای خاص و از اين قبيلو داشته باشه هزينه افزايش پيدا ميکنه ! حالا اگه مورد شما همين بود که من گفتم اونا نبايد بيش از اين مقدار (به جز هزينه رانژه) ميگرفتند.

خب این 24 تومن با هزینه ی رانژه بود...ولی راستش سرعتش نه بده نه خوب...ولی چرا سه ماهه شد؟زور میگن که باید سه ماهه باید شارژ کنید!

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
خب این 24 تومن با هزینه ی رانژه بود...ولی راستش سرعتش نه بده نه خوب...ولی چرا سه ماهه شد؟زور میگن که باید سه ماهه باید شارژ کنید!
رانژه و نصب مودم به صورت ساده حد اکثر 15 تومان الی 20 تومان ميشه.

بالا