برگزیده های پرشین تولز

کدوم تلویزیون LCD رو بخرم سونی سری وی یا جی وی سی اسلیم؟

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان

با بودجه ای حدود 2 میلیون و 700 هزارر تومان کدوم از این دو تلویزیون ال سی دی رو بخرم (46 اینچ):
1- سونی سری وی
2- جی وی سی LT-46SZ58 سوپر اسلیم.

ضمنا طبق تحقیقات من جی وی سی ساخت مالزیه و سونی مونتاژ ایران. (ضمنا می تونم جی وی سی رو قسطی و بدون بهره دادن بخرم. کانال دارم تو شرکت شون)

لطفا کمک و راهنمایی کنین.
البته واسه شب عید نمی خوام و می خوام بعد از عید تو خلوتی بازار خرید کنم.

ممنون از همه تون

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
کسی نبود به ما راهنمایی کنه؟

alfredo

نفر اول عکاسی با موبايل
لایک‌ها
325
با این بودجه هرچی بخری خوبه ، نگران نباش ...

سامسونگ هم کلا بیشتر از اینا تایید میشه اگه نظرت عوض شد ...

من پیشنهاد میکنم سراغ پلاسما نری (السیدی یکم بهتره)

ملاکت روی کنتراست بالا و زمان پاسخ گویی تصویر ارجعیت بده به ملاک های دیگه...

Majid Eghbal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مگه میشه محصولات سونی تو ایران مونتاژ بشه ؟

Mohammad 1985

Registered User
لایک‌ها
1
من سونی رو پیشنهاد میکنم ! کافیه یه سر به سونی سنترها بزنی و بعد بری مثلا به فروشگاهای سامسونگ ! تا کیفیت رو متوجه بشی ! البته معمولا چون ال سی دی های سام کیفیت پایینتر داره انیمیشن پخش می کنن ولی سونی تصاویر بسیار زیبای طبیعت و فوتبال .

Mohammad 1985

Registered User
لایک‌ها
1
سونی حتی اگه مونتاژ ایران هم باشه بازم سرتره . واقعا اگه سونی توی ایران با این کیفیت مونتاژ میشه باعث خوشحالیه .

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
سونی حتی اگه مونتاژ ایران هم باشه بازم سرتره . واقعا اگه سونی توی ایران با این کیفیت مونتاژ میشه باعث خوشحالیه .

ممنون از پاسخ هاتون دوستان

طبق گفته ی فروشنده سونی در خیابان جمهوری تلویزیون های ال سی دی سونی در کارخونه ی شهاب مونتاژ می شن.

به هر حال فکر می کنم نظر بیشتر شما ها روی سونی اما آیا کسی می تونه یه مقایسه ی فنی هم بکنه؟

ممنون

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
ماهم چند وقت پیش قصد خرید ال سی دی داشتیم و تحقیقات زیادی کردیم
واقعا سونی رقیب نداره
ما سراغ شارپ و .. هم رفتیم
واقعا مقایسه کنید اصلا کیفتی که سونی داره هیچکدوم ندارن خصوصا وقتی مثلا دموی هالو 3 ایکس باکس رو روی تلوزیون های مختلف میبینید اونوقته که میفهمید چرا سونی ، سونی شده
یه چیزی هم این فروشندگان سامسونگ در آوردن میگن ال سی دی های سونی رو سامسونگ میزنه
اولا فقط خود ال سی دی نیست اون دل و روده هاشم هست که خب تو تکنولوژی سامسونگ هیچ وقت به سونی نمیرسه
در مورد خود ال سی دی هم توی نمایندگی سامسونگ اصلا اجازه نداره دست به تی وی ها بزنی ولی تو نمایندگی سونی که رفتیم طرف با لقد میرفت تو تلوزیون برای تست استحکام به ما هم میگفت هرجور دوست داری مشت بزن به ال سی دی چون ما برامون عدم ضربه پذیری مهم بود به خاطر بچه کوچیک که رفت امد دارن تو خونمون و یهو یه چیزی پرت میکنن
ولی تو سامسونگ حتی خود طرف دست به تلوزیوناش نمیزنه چه برسه به شما بگه هر جور دوست داری بزن خب اگه همون استحکامو داشت اونم میگفت بزن

البته باز از اینا بگذریم کیفیتش یه چیز دیگس

ipc110

Registered User
لایک‌ها
52
بهترین کیفیت تصویر را سونی، توشیبا، هیتاچی و فیلیپس دارند.
من خودم بشخصه کیفیت رنگ و BRIGHTNESS راا که در LCD های سونی دیده ام هیچیک از تلویزیونهای دیگر نداشته اند.

Mohammad 1985

Registered User
لایک‌ها
1
ماهم چند وقت پیش قصد خرید ال سی دی داشتیم و تحقیقات زیادی کردیم
واقعا سونی رقیب نداره
ما سراغ شارپ و .. هم رفتیم
واقعا مقایسه کنید اصلا کیفتی که سونی داره هیچکدوم ندارن خصوصا وقتی مثلا دموی هالو 3 ایکس باکس رو روی تلوزیون های مختلف میبینید اونوقته که میفهمید چرا سونی ، سونی شده
یه چیزی هم این فروشندگان سامسونگ در آوردن میگن ال سی دی های سونی رو سامسونگ میزنه
اولا فقط خود ال سی دی نیست اون دل و روده هاشم هست که خب تو تکنولوژی سامسونگ هیچ وقت به سونی نمیرسه
در مورد خود ال سی دی هم توی نمایندگی سامسونگ اصلا اجازه نداره دست به تی وی ها بزنی ولی تو نمایندگی سونی که رفتیم طرف با لقد میرفت تو تلوزیون برای تست استحکام به ما هم میگفت هرجور دوست داری مشت بزن به ال سی دی چون ما برامون عدم ضربه پذیری مهم بود به خاطر بچه کوچیک که رفت امد دارن تو خونمون و یهو یه چیزی پرت میکنن
ولی تو سامسونگ حتی خود طرف دست به تلوزیوناش نمیزنه چه برسه به شما بگه هر جور دوست داری بزن خب اگه همون استحکامو داشت اونم میگفت بزن

البته باز از اینا بگذریم کیفیتش یه چیز دیگس
تایید میشه اساسی .
djgholum شما سونی بگیر مطمعن باش پشیمون نمیشی ! سونی نه به من حقوق میده نه چیزی مجانی به من داده ولی جیبم رو زیاد خالی کرده ! من ازش راضیم . شما هم خیلت راحت نمی دونی این لامصب چه کیفیت ساخت و از همه مهمتر تصویری داره .
واقعا خوشحالم ایران داره ال سی دی سونی رو مونتاژ میکنه ! این یکی حتی مونتاژ کردنش هم باعث افتخاره !
مقایسه سونی و سامسونگ مثل بی ام و و هیوندای هست .

Mohammad 1985

Registered User
لایک‌ها
1
یادمه چند سال پیش شعار سونی این بود که روی لوگوی سابقش که چندین دایره بود که کوچک به بزرگ شروع میشد . کسانی که از مشتی های قدیمی سونی هستن حتما یادشونه اون گوشه بالا سمت چپ تلوزیونهاش میزد نوشته بود : It's a SONY این یک سونیست ! اونقدر اعتبار داشت که شعارش این بود ! دقت کنید که مردم مخصوصا توی کشورهای دیگه الکی به سمت یه مارک نمیرن و شرکتهایی مثل سونی الکی بزرگ نشدن .

djgholum

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان ممنون از همگی

با این پاسخ ها به نظر می رسه که بهتره سونی رو بگیرم.

بازهم ممنون از همگی

m.r.xboxlive

Registered User
لایک‌ها
3
سری x سونی واقعا عالیه و بعدش هم سری w.سری v پیشنهاد نمیشه...
شما اگه بتونی فیلیپس بگیری بهترین خرید رو انجام دادی...کیفیت پنل فیلیپس رو هیچ lcd نداره.
سری 6 سامسونگ هم خوبه ولی باز هم سری w سونی پیشنهاد میشه.
الان تو ایران سری 8،9 سامسونگ و سری x سونی که جزو بهترینها در دنیا هستن به راحتی گیر میان ولی اگه بتونی فیلیپس بگیری از همه اینا بهتره...
این نکته رو هم فراموش نکنید که سونی پول برندش رو هم از شما میگیره :دی

shokolat

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من ال سی دی سونی سری X سایز 46 اینچ خریدم کیفیتش خیلی عالیه,هیتاچی هم خوبه ولی مونتاژ مالزی

w4b3

Registered User
لایک‌ها
9
به نظر شما این سونی گویا ساخت مالزی یا بازار مشترک هست و ساخت ژاپن نیست دیگه درسته ؟

ایا کیفیت اش همون کیفیت سونی ژاپن هست ؟؟

DarkShadow

Registered User
لایک‌ها
1
این که میگن پانل اکثر ال سی دی ها مال سامسونگه تقریبا درسته چون اولین سازنده این پانل ها سامسونگ بوده و بخاطر کیفیت و قیمت پانل هاش بقیه سعی میکنن بیشتر از این پانل ها استفاده کنن ولی بقول یکی از دوستان که گفته بود "دل و روده ش چی؟":wacko: باید بگم هر سازنده ای از یک موتور پردازشگر تصویر استفاده میکنه که این موتور همون دل و روده ایه که کیفیت تصویر رو میسازه - هر چی این موتور بهتر بتونه تصویر رو پردازش کنه تصویر بهتری ارائه میده - مثل موتور ویرا روی پاناسونیک یا موتور براویای سونی که الان نسخه 2 ش رو سری دبلیو کار گذاشته شده - این موتور نسبت به موتور های دیگه میتونه تصویر خیلی بهتری رو روی یک پانل مشخص ارائه بده برای همین هم ال سیدی های سونی با کنتراست 1:10000 تصویر خیلی شفافتری نسبت به السیدی های سامسونگ با کنتراست چند برابر ارائه میکنند

در مورد مشت کوبیدن به ال سی دی یه چیزی رو دقت کنید که مقاومت پانل مربوط به سازنده پانل هست نه سازنده تلویزیون! و مختص سونی یا کس دیگه ای نیست - تو نمایندگی سامسونگ هم فروشنده با مشت افتاد به جان پانل و گفت مقاومه! ضمنا دقت داشته باشید که این مشت کوبیدن هم قلق داره و کار شما نیست :D دقیقا مثل لیوان های نشکن که دستفروش ها پرت میکردن رو زمین و لیوان چند متر رو زمین بالا و پایین میرفت و نمیشکست ولی همون لیوان اگه از دست شما رو فرش هم بیفته میشکنه :eek: پس هر چه میتونین بچه ها رو از ال سی دی تون دور کنین :)

DarkShadow

Registered User
لایک‌ها
1
به نظر شما این سونی گویا ساخت مالزی یا بازار مشترک هست و ساخت ژاپن نیست دیگه درسته ؟

ایا کیفیت اش همون کیفیت سونی ژاپن هست ؟؟

کیفیت تصویرش تقریبا همونه - یعنی سخت میشه از روی تصویرش تشخیص داد که مونتاژ کجاست ولی تو بقیه موارد بخصوص بدنه کاملا مشخصه که کار ژاپن نیست

Last edited:

DarkShadow

Registered User
لایک‌ها
1
راستی یه چیزی رو یادم رفت بگم و اونم اینه که اگه برای دیدن شبکه های تلویزیونی ایران یا خدای نکرده ماهوا*ره ای :f34r: یا حتی دی وی دی میخواین ال سی دی بخرین اصلا تو کیفیت پخش این مارک ها یی که تو بازار هست هیچ فرقی نیست! چون کیفیت پخش اونها خیلی بیشتر از کیفیت پخش کانال های تلویزیون یا دی وی دی هست - تفاوت کیفیت اونها وقتی معلوم میشه که فیلم با کیفیت بالا مثل اچ دی داشته باشین - در غیر اینصورت اصلا پولتون رو دور نریزین - یه تلویزیون رده متوسط هم کار شما رو راه میندازه

اگر دقت کنین تقریبا هیچ کدوم از فروشنده ها شبکه های تلویزیونی رو برای دمو نمیذارن حتی خیلی از اونها از دی وی دی هم استفاده نمی کنن چون در این صورت شما متوجه میشین که نباید برای کیفیت تصویری که چندبرابر کیفیت مورد نیاز هست پول بدین

مورد دیگه هم اینه که شما هر چی الان بخرین 5-7 سال دیگه یه تلویزیون قدیمی و از رده خارج و بی کیفیت محسوب میشه و باید (اگه دستگاه تا اون موقع عمر کنه) عوضش کنین ضمن این که فیلم هایی که روی این تلویزیون های لوکس قراره پخش بشن و شما رو از پولی که دادین راضی کنن هنوز متداول نشدن و اونقدر کم هستن که ارزش چند برابر پول دادن برای یک تلویزیون رو ندارن

توصیه میکنم یه تلویزیون با رنج قیمت متوسط بخرین حالا از هر مارکی که خوشتون میاد و از تماشای اون لذت ببرین :)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
این که میگن پانل اکثر ال سی دی ها مال سامسونگه تقریبا درسته چون اولین سازنده این پانل ها سامسونگ بوده و بخاطر کیفیت و قیمت پانل هاش بقیه سعی میکنن بیشتر از این پانل ها استفاده کنن ولی بقول یکی از دوستان که گفته بود "دل و روده ش چی؟":wacko: باید بگم هر سازنده ای از یک موتور پردازشگر تصویر استفاده میکنه که این موتور همون دل و روده ایه که کیفیت تصویر رو میسازه - هر چی این موتور بهتر بتونه تصویر رو پردازش کنه تصویر بهتری ارائه میده - مثل موتور ویرا روی پاناسونیک یا موتور براویای سونی که الان نسخه 2 ش رو سری دبلیو کار گذاشته شده - این موتور نسبت به موتور های دیگه میتونه تصویر خیلی بهتری رو روی یک پانل مشخص ارائه بده برای همین هم ال سیدی های سونی با کنتراست 1:10000 تصویر خیلی شفافتری نسبت به السیدی های سامسونگ با کنتراست چند برابر ارائه میکنند

در مورد مشت کوبیدن به ال سی دی یه چیزی رو دقت کنید که مقاومت پانل مربوط به سازنده پانل هست نه سازنده تلویزیون! و مختص سونی یا کس دیگه ای نیست - تو نمایندگی سامسونگ هم فروشنده با مشت افتاد به جان پانل و گفت مقاومه! ضمنا دقت داشته باشید که این مشت کوبیدن هم قلق داره و کار شما نیست :D دقیقا مثل لیوان های نشکن که دستفروش ها پرت میکردن رو زمین و لیوان چند متر رو زمین بالا و پایین میرفت و نمیشکست ولی همون لیوان اگه از دست شما رو فرش هم بیفته میشکنه :eek: پس هر چه میتونین بچه ها رو از ال سی دی تون دور کنین :)
در مورد مشت زدن و ... به ما گفت خودتون بزنید
اصلا هم تعارف نکرد
البته ما نزدیم و الانم تو خونه به خاطر رفت و آمد بچه کوچیک تاحالا ضربات مهلکی بهش وارد شده ولی خداروشکر اتفاقی نیوفتاده
در مورد اینکه پانل رو کجا میسازه
خب مهم نیست خود سونی میزنه یا هر شرکت دیگه مهم اینه که محصولی که ما میخریم کیفیتش چیه حالا پانلش برای هرجا که میخواد باشه اهمیتی نداره و سامسونگ واقعا چنین کیفیتی ندارند توی پانل هاشون
من خودم مانیتورمم سامسونگه و تلوزیونای سامسونگ رو هم دیدم از نزدیک واقعا کیفیت پانلشون به سونی نمیرسه
چجوری ممکنه پانل سونی رو سامسونگ بزنه ولی نه از نظر زیبایی و نه از نظر کیفیت واسه خودشو مثل سونی نزنه؟

الته خداشاهده من قصد دفاع الکی از سونی یا کوبیدن سامسونگ رو ندارم
فقط تجربیاتمو در موردشون میگم

بالا