برگزیده های پرشین تولز

مشکل با serial ata pci host card

saeed_vb

Registered User
لایک‌ها
10
با سلام
بعد از اینکه چیپ ست IDE مادر بوردم خراب شد. رفتم یک کارت pci به ide خریدم.
اما مشکل از اونجا شروع شد که زمان بوت شدن سیستم هارد یا سیدی رامی که بهش وصل شده رو نمیشناسه.
رفتم توی ویندوز دیدم ازم سیدی نصب میخواد . نصبش کردم . حالا فقط زمانی که ویندوز میاد بالا سی دی رام میشناسه.:eek:
خوب حالا من این چکارش منم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام saeed_vb عزيز
1538.gif

. معمولن مسول شناسايي وسايل بوت كننده در زمان بوت سيستم BIOS مادربورد هست و اكثر موارد BIOS فقط از Adapter Onboard خودش پشتيباني مي‌كنه! بعيد مي‌دانم كه از يه Adapter PCI پشتيباني كنه مگر آنكه يه جورايي اون Adap-PCI با BIOS مادربورد‌ها سازگار باشه! (مثلن چيپش Intel باشه!! يا همانند كارت‌هاي SATA RAID مخصوص Serverها يا SCSI كارتها كاملن با BIOS سازگار باشند) بد نيست به سايت سازنده Adapterتان سري بزنيد و ببينيد در آنجا چيزي در مورد سازگاري با مادربورد‌هاي خاصي يا نكته‌اي و.... چيزي نگفته!؟

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/02/03
209266.gif
26650.gif

saeed_vb

Registered User
لایک‌ها
10
سلام saeed_vb عزيز
1538.gif

. معمولن مسول شناسايي وسايل بوت كننده در زمان بوت سيستم BIOS مادربورد هست و اكثر موارد BIOS فقط از Adapter Onboard خودش پشتيباني مي‌كنه! بعيد مي‌دانم كه از يه Adapter PCI پشتيباني كنه مگر آنكه يه جورايي اون Adap-PCI با BIOS مادربورد‌ها سازگار باشه! (مثلن چيپش Intel باشه!! يا همانند كارت‌هاي SATA RAID مخصوص Serverها يا SCSI كارتها كاملن با BIOS سازگار باشند) بد نيست به سايت سازنده Adapterتان سري بزنيد و ببينيد در آنجا چيزي در مورد سازگاري با مادربورد‌هاي خاصي يا نكته‌اي و.... چيزي نگفته!؟

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/02/03
209266.gif
26650.gif

متشکر
من همین کار خواهم کرد.
اما بعد از خوندن راهنمای این کارت. گفته بود با درست کردن فلاپی میشه ویندوز نصب کرد. من هم همون کار کردم موقع نصب ویندوز توسط ویندوز هارد شناسایی میشه . ولی زمانی که سیستم ریست میشه دوباره هارد را شناسایی نمیکنه فکر کنم مشکل از همون بایوس باشه. آپدیتش هم کردم .اما فرقی نکرد.:wacko:
فایل راهنمای pci کارت.
http://mehriran.ir/files/Readme.zip
مدل مادربورد و بایوس
http://asia.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=510
اگه شما هم یک نگاهی بیندازید ممنون میشم. شاید یک راهی هم به نظر شما امد.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام saeed_vb عزيز
1538.gif

. آقا!! اينكه تو راهنماش گفته كه چه سخت افزاري نياز داره!:

. فقط با مادربورد‌هايي كه چيپ VIA دارند سازگاره و مادربورد شما چيپش Intel هست. راستي براي چنين مواردي زود نرويد BIOS را Update كنيد، كار خوبي نيست!!;) شايد يه كارت از اين نوع ولي با چيپ Intel روي سيستم شما جواب بده.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/02/04
209266.gif
26650.gif

saeed_vb

Registered User
لایک‌ها
10
سلام saeed_vb عزيز
1538.gif

. آقا!! اينكه تو راهنماش گفته كه چه سخت افزاري نياز داره!:

. فقط با مادربورد‌هايي كه چيپ VIA دارند سازگاره و مادربورد شما چيپش Intel هست. راستي براي چنين مواردي زود نرويد BIOS را Update كنيد، كار خوبي نيست!!;) شايد يه كارت از اين نوع ولي با چيپ Intel روي سيستم شما جواب بده.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
88/02/04
209266.gif
26650.gif

متشکر. من همون موقع به فروشنده گفتم.
گفت فرقی نداره.:(
سیستم تشکر این فروم کی میخواد راه بیفته؟!

بالا