برگزیده های پرشین تولز

ریزش مو پیدا کردم

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
توی پاسخ قبلی گفتم که از عوارض کپسول سولفات روی ایرانی همین دل درد و سنگینی و سوزش معده و حالت بیقراری و این چیزاس ...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد اینکه بعد از قطع محلول سینره ، موها ریزش مضاعف پیدا نمی کنند
بذارید یه توضیحی بدم
روگین با بالابردن جریان خون در پوست سر باعث میشه اولا عمر هر تار مو افزایش پیدا کنه دوما موهای ریز و کرکی و ضعیف به مرور تقویت بشن و به موی ترمینال تبدیل بشن
و اینچنین شما یا موهاتون بعد از مدتی پرپشت تر بنظر می رسه یا لااقل ثابت می مونه
اثر روگین تا وقتی هست که دارو رو مصرف می کنید ، یعنی انتها نداره ، درست مثل مسواک زدن و نخ دندون استفاده کردن که تمومی ندارن
حالا شما هرموقع روگین رو قطع کنید بعد از مدتی
اولا موهای کرکی و ضعیفی که بر اثر استفاده از روگین به موی ترمینال تبدیل شده اند می ریزند
دوما عمر تار های مو کم میشه ( یعنی به حالت اول در میاد )
و این همون ریزش مضاعفیه که اینجا و اونجا در موردش می شنوید
یعنی قطع روگین ، باعث ریزش مو نمیشه
فقط علت برقراری مو قطع میشه !! پس موها بعد از مثلا 6-7 ماه یا یکسال مصرف روگین یکدفعه ظرف مدت کوتاهی هرچه تا بحال نریخته اند رو می ریزونن !
اینکه فکر کنیم اگر روگین رو قطع کنیم موهامون 2 برابر می ریزه درست نیست .
روگین هرچی و که خودش نگه داشته می ریزونه نه بیشتر

و اگر بقیه محصولات بعد از قطع شدن چنین مشکلی ایجاد نمی کنن
علتش اینه که اصولا نه به طول عمر مو کمک کرده اند نه موی جدیدی رویانده اند که باقطع شدن باعث ریزش بشوند !

اینجور که من از حرفهات فهمیدم میگی که سینره طرز کارش با روگین یه جوره !
البته روگین رو ترکیباتش رو نمی دونم اما سینره ترکیباتش کالما گیاهی هست و بیشتر میشه بهش اطمینان داشت
بعد ریزش مو به علتهای مختلفی پیش میاد! مثلا کسی که یه مدت مشکل عصبی داشته و بعد از مدتی مشکلش برطرف شده قاعدتا باید موهاش دوباره به حالت طبیعی برگرده البته با گذشت زمان ! حالا ایا برای افرادی که به دلایل مشابه این ریزش مو داشتند توصیه استفاده از این محصولات به طور موقت یا دائم درسته ؟
چرا حرفی از ریووایوژن نزدی ؟
بعد یعنی چی که نمیگی چی خوندی؟! حالا من چطوری بفهمم چی خوندی

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
اینجور که من از حرفهات فهمیدم میگی که سینره طرز کارش با روگین یه جوره !
البته روگین رو ترکیباتش رو نمی دونم اما سینره ترکیباتش کالما گیاهی هست و بیشتر میشه بهش اطمینان داشت
بعد ریزش مو به علتهای مختلفی پیش میاد! مثلا کسی که یه مدت مشکل عصبی داشته و بعد از مدتی مشکلش برطرف شده قاعدتا باید موهاش دوباره به حالت طبیعی برگرده البته با گذشت زمان ! حالا ایا برای افرادی که به دلایل مشابه این ریزش مو داشتند توصیه استفاده از این محصولات به طور موقت یا دائم درسته ؟
چرا حرفی از ریووایوژن نزدی ؟
بعد یعنی چی که نمیگی چی خوندی؟! حالا من چطوری بفهمم چی خوندی

اساس کار لوسیون سینره افزایش جریان خون در اطراف ریشه های مو هست . بابا لااقل یکبار بروشور سینره رو بخون که توش نوشته اثرش در حد روگین 2% هست ( حتی به اعتراف خودش در حد 5% هم نیست )
ربطی هم به گیاهی بودنش نداره
فرضا رزماری ، بطور ثابت شده ای می تواند گردش خون رو در اطراف ریشه مو افزایش بده
از رزماری به تنهایی هم برای درمان ریزش مو و ابرو استفاده میشه و فکر می کنم در سینره موجود باشه و مطمئنم در لوسیون ایروکس موجوده
البته درکنار مواد گیاهی که به شادابی پوست و مو کمک می کنند مواد آنتی سپتیک هم در این ترکیبات هست
و البته موادی که مدعی هست dht رو در سرم خونی سر بلاک می کنه اما صحت این ادعا رسما هیچوقت ثابت نشده ( صحت موثر بودن درمان تاپیکالی در محدود کردن dht در سرم خون )

ولی اگر منظورت اینه که محصولات گیاهی ، لزوما محصولات مفید و بدون عارضه ای هستند
باید بگم اصلا اینجوری نیست و این تبلیغات دکتر شب خیز و پرفسور حجی جون اعتبار نداره
دوست عزیز بیمار قندی داریم که اگر یدونه گیلاس بخوره سکته می کنه و می میره ! اصلا اینمه سم گیاهی مثل شوکران ! مگه وجود نداره ؟

اون چیزی که باعث میشه شما بتونی به دارویی اعتماد کنی گیاهی بودن یا نبودنش نیست
بلکه تایید شده بودنش از طریق مراجع معتبری مثل FDA EMEA CFSAN هست
که جز چند تحقیق آکادمیک و محدود تایید معتبری پشت سرش نیست

در مورد ریوایوژن که دیگه نگو
با اون قیمت !
این محصول برخلاف ادعاهای شبخیزی ! هیچ تاییدیه معتبری پشت سرش نیست
مثل پروتکسان ، مثل آلپسین مثل ارواماتین و مثل نهصدو نود و نه هزار و نهصد و نوه و هشت ! محصول دیگری که در این رابطه موجوده

FDA و بقیه ارگانهای تایید دارو ، پس از آزمایشهای متعدد و پس از دریافت و آنالیز سایدافکتهای هر دارو سرانجام پس از یک دوره 5 الی 10 ساله به دارویی تاییده می دهند و تنها داروهای مورد تایید برای MPB بصورت اورالی پروپشیا و بصورت تاپیکالی روگین هست .

و اما در مورد مشکل عصبی
درسته ، ریزش مو علل و عوامل مختلفی داره
در پست اول هم گفتم که مد شده T , DHT رو آزمایش می کنن که بگن یه کاری علمی کردیم بعد مستقیم می رن سراغ روتین ترین داروهای موجود در بازار
و اگر دقت کرده باشی من چیزی اضافه بجز ( ویتامین ب و ویتامین ث ) تجویز نکردم که در اون دزی که من تجویز کردم بسیار امن و مفید هستند
الباقی توصیه هام این بود که اگر فرضا بهت زینک سولفات داده ، تو بجاش زینک پلاس بخور !
چون خودمم دوست ندارم الکی به دیگران دارو توصیه کنم . فقط داروهای متخصص رو تصحیح کردم اونم بخاطر عوارض و میزان تاثیرش

اما بذار بهت بگم که در مطب من :happy: وقتی آقای جهت ریزش مو مراجعه می کنه شیوه درمان به چه صورته ( در مورد خانمها چیزی نمی نویسم چون روتون باز میشه ! )

بنده اولین سوالی که می کنم در مورد شواهد مشکلات تیروئید هست
مشکلی که در ایران خیلی ها رو چاق یا لاغر یا کچل کرده بدونه اینکه بدونن ،
خیلی ها از عرق کردن و عصبی بودن و یا خستگی بی دلیل شکایت دارند بدون اینکه بدونن مشکل اصلی کجاست

من قبل از T و DHT
TSH و بقیه فاکتورهای تیروئید رو چک می کنم ( البته اگر شواهدی باشه )
بعد از اون
می ریم سراغ مشکلات روحی و عصبی
بعدش از وضع تغذیه سوال می کنم ، کسی که تغذیه متنوع نداره معلومه که دچار ریزش مو میشه
بعدش از داروهایی که مصرف می کنه سوال می کنم ، مصرف خیلی از داروها باعث ریزش مو میشه بدون اینکه ما بدونم مشکل کجاست

بعد هم به آزمایشات هورمونی مرسوم می رسیم

و در نهایت یک روش درمانی انتخاب می کنم
و بیمار رو مجاب می کنم که 6 ماه بطور منظم روی این روش کار کنه و اگر خدایی نکرده جواب نگرفت سوئیچ می کنیم به روش دیگری

خلاصه اصلا نمی پسندم تا یکی دهنش رو باز کرد و گفت ریزش مودارم
پروپشیا و روگین ببندم بهش
هرچند که پروپشیا معجزایست برای شما آقایان اگر قدر بدانید !

اگر تهرانی بهت دکتر خوب معرفی کنم
از شما که پول ویزیت در نمیاد والا می گفتم بیای مطب خودم :D

............
حالا ویزیت رو بریز به حساب ببینم
5.gif

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اساس کار لوسیون سینره افزایش جریان خون در اطراف ریشه های مو هست . بابا لااقل یکبار بروشور سینره رو بخون که توش نوشته اثرش در حد روگین 2% هست ( حتی به اعتراف خودش در حد 5% هم نیست )
ربطی هم به گیاهی بودنش نداره
فرضا رزماری ، بطور ثابت شده ای می تواند گردش خون رو در اطراف ریشه مو افزایش بده
از رزماری به تنهایی هم برای درمان ریزش مو و ابرو استفاده میشه و فکر می کنم در سینره موجود باشه و مطمئنم در لوسیون ایروکس موجوده
البته درکنار مواد گیاهی که به شادابی پوست و مو کمک می کنند مواد آنتی سپتیک هم در این ترکیبات هست
و البته موادی که مدعی هست dht رو در سرم خونی سر بلاک می کنه اما صحت این ادعا رسما هیچوقت ثابت نشده ( صحت موثر بودن درمان تاپیکالی در محدود کردن dht در سرم خون )

ولی اگر منظورت اینه که محصولات گیاهی ، لزوما محصولات مفید و بدون عارضه ای هستند
باید بگم اصلا اینجوری نیست و این تبلیغات دکتر شب خیز و پرفسور حجی جون اعتبار نداره
دوست عزیز بیمار قندی داریم که اگر یدونه گیلاس بخوره سکته می کنه و می میره ! اصلا اینمه سم گیاهی مثل شوکران ! مگه وجود نداره ؟

اون چیزی که باعث میشه شما بتونی به دارویی اعتماد کنی گیاهی بودن یا نبودنش نیست
بلکه تایید شده بودنش از طریق مراجع معتبری مثل FDA EMEA CFSAN هست
که جز چند تحقیق آکادمیک و محدود تایید معتبری پشت سرش نیست

در مورد ریوایوژن که دیگه نگو
با اون قیمت !
این محصول برخلاف ادعاهای شبخیزی ! هیچ تاییدیه معتبری پشت سرش نیست
مثل پروتکسان ، مثل آلپسین مثل ارواماتین و مثل نهصدو نود و نه هزار و نهصد و نوه و هشت ! محصول دیگری که در این رابطه موجوده

FDA و بقیه ارگانهای تایید دارو ، پس از آزمایشهای متعدد و پس از دریافت و آنالیز سایدافکتهای هر دارو سرانجام پس از یک دوره 5 الی 10 ساله به دارویی تاییده می دهند و تنها داروهای مورد تایید برای MPB بصورت اورالی پروپشیا و بصورت تاپیکالی روگین هست .

و اما در مورد مشکل عصبی
درسته ، ریزش مو علل و عوامل مختلفی داره
در پست اول هم گفتم که مد شده T , DHT رو آزمایش می کنن که بگن یه کاری علمی کردیم بعد مستقیم می رن سراغ روتین ترین داروهای موجود در بازار
و اگر دقت کرده باشی من چیزی اضافه بجز ( ویتامین ب و ویتامین ث ) تجویز نکردم که در اون دزی که من تجویز کردم بسیار امن و مفید هستند
الباقی توصیه هام این بود که اگر فرضا بهت زینک سولفات داده ، تو بجاش زینک پلاس بخور !
چون خودمم دوست ندارم الکی به دیگران دارو توصیه کنم . فقط داروهای متخصص رو تصحیح کردم اونم بخاطر عوارض و میزان تاثیرش

اما بذار بهت بگم که در مطب من :happy: وقتی آقای جهت ریزش مو مراجعه می کنه شیوه درمان به چه صورته ( در مورد خانمها چیزی نمی نویسم چون روتون باز میشه ! )

بنده اولین سوالی که می کنم در مورد شواهد مشکلات تیروئید هست
مشکلی که در ایران خیلی ها رو چاق یا لاغر یا کچل کرده بدونه اینکه بدونن ،
خیلی ها از عرق کردن و عصبی بودن و یا خستگی بی دلیل شکایت دارند بدون اینکه بدونن مشکل اصلی کجاست

من قبل از T و DHT
TSH و بقیه فاکتورهای تیروئید رو چک می کنم ( البته اگر شواهدی باشه )
بعد از اون
می ریم سراغ مشکلات روحی و عصبی
بعدش از وضع تغذیه سوال می کنم ، کسی که تغذیه متنوع نداره معلومه که دچار ریزش مو میشه
بعدش از داروهایی که مصرف می کنه سوال می کنم ، مصرف خیلی از داروها باعث ریزش مو میشه بدون اینکه ما بدونم مشکل کجاست

بعد هم به آزمایشات هورمونی مرسوم می رسیم

و در نهایت یک روش درمانی انتخاب می کنم
و بیمار رو مجاب می کنم که 6 ماه بطور منظم روی این روش کار کنه و اگر خدایی نکرده جواب نگرفت سوئیچ می کنیم به روش دیگری

خلاصه اصلا نمی پسندم تا یکی دهنش رو باز کرد و گفت ریزش مودارم
پروپشیا و روگین ببندم بهش
هرچند که پروپشیا معجزایست برای شما آقایان اگر قدر بدانید !

اگر تهرانی بهت دکتر خوب معرفی کنم
از شما که پول ویزیت در نمیاد والا می گفتم بیای مطب خودم :D

............
حالا ویزیت رو بریز به حساب ببینم
5.gif
بروشور سینره رو خوندم حرفی از اثری معادل روگین نزده بود حالا اینش مهم نیست!
در مورد ریوایوژن من شنیده بودم تائیدیه fda داره بعد یه دوستی رفته بود دکتر بهش گفته بود که دفعه بعد اگر خوب نشدی
از ریوایوژن استفاده کن!
خب پس اولین کار تو درمان اینه که شخص بره ازمایش بده ؟ چه ازمایشهایی ؟
از کی تا حالا برای مشاوره هم پول میگیرن ؟
من که دکتر خوب برای پوست و مو ندیدم! هر کدوم یه چیزی میگن! فقط بیخود پول دارو میدی!

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
بروشور سینره رو خوندم حرفی از اثری معادل روگین نزده بود حالا اینش مهم نیست!
در مورد ریوایوژن من شنیده بودم تائیدیه fda داره بعد یه دوستی رفته بود دکتر بهش گفته بود که دفعه بعد اگر خوب نشدی
از ریوایوژن استفاده کن!
خب پس اولین کار تو درمان اینه که شخص بره ازمایش بده ؟ چه ازمایشهایی ؟
از کی تا حالا برای مشاوره هم پول میگیرن ؟
من که دکتر خوب برای پوست و مو ندیدم! هر کدوم یه چیزی میگن! فقط بیخود پول دارو میدی!

شما منو هم به شک انداختی
الان توی سایت خود cinere اون مطلبی که گفتم هنوزم هست بعد شما می گی از توی بروشورش برداشتن ؟؟؟؟

بدنبال تحقیقی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صورت پذیرفته بود، هیرتونیک سینره با داروی ماینوکسیدیل 2% (که از سایر محصولات موجود در بازار رایج تر است) مقایسه شده بود

http://www.cinere.ir/?section=faqfull&lang=fa&id=20

البته این تحقیقات هم دانشگاهی و آکادمیک هستند و خیلی اعتبار خاصی ندارند .
بروشور ها رو بادقت بیشتری بخون !

ریوایوژن تایید fda نداره و اصلا چون 100% گیاهیه ( بقول سازنده ) در شرح وظایف fda نیست که تاییدش کنه ! اف دی ای فقط داروهای شیمیاییو تایید می کنه و این مزخرفات که 100% گیاهی با تایید اف دی ای !!! همه اش تبلیغاته !

و بعد از اینکه بروشور ها رو درست می خونی
متن ها رو هم درست بخون
اولین قدم برای درمان ریزش مو حضور در مطب یک پزشک باتجربه مثل منه :p
اونوقت پزشک ازت سوالاتی می کنه که ببینه مشکل تیروئید داری یا نه ؟ و اگر داشتی آزمایشات مربوط رو می نویسه و بقیه جریان که در پست قبلی هم نوشتم .

پزشک ها هم مثل همه اقشار جامعه ، باسواد و بی سواد و باوجدان و بی وجدان دارند
پس بهتره در انتخاب پزشک دقت کنی
پول ویزیتشم بدی البته !

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
شما منو هم به شک انداختی
الان توی سایت خود cinere اون مطلبی که گفتم هنوزم هست بعد شما می گی از توی بروشورش برداشتن ؟؟؟؟

بدنبال تحقیقی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صورت پذیرفته بود، هیرتونیک سینره با داروی ماینوکسیدیل 2% (که از سایر محصولات موجود در بازار رایج تر است) مقایسه شده بود

http://www.cinere.ir/?section=faqfull&lang=fa&id=20

البته این تحقیقات هم دانشگاهی و آکادمیک هستند و خیلی اعتبار خاصی ندارند .
بروشور ها رو بادقت بیشتری بخون !

ریوایوژن تایید fda نداره و اصلا چون 100% گیاهیه ( بقول سازنده ) در شرح وظایف fda نیست که تاییدش کنه ! اف دی ای فقط داروهای شیمیاییو تایید می کنه و این مزخرفات که 100% گیاهی با تایید اف دی ای !!! همه اش تبلیغاته !

و بعد از اینکه بروشور ها رو درست می خونی
متن ها رو هم درست بخون
اولین قدم برای درمان ریزش مو حضور در مطب یک پزشک باتجربه مثل منه :p
اونوقت پزشک ازت سوالاتی می کنه که ببینه مشکل تیروئید داری یا نه ؟ و اگر داشتی آزمایشات مربوط رو می نویسه و بقیه جریان که در پست قبلی هم نوشتم .

پزشک ها هم مثل همه اقشار جامعه ، باسواد و بی سواد و باوجدان و بی وجدان دارند
پس بهتره در انتخاب پزشک دقت کنی
پول ویزیتشم بدی البته !
خب این میگه مقایسه شده نمیگه که اثرش مثل اونه که!؟
خب اگر اثرش هم مثل اون باشه بازم بهتره چون ماینوکسیدیل بعد از قطع مصرف ریزش داری اینجا نداری! ( حالا باز بیا بگو اشتباه میگی)
خب من ازمایش تیروئید دادم! دو سه سال پیش که دکتر گفت تیروئید مشکلی نداره ! البته برای مو پیش دکتر نرفته بودم!
من الان بیشتر از 10-15 دکتر پوست رفتم! در کل ابی ازشون گرم نمیشه!
پول ویزیتت چقدره ؟ نه جدی یه دکتر درست درمون معرفی کن
پول ویزیت که ما رو نکشته!

anf-b

Registered User
لایک‌ها
15
داداش من صحبت های دوستان رو نخوندم ولی تجربه شخصیم رو بهت میگم!
من 2 سال پیش در یک ماه 25 کیلو کم کردم واسه همین مو که چه عرض کنم ، کل بدنم ضعیف شده بود!
به شما توصیه میکنم به هیچ عنوان از ژل یا هر چیزه دیگه ای استفاده نکنی!
دوای کارت هم روغن زیتون خوراکی هست!
هر وقت از حموم میای یک بند انگشت در همه ی قسمت های مو هات پخشش کن ، مطمئن باش خوب میشی!
به پیرنت هم اسپره زیاد بزن تا بوی تند روغن زیتون به مشام کسی نخوره!

موفق باشی

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
خب این میگه مقایسه شده نمیگه که اثرش مثل اونه که!؟
خب اگر اثرش هم مثل اون باشه بازم بهتره چون ماینوکسیدیل بعد از قطع مصرف ریزش داری اینجا نداری! ( حالا باز بیا بگو اشتباه میگی)
خب من ازمایش تیروئید دادم! دو سه سال پیش که دکتر گفت تیروئید مشکلی نداره ! البته برای مو پیش دکتر نرفته بودم!
من الان بیشتر از 10-15 دکتر پوست رفتم! در کل ابی ازشون گرم نمیشه!
پول ویزیتت چقدره ؟ نه جدی یه دکتر درست درمون معرفی کن
پول ویزیت که ما رو نکشته!

بیمار عزیز :happy: شما باید بدونید که در علم فارماکولوژی ، قندون رو با شاتل فضایی مقایسه نمی کنند و داروهای موازی رو باهم قیاس می کنند
و اینو مطمئن باش هم ماینوکسیدیل هم سنره از طریق افزایش گردش خون در اطراف فلیکول مو به درمان ریزش مو کمک می کنند اگرچه سینره مدعی هست dht blocker موضعی هم محسوب می شود که ادعای ثابت شده ای نیست
و بد نیست بدونی که اثر روگین 5% بسیار بیش از 2% ش هست و با سینره قابل قیاس نیست
همونطور هم که گفتم سینره چون تاثیر زیادی در نگهداری و رشد مجدد مو ندارد در پایان دوره مصرفش هم ریزش خاصی نخواهید داشت و این حسن محسوب نمی شود

مشکل تیروئید هم با توجه به اینکه سه سال پیش سالم بودید الان احتمالش کمه ( نمیگم نیست )
اگر دایی یا پدری با موهای ریخته دارید اونوقت احتمال ریزش هورمونی بالاتر میره

در مورد ویزیت هم تو ویزیت بده نیستی والا می اومدی مطب بهترین پزشک پوست و موی ایران که خودم باشم :happy:

الان تو رو ارجاع می دم به دکتر " شیدا شمس "
زنگ بزن 118 شماره پرفسور رو بگیر و حتما بگو متخصص پوست و مو هستند
طرفای فرشته مطبشونه
اگر ایران باشن بهت 3 ماه دیگه وقت می دن :happy:

موفق باشی
گیر نیوردی بگو شمارشو خودم بهت بدم

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بیمار عزیز :happy: شما باید بدونید که در علم فارماکولوژی ، قندون رو با شاتل فضایی مقایسه نمی کنند و داروهای موازی رو باهم قیاس می کنند
و اینو مطمئن باش هم ماینوکسیدیل هم سنره از طریق افزایش گردش خون در اطراف فلیکول مو به درمان ریزش مو کمک می کنند اگرچه سینره مدعی هست dht blocker موضعی هم محسوب می شود که ادعای ثابت شده ای نیست
و بد نیست بدونی که اثر روگین 5% بسیار بیش از 2% ش هست و با سینره قابل قیاس نیست
همونطور هم که گفتم سینره چون تاثیر زیادی در نگهداری و رشد مجدد مو ندارد در پایان دوره مصرفش هم ریزش خاصی نخواهید داشت و این حسن محسوب نمی شود

مشکل تیروئید هم با توجه به اینکه سه سال پیش سالم بودید الان احتمالش کمه ( نمیگم نیست )
اگر دایی یا پدری با موهای ریخته دارید اونوقت احتمال ریزش هورمونی بالاتر میره

در مورد ویزیت هم تو ویزیت بده نیستی والا می اومدی مطب بهترین پزشک پوست و موی ایران که خودم باشم :happy:

الان تو رو ارجاع می دم به دکتر " شیدا شمس "
زنگ بزن 118 شماره پرفسور رو بگیر و حتما بگو متخصص پوست و مو هستند
طرفای فرشته مطبشونه
اگر ایران باشن بهت 3 ماه دیگه وقت می دن :happy:

موفق باشی
گیر نیوردی بگو شمارشو خودم بهت بدم
بیمار خودتی! :D حالا من بازم سینره رو ترجیح میدم باز هم به همون دلیل که گفتم!
ریزش موی هورمونی رو هم می دونم چیه !
من یه زمانی 2-3 سالی موهام خیلی بلند بود یه کم دچار ریزش مو شدم !
معلومه نشستی اونجا مگس میپرونی وگر نه که گیر ویزیت من یه نفر نبودی! :lol:
به زور می خوای پول ویزیت از من بدبخت بسلفی بعد بگی من که تو پی تی تشخیصم رو دادم!!
بعد دکتر شمس رو هم چند سال قبل پیشش رفتم! ( دیدی حالا)
همون که گفتم از دکتر پوست جماعت ابی برای ما گرم نمیشه!

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
بیمار خودتی! :D حالا من بازم سینره رو ترجیح میدم باز هم به همون دلیل که گفتم!
ریزش موی هورمونی رو هم می دونم چیه !
من یه زمانی 2-3 سالی موهام خیلی بلند بود یه کم دچار ریزش مو شدم !
معلومه نشستی اونجا مگس میپرونی وگر نه که گیر ویزیت من یه نفر نبودی! :lol:
به زور می خوای پول ویزیت از من بدبخت بسلفی بعد بگی من که تو پی تی تشخیصم رو دادم!!
بعد دکتر شمس رو هم چند سال قبل پیشش رفتم! ( دیدی حالا)
همون که گفتم از دکتر پوست جماعت ابی برای ما گرم نمیشه!

اگر یکبار از دم مطب دکتر شمس رد شده بودی الان 40 گیس بودی
برو خالی نبد پسره :D

من برم به جراحیم برسم :happy:

seebzamini

Registered User
لایک‌ها
17
این ریزش مو از چه سالی شروع میشه من از 16 سالگی ریزش مو داشتم الان 18 سالمه دکتر هم رفتم چند تا قرص نوشت 4 ماه از خوردنشون میگزره ولی تاثیری در ریزش موی من نداشته

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
16 سالگی برای آقایان شروع خیلی زودرسی هست
اگر دچار توهم نشده باشید
و اگر بلوغ زودرس نداشته باشید
اونوقت احتمال مشکل تیروئید در شما بیشتر
چون 16 سالگی برای ریزش موی هورمونی واقعا زوده - البته 100% غیرممکن نیست فقط خیلی زوده -
چاق یا لاغر مفرط نیستید ؟
بیش از حد عرق نمی کنید ؟
عصبی مزاج نیستید ؟
احساس خواب آلودگی و خستگی نمی کنید ؟

و البته از همه مهمتر باید اسم قرصهاتون رو می نوشتید
اگر تمام بلوغ رو کامل طی نکردید اصلا درست نیست که از قرص پروپشیا استفاده کنید ( همون فیناستراید 1 میلی گرم )
این قرص برای زیر 18 سال ( من می گم زیر 20 سال ) مجوز مصرف ندارد

seebzamini

Registered User
لایک‌ها
17
من از قرص فیناستراید و قرص روی استفاده میکنم
در رابطه با سوالاتتون:1-لاغر2-خیلی عرق میکنم موهامم زود زود چرب میشه3-کمی هم عصبی هستم4-همیشه احساس خستگی و خواب آلودگی میکنم

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
من از قرص فیناستراید و قرص روی استفاده میکنم
در رابطه با سوالاتتون:1-لاغر2-خیلی عرق میکنم موهامم زود زود چرب میشه3-کمی هم عصبی هستم4-همیشه احساس خستگی و خواب آلودگی میکنم

خب شما همه شواهد کم و کاری و پرکاری ! تیروئید رو باهم دارید ( بجز خستگی بقیه اش بیشتر شبیه پرکاری هست از جمله همون ریزش مو )
البته بازهم نمیشه با قاطعیت گفت 100% مشکل تیروئید دارید
اما بهترین کاری که می کنید اینه که به یک متخصص پوست و مو مراجعه می کنید ( البته اصلش باید به متخصص غدد مراجعه کنید ) اما می گم پوست و مو به دو دلیل

1- براتون آزمایش تیروئید بنویسه ( مشکلاتتم بگو بهش مثل عرق کردن بیش از حد و اینا )
2- حتما با ایشون مشورت کن که در این سن خوردن پروپشیا ( فیناستراید ) برای شما خوب هست یا نه ؟

اگر 18 سال کامل دارید و تمام مراحل بلوغ رو طی کردید مشکلی نیست ولی مطمئنم زیر 18 سال منع مصرف داره

فیناستراید و زینک پلاس داروهای استاندارد و مفیدی هستند که بعد از 4 الی 6 ماه ریزش مو رو کنترل می کنن و بعد از 12 ماه رویش مجدد موهای ریخته شده رو خواهید دید . البته قرار نیست این داروها روی 100% مصرف کنندگان موثر واقع بشن اما اگر پروپشیا نتونه برای ریزش موی ارثی - هورمونی کاری بکنه دیگه تقریبا هیچ داروی خوراکی هیچ کاری نمی تونه بکنه و کاشت مو تنها راه درمان هست .
درمان رو منظم ادامه بده
قرص روی رو با ترکیبات کلسیم از جمله شیر نخور چون اثرش از بین میره

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
بچه ها من ریزش موهام طبعیه زیاد ریزش مو ندارم اما واسه تقویت موهام همون قرص روی اینا فرمودین رو بخورم ضرری نداره؟ و اگه چیزیه که ضرری نداره استفادش و مفیده بگید تا استفاده کنیم.

seebzamini

Registered User
لایک‌ها
17
ریزش مو تو این سن واقعا من رو افسرده کرده البته فکر نکنید کچل هستم ولی اگه اینطوری پیش بره بزودی کچل میشم

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
ریزش مو تو این سن واقعا من رو افسرده کرده البته فکر نکنید کچل هستم ولی اگه اینطوری پیش بره بزودی کچل میشم

نگران نباش آقا
ریزش مو توی سن شما تاحدودی هم طبیعیه و به نگرانی های سنین جوانی برمی گرده
یکم آرامشت رو بیشتر کن ، خواب خوب و مستمر داشته باش
تغذیه متنوع و سالم
ورزش و تحرک
+ دکتر پوست و مو
مشکلت حل میشه

بخصوص اگر از تیروئید باشه خیلی خوب هم حل میشه

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
بچه ها من ریزش موهام طبعیه زیاد ریزش مو ندارم اما واسه تقویت موهام همون قرص روی اینا فرمودین رو بخورم ضرری نداره؟ و اگه چیزیه که ضرری نداره استفادش و مفیده بگید تا استفاده کنیم.

تو بیا مطب :happy: پرسپولیسی هم هستی تخفیف ویژه داری :happy:

برای درمان ریزش مو اول باید علتش مشخص بشه
ولی همینطوری
روزی یدونه زینک پلاس ( zink plus ) اگر مفید نباشه مضر هم نیست
من جای تو باشم بجای این روزانه یکدونه مولتی ویتامین خارجی می خورم که توش زینک هم هست ! و از اونجایی که جوانهای ما ( بیشتر استقلالی ها :happy: ) تغذیه مناسبی ندارند و عاشق فستفود هستند ، شاید خوردن یکدونه مولتی ویتامین خارجی مثل ( سنتروم و ... ) خیلی مفید باشه
و از همه اینا بی ضرر تر

می تونی روزی یدونه قرص ب کمپلکس با آب پرتقال یا بهمراه یکعدد قرص جویدنی ویتامین ث بخوری

همه ایندستورات از پایین به بالا ! بی ضرر هستند و البته جهت تقویت عمومی بدن هستند نه درمان ریزش مو ، بخصوص ریزش موی ارثی و هورمونی

پروپشیا اگرچه محور اصلی درمان MPB هست اما
استفاده بدون نسخه و تجویز از پروپشیا هم ابدا توصیه نمیشه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اگر یکبار از دم مطب دکتر شمس رد شده بودی الان 40 گیس بودی
برو خالی نبد پسره :D

من برم به جراحیم برسم :happy:
اولا که من گفتم به خاطر مشکل مو پیشش نرفتم!
دوما من اصلا برام مهم نیست که بخوای باور کنی یا نکنی
کل خانواده شمس رو میشناسم پیش پرفسور شمس چشم پزشک هم رفتم!
اره شما هم به جراحیت برس! حق ویزیت یادت نره!

بالا