برگزیده های پرشین تولز

درخواست از مایکروسافت

دوست دارین وایکروسافت تو ایران شعبه بزنه؟؟

• آری

Votes: 11 84.6%
  • خیر

Votes: 2 15.4%
  • فرقی نداره

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    13

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
سلام دوستان
راستش این فکر خیلی وقته تو ذهن منه
شما دوست دارید مایکروسافت تو ایران شعبه بزنه که برین ویندوز رو به صورت آپدیت روز از خود مایکروسافت تهیه کنید؟
فوقش قیمت ویستا تو ایران 20 هزار تومان بفروشه
باید در نظر داشت که با 10 هزار تومان میشه تو افریقا ویندوز تهیه کرد

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
ویندوز رو 30 تومن بده دوره های mcse و ... رو برگزار کنه و سخت افزارهاش هم گیر بیاد و برنامه نویسهای ما رو ببره مایکروسافتو و دوره های پیشرفته برنامه نویسی بزاره و دنیا واسه ما کامپیوتریها میشه بهشت.

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
ما تحریم هستیم جیگر
دوست عزیز من گفتم شما دوست دارین مایکرو سافت بیاد ایران؟
فرض که اشکالی نداره
فرض کن
ویندوز رو 30 تومن بده دوره های mcse و ... رو برگزار کنه و سخت افزارهاش هم گیر بیاد و برنامه نویسهای ما رو ببره مایکروسافتو و دوره های پیشرفته برنامه نویسی بزاره و دنیا واسه ما کامپیوتریها میشه بهشت.
جالبه

alternative

Registered User
لایک‌ها
16
سلام دوستان
شما دوست دارید مایکروسافت تو ایران شعبه بزنه که برین ویندوز رو به صورت آپدیت روز از خود مایکروسافت تهیه کنید؟

یکی از دلایلی که مایکروسافت اومد برای ویستا چند ورژن ارائه داد برای همین بود
تو کشور های کم در آمد از ورژن Starter استفاده می کنن چون هزینش کمتره
مطمئن باش هچ وقت Ultimate رو نمیاد 10 یا فرضاً 100 دلار هم بفروشه

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
سلام دوستان

والا من كه به شخصه از خدام هست !! خود من Mcse گرفتم ... واقعا هزينه اش برام سنگين بود !!‌ مطمئناً اگه خود مايكروسافت توي ايران شعبه داشت در نتيجه سنتر براگزاري امتحان هم داشت و اون هزينه سنگين روي ايراني ها براي امتحانات شارژ نميشد !!

و در مورد محصولات هم غير ممكنه بياد چون ورود مايكروسافت در صورت نبودن تحريم لازمه اش وجود قانون كپي رايت هست !! :)

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
دوستان همه به نکات خوبی اشاره کردید
من خودم خیلی ناراحتم از اینکه دارم از سیستم عاملی استفاده میکنم که مردم کشورهای دیگه براش پول میدن
به نظر من حرام هست
فرقی نداره که مسلمون روش کار کرده یا کافر
با کافر هم میشه معامله کرد
مگه این نیست که ما داریم الان دزدی میکنیم؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
دوستان همه به نکات خوبی اشاره کردید
من خودم خیلی ناراحتم از اینکه دارم از سیستم عاملی استفاده میکنم که مردم کشورهای دیگه براش پول میدن
به نظر من حرام هست
فرقی نداره که مسلمون روش کار کرده یا کافر
با کافر هم میشه معامله کرد
مگه این نیست که ما داریم الان دزدی میکنیم؟
منم با شما موافقم
دقیقا با همین دلیل رفتم رو اوبنتو (بر خلاف میلم چون از قدیم شنیدین میگن اواز دهل از دور خوش است)
ولی نیاز به یک سری نرم افزار های خاص مجبورم کرد برگردم به ویندوز
از طرفی مثلا فرض کن ویندوز رو اصلا 600 دلار خریدیم
فقط ویندوز که نیست این کوچیکشه
وقتی یه نرم افزار مهندسی 10 هزار دلاره .......
نمیشه به این چیزا فعلا فکر کرد
یه حساب کنی میبینی تمام نرم افزار هایی که رو سیستمته قیمتش از پول خونه زندگیمون بیشتره :دی
اگه فقط مشکل ویندوز بود که غمی نبود

ولی در کل باهات موافقم

mhaf

کاربر فعال
لایک‌ها
314
منم با شما موافقم
دقیقا با همین دلیل رفتم رو اوبنتو (بر خلاف میلم چون از قدیم شنیدین میگن اواز دهل از دور خوش است)
یه حساب کنی میبینی تمام نرم افزار هایی که رو سیستمته قیمتش از پول خونه زندگیمون بیشتره :دی

ولی در کل باهات موافقم
آره مثلا فوتو شاپ نسخه های پایینش فکر کنم 300 دلار باشه
آفیس 300 دلاره
نرو
...
کلا هر چی فکر کنی میبینی حروم خور تر از ایرانی ها نیست

PatriK Gaunt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شعبه رو بیخیال بزار mcse همین ایران برگزار بشه

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
آره مثلا فوتو شاپ نسخه های پایینش فکر کنم 300 دلار باشه
آفیس 300 دلاره
نرو
...
کلا هر چی فکر کنی میبینی حروم خور تر از ایرانی ها نیست
یعنی شما کرک برنامه هات رو از سایت ایرانی میگیری
اصلا ایرانیها بلدن برنامه کرک کنن.
ما هنوز هفت هشت سال از اینها عقب تریم

گوریل عنگوری

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا خوده خارجی ها کرک شدش دستشون برسه استفاده می کنند
ولی برای تجارت نمی تونند از نرم افزار کرک شده استفاده کنند ولی برای استفاده خانگی کرک شده هم گیرشان بیاد نصب می کنند

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248
منم با شما موافقم

ولی در کل باهات موافقم

البته وقتي ميبيني اين پولها را بايد بدي نميري بدي !! همه ي برنامه هايي كه هست اگه حرفه اي نباشن نسخه ي مجاني مشابه اش هست !!

آنتي ويروس !! چرا ميري خب symantec نصب ميكني ؟ برو Avast مجاني !!‌ يا Avira مجاني يا AVG مجاني و هزاران آنتي ويروس مجاني كه توي نت ريخته نصب كن !! يا براي آفيس لازم نيست حتما Microsoft Office نصب كني !! ميتوني از Open Office استفاده كني !! يا در رابطه با برنامه اي كه كار رايت برات انجام بده ميتوني از Paragon DVD Writer استفاده كني !!

مشكل اصلي سيستم عامل هست !!‌ اون را بخر بقيه برنامه ها نسخه مجاني مشابه اش هست !! ولي نرم افزارهايي هستن كه كارشون حرفه اي هست !! بايد بالاش پول بدي مثل Photoshop , Autocad , 3ds Max , Borland C++ و اين قبيل برنامه ها ...

خيلي از ما ايراني ها فكر ميكنيم نصب برنامه فوتوشاب يه چيز ضروري هست !! در حالي كه بعد از نصب اش شايد اصلا استفاده نكنيم يا كاري كه باهاش ميخوايم بكنيم را يه برنامه ي مجاني ديگه مثل Paint .net بشه انجام داد !!

متاسفانه ما ايراني ها خودمون را از كپي رايت ميترسونيم !! فكر ميكنيم لولو هست كه البته هست ولي ميشه راحت با استفاده از نرم افزارهاي مجاني از دستش خلاص شد !!

در ضمن اكثر برنامه هايي كه پولي هستن اگه روي نت بگردي ميبيني كه برنامه هايي هستن كه تحت GNU براي ويندوز نوشته شده و ميتوني ازش استفاده كني !!

soheilspeedart

Registered User
لایک‌ها
1
البته وقتي ميبيني اين پولها را بايد بدي نميري بدي !! همه ي برنامه هايي كه هست اگه حرفه اي نباشن نسخه ي مجاني مشابه اش هست !!

آنتي ويروس !! چرا ميري خب symantec نصب ميكني ؟ برو Avast مجاني !!‌ يا Avira مجاني يا AVG مجاني و هزاران آنتي ويروس مجاني كه توي نت ريخته نصب كن !! يا براي آفيس لازم نيست حتما Microsoft Office نصب كني !! ميتوني از Open Office استفاده كني !! يا در رابطه با برنامه اي كه كار رايت برات انجام بده ميتوني از Paragon DVD Writer استفاده كني !!

مشكل اصلي سيستم عامل هست !!‌ اون را بخر بقيه برنامه ها نسخه مجاني مشابه اش هست !! ولي نرم افزارهايي هستن كه كارشون حرفه اي هست !! بايد بالاش پول بدي مثل Photoshop , Autocad , 3ds Max , Borland C++ و اين قبيل برنامه ها ...

خيلي از ما ايراني ها فكر ميكنيم نصب برنامه فوتوشاب يه چيز ضروري هست !! در حالي كه بعد از نصب اش شايد اصلا استفاده نكنيم يا كاري كه باهاش ميخوايم بكنيم را يه برنامه ي مجاني ديگه مثل Paint .net بشه انجام داد !!

متاسفانه ما ايراني ها خودمون را از كپي رايت ميترسونيم !! فكر ميكنيم لولو هست كه البته هست ولي ميشه راحت با استفاده از نرم افزارهاي مجاني از دستش خلاص شد !!

در ضمن اكثر برنامه هايي كه پولي هستن اگه روي نت بگردي ميبيني كه برنامه هايي هستن كه تحت GNU براي ويندوز نوشته شده و ميتوني ازش استفاده كني !!

هر چند اساس حرف شما درسته، ولی توجه داشته باشید که
اولا، وقتی یک شرکت نرم افزاری معتبر مثل مایکروسافت، تحت یه بازی بچه گانه سیاسی ما رو داره تحریم می کنه، ما چرا باید بابت محصولاتش پول بدیم؟!!!!! به هر حال که ما رو آدم حساب نمی کنه!!!! این چه اخلاقیه که ما باید در قبال تحقیری که اونا می کنن ما تکریم کنیم؟ وقتی که از ارائه یه بسته زبانی (language pack) ساده دریغ می کنن، واسه چی باید 300 دلار بی زبون رو حرومشون کنیم؟!

یا مثلا سیمانتک، وقتی که ایران رو تحریم کرده و حتی اجازه دانلود تریال ها رو نمی ده، قطعا منم از یه *** استفاده می کنم و کار خودم رو پیش می برم و هیچ پولی هم پرداخت نمی کنم، اگه قراره احترام و حقوقی در کار باشه، باید این مساله دو طرفه باشه

دوما، نرم افزارهایی که رایگان هستند، در بسیاری از موارد، نسخه های آزمایشی و تجربی هستند که به این وسیله شما می شین موش آزمایشگاهی اونا تا به تجربیات اونا اضافه کنید

شما اگه یه مساله رو نگاه می کنید، خواهشا دو طرف قضیه رو ببینید
بعله، درسته که استفاده غیر مجاز یه نرم افزار، دزدی محسوب می شه ولی واسه منم باید توجیهی برای پول پرداختن وجود داشته باشه یا نه؟

حتی در مورد نرم افزارهای ایرانی هم متاسفانه شرکت های نرم افزاری با اینکه هموطن ما هستند، اما در قبال مشکلات نرم افزارهاشون پاسخ گو نیستن، خوب عقل می گه که پول دادن واسه چنین نرم افزارهایی عاقلانه نیست.

uu99

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من با دوست عزیز smohammadhendi موافقم.

وقتی قراره ما برای یک محصول به اندازه بقیه پول پرداخت کنیم باید مثل بقیه با ما رفتار بشه. :hmm:

بالا