برگزیده های پرشین تولز

نامه‌ی دختری به جومونگ لو رفت!

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
نامه‌ی دختری به جومونگ لو رفت!

عصر ایران:سلام آقاي جومونگ .اميدوارم حالتان خوب باشد و ملالي در وجود شريف نباشد. اگر از احوال اينجانب و ساير هموطنان بپرسيد بنده که مخلص جناب عالي و تمام اعضاي گروه دامون هستم . هموطنان هم همگي دوست دار جناب عالي هستند و هرشنبه و سه شنبه مشتاقانه پاي تلويزيون مي نشينند تا جمال مبارک جنابعالي وياران را ببينند و مرحبا بگويند و بر هر چه تسو و تسوئيان لعن و نفرين بفرستند.

و البته بعضي ها هم به خاطر تماشاي جمال کم مثال بانو سوسانو به تماشاي سريال شما مي نشينند.به من چه؟ مرا که توي قبر اونها نمي گذارند. غرض فقط اين بود که بگويم اينجا همه جور آدمي هست.آقاي جومونگ من خيلي خوشحالم که سريال شما را تلويزيون ما نشان مي دهد. آخه مي دانيد؟ ماتوي سرزمين بزرگ مان اصلا آدمي مثل شمانداريم!

نه درتاريخ مان نه درقصه ها و افسانه هامان مثل شما نداريم. به همين جهت ديدن شجاعت هاي شما ،درستي شما ،کارداني شما برايمان لذت بخش است .چه کسي مي تواند سه تا تير در کمان بگذارد و هرسه رابه هدف بزند؟ چه کسي مي تواند آنهمه صبرکند تا اعتماد آدمي مثل تسو را به دست بياورد؟ چه کسي مي تواند يک تنه به وسط يک فوج بزند و همه را از دم تيغ بگذراند؟

اين کار فقط و فقط ازجنابعالي برميايد.عموي پدرم مي گويد رستم زور صدتا جومونگ راداشته است. ولش کنيد لطفا. پير است و هذيان مي بافد .کلي هم اسم هاي اجغ وجغ مثل گيو و گودرز و سياوش و بيژن و کيخسرو و اينها پشت سرهم رديف مي کند که مثلا اينها اساطير مايند .من که جدي اش نميگيرم اگر آنها اسطوره بودند، اگر از جنابعالي سر تر بودند چرا صداسيماي ما ازشان فيلم نمي سازد؟

مگر رستم هماني نبود که چند وقت پيش ها يک سريالي ازش نشون داد؟ اونکه اصلا لاجون بود.فقط حرف ميزد. اگر اسطوره ما اون بود ما اصلا اسطوره نخواستيم, داداشم ديروز که ازمدرسه اومد ازقول معلم تاريخشون مي گفت که ما يه ستارخاني داريم که مثل جومونگ افسانه نيست و واقعي است وتازه از جومونگ هم چيزي کم نداره .و کلي ازشجاعت و کاردرستي اش گفت.

گفتم داداشم گوش کن.من هم ستارخان راخوب مي شناسم. هموني يه که اسمش رو خيابون دايي اينهاست. اما اگه کارش درست بود لابد يه فيلمي، سريالي چيزي ازش مي ساختند. بد که نگفتم .خلاصه اينجا هرروز يه اسطوره علم مي کنند که مثلا ازشما سرتر باشه اما نمي شه .اما گوش من بدهکار اين حرفها نيست .من فقط مخلص جومونگم وغيرجنابعالي اسطوره اي ندارم.دور دور جومونگ است وبس.

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
تابلو ه که واقعی نیست و فقط یک خبرنگاری چیزی برای بیان منظور نوشته و انتشار داده .

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
منبعش کجاست؟ یه جایی خودندم که کلی صحبت کرده بود و آخرش به این نتیجه رسیده بود که اصلا جومونگ فلان قهرمان ایرانیه و بویو همون ایرانه و هان هم توران!!! من نمیدونم چرا گیر دادن به جومونگ. اصلا جومونگ که هیچ، هرکول و بقیه قهرمانان و اسطوره های جهان هم ایرانی هستن!!! همه علم بشری رو هم ایرانی ها کشف کردن. یه برنامه توی کانال چهار هست که هر شب 2 نفر میان میشینن (اسمشون رو نمیگم ولی حتما دیدید) و طوری آسمان و ریسمون می بافتن که همه علم بشری رو ربط میدن به اکتشافات چند تا دانشمند ایران مثل ابوریحان، ابن سینا، خوارزمی و چهار تا دانشمند دیگه!

طرف یه سریال ساخته و تا اونجا که میدونم تا الان چند میلیارد فروخته!!! ما چقدر باید نفت بکشیم بیرون تا اینقدر سود کنیم؟ اونوقت ما هم یوزارسیف می سازیم. مگه کسی جلوتون رو گرفته؟ خوب شما هم فیلم رستم بسازید!
بابا انصاف هم خوب چیزیه، نمیدونم به چیمون اینقدر می نازیم و چرا هیچ کس رو قبول نداریم! خوب مردم بقیه کشور ها هم آدمن دیگه! اونها هم قهرمان دارن، دانشمند دارن، مفاخر دارن. ما تافته جدا بافته نیستیم که ...

fanoos

Registered User
لایک‌ها
0
این نامه منبعش کجاست؟ یه جایی خودندم که کلی صحبت کرده بود و آخرش به این نتیجه رسیده بود که اصلا جومونگ فلان قهرمان ایرانیه و بویو همون ایرانه و هان هم توران!!! من نمیدونم چرا گیر دادن به جومونگ. اصلا جومونگ که هیچ، هرکول و بقیه قهرمانان و اسطوره های جهان هم ایرانی هستن!!! همه علم بشری رو هم ایرانی ها کشف کردن. یه برنامه توی کانال چهار هست که هر شب 2 نفر میان میشینن (اسمشون رو نمیگم ولی حتما دیدید) و طوری آسمان و ریسمون می بافتن که همه علم بشری رو ربط میدن به اکتشافات چند تا دانشمند ایران مثل ابوریحان، ابن سینا، خوارزمی و چهار تا دانشمند دیگه!

طرف یه سریال ساخته و تا اونجا که میدونم تا الان چند میلیارد فروخته!!! ما چقدر باید نفت بکشیم بیرون تا اینقدر سود کنیم؟ اونوقت ما هم یوزارسیف می سازیم. مگه کسی جلوتون رو گرفته؟ خوب شما هم فیلم رستم بسازید!

بابا انصاف هم خوب چیزیه، نمیدونم به چیمون اینقدر می نازیم و چرا هیچ کس رو قبول نداریم! خوب مردم بقیه کشور ها هم آدمن دیگه! اونها هم قهرمان دارن، دانشمند دارن، مفاخر دارن. ما تافته جدا بافته نیستیم که ...
کاملا تایید میشه
یه جا دیگه هم من خوندم که بویو همون ارمنستان و هان دولت اشکانیان!! و کل تاریخ کره رو زیر سوال برده بود!

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
من بودم داستانه عشقی بیژن و منیژه رو که از شاهنامه فردوسی است میساختم سریال 30 قسمتی

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
مرحوم علی حاتمی فیلمی درباره ستارخان ساخته لطفا از طرف من به نویسنده این نامه بگید و اینرو هم بگید که صدا وسیما به خاطر خط قرمزهای نامریی تا حالا این فیلم پخش نکرده...

Ashimoto

Registered User
لایک‌ها
1
یعنی چی این ؟ اگه حرفی داری بگو جواب بگیر .

منظور ایشون این بود که بله 100% حق با شماست:happy:
--------------------------
مطلب هم جالب و تاسف برانگیز بود!
بعدشم غیر مطالب درست بالا سریالهای روز دنیا کجا و این جومونگ که تلویزیون ما نشون میده کجا!

sinahosting

Registered User
لایک‌ها
0
بنظر من که سریال جومونگ افسانه باشه یا واقعی هم باشه خیلی خوب ساخته شده افرین بر کارگردانش ، حالا هی ماها بیایم بگیم ماها بهتر از اینا بودیم ، اگر یه سریال تایخی هم بسازیم فقط برای خودمون جذابه و خارجی ها من مطمئنم نگاه نمیکنن و وقتش رو برای این جور چیزای بی کیفیت و سطح پایین تلف نمیکنن . ما ایرانی ها فقط بلدیم انتقاد کنیم و الکی به گذشته خودمون ببالیم این که نشد حرف ...

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
جومونگ یکی از بهترین یا بهتره بگیم بهترین سریال تاریخی کره هست . شکی نیست

ما هم میتونیم بسازیم بسم الله. نه کسی جلومون رو گرفته نه چیزی شده. یه دونه 40 سرباز ساختن حالم به هم خورد ازش.
اگر مردن یه چی و مایه های جومونگ بسازن. این پهلوانم نشسته بیرون گود میگه لنگش کن لنگش کن.

بابا مگه کشکه سریال ساختن .

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
پهلوون قصه های تو منم

همون سریال یوزاسیف از هرچی که بگذریم برامون زیادیه

من فقط میخوام بگم اگر کره ای ها یانگوم میسازند و جومونگ

ما هم میتوانیم بسازیم البته الان نمیشود شاید سلحشور بخواهد سریالی تاریخی دیگر نظیر نبرد رستم و اسفندیار بسازد

Last edited:

minita

کاربر فعال فرهنگ و هنر
کاربر فعال
لایک‌ها
10
خب یه کم دندون به جگر بگیریم شاهد هنرنمایی هنرمندای خودمون هم خواهیم بود...سریال مختار نامه به گفته خیلی ها شاهکاریه در کل تاریخ فیلم و فیلم سازی ایران...توش پره از حماسه و حماسه سازها..هرچند می دونم موقع پخش اون هم یه عده ایراد می گیرن که چرا درباره عرب جماعت فیلم ساختیم!!ولی من مشکل اصلی رو در خود مردم هم می بینم،ملت وقتی به سریال درپیتی مثل جومونگ اینجور بها می دن که می شن تکرارش رو هم می بینن خب من هم به جای کره ای ها باشم خوشان خوشانم میشه...مشکل از صدا و سیما هم هست که چرا میاد سریالهایی رو که درباره افسانه های اونها هست رو می خره پشت صحنه و دوبله و هزار تا کوفت و زهر مارشم نشون می ده اما از نشون دادن مثلاً صحنه انتظار و فرج و منجی که در آخر سریال یوسف اومده در پخش جهانیش طفره میره و اون رو می زنه چون میگه این اعتقاد شیعه است!!!جالبه چطور قهرمانهای آمریکایی همه جا لباسشون باید پرچم آمریکا باشه و همه جا باید بلندگوی خواسته ها و آرمانهای آمریکا باشن،یا همین شرق دور کلی فیلم و سریال بسازه تا قهرمانهای پوشالیشون رو به رخ ما بکشن اما ما اینقدر جرات نداریم که تو یه سریال سر اعتقادمون وایسیم.اعتقادی که روش تاکید هم میشه بعد شما توقع دارید بریم سراغ شاهنامه....

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
چرت بود و بس .... تابلو بود الکیه!

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
راستش من چند قسمت بیشتر جومونگو ندیدم ولی از هر کس پرسیدم چرا اینقدر جومونگ جومونگ میکنید میگن تیکه های رزمیش قشنگه سیاست هایی که میذارن قشنگه پس اینجا احساس میشه که فیلمهای ایرانی توی سیاست گذاریشون و مثلا تیکه های رزمیشون فوق العاده ضعیف عمل کردن که بیننده اینجور محو این سریال شده .
اینکه اون سریال تا حالا چند میلیارد فروخته هنر کارگردان بوده دمش هم گرم حرفی هم توش نیست .
فیلمهای هندی که همش عشقو عاشقی بود و اینقدر تا چند سال پیش ضعیف بود و حتی اینقدر تیکه های رزمیش مسخره بود که هر کی تو خیابون دعوا میکرد یا جو گیر میشد بهش میگفتن فیلم هندی دیدی دوباره ولی همین سینمای هند امروز اینقدر پیشرفت کرده که حتی از هالیوود هم داره جلو میزنه .
من خودم اینقدر از فیلم هندی متنفر بودم که خدا میدونه بعد یکی یه فیلم داد بهم گفت هندیه بشین ببین حال کن گفتم برو بابا اینا مسخره بازیه و ... گفت تو برو ببین ما هم اومدیم دیدیم یه فیلم ساخته بازیگرش امیر خانه اسمش قاجینی هست که ساخته 2009 هست دیدم کفم برید خدا وکیلی اصلا عشق و عاشقی نبود رزمی بود تو مایه های مشت خاردار خیلی عالی بود با چه کیفیتی من عشق کردم .
حالا ایران حد اکثر فیل رزمی که ساخته مال دوران عهد بوقه که جمشید هاشم پور بازی کرده تو این دوران هم که یه مهدی فخیم زاده دو تا فیلم درست کرد پلیسی و رزمی خودتون دیدید در چه حدی بود .
اما این سینمای ایران هنوز که هنوزه داره درجا میزنه

بالا