برگزیده های پرشین تولز

تغییر نام بخش گفتگوی آزاد!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
سلام

با توجه به محدودیت هایی که در فروم اعمال میشه بنظر میاد دیگه" گفتگوی آزاد" بی معنی شده. بهتره بگیم "گفتگوی نسبتا آزاد" یا بخش "وقت گذرانی". نه میشه حرف سیا سی زد نه دینی. حتی نزدیک این بحث ها هم نمیشه شد چون زود یه برچسب سیا سی و دینی زده میشه و تاپیک پاک میشه. تاپیک زده میشه که نه سیاسی هست نه دینی، ولی یه نفر میاد و تاپیک رو منحرف میکنه، به جای اینکه طرف رو بن کنن و پستش رو پاک کنن، میان و کل تاپیک رو میبندن. پس دوستان چاره این ندارن جر اینکه تولد همدیگر رو تبریک بگن! یا مثلا از هم بپرسن خوشگل ترین زن دنیا کیه یا نمره دختر بالایی چنده!

این عنوان های چند تا از تاپیک های صفحات اول هست، همون طوری که میبینید خیلی از این عنوان ها خودشون بخش جداگانه و تخصصی توی فروم دارن:

چه روش هایی برای بالا بردن ترافیک سایت خوبه
یکی کمک کنه این رو برای ما ترجمه کنه
کاهش شدید سرعت اینترنت
خبرهای علمی، فرهنگی، هنری و
وضعیت امتحانای دانشگاه آزاد ؟!
درخواست ترجمه يك متن انگليسي به فارسي (براي امروز مي خوام)
کسی اطلاعاتی در مورد دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی داره؟
پارتیشن عوض کردم اطلاعاتم رفت
و ...

وقتی بقیه بخش ها یا تعطیله یا نیمه تعطیل معلومه دوستان برای اینکه زودتر به نتیجه برسن میان و توی گفتگوی آزاد تاپیک ایجاد میکنن!

ممنون

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
سلام!

در مورد گفتگوی آزاد، خوب تا وقتیکه با قانون اینجا همخوانی داشته باشه...سعی میشه که هیچ پستی پاک نشه!!
و خوب قانون اینجا میگه که بحث سیاسی ممنوعه(از اولین روز تا احتمالا آخرین روز)..!
و اینکه چرا این قانون وضع شده...به تصمیم ادمین های اینجا ربط داره و ربطی به من و شما نداره!!
حالا یا شما میتونین به این قانون احترام بذازین یا اینکه تحملش براتون سخته و میتونین برین از اینجا!

در مورد این لیستی که دادین...خوب من بارها گفتم که هر مشکلی که دیده شد، ریپورت بدین و اگه تا 24 ساعت جواب نگرفتین بیاین و اعتراض کنین!! نه اینکه صرفا یه اعتراض کننده باشین!
درضمن..شما اینهمه مثال زدین...منم میتونم براتون کلی مثال بزنم که تاپیک نامربوط منتقل شده یا پاک شده!
تو این وضع خراب اینترنت و سرعت پایین اون...بیشتر شدن تاپیکای خلاف مقررات به نظرم یه چیز طبیعیه!

من نمیگم کار ما بدون ایراد ه...ولی فقط اعتراض کردن، کاریه که همه ماها بلدیم و هیچ وقت هم سعی نمیکنیم پا رو فراتر بذاریم و یه کمکی کنیم و همچنان به اعتراض ادامه میدیم!

1240

Registered User
لایک‌ها
28
سلام

با توجه به محدودیت هایی که در فروم اعمال میشه بنظر میاد دیگه" گفتگوی آزاد" بی معنی شده. بهتره بگیم "گفتگوی نسبتا آزاد" یا بخش "وقت گذرانی". نه میشه حرف سیا سی زد نه دینی. حتی نزدیک این بحث ها هم نمیشه شد چون زود یه برچسب سیا سی و دینی زده میشه و تاپیک پاک میشه. تاپیک زده میشه که نه سیاسی هست نه دینی، ولی یه نفر میاد و تاپیک رو منحرف میکنه، به جای اینکه طرف رو بن کنن و پستش رو پاک کنن، میان و کل تاپیک رو میبندن. پس دوستان چاره این ندارن جر اینکه تولد همدیگر رو تبریک بگن! یا مثلا از هم بپرسن خوشگل ترین زن دنیا کیه یا نمره دختر بالایی چنده!

این عنوان های چند تا از تاپیک های صفحات اول هست، همون طوری که میبینید خیلی از این عنوان ها خودشون بخش جداگانه و تخصصی توی فروم دارن:

چه روش هایی برای بالا بردن ترافیک سایت خوبه
یکی کمک کنه این رو برای ما ترجمه کنه
کاهش شدید سرعت اینترنت
خبرهای علمی، فرهنگی، هنری و
وضعیت امتحانای دانشگاه آزاد ؟!
درخواست ترجمه يك متن انگليسي به فارسي (براي امروز مي خوام)
کسی اطلاعاتی در مورد دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی داره؟
پارتیشن عوض کردم اطلاعاتم رفت
و ...

وقتی بقیه بخش ها یا تعطیله یا نیمه تعطیل معلومه دوستان برای اینکه زودتر به نتیجه برسن میان و توی گفتگوی آزاد تاپیک ایجاد میکنن!

ممنون
زذی تو خال
کیه که گوش کنه
چند وقت دیگه که شد مثل مجید انلاین کسی نیومد همه چی اوکی میشه:lol:

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
وقتی انتقاد میشه با اینجور ادبیات تند و زننده جواب دادن خیلی زشت هست.
به هر حال من متوجه نشدم موضع شما چی هست! بالاخره این فروم قانون داره و باید بر اساس اون رفتار کنیم یا اینکه قانون نداره و هر جور بخواید رفتار میکنید و به قول شما اگر نمیخوایم هم بریم؟! که در اینصورت دیگه جایی برای بحث باقی نمیمونه و هر کار دوست دارید بکنید!

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال

سلام!

در مورد گفتگوی آزاد، خوب تا وقتیکه با قانون اینجا همخوانی داشته باشه...سعی میشه که هیچ پستی پاک نشه!!
و خوب قانون اینجا میگه که بحث سیاسی ممنوعه(از اولین روز تا احتمالا آخرین روز)..!
و اینکه چرا این قانون وضع شده...به تصمیم ادمین های اینجا ربط داره و ربطی به من و شما نداره!!
حالا یا شما میتونین به این قانون احترام بذازین یا اینکه تحملش براتون سخته و میتونین برین از اینجا!

در مورد این لیستی که دادین...خوب من بارها گفتم که هر مشکلی که دیده شد، ریپورت بدین و اگه تا 24 ساعت جواب نگرفتین بیاین و اعتراض کنین!! نه اینکه صرفا یه اعتراض کننده باشین!
درضمن..شما اینهمه مثال زدین...منم میتونم براتون کلی مثال بزنم که تاپیک نامربوط منتقل شده یا پاک شده!
تو این وضع خراب اینترنت و سرعت پایین اون...بیشتر شدن تاپیکای خلاف مقررات به نظرم یه چیز طبیعیه!

من نمیگم کار ما بدون ایراد ه...ولی فقط اعتراض کردن، کاریه که همه ماها بلدیم و هیچ وقت هم سعی نمیکنیم پا رو فراتر بذاریم و یه کمکی کنیم و همچنان به اعتراض ادامه میدیم!

1240

Registered User
لایک‌ها
28
به هر حال من متوجه نشدم موضع شما چی هست! بالاخره این فروم قانون داره و باید بر اساس اون رفتار کنیم یا اینکه قانون نداره و هر جور بخواید رفتار میکنید و به قول شما اگر نمیخوایم هم بریم؟! که در اینصورت دیگه جایی برای بحث باقی نمیمونه و هر کار دوست دارید بکنید!

اقا یک زمان من دقیق یادم هست مجید انلاین هم این طوری میکرد
حالا برید پشه پر نمی زنه :lol:
رفتار ها رو ادامه بدن
خواسته این رفیقمون هم بر آورده میشه و همه میرن :happy:

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156

اتفاقا اصلا ادبیات تندی نداشتم و دارم عادی جواب میدم!(اگه اینجوری برداشت کردین، باید ازتون معذرت بخوام!)
خوشحال هم هستم که دارین نظریاتتون رو میگین..
//
نمیدونم چه جوری به این 2گانگی رسیدین!!
من گفتم که قانون داره!! و پستا طبق اون پاک میشه!
ولی خوب بعضی وقتا هم هست که قانون شل یا سفت اجرا میشه تا جاییکه به فروم آسیب نرسیده!! اینکه یه ذره از پست همخوانی داشته و یه ذره دیگه نداشته باشه..معمولا سعی میشه که پاک نشه! و البته در صورت تکرار این روند، حتما پاک میشه!
و البته این سعی میشه پاک نشه....یه معنای دیگه داره و اونم اینه که ما مدیران اشتباه پاک میکنیم یا کاری رو انجام میدیم!
از اونورم بعضی چیزا هم هستن که اولویت دارن...مثلا الان پاک شدن پستای سیاسی، برای جلوگیری از مشکل ساز شدن برای فروم..در اولویت قرار داره! پس ممکنه پستهایی باشن که خلاف قوانین ن که یا دیده نشده یا اینکه کسی ریپورت نداده!

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
اقا یک زمان من دقیق یادم هست مجید انلاین هم این طوری میکرد
حالا برید پشه پر نمی زنه :lol:
رفتار ها رو ادامه بدن
خواسته این رفیقمون هم بر آورده میشه و همه میرن :happy:
و البته همیشه یوزرهایی مثل شما هستن و خواهند بود که اصلا نمیدونن جریان چیه و فقط دوست دارن که هم جهت باد باشن!
راستی! بزنین آخر فیلم ببینین ناهار میدن یا نه؟ اگه نمیدن..برید تو یه حزب دیگه که ناهار هم میدن!

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
به نظر من اینطوری بهتره : منطقه ی ممنوعه :D

اما خارج از شوخی همه ی ما ها میدونیم که در حال حاضر سایتی وجود نداره که جون سالم بدر برده باشه،منظورم سایت هایی که بحث 30 یا سی آزاد هست این روزها بی برو برگرد فیلت*ر میشن،حالا اگر شما هم دوست داشته باشید که PT فیلتر بشه، اما ما آزاد باشیم و آزادانه بحث کنیم..باز هم باید این حق رو به ادمین ها بدید که سایت مال اوناست و شاید دوست نداشته باشن با چیز میز ان PT رو باز کنن!

( همین جواب فکر میکنم کامل باشه )!

درود!

1240

Registered User
لایک‌ها
28
و البته همیشه یوزرهایی مثل شما هستن و خواهند بود که اصلا نمیدونن جریان چیه و فقط دوست دارن که هم جهت باد باشن!
راستی! بزنین آخر فیلم ببینین ناهار میدن یا نه؟ اگه نمیدن..برید تو یه حزب دیگه که ناهار هم میدن!
شما هنوز به عنوان مدیر فنی فروم یا هر چیز دیگر
بلد نیستید صحبت کنید

باد؟
خوبه 3 بار پست های من رو تو هفته اخیر خود شما پاک کردید
چند تا از پست های من در همین فروم پاک شده

خوبه پیغام خصوصی میاد وقتی پاک میشه

باز هم تاکید میکنم
شما هنوز اصول اولیه صحبت کردن را بلد نیستید.
وفقط بلد شدید بگید ما انتقاد پذیر هستیم
بیائید حرف بزنید
و انتقاد کنید
بعدش با حرف های !!!! *** مواجه خواهیم شد.
برای شما متاسف هستیم چهره ی واقعی خودتان را کم کم دارید نشان می دهید.

1240

Registered User
لایک‌ها
28

اقا شما 3-4 تا پست دادی و نشان دادید اعتراض و انتقاد نکنید.
دیگه باید چطوری بگی؟
حق با شماست ما متوجه نشدیم
شما گرفتاری داری
اینجا نباید اعتراض کرد

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
شما هنوز به عنوان مدیر فنی فروم یا هر چیز دیگر
بلد نیستید صحبت کنید

باد؟
خوبه 3 بار پست های من رو تو هفته اخیر خود شما پاک کردید
چند تا از پست های من در همین فروم پاک شده

خوبه پیغام خصوصی میاد وقتی پاک میشه

باز هم تاکید میکنم
شما هنوز اصول اولیه صحبت کردن را بلد نیستید.
وفقط بلد شدید بگید ما انتقاد پذیر هستیم
بیائید حرف بزنید
و انتقاد کنید
بعدش با حرف های !!!! *** مواجه خواهیم شد.
برای شما متاسف هستیم چهره ی واقعی خودتان را کم کم دارید نشان می دهید.
نظر لطفتونه

و همین که قبول کردین که به قانون اینجا احترام نمیذارین که باعث شده 3بار پستتون پاک بشه...نشونگر لطف بالای شما به ماست

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
بله از اینکه میام از روی دلسوزی و برای بهتر شدن فروم نظر میدم و میبینم اینطوری برخورد میشه ناراحت میشم. آیا اگر فروم شما بهتر بشه سودی برای من داره؟ این رو هم قبول دارم که شما قصد بی احترامی به من یا کاربران رو نداشتید ولی قبول کنید آدم با آدم فرق میکنه. شاید یکی رو با "هو" صدا کنید ناراحت نشه ولی برای یکی "تو" گفتن هم بی ادبی محسوب بشه. برای همین هست که هم عقل و منطق و هم اخلاق حکم میکنه وقتی طرفتون رو نمیشناسد و با روحیاتش آشنا نیستید دست بالا بگیرید و حداکثر احترام و نرمش رو اعمال کنید. به هرحال میدونید که سعه صدر از ضروریات در مدیریت هست.

من یادم هست پارسال وقتی توی بخش توسعه وب، برنامه نویسی، کسب درآمد از اینترنت و خیلی جاهای دیگه که تاپیک میزدم در مدت چند ساعت جواب داده میشد ولی الان یه سر به بخش های فروم بزنید ببینید چقدر از بخش ها متروکه شده. دلیلش هم همین هست قانون عدم ایجاد تاپیک غیر مرتبط رعایت نمیشه یا به قول شما تا ریپورت ندن اعمال نمیشه.

در مورد اینکه می فرمایید تاپیک سیاسی رو صاحب فروم صلاح دیده ممنوع باشه هم باید بگم لطفا یه بار دیگه پست من رو بخونید. من هرگز نگفتم چرا بحث سیاسی ممنوع هست. این حق صاحب فروم هست که درمورد هرچی که دلش میخواد در فرومش صحبت بشه. (گرچه ایده آل نیست)
من حرفم این بود، همون طور که میدونید همه جای دنیا freedom of speech یا آزادی بیان در مورد مسایل سیاسی بکار میره و اصلا خیلی از افراد بخصوص تو ایران تا کلمه آزادی در حرف زدن رو میشنون ذهنشون به طرف مسایل سیاسی میره! وقتی که اسم یه تاپیک گفتگوی آزاد هست ولی بحث سیاسی ممنوع هست، هم کاربران به اشتباه میافتن هم مدیران به دردسر می افتن و مرتب باید با کاربران بحث داشته باشن.
ضما راستش من هنوز نمیدونم منظور از بحث سیاسی چی هست و دقیقا خط قرمز کجاست. با وجود همه مسایل! آقای احمدی نژاد حرف خوبی زد! گفت:
"ما هر جا پا میزاریم میگن پاتون رو روی دم ما نزارید. لطفا به ما بگید آخه دم شما کجا نیست تا ما پامون رو همونجا بزاریم" :lol:

اتفاقا اصلا ادبیات تندی نداشتم و دارم عادی جواب میدم!(اگه اینجوری برداشت کردین، باید ازتون معذرت بخوام!)
خوشحال هم هستم که دارین نظریاتتون رو میگین..
//
نمیدونم چه جوری به این 2گانگی رسیدین!!
من گفتم که قانون داره!! و پستا طبق اون پاک میشه!
ولی خوب بعضی وقتا هم هست که قانون شل یا سفت اجرا میشه تا جاییکه به فروم آسیب نرسیده!! اینکه یه ذره از پست همخوانی داشته و یه ذره دیگه نداشته باشه..معمولا سعی میشه که پاک نشه! و البته در صورت تکرار این روند، حتما پاک میشه!
و البته این سعی میشه پاک نشه....یه معنای دیگه داره و اونم اینه که ما مدیران اشتباه پاک میکنیم یا کاری رو انجام میدیم!
از اونورم بعضی چیزا هم هستن که اولویت دارن...مثلا الان پاک شدن پستای سیاسی، برای جلوگیری از مشکل ساز شدن برای فروم..در اولویت قرار داره! پس ممکنه پستهایی باشن که خلاف قوانین ن که یا دیده نشده یا اینکه کسی ریپورت نداده!

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
بله از اینکه میام از روی دلسوزی و برای بهتر شدن فروم نظر میدم و میبینم اینطوری برخورد میشه ناراحت میشم. آیا اگر فروم شما بهتر بشه سودی برای من داره؟ این رو هم قبول دارم که شما قصد بی احترامی به من یا کاربران رو نداشتید ولی قبول کنید آدم با آدم فرق میکنه. شاید یکی رو با "هو" صدا کنید ناراحت نشه ولی برای یکی "تو" گفتن هم بی ادبی محسوب بشه. برای همین هست که هم عقل و منطق و هم اخلاق حکم میکنه وقتی طرفتون رو نمیشناسد و با روحیاتش آشنا نیستید دست بالا بگیرید و حداکثر احترام و نرمش رو اعمال کنید. به هرحال میدونید که سعه صدر از ضروریات در مدیریت هست.

من یادم هست پارسال وقتی توی بخش توسعه وب، برنامه نویسی، کسب درآمد از اینترنت و خیلی جاهای دیگه که تاپیک میزدم در مدت چند ساعت جواب داده میشد ولی الان یه سر به بخش های فروم بزنید ببینید چقدر از بخش ها متروکه شده. دلیلش هم همین هست قانون عدم ایجاد تاپیک غیر مرتبط رعایت نمیشه یا به قول شما تا ریپورت ندن اعمال نمیشه.

در مورد اینکه می فرمایید تاپیک سیاسی رو صاحب فروم صلاح دیده ممنوع باشه هم باید بگم لطفا یه بار دیگه پست من رو بخونید. من هرگز نگفتم چرا بحث سیاسی ممنوع هست. این حق صاحب فروم هست که درمورد هرچی که دلش میخواد در فرومش صحبت بشه. (گرچه ایده آل نیست)
من حرفم این بود، همون طور که میدونید همه جای دنیا freedom of speech یا آزادی بیان در مورد مسایل سیاسی بکار میره و اصلا خیلی از افراد بخصوص تو ایران تا کلمه آزادی در حرف زدن رو میشنون ذهنشون به طرف مسایل سیاسی میره! وقتی که اسم یه تاپیک گفتگوی آزاد هست ولی بحث سیاسی ممنوع هست، هم کاربران به اشتباه میافتن هم مدیران به دردسر می افتن و مرتب باید با کاربران بحث داشته باشن.
ضما راستش من هنوز نمیدونم منظور از بحث سیاسی چی هست و دقیقا خط قرمز کجاست. با وجود همه مسایل! آقای احمدی نژاد حرف خوبی زد! گفت:
"ما هر جا پا میزاریم میگن پاتون رو روی دم ما نزارید. لطفا به ما بگید آخه دم شما کجا نیست تا ما پامون رو همونجا بزاریم" :lol:
ای بابا!
من که همش از شما استفاده کردم
ولی اگه بازم احساس میکنین بد حرف زدم..من شرمنده!

در مورد سعه صدر هم باور بفرمایید، اگه این یه مورد رو نداشتم! انقدر مدت فعالیتم اینجا زیاد نمیشد و سر به بیابان میذاشتم!

خوب اینکه بخشها سوت و کور شدن..قبول دارم! ولی خوب یه جواریی طبیعیه...نمیشه که همیشه یه چیز تو اوج باشه!
در مورد قانون عدم ایجاد تاپیک....من به شخصه هروقت دیدم یا پاک کردم یا منتقل کردم! نمونه ها رو هم شما نمیتونین ببینین..چون اثرش از بین رفته!
در مورد ریپورت هم خوب ما این حق رو نداریم که انتظار داشته باشیم همه یوزرها جهت پیشرفت اینجا تلاش کنن؟ حتی با یه کلیک و یه ریپورت!

در مورد آزادی بیان...خوب تا جاییکه از خط قرمز عبور نشه، پستها پاک نمیشه یا تاپیکها قفل نمیشه
خط قرمز هم در حال حاضر میشه هرگونه صحبت در مورد انتخابات و طبعات و حاشیه های آن!

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
در حوصلم نمیگنجید کل تاپیک بخونم ولی با حرف دوستمون موافقم
اسمش بذارید متفرقه که با مسما تر هم هست

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325
حالا اسم این بخش عوض شد بعدش یه فکر جدی برای رنگ یوزر حمید بکنید ! من میبینم اعصابم خورد میشه ! حمید خودت نمیتونی ؟ از نظر فنی عرض وکنم !

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
چشه قشنگه که
تازه اگه میشه برای من هم اون رنگی بشه

Stan Laurel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برا منم رنگ احسان بشه یعنی سیاه .

Mamylo

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
10
phoenix_i06 و 1240 عزیز
از شما که زمان فیلتر بودن پی تی اومدین تو این فروم این بحثا بعیده
من به مدیرای فروم حق می دم که اینجوری برخورد کنن، بالاخره پی تی دو بار جدی به خودش فیلتر رو دیده و این خیلی خطرناکه.
اگر کسی بحث 30آ30 می خواد می تونه بره تو خیابون. ماشا... کلی هم الان بحثش داغه!

پی تی خلوت شده، صحیح. ولی قبول کنید پی تی آزاد ترین فروم ایرانه. نه عین (بلانسبت) عقده ای ها اومده مثلاً لینک هارو برای غیر عضو ها برداشته، نه برای عضو گیری گدایی کرده و نه محدودیت های عجیب و غریب اعمال کرده.

خودتون برید ببینید، تو مثلاً پی سی ورلد گذاشتن لینک ممکن نیست و باید لینک هارو تو تگ مسخره CODE گذاشت، یا تو Majid Online که واویلاااااااا

یک مقدار منطقی فکر کنید، ما مجبوریم همیشه بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنیم ;)

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
phoenix_i06 و 1240 عزیز
از شما که زمان فیلتر بودن پی تی اومدین تو این فروم این بحثا بعیده
من به مدیرای فروم حق می دم که اینجوری برخورد کنن، بالاخره پی تی دو بار جدی به خودش فیلتر رو دیده و این خیلی خطرناکه.
اگر کسی بحث 30آ30 می خواد می تونه بره تو خیابون. ماشا... کلی هم الان بحثش داغه!

پی تی خلوت شده، صحیح. ولی قبول کنید پی تی آزاد ترین فروم ایرانه. نه عین (بلانسبت) عقده ای ها اومده مثلاً لینک هارو برای غیر عضو ها برداشته، نه برای عضو گیری گدایی کرده و نه محدودیت های عجیب و غریب اعمال کرده.

خودتون برید ببینید، تو مثلاً پی سی ورلد گذاشتن لینک ممکن نیست و باید لینک هارو تو تگ مسخره CODE گذاشت، یا تو Majid Online که واویلاااااااا

یک مقدار منطقی فکر کنید، ما مجبوریم همیشه بین بد و بدتر بد رو انتخاب کنیم ;)
خداییش این راست میگه
همه رقمه ازادیش از همه فروما بیشتره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا