برگزیده های پرشین تولز

cache server

rp_exploit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من می خواهم در شبکه خود درخواست های کاربران به یک server ارسال شود، اگر سرور آن را نداشت، درخواست را از طریق اینترنت با مراجعه به سایت اصلی دانلود کند و بعد از دانلود کردن در خود ذخیره کند(مثلا تا یک هفته). سپس آن را بصورت خودکار برای کاربر ارسال کند.

درخواست های کاربران می تواند یک صفحه وب یا یک فایل دانلود شده باشد. البته ذخیره کردن فایل های دانلود شده برای من اهمیت بیشتری دارد، مثلا فایل های exe، zip و... .

اگر بخواهم فنی بگویم، می خواهم یک cache server راه اندازی کنم که عملیات فوق را انجام می دهد. این کار در بهبود کارایی شبکه بسیار موثر است، خصوصا این که کاربران لازم نیست فایل های تکراری را بصورت جداگانه دانلود کنند.

از راهنماییتان تشکر می کنم.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
آیزا سرور خیلی عالی عمل می کند . می بایست یک پروکسی سرور راه اندازی کنید و سپس کشینگ را راه بندازید .

rp_exploit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آیزا سرور خیلی عالی عمل می کند . می بایست یک پروکسی سرور راه اندازی کنید و سپس کشینگ را راه بندازید .

یعنی با ISA به تنهایی نمی توان کاری را که گفتم، انجام داد و احتیاج به نرم افزار دیگری دارم؟

متوجه منظور شما نشدم. یعنی یک نرم افزار proxy نصب کنم و سپس ISA را برای Cache کردن پیکر بندی کنم؟؟!

از توجه شما متشکرم.

rp_exploit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بیشتر پیشنهاد میکنم که یک سرور لینوکس در کنار آن راه اندازی کنید و از امکانات فوقالعاده قدرتمند Squid استفاده کنید .

من squid را تست کردم. ISA را هم تا فردا تست می کنم و نتیجه را اعلام می کنم.

نتیجه تست squid :

من Squid نصب کردم و cache server آن را راه اندازی کردم.

با یکی از کاربران شبکه به cache server وصل شدم و برنامه winrar را از اینترنت دانلود کردم.

دوباره سعی کردم برنامه winrar را دانلود کنم. این بار دیگر از اینترنت دانلود نشد و squid از روی cache خود، برنامه winrar را برای من ارسال کرد. یعنی winrar در cache ان موجود است.

ولی هنوز یک مشکلی وجود دارد:

محل ذخیره کردن فایل های داخل cache کجاست؟ آیا squid از database استفاده می کند؟ آیا مدیر می تواند فایل های داخل cache را ببیند؟

من الان دنبال جواب این سوال می گردم. تا فردا هم نتیجه تست ISA را گزارش می دهم.

اگر کسی جواب این سوال را می داند، از راهنمایی اش تشکر می کنم.

rp_exploit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نتیجه تست ISA

ISA نیز مانند squid همان کار را انجام می دهد. یعنی وقتی یک فایل را از اینترنت یک بار دانلود کنیم، درخواست های بعدی برای دانلود آن فایل از داخل Cache آن پاسخ داده می شود.

ولی هنوز همان سوال وجود دارد:
محل ذخیره سازی فایل های cache کجاست؟ آیا ISA از database استفاده می کند؟ آیا مدیر می تواند فایل های داخل cache را ببیند؟
اگر کسی جواب این سوال را می داند، از راهنمایی اش تشکر می کنم.

یک سوال دیگر هم درباره ISA مطرح است:
در squid یک فایل متنی (ذخیره شده بصورت txt) وجود داشت که log مربوط به url ها و لینک هایی بود که کاربر دیده بود یا دانلود کرده بود ولی در ISA چنین چیزی وجود نداشت و فقط یک report بصورت html می داد. اگر در ISA چنین فایلی وجود دارد، محل ذخیره سازی آن کجاست؟

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
در کل، عملکرد هر دو اینها مشابه هم هست، اما قدرت کیفیت و انعطاف اسکویید فوقالعاده بالاتر است .
در خصوص اون فایل، ایزا هم داره، باید از ریپورتر هاش استفاده کنید .
فایل های داخل کش رو میشه بصورت لیست دید، اما اینکه به خود فایل دسترسی پیدا کنید، خیر.

rp_exploit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فایل های داخل کش رو میشه بصورت لیست دید، اما اینکه به خود فایل دسترسی پیدا کنید، خیر.

اگر منظورتان مسیری است که در cache_dir تنظیم شده است(من مقدار پیش فرض /var/spool/squid را استفاده کردم)، این مناسب نیست، زیرا دارای تعدادی directory است که همان L1 و L2 هستند و داخل آن ها یک سری فایل وجود دارد که قابل استفاده برای مدیر نیست و فقط برای squid قابل فهم است.

اگر منظور شما چیز دیگری است، لطفا بیان کنید.
متشکرم.

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
قابل استفاده بودن برای مدیر یعنی اینکه بتونه به تمام عکس ها و متون و ... که مشتری استفاده کرده دسترسی داشته باشه !؟ اولا که این یه عملیات غیر قانونی هست، شما حق ندارید به محتویات تبادلی کاربر حتی به لیست اونها دسترسی داشته باشید، ثانیا، حجم و تعیین نام و آدرس دهی فوقالعاده سنگینی رو میطلبه این موضوع !

rp_exploit

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قابل استفاده بودن برای مدیر یعنی اینکه بتونه به تمام عکس ها و متون و ... که مشتری استفاده کرده دسترسی داشته باشه !؟ اولا که این یه عملیات غیر قانونی هست، شما حق ندارید به محتویات تبادلی کاربر حتی به لیست اونها دسترسی داشته باشید،

سلام دوست عزیز

هدف من کاری که شما گفتید نیست. اگر هم بود(که نیست)، تا الان انجام شده بود و دیگر نیازی به پست دادن نبود زیرا کافی بود ISA را نصب کنم و با اجرا کردن فایل .exe که در مسیر نصب ISA وجود دارد، به تمام فایل ها حتی عکس ها و کد های javascript دانلود شده دسترسی پیدا کنم.
هدف من دسترسی به فایل های .exe و .zip و ... است که در داخل cache وجود دارند.

پس لطفا اشتباه برداشت نکنید.

بالا