برگزیده های پرشین تولز

نائب رئیس پارلمان امارات: اقدامات ایران در کاهش اشغال جزایر سه گانه مثبت است!

1240

Registered User
لایک‌ها
28
124650_477.jpg
عصر ایران - نائب رئیس پارلمان امارات مدعی شد ایران اقداماتی را در مسیر کاهش حاکمیت خود بر جزایر سه گانه انجام می دهد.

به گزارش عصر ایران، احمد بن شبیب الظاهری نائب رئیس پارلمان امارات در گفت وگو با روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن درباره اظهارات اخیر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در تاکید بر روابط خوب با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مدعی شد: می بایست اظهارات و عملکرد مقامات ایرانی یکی شود. اظهارات اخیر علی لاریجانی گام مثبتی است که از آن استقبال می کنیم اما اگر همراه با عملکرد ثابت کننده حسن نیت نباشد، برای اطمینان بخشی کشورهای عربی منطقه کافی نیست.

وی درباره اینکه انتظار چه نوع عملکردی را از طرف ایرانی دارید، گفت: اقدام اخیر ایران در ترسیم مرزهای دریایی خود با بحرین و قطر اقدام مثبتی است. همچنین تحرک مثبت ایران در مسیر توقف ادامه اشغال جزایر اماراتی! (ابوموسی ، تنب کوچک و بزرگ) نیز پیام اطمینان بخشی است که تهران برای همسایگان عرب خود در منطقه ارسال می کند.

البته وی توضیح نداد که منظورش از تحرک مثبت ایران چیست ولی هر چه باشد ، قطعاً عقب نشینی ایران از مالکیت قطعی این جزایر ایرانی نیست و جا دارد مقامات کشورمان در این خصوص اعلام موضع مجدد کنند ؛ هر چند که تا کنون مسوولان ایرانی به ویژه در وزارت خارجه به صریح ترین شکل ممکن ، بر مالکیت ابدی ایران بر این جزایر تاکید کرده اند.

در همین حال "غانم بن فصل البوعینین" نائب رئیس پارلمان بحرین در واکنش به اظهارت لاریجانی درخصوص حسن همجواری در منطقه گفت: شدیدترین اظهارات علیه کشورهای عربی خلیج فارس از طرف شخص علی لاریجانی مطرح شده است پس چگونه می توان به سخنان فعلی او اعتماد کرد؟

وی ادامه داد: هنگامی که اظهارات شدید از نمایندگان مجلس ایران و مشاوران سران ایران علیه بحرین وکشورهای عربی منطقه مطرح شد ، در مقابل این سخنان هیچ موضع گیری یا حتی محکومیتی از سوی سران پارلمان ایران صادر نشد و این یعنی اینکه سران پارلمان ایران از این مواضع راضی هستند.

وی افزود: روابط بین الملل فقط براساس اظهارات نیست بلکه براساس فعل ها و عملکردها پایه گذاری می شود لذا امیدواریم که عملکردی هم از ایران ببینیم که آرزوی قدیمش برای حاکمیت بر منطقه خلیج فارس به ویژه بحرین را رد می کند.

وی افزود: میزان اعتماد میان کشورهای عربی منطقه و ایران در کمترین سطح است لذا تمایل داریم که سران ایران ثابت کنند ارتباط خود را با گروه ها و احزاب خرابکار در کشورهای عربی منطقه و در راس آنها الحوثی ها در یمن قطع کرده اند.

یادآور می شود اخیرا رئیس پارلمان بحرین در صدر هیئتی به تهران آمد و علاوه بر دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس ، با مقامات ارشد ایرانی نیز گفت وگو کرد.

لاریجانی در دیدار با همتای بحرینی خود ضمن متمایز توصیف کردن روابط تهران - منامه تاکید کرد که این روابط بر پایه های همکاری، منافع مشترک و احترام به حاکمیت ملی قرار گرفته است.

یادآور می شود طبق اسناد و سوابق تاریخی ، سه جزیره تنب کوچک ، تنب بزرگ و ابوموسی ، متعلق به ایران هستند و ادعاهای کشور امارات درباره مالکیت این بخش از سرزمین ایران ، مستند حقوقی و تاریخی ندارد.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
غم نخور...
این جزایر مال ایرانه....

این عربا هم بخوان زیادی برن یه موقعی وقتی بفهمن مردم...
میلیونها ایرانی با لگدهایشان کل اعراب رو از هستی ساقط میکنن...

مردم همینکه یه پخ کنن این عربا از دم جاشونو خیس میکنن.

دولت و اینا رو بی خیال.کلا جزو آدمیزاد حساب نکن

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
مواد بهش نرسیده

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
شب قبلش خوب نخوابیده

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
عین جد بزرگوارشون شتره..البته اکثرشون از جدشون شتر اینو به ارث بردن. :D

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
بابا چی میگه این امارات؟
کل جمعیت این 3 تا جزیره بلند بشن امارات رو فتح میکنن:دی

Zokalo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
حالا اون سه تا جزیره چی داره که اینقدر امارات حرص میخوره واسش؟

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
حالا اون سه تا جزیره چی داره که اینقدر امارات حرص میخوره واسش؟

اگر ما ارزشش رو نمیدونیم ولی همه چی داره
چه کل ایران چه اون چند تا جزیره
هم از نظر جنگی و امنیتی
هم تجارت
اگر ایران اینقدر خشک مذهب نبود میشد این 3 جزیره رو کرد که بشه عروس دنیا

من همیشه اول و دوم و سوم دلم میخاد ایران اون 3 جزیره رو بسازه برای مردم
ولی وقتی ایران نمیسازتش بیشتر دلم میخاد گیر همین اماراتی ها بیاد تا حداقل استفاده ای ببریم

بهترین ساختمونها
بهترین تفریح گاهها
ورزشگاههای بزرگ و ...
حیف حیف حیف.... :(

Zokalo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
اگر ما ارزشش رو نمیدونیم ولی همه چی داره
چه کل ایران چه اون چند تا جزیره
هم از نظر جنگی و امنیتی
هم تجارت
اگر ایران اینقدر خشک مذهب نبود میشد این 3 جزیره رو کرد که بشه عروس دنیا

من همیشه اول و دوم و سوم دلم میخاد ایران اون 3 جزیره رو بسازه برای مردم
ولی وقتی ایران نمیسازتش بیشتر دلم میخاد گیر همین اماراتی ها بیاد تا حداقل استفاده ای ببریم

بهترین ساختمونها
بهترین تفریح گاهها
ورزشگاههای بزرگ و ...
حیف حیف حیف.... :(

این حرف مثل این هست که بگیم ما که نمی تونیم کشورمونو بسازیم بدیمش دست یه کشور خارجی تا بیاد اونو بسازه و بهترین ساختمونا بهترین تفریحگاهها ورزشکاههای بزرگ و توش بسازه.
یادت باشه که 8 سال جنگیدیم و اون همه شهید دادیم که یه بخش کوچک از خاکمون رو حفظ کنیم اگر می خواستیم اینجوری فکر کنیم که هر کی از راه می رسید یه تیکه از خاک ایرانو بر می داشت میرفت الان چیزی از ایران باقی نمونده بود.

g3naa

Registered User
لایک‌ها
31
این حرف مثل این هست که بگیم ما که نمی تونیم کشورمونو بسازیم بدیمش دست یه کشور خارجی تا بیاد اونو بسازه و بهترین ساختمونا بهترین تفریحگاهها ورزشکاههای بزرگ و توش بسازه.
یادت باشه که 8 سال جنگیدیم و اون همه شهید دادیم که یه بخش کوچک از خاکمون رو حفظ کنیم اگر می خواستیم اینجوری فکر کنیم که هر کی از راه می رسید یه تیکه از خاک ایرانو بر می داشت میرفت الان چیزی از ایران باقی نمونده بود.

حرف تو هم اینطوری هست که بگیم من شیر نمیخورم
چون گاو ندارم شیرشو بدوشم! :eek::D

هیچ کشوری نیست که کامل مستقل باشه
همین آمریکا هم به نفت خاورمیانه محتاجه و خیلی چیزهای دیگه

2 راه داره
یا انجام بدیم و کشور رو درست کنیم
یا قبول کنیم که نمیتونیم انجام بدیم

به نظر من هیچ اشکالی نداره یه اماراتی یا یه انگلیسی یا یه آمریکایی یا یه هندی و هر کس دیگه بیاد و تو اداره کشور کمک کنه
البته نه دخالت...

Zokalo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
حرف تو هم اینطوری هست که بگیم من شیر نمیخورم
چون گاو ندارم شیرشو بدوشم! :eek::D

هیچ کشوری نیست که کامل مستقل باشه
همین آمریکا هم به نفت خاورمیانه محتاجه و خیلی چیزهای دیگه

2 راه داره
یا انجام بدیم و کشور رو درست کنیم
یا قبول کنیم که نمیتونیم انجام بدیم

به نظر من هیچ اشکالی نداره یه اماراتی یا یه انگلیسی یا یه آمریکایی یا یه هندی و هر کس دیگه بیاد و تو اداره کشور کمک کنه
البته نه دخالت...

منظور شما مشارکت و همکاری نبود منظورت اشغال بود
اینکه جزایر سه گانه رو بدیم به امارات تا آبادش کنه
مثل اینه که ایران رو یه کشور خارجی اشغال کنه

بالا