برگزیده های پرشین تولز

ایجاد نسخه سایت برای موبایل(سوال)

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سلام

من نمی دونم توی این انجمن میشه در اینمورد صحبت کرد یا جای دیگه داره..

جسته گریخته میشنوم در باره این امکان برای سایتا صحبت میشه... مثلا یه سایت دیدم که اینطوری درست شده بود
www.mydomain.com/mobile/

سوال اینه اگه موبایلی می تونه اینترنت داشته باشه چه لزومی به اینکار هست و چه حسنی داره؟

دوم اینکه چطور میشه این امکان رو درست کرد؟

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
خب این طوری استاندار تره برای موبایل و البته کم ججم تر موقع load صفحه ها.
بعدشم بستگی به اسکریپت سایتتون داره مثلا من خودم با phpbb کار می کنم می دونم که مدش اومده بقیه رو نمی دونم.

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
در ایران به دلیل هزینه بالای اینترنت وبگردی به صرفه نیست ولی مثلا افراد زیادی رو دیدم که با wifi گوشی رو به اینترنت وصل کردن و چون هزینه ای اضافه روی سیم کارت نداره خیلی جالب بوده براشون وبگردی و انجام کارهای اینترنتی با گوشی ...

سایت های خارجی حتی نسخه های اختصاصی علاوه بر نسخه موبایلشون دارن مثلا نسخه ویژه iphone دارند.

نسخه های موبایل سایت برای یکسری خدمات و سایت ها کاربرد داره ! مثلا سایت خبر ، یا مثلا سایت فروش آهنگ ، بک گراند ، تم و غیره برای موبایل

برای درست کردنش باید سایت با استاندارد های موبایل سازگار باشه که بحثش طولانیه
wml - xhtml هستند که جدیدتره xhtml هست و امکانات بیشتری داره

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
مرسی جالب بود

خوب من فکر کنم به اندازه کافی دلیل برای این مسئله هست

کاربرای غیر وطنی ما رقم قابل توجهی هستند و در حال افزایش هستند فقط 10 هزار از آمریکا در ماه داریم
بخش خبر هم داریم

بعد هم اینکه سیستم وایمکس داره راه اندازی میشه... درسته که الان گرونه ولی مطمئنا ارزون میشه و همه موبایلها
اینترنت پرسرعت پیدا می کنند... شکی نیست

مقاله انگلیسی خوب توی این زمینه چی سراغ دارین ؟ من نمیدونم برای سرچ چطوری شروع کنم ؟!

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
مرسی جالب بود

خوب من فکر کنم به اندازه کافی دلیل برای این مسئله هست

کاربرای غیر وطنی ما رقم قابل توجهی هستند و در حال افزایش هستند فقط 10 هزار از آمریکا در ماه داریم
بخش خبر هم داریم

بعد هم اینکه سیستم وایمکس داره راه اندازی میشه... درسته که الان گرونه ولی مطمئنا ارزون میشه و همه موبایلها
اینترنت پرسرعت پیدا می کنند... شکی نیست

مقاله انگلیسی خوب توی این زمینه چی سراغ دارین ؟ من نمیدونم برای سرچ چطوری شروع کنم ؟!

برای WAP سرچ کن تو گوگل مقاله زیاده.

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80
در مورد حسن اش که دوستان فرمودند. اگر از وردپرس استفاده میکنید برای این کار افزونه هست و میتونید استفاده کنید.

بالا