برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید هارد اکسترنال

farhad noorani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
تصمیم دارم یه هارداکسترنال بدون آداپتور بخرم.
لطفاً بین 100تا 160 هزار تومان پیشنهاد بدین.
برند و گارانتی هارد برام مهمه

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام.

بنظر من یه HDD اکسترنال 320 بخرید فکر کنم حدود 80 خوبشو بخرید! مارک هم بنظر وسترن دیجیتال/ هیتاچی / و تا حدودی سگیت بد نیستند(البته من خودم مدت طولانی با اکسترنال کار نکردم)
و با باقی پول خودتون یه دیسک حالت جامد اکسترنال بگیرید!
16 گیگ مارک Silicon-Power در رایان صبا 60 قیمت داده! توی بازار باید تا 55 هم بتونی پبدا کنی! اینها سرعت بالایی دارند!(سرعت خواندن حدود 90 مگ در ثانیه/ هارد های 7200 دور حدود 80 مگ هستند و 5400 حدود 60 مگ در ثانیه!)

مدل های بهتری هم هست ، البته من فقط 32 گیگش رو دیدم بقیمت حدود 150 تومن! اگه 16 گیگش رو پیدا کنید باید قیمت ماسبی داشته باشه که از مارک موشکین هست با سرعت خواندن تا 150 مگ در ثانیه!

اگه هم از دیسک حالت جامد نخرید میتونید با 110 120 تومن انواع مرغوب 500 گیگ از وسترن پیدا کنید!

Last edited:

farhad noorani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنظر من یه HDD اکسترنال 320 بخرید فکر کنم حدود 80 خوبشو بخرید! مارک هم بنظر وسترن دیجیتال/ هیتاچی / و تا حدودی سگیت بد نیستند(البته من خودم مدت طولانی با اکسترنال کار نکردم)
و با باقی پول خودتون یه دیسک حالت جامد اکسترنال بگیرید!
16 گیگ مارک Silicon-Power در رایان صبا 60 قیمت داده! توی بازار باید تا 55 هم بتونی پبدا کنی! اینها سرعت بالایی دارند!(سرعت خواندن حدود 90 مگ در ثانیه/ هارد های 7200 دور حدود 80 مگ هستند و 5400 حدود 60 مگ در ثانیه!)

مدل های بهتری هم هست ، البته من فقط 32 گیگش رو دیدم بقیمت حدود 150 تومن! اگه 16 گیگش رو پیدا کنید باید قیمت ماسبی داشته باشه که از مارک موشکین هست با سرعت خواندن تا 150 مگ در ثانیه!

اگه هم از دیسک حالت جامد نخرید میتونید با 110 120 تومن انواع مرغوب 500 گیگ از وسترن پیدا کنید!

دیسک حالت جامد دیگه چیه؟؟ همون فلشه دیگه؟؟سایزش چقدره؟؟
یه هارد می خوام که حداقل 500 گیگ باشه. حجم و سرعت انتقال برام مهمه
الان 500وسترن با چه سرعت انتقالی کار میکنه؟؟
راستی USB3 به بازار نیوده؟؟

Last edited:

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
دیسک حالت جامد دیگه چیه؟؟ USB میخوره؟؟

دیسک حالت جامد یا همون solid state disk و به اختصار SSD!
همه این هارو نسل جدید هارد ها معرفی میکنند، در حالی که اصلا اینها هارد نیستند و یک سیستم ذخیره سازی بر اساس ایسی وی چیپها هست و برخلاف هارد ها هیچ قسمت مکانیکی ندارند!
مزیت SSD ها اینها هست:
سرعت بالای رایت و رید! فکر کنم رکورد سرعت رایت حدود 700 مگ در ثانیه هست توسط کمپانی OCZ (هارد های معمولی 7200 دور حدود 80 مگ سرعت دارند)
عمر بالا 1000 تا 1500 هزار ساعت! (اگه 24 ساعته کار کنه تا 170 سال :blink:)
مصرف پایین برق!
مقاومت بسیار بیشتر از هارد ها در برابر ضربه!
لرزش فوقولاده کمتر! در واقع بدون لرزش!
محدوده دمای کاری بیشتر!
دمای تولیدی کمتر!
زمان دسترسی فوقولاده کمتر نسبت به هارد ها!
اسیب پذیری فوقولاده کمتر در برابر لرزش!(اصلا هارد ها در شرایط دارای لرزش نمیتونن درست کار کنن و احتمال ارور زیادی دارند)
و...

فعلا تنها مشکل قیمت بیشتر اون ها هست که مانع از استفاده گشترده از اونها میشه!

Last edited:

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474

دیسک حالت جامد دیگه چیه؟؟ همون فلشه دیگه؟؟سایزش چقدره؟؟
یه هارد می خوام که حداقل 500 گیگ باشه. حجم و سرعت انتقال برام مهمه
الان 500وسترن با چه سرعت انتقالی کار میکنه؟؟
راستی USB3 به بازار نیوده؟؟

سایزشون بعضی ها مثل فلش مموری ها هستند! بیشترشون در سایز استاندارد 2.5 و 3.5 اینچی هستند!

هارد های اکسترنال پورتابل معمولا 5400 دور هستد و تا جایی که من میدونم ماکسیموم 55 60 مگ سرعت دارند!
USB3 برای هارد های معمولی عملا بی معنی هست! چون همین USB2 خودمون تا 480 مگابیت سرعت داره که میشه حدود 60 مگابایت در ثانیه! خوب همین تقریبا از حداکثر سرعت هارد پشتیبانی میکنه! برای هارد های اکسترنال رو میزی هم معمولا پورت های پر سرعت دیگه ای دارند مانند eSATA که نیازی به USB3 باقی نمیمونه!

اینم یه عکس از مقایسه دل روده هHDD و SSD ها!
900px-Disassembled_HDD_and_SSD.JPG

farhad noorani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

سایزشون بعضی ها مثل فلش مموری ها هستند! بیشترشون در سایز استاندارد 2.5 و 3.5 اینچی هستند!

هارد های اکسترنال پورتابل معمولا 5400 دور هستد و تا جایی که من میدونم ماکسیموم 55 60 مگ سرعت دارند!
USB3 برای هارد های معمولی عملا بی معنی هست! چون همین USB2 خودمون تا 480 مگابیت سرعت داره که میشه حدود 60 مگابایت در ثانیه! خوب همین تقریبا از حداکثر سرعت هارد پشتیبانی میکنه! برای هارد های اکسترنال رو میزی هم معمولا پورت های پر سرعت دیگه ای دارند مانند eSATA که نیازی به USB3 باقی نمیمونه!

اینم یه عکس از مقایسه دل روده هHDD و SSD ها!
900px-Disassembled_HDD_and_SSD.JPG

خوب وقتی usb2 تا 480مگ سرعت دارند که دیگه قادر به پشتیبانی ماکزیمم سرعت این دیسک های جامد نیست
راجع به پورت eSATA هم بهم بگین. من این هارد رو برای لپ تاب می خوام

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474

خوب وقتی usb2 تا 480مگ سرعت دارند که دیگه قادر به پشتیبانی ماکزیمم سرعت این دیسک های جامد نیست
راجع به پورت eSATA هم بهم بگین. من این هارد رو برای لپ تاب می خوام

به دو دلیل اینو پیشنهاد دادم:
1:وزن کم(16 گرم) اندازه کوچیک 8در 3 در 1 سانتی متر!
2: درسته یو اس بی نمیتونه ماکسیموم سرعت اینو پشتیبانی کنه ولی چون در ابعاد یک فلش مموری هست فوقولاده پرسرعت هست! البته این کالا دوال اینترفیس هست! یعنی 2 تا پورت داره که یکی یو اس بی هست یکی eSATA و در حال اتصال با eSATA تا 90 مگابایت در ثانیه سرعت داره!
اینم عکسش:
SP064GBSSD450P00.jpg

این کالا مدل هایی با 8 / 16/ 32 / 64 GB ظرفیت داره که من فقط 16 گیگش رو دیدم و نمیدونم بقیه هم هست یا نه!​

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام.

در حال حاضر به صرفه ترین هارد پاسپورتی 500 گیگ هست.
سیگیت 95
وسترن 105
ترنسند 100
adata و Hitachi و Verbatim و Selicon Power هم هستند.

من سیگیت دارم و کاملا راضیم. خریدش رو پیشنهاد میکنم.با 5 سال گارانتی بگیرید.
سرعتشون عمرا به 480 نمیرسه. سرعت رایتش 25 و ریدش کمی بالاتره.

دنبال SSD هم فعلا نرو.اصلا به صرفه نیست.

King_Turbo

Registered User
لایک‌ها
3
سلام دوستان من یه هارد اکسترنال برای XBOX360 می خواستم که روش بازی بریزم. دوستن چه مارکی و چهمدلی رو پیشنهاد می کنن. 100 گیگ اگه پیشنهاد کنین ممنون می شم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
وسترن سري پاسپورت

pantera_demon

Registered User
لایک‌ها
189
اخیرا شنیدیم و حتی دیدیم که سرعت این wd passport ها اصلا سرعت خوبی ندارند . کسی میدونه سریع ترین هارد usb 3 الان در بازار چیه ؟ برای من سرعت مهمترین عمل هستش ...

و اینکه ما روی usb 3 تا حالا ندیدیم همچنین سرعتی رو 5gb/s میشه 500 مگابایت که این سرعت مال اخرین SSD هستش . قضیه چیه کسی میدونه ؟

Last edited:

md70

Registered User
لایک‌ها
2,534
اخیرا شنیدیم و حتی دیدیم که سرعت این wd passport ها اصلا سرعت خوبی ندارند . کسی میدونه سریع ترین هارد usb 3 الان در بازار چیه ؟ برای من سرعت مهمترین عمل هستش ...

و اینکه ما روی usb 3 تا حالا ندیدیم همچنین سرعتی رو 5gb/s میشه 500 مگابایت که این سرعت مال اخرین SSD هستش . قضیه چیه کسی میدونه ؟

دوست عزیز این سرعت USB 3.0 در واقع یک حداکثر پهنای باند انتقال داده به صورت تئوریک هست و در عمل شما تحت بهترین شرایط هم ممکنه به 80 90 درصد این مقدار بیشتر نرسید ، اینکه شما چه مقدار ازین پهنای باند رو استفاده کنید بستگی داره به اون دیوایسی که به پورت USB متصل شده ، مثلا یه هارد خب طبیعیه که به خاطر عملکرد مکانیکیش هیچ وقت نمی تونه از تمام این پهنای باند استفاده کنه ، اما اکثر SSD های جدید در بنچمارک ها به راحتی می تونن ازین مقدار پهنای باند استفاده کنن.

سریع ترین هارد هم اگه اینترنال مد نظرته به نظرم Seagate Barracuda 7200.14 با حجم 1 ترابایت ، من خودم توی بنچمارک ها به 200 مگابایت بر ثانیه هم رسیدم !
به طور کلی هاردهای سیگیت یه مقدار توی خوندن و نوشتن دیتا از هاردهای وسترن سریع ترین

pantera_demon

Registered User
لایک‌ها
189
دوست عزیز این سرعت USB 3.0 در واقع یک حداکثر پهنای باند انتقال داده به صورت تئوریک هست و در عمل شما تحت بهترین شرایط هم ممکنه به 80 90 درصد این مقدار بیشتر نرسید ، اینکه شما چه مقدار ازین پهنای باند رو استفاده کنید بستگی داره به اون دیوایسی که به پورت USB متصل شده ، مثلا یه هارد خب طبیعیه که به خاطر عملکرد مکانیکیش هیچ وقت نمی تونه از تمام این پهنای باند استفاده کنه ، اما اکثر SSD های جدید در بنچمارک ها به راحتی می تونن ازین مقدار پهنای باند استفاده کنن.

سریع ترین هارد هم اگه اینترنال مد نظرته به نظرم Seagate Barracuda 7200.14 با حجم 1 ترابایت ، من خودم توی بنچمارک ها به 200 مگابایت بر ثانیه هم رسیدم !
به طور کلی هاردهای سیگیت یه مقدار توی خوندن و نوشتن دیتا از هاردهای وسترن سریع ترین
درود برشما بله طی تحقیقان زیاد در این دو روز بعد از کامنت متوجه شدم که همینطوره به همین خاطر میخوام اس اس دی استفادهکنم .
حرف شما کاملادرسته سی گیت سریع تر هستش و کلا بازخورد بهتری از وسترن داره .
من هم تصمیم به خرید seagate backup plus slim
دارم . حیف که بک آپ پلاس دیگه تولید نمیشه چون اون editor choice بوده .
بله baracudda خیلی خفن هستش

Last edited:

pantera_demon

Registered User
لایک‌ها
189
عزیز قرار هم نیست به 480 برسه! قراره به 60 برسه!
چرا ۶۰ ؟ بت کدوم محاسبه . ۵ گیگ تقسیم بر هشت کن . این ادعای کارخونه های مسخره سازنده هارد هستش . البته ۲۵ هم دیگه مال یو اس بی ۲

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوست عزيز. اولا كه قيمت هاردديسك جامد يا همون SSD خيلي بالاست و اصلا با مبلغ شما جور در نمياد. شما نهايتا مي تونيد يه هاردديسك اكسترنال 2.5inch 500GB بگيريد (اما اگه حجم فيزيكي و اينكه آداپتور هم بخواد براتون مهم نباشه ظرفيتهاي بالاتري هم مي تونيد بگيريد) . در هر صورت اگر نظرتون روي هاردديسكهاي External 2.5inch كه تغذيه نمي خواد باشه به ترتيب برندهاي زير رو پيشنهاد مي كنم:
1) Toshiba يا Sony
2) Western Digital
3) Hitachi

بالا