برگزیده های پرشین تولز

سفر به کیش با ماشین شخصی

viroosyab

Registered User
لایک‌ها
4
از اونجایی که فعلا در یکی از شهر های شرقی کشور هستم و فاصله ای تا بندر عباس ندارم می خوام با ماشین شخصی یه سر تا کیش هم برم.
کسی اطلاعاتی در باره نحوه انتقال ماشین داره؟ قوانین ؟ محدودیتها؟ باید ها و نبایدها؟
احتمالا 20 بهمن میرم

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
دقیق نمی دونم چه قدر از هر ماشین می گیرند ولی حداکثر سرعت 60-70 تا و بوق زدن هم سراسر جزیره ممنوعه ;)

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
از اونجایی که فعلا در یکی از شهر های شرقی کشور هستم و فاصله ای تا بندر عباس ندارم می خوام با ماشین شخصی یه سر تا کیش هم برم.
کسی اطلاعاتی در باره نحوه انتقال ماشین داره؟ قوانین ؟ محدودیتها؟ باید ها و نبایدها؟
احتمالا 20 بهمن میرم

من جات بودم مي رفتم قشم.
بندر شهيد رجائي بندرعباس
هم زيبا تره و مكانهاي ديدني داره
هم قيمت اجناسش مناسبه
فقط بازارها و خيابونهاش به شيكي كيش نيست.
به شرق هم نزديك تره!

bill.goldberg

Registered User
لایک‌ها
6
میشه برد

سال ساخت خودرو باید بالاتر از سال 2008 یا 87 باشه

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
قابل توجه مسافرینی که با خودروی شخصی از مسیر دریا به جزیره کیش سفر می نمایند:

1- واحد کابوتاژ- گمرک کیش مستقر در اسکله بندرگاه کیش به صورت شبانه روزی بوده و آماده ارائه خدمات گمرکی می باشد.

2- کابوتاژ خودروی سواری فقط در مسیر کیش - لنگه می باشد.

3- عزیزان در بدو ورود حتماپروانه کابوتاژ صادره از گمرک مبدا را به کارمندان مستقر در واحد کابوتاژ تحویل نمایند.

4- قبل از صدور مجوز حرکت از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران می بایست هماهنگی های لازم با شرکت کشتیرانی و اخذ عدم خلافی از ترافیک و امور مربوط به رانندگی صورت پذیرفته باشد.

5-ارائه کارت اسناد مالکیت مربوط به خودرو و کارت شناسائی مالک الزامی است.

6-شروع انجام صدور پروانه کابو تا ساعت 8 صبح هر روز می باشد جهت انجام امور بازرسی و تطبیق اسناد راس تعیین شده به دایره مراجعه فرمایند.

7- هرگونه تعمیراتکه منجر به تعویض شماره سیلندر و موتور خودرو گردد در موقع خروج نیاز به مجوز وزارت بازرگانی و صنایع خواهد داشت.

8- هرگونه کالاهای خریداری شده و لوازم شخصی همراه را از خودرو خارج و از مسیر سالن ارزیابی مسافری پایانه دریایی به کشتی منتقل نمائید

تلفنهای گمرک بندرگاه: 4422955-0764 و 4443258-0764

منبع

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
دقیق نمی دونم چه قدر از هر ماشین می گیرند ولی حداکثر سرعت 60-70 تا و بوق زدن هم سراسر جزیره ممنوعه ;)

بوق زدن یه زمانی ممنوع بود ... الان با مدیریتی که اومده رو کار بوق زدن که هیچی آدم کشی هم آزاده

1- واحد کابوتاژ- گمرک کیش مستقر در اسکله بندرگاه کیش به صورت شبانه روزی بوده و آماده ارائه خدمات گمرکی می باشد.

3- عزیزان در بدو ورود حتماپروانه کابوتاژ صادره از گمرک مبدا را به کارمندان مستقر در واحد کابوتاژ تحویل نمایند.

4- قبل از صدور مجوز حرکت از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران می بایست هماهنگی های لازم با شرکت کشتیرانی و اخذ عدم خلافی از ترافیک و امور مربوط به رانندگی صورت پذیرفته باشد.

6-شروع انجام صدور پروانه کابو تا ساعت 8 صبح هر روز می باشد جهت انجام امور بازرسی و تطبیق اسناد راس تعیین شده به دایره مراجعه فرمایند.

7- هرگونه تعمیراتکه منجر به تعویض شماره سیلندر و موتور خودرو گردد در موقع خروج نیاز به مجوز وزارت بازرگانی و صنایع خواهد داشت.

8- هرگونه کالاهای خریداری شده و لوازم شخصی همراه را از خودرو خارج و از مسیر سالن ارزیابی مسافری پایانه دریایی به کشتی منتقل نمائید

منبع

اطلاعاتی خوبی بود ... دوستان تا جایی که من میدونم ( آخرین اخباری که خودم شنیدم ) باشد کیشوند بود

تا ماشین برد ... یا اقوام داشته باشید که کیشوند باشن ... حالا بازم بپرسید ... من اینجوری شنیده بودم

viroosyab

Registered User
لایک‌ها
4
از همه ممنون .
کسی میدونه دقیقا از کدوم بندر باید سوار کشتی شیم؟

ادم باید تو ماشینش بشینه توی لنج یا کشتی؟یا ماشینو جدا میبرن؟

mkf711

Registered User
لایک‌ها
18
براي وارد شدن ماشين به كيش دقيقا بايد چي كار كرد؟
از بندر چارك هم لنديگراف هست؟

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
از همه ممنون .
کسی میدونه دقیقا از کدوم بندر باید سوار کشتی شیم؟

ادم باید تو ماشینش بشینه توی لنج یا کشتی؟یا ماشینو جدا میبرن؟
نبابا .. تو ماشین نمیشینید که .. ماشین تو پارکینگ/انباره ...:blink:
براي وارد شدن ماشين به كيش دقيقا بايد چي كار كرد؟
از بندر چارك هم لنديگراف هست؟

اینو بخونید دیگه ...

منبع

mkf711

Registered User
لایک‌ها
18
كلا از بندرلنگه بخوايم بريم كيش با كشتي تندرو چه جوريه؟
چه ساعتهايي براي رفت هستن اين كشتيها؟

mojtabamo

Registered User
لایک‌ها
7
دوستان اگه کسی اطلاعی داره لطفا بگه که از بندر چارک واسه روزای جمعه کشتی هست واسه کیش یانه من جایی شنیدم که جمعه ها نیست .من پارسال از بندر چارک رفتم کیش ولی نمیدونم بحث جمعه ها چیه ؟و ایا نزدیک عید تفاوت داره یا خیر اگه میدونید منو راهنمایی کنید لطفا.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
براي كيش رفتن بايد برين بندر آفتاب و فكر كنم هزينه ي ماشين بردن هم 130 هزار تومنه .

كلا كيش رفتن به صرفه نيست ... بياين برين قشم من 3 روز پيش بودم ماشين بردن و آوردنش ميشه 18 تومن . اجناس شديدا ارزون ... مردم خوب و ... !

كيش نرين همش كلاه برداره

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
براي كيش رفتن بايد برين بندر آفتاب و فكر كنم هزينه ي ماشين بردن هم 130 هزار تومنه .

كلا كيش رفتن به صرفه نيست ... بياين برين قشم من 3 روز پيش بودم ماشين بردن و آوردنش ميشه 18 تومن . اجناس شديدا ارزون ... مردم خوب و ... !

كيش نرين همش كلاه برداره
اره بابا
یک فروشگاه پیدا نمی شه
چیپسی ، پفکی ، تنقلات خرید
قیمت ساندویچ اینها هم شدیدا بالاست

دریا و ساحل همونه ، فرقی نداره کدوم بندر برین

frog

Registered User
لایک‌ها
36
کیش رو با قشم مقایسه می کنید !؟

اگه می خواین برید فقط جنس چینی بخرید ، از نوع کم کیفیت جای بدی نیست . خوده قشم هم که چیزی نداره ، باید برید درگهان ، البته نزدیکه با ماشین 15 دقیقه

ولی کیش علاوه بر خرید برای تفریح هم خیلی خوبه ولی خوب توی عید واقعا گرونه ، به جای اون برید دبی یا ترکیه خیلی بهتره .

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
کیش رو با قشم مقایسه می کنید !؟

اگه می خواین برید فقط جنس چینی بخرید ، از نوع کم کیفیت جای بدی نیست . خوده قشم هم که چیزی نداره ، باید برید درگهان ، البته نزدیکه با ماشین 15 دقیقه

ولی کیش علاوه بر خرید برای تفریح هم خیلی خوبه ولی خوب توی عید واقعا گرونه ، به جای اون برید دبی یا ترکیه خیلی بهتره .

كاكو ما خوم بچه قشمم ... !‌ جهرمي ام اما از بس رفتم قشم ديگه عين ولايت سيم !

بييين كاكو ايطو كه شما گپ ازنه هم ني ...

اصلا حرفت درست نيست ... يه شلوارك خالم از كيش برام خريده 24 هزار تومن !‌ اگه به من ميگفتن رئيس شركتش با نخ طلا اينو دوخته من نميخريدم 24 هزار تومن ! اما اونجا كيشه و به اسم جنس ماركدار ميندازن به ملت ...
شما بيا چشم از جنس ارزون گرفته تا جنس خوب و معقول گيرت ميآد .

بعدش هم كي گفته قشم چيزي نداره ... درسته درگهان مركزشه اما خود بازار قديم قشم و اون پاساژاش بد نيست .

بالا