برگزیده های پرشین تولز

درسی که این بانوی ایرانی به من و تو می‌دهد!

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
200912061229-_resize-300x156.jpg

یک بانوی ایرانی در این شهر وجود دارد که هر روز ساعت ۱۰ صبح به پارک ملّت می‌رود تا به گربه‌ها و پرندگان پارک غذا دهد. او ۹ سال است که دارد این کار را انجام می‌دهد و برایش فرقی نمی‌کند که هوا گرم است یا سرد و برف می‌بارد یا باران …

200912061226_resize-300x248.jpg

چند روز پیش به اتفاق اروند او را در پارک ملّت تهران دیدم؛ به شرط آن که از صورتش عکسی نگیرم، اجازه داد تا چند تصویر بردارم … پیرزن دل پردردی داشت، می‌گفت: گربه‌های من قبلاً خیلی بیشتر بودند، امّا یه عده مردم‌آزار آنها را می‌کشند یا معلول می‌کنند … او با صاحب رستوران روبروی پارک قرار گذاشته است تا ته‌مانده‌ی غذای مشتریانش را به قیمتی ارزان‌تر در اختیار او قرار دهد. می‌گفت: روزی ۸ کیلومتر پیاده می‌آیم تا به اینجا برسم و گاه از همین غذای گربه‌ها و کلاغ‌ها می‌خورم …

200912061237-_resize-300x256.jpg

عشقش به حیوانات مثال‌زدنی بود … آنقدر که سبب شده بود تا کلاغ‌ها و گربه‌ها با هم دوست شوند و آنها دیگر از آدم‌ها نترسند .

------------------
گمان برم می‌شود با مهربانی و عطوفت خیلی از مشکلات را حل کرد و کدورت‌ها را زدود … کاش رهبران جامعه‌ی امروز ما از سلوک این پیرزن یاد می‌گرفتند و بی‌منت به مردمان خویش محبت می‌کردند … آنگاه دیگر هرگز جهانی چنین درگیر و خون‌ریز و کینه‌جو و پر از زرادخانه‌های مرگ‌آفرین نمی‌داشتیم! می‌داشتیم؟

منبع

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,414
Woooow
دمش گرم... چه علاقه ای و چه پشتکاری :eek: 9 سال ؟ .....

اگه چند تا از گربه هاشو با من آشنا کنه ، من قول میدم هر روز بهشون همبرگر بدم :rolleyes::D
درسی که میشه گرفت انسانیته ، همین . میشه باسنگ و دمپایی و چوب دنبال گربه ها نیفتاد و یه نمه هم باهاشون رفیق شد. :hmm:
در راستای تاپیک :
http://gorbeh-irani.persianblog.ir/

http://kkiiaannaa.blogfa.com/

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
حیوانی مزخرفتر از گربه وجود نداره ، دست من بود نسلشون منقرض میکردم
.
پ.ن: به یاد تمام ماهی های شهید من

sara__joon

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
5,607

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889
حیوانی مزخرفتر از گربه وجود نداره ، دست من بود نسلشون منقرض میکردم
.

لطفا تا مي تونيد نسل گربه هاي نر رو منقرض كنيد حالا البته گربه هاي ماده رو لطفا مستثني بدونين گرچه نرها كه نسلشون منقرض شد اينها هم اتوماتيك منقرض ميشه نسلشون ديگه! :D!

من هميشه دلم براي گربه هاي ماده مي سوزه! دقت كرديد گربه هاي نر عملا هيچ خاصيتي ندارند جز به زور كار(!!!)ا دست گربه هاي ماده دادن؟! :hmm: گربه ماده بيچاره هفت خونه بايد هي بچه هاش رو جابجا كنه تا باباشون يه وقت نخوردشون!!! :wacko: راستي من تا به حال گربه نر لاغر نديدم معلومه حسابي بهشون خوش مي گذره مسئوليتي هم كه ندارند هيچ!!! :lol:

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
لطفا تا مي تونيد نسل گربه هاي نر رو منقرض كنيد حالا البته گربه هاي ماده رو لطفا مستثني بدونين گرچه نرها كه نسلشون منقرض شد اينها هم اتوماتيك منقرض ميشه نسلشون ديگه! :D!

من هميشه دلم براي گربه هاي ماده مي سوزه! دقت كرديد گربه هاي نر عملا هيچ خاصيتي ندارند جز به زور كار(!!!)ا دست گربه هاي ماده دادن؟! :hmm: گربه ماده بيچاره هفت خونه بايد هي بچه هاش رو جابجا كنه تا باباشون يه وقت نخوردشون!!! :wacko: راستي من تا به حال گربه نر لاغر نديدم معلومه حسابي بهشون خوش مي گذره مسئوليتي هم كه ندارند هيچ!!! :lol:
مگه اونها موقع خوردن ماهی های من بین نر و ماده فرق گذاشتن که حالا من بینشون فرق بزارم . تبعیض نداریم ، پارتی بازی هم نمیکنیم ، اگه دست من بیفته همشون فــــــــــــــــــــــــــــــــــرت

Last edited:

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
پ.ن: به یاد تمام ماهی های شهید من

یه چیزی بگم شاید باورتون نشه!

نزدیک به 20 سال پیش یه گربه‌ای بود که می‌رفت از خونه همسایه از تو حوضشون ماهی می‌گرفت و میاورد مینداخت تو حوض مادربزرگ ما! بدون اینکه این ماهی‌ها کمترین آسیبی ببینند. بعد باز میرفتیم میبردیم پسشون میداد باز میرفت میاورد ماهی‌ها رو :lol: :D

O_o O_O o_O

Registered User
لایک‌ها
555
من این خانم رو تقریبا یک ماه قبل ساعت 4 بعدازظهر تو پارک لاله دیدم
یه ساطور دستش بود و یه تخته گوشت
گوشت رو میزاشت رو تخته و با ساطور قشنگ نرمش میکرد و بعد مینداخت جلوی گربه ها و کلاغ ها
یه زن و شوهر جوون هم داشتن با موبایل ازش فیلم میگرفتن که این خانم متوجه شد و یهو به نشانه ی اعتراض دستش رو آورد بالا که از قضا تو دستش ساطور هم بود ، زن و شوهر رو هم دیگه 4 تا پا داشتن و 16 تا هم قرض گرفتن و حالا ندو کی بدو
دور و برش شاید 30 تائی گربه و 40 50 تائی کلاغ بود
بیشتر گربه ها هم از این گربه پشمالوهای نژاد ایرانی ترکیب شده با گربه های ولگرد
آقا میگم بریم گربه ها رو بگیریم و جای پرشین کت قالب کنیم به این اجنبی ها
میگن پول خوبی میدن

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
یه چیزی بگم شاید باورتون نشه!

نزدیک به 20 سال پیش یه گربه‌ای بود که می‌رفت از خونه همسایه از تو حوضشون ماهی می‌گرفت و میاورد مینداخت تو حوض مادربزرگ ما! بدون اینکه این ماهی‌ها کمترین آسیبی ببینند. بعد باز میرفتیم میبردیم پسشون میداد باز میرفت میاورد ماهی‌ها رو :lol: :D
واو خیلی باحال بود :D

میگن پول خوبی میدن

الان فی بازار چقدره؟ اتفاقا من یه پرشین سفید میخوام بخرم یکی دو ماه دیگه. ولی بهم جنس تقلبی نندازیدا :(

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
یه زمانی که در انجمن حمایت از حیوانات بودم از ایشون شنیده بودم ... دکتر انزانی هم یه مدت میرفت

و ناخونای گربه هارو کوتاه میکرد ... در کل ایشون خیلی زن محترم و از خود گذشته ای هستش

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
بیشتر گربه ها هم از این گربه پشمالوهای نژاد ایرانی ترکیب شده با گربه های ولگرد
میگن پول خوبی میدن
همین پرشین میکس ها هم 150 200 میشه فروخت البته به شرط زیبایی و سلامت و سن پایین.

واو خیلی باحال بود :D
الان فی بازار چقدره؟ اتفاقا من یه پرشین سفید میخوام بخرم یکی دو ماه دیگه. ولی بهم جنس تقلبی نندازیدا :(
350 تا 500

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
همین پرشین میکس ها هم 150 200 میشه فروخت البته به شرط زیبایی و سلامت و سن پایین.

350 تا 500
راستش من نژاد خالص پرشین نمیخوام. به این دلیل که از صورت پخِشون زیاد خوشم نمیاد. من میکس ها رو ترجیح میدم. دلنشین ترن. قیمتشونم که کمتره چه بهتر

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
فكر كنم پيش گربه هاي منصوره.گربه هاش سابقه تجاوز به عنف داشتن قبلا.
مثه اينكه همسترت چن تا گربستر هم به دنيا آورده :دي
:lol::lol::lol:

حالا که حرفشون شد برم توی هاردم بگردم چنتا عکس ازشون دارم براتون بزارم.

بالا