برگزیده های پرشین تولز

هارد اکسترنال وسترن و ریکاوری

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یک هارد Western Digital external 2.5 inche 500G essential دارم ."(شایدم داشتم!) یه بار وقتی وصل بود از ارتفاع کیس مغمولی تا زمین افتاد (کیسن من رو زمینه و متاسفانه پام گیر کردب به سیمش و هارد کشید انداخب پایین ) بعد این واقعه هارد ظاهرا خوب کار می کرد و مشکلی نداشتم تا یک فیلمی می دیدم که وسط فیلم برنامه پلیر گیر کرد و چراغ هاردبه شدت شروع کرد به چشمک زدن مجبور شدم همونطوری از usb در بیارم . مجداد که وصل کردم دیگه اسم هاردم با لیبلی که اسم خودم دیگه نمی یاد و وقتی روش می زنی می زنه که the disk in drive is not formatted! do you want to format it? که من هم فعلا زدم نه( مشابه این پیغام رو قبلا بار ها تو فلش مموری ها دیده بودم!)
حالا این ها سوال من هست :
1- آیا هارد رو ترکوندم با توجه به این که چند بار بعد از حادثه کار می کرد؟
2- آیا اگه فرمت کنم بلافاصله می تونم با برنامه های ریکاوری دیتا ها رو برگردونم؟( خیلی واسم مهمه! بعضییاش هم پول خورده و هم وقت!!!)
3- یه برنامه ریکاوری قدرتمند و مطمون معرفی کنین؟
4- به دادم برسید.....
:(

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام
من یک هارد Western Digital external 2.5 inche 500G essential دارم ."(شایدم داشتم!) یه بار وقتی وصل بود از ارتفاع کیس مغمولی تا زمین افتاد (کیسن من رو زمینه و متاسفانه پام گیر کردب به سیمش و هارد کشید انداخب پایین ) بعد این واقعه هارد ظاهرا خوب کار می کرد و مشکلی نداشتم تا یک فیلمی می دیدم که وسط فیلم برنامه پلیر گیر کرد و چراغ هاردبه شدت شروع کرد به چشمک زدن مجبور شدم همونطوری از usb در بیارم . مجداد که وصل کردم دیگه اسم هاردم با لیبلی که اسم خودم دیگه نمی یاد و وقتی روش می زنی می زنه که the disk in drive is not formatted! do you want to format it? که من هم فعلا زدم نه( مشابه این پیغام رو قبلا بار ها تو فلش مموری ها دیده بودم!)
2- آیا اگه فرمت کنم بلافاصله می تونم با برنامه های ریکاوری دیتا ها رو برگردونم؟( خیلی واسم مهمه! بعضییاش هم پول خورده و هم وقت!!!)
4- به دادم برسید.....

عملا ممکنه مشکل مدتی بعد از ضربه بروز کنه! مثلا ضربه باعث شل شدن یک پیچ داخل هارد بشه و بعد یک مدت که کار کرد پیچ از جاش دربیاد و مشکل ساز بشه! و یا مثلا صربه باعث تغییر در حالت و زاویه دیسک /بدنه/... بشه و بمرور که کار میکنه این تغییر زاویه باعث صدمه به هارد بشه!
1:ممکنه شربت شهادت نوش جون کرده باشه:rolleyes:!
2:احتمالا اصلا فرمت نشه، یعنی برای فورمت هم ارور بده! ولی اگه فرمت بشه احتمالا بشه رکاوری کرد به شرط اینکه دیسک ها صدمه ندیده باشه!
3:من زیاد ریکاوری کار نکردم و نمیتونم نرافزار مناسبی معرفی کنم!
4:بهتره شما هر چی دعا معا بلدید، سریعتر شروع کنید به خوندن!:(

ولی 2 بار در استفاده از 2 فلش مموری مختلف من با اون ارور مواجه شدم که هر دو بار عزادار شدم:D!

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عملا ممکنه مشکل مدتی بعد از ضربه بروز کنه! مثلا ضربه باعث شل شدن یک پیچ داخل هارد بشه و بعد یک مدت که کار کرد پیچ از جاش دربیاد و مشکل ساز بشه! و یا مثلا صربه باعث تغییر در حالت و زاویه دیسک /بدنه/... بشه و بمرور که کار میکنه این تغییر زاویه باعث صدمه به هارد بشه!
1:ممکنه شربت شهادت نوش جون کرده باشه:rolleyes:!
2:احتمالا اصلا فرمت نشه، یعنی برای فورمت هم ارور بده! ولی اگه فرمت بشه احتمالا بشه رکاوری کرد به شرط اینکه دیسک ها صدمه ندیده باشه!
3:من زیاد ریکاوری کار نکردم و نمیتونم نرافزار مناسبی معرفی کنم!
4:بهتره شما هر چی دعا معا بلدید، سریعتر شروع کنید به خوندن!:(

ولی 2 بار در استفاده از 2 فلش مموری مختلف من با اون ارور مواجه شدم که هر دو بار عزادار شدم:D!

عزیز دل برادر بابا من قلبم ضعیفه یه خورده آروم تر می گفتی یا یه خورده بینش جک می دادی..!!!همش منفی بود که.......دعای برگشتن اطلاعات هارد نداریم!!!؟اگه داریم بگید ترو خدا....!
ای جماعت بدادم برسید....!!! مامان نمی خوام.....!! من هاردمو می خوام...:(
هارد به حهنم ...باید یه راهی باشه واسه ریکاوری!!! یکی بیاد منو نجات بده...!!!
ای خدا....!!

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام
4- به دادم برسید.....

میگم سیگیت بخرید واسه همین روزهاست.
من 500 پاسپورتی سیگیت دارم تا حالا یه 6-5 در حالت روشن باری افتاده آخ نگفته (یا اگه گفته آروم گفته :lol:)
از قرار معلوم چاره ای جز فرمت نداری.
برای ریکاوری از برنامه که گذاشتم استفاده کن.(بندازش رو دسکتاپ) کم حجم و کارا.
اگه از Vista استفاده میکنی روش رایت کلیک و Run as adminstrator رو بزن.
فقط مواظب باش فولدری که قراره فایلهای ریکاور شده بره توش فولدری از این هارد پاسپورتیت نباشه.

HTML:
http://www.4shared.com/file/196387413/132953b3/HandyRecovery.html

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میگم سیگیت بخرید واسه همین روزهاست.
من 500 پاسپورتی سیگیت دارم تا حالا یه 6-5 در حالت روشن باری افتاده آخ نگفته (یا اگه گفته آروم گفته :lol:)
از قرار معلوم چاره ای جز فرمت نداری.
برای ریکاوری از برنامه که گذاشتم استفاده کن.(بندازش رو دسکتاپ) کم حجم و کارا.
اگه از Vista استفاده میکنی روش رایت کلیک و Run as adminstrator رو بزن.
فقط مواظب باش فولدری که قراره فایلهای ریکاور شده بره توش فولدری از این هارد پاسپورتیت نباشه.

HTML:
http://www.4shared.com/file/196387413/132953b3/HandyRecovery.html

از بابت برنامه ممنون....البته یه خورده صبر می کنم تا ببینم بقیه دوستان آیا پیشنهاد دیگه ای دارند یا نه....
عزیز دل برادر فرمایش شما متین..!!! ولی من یکی از قربانیان اون سوتیه مهلک سگیت خان هستم که یک سری از هارداش ( هم مکستور هم سیگیت ) باگ داشتند و مشکل دیدکت شدن پیدا می کردن...!! یادت هست که اشاالله..!!؟!
البته بنده بعد از کلی استرس ورزن کم کردن فشار روحی پیر شدنه زودرس دعا مردن دخیل بستن تو نستم هارد و اطلاعاتم رو برگردنم!!! ولی اون دو هفته آنقدر بر من بد گذشت که آقای مرگم هم نمی تونه از یادم ببره!! خلاصه اینکه از اون حا دثه به بعد بنده حقیر این کمپانیو تحریم کردم و حرکات Anti-segati انجام می دم..!!! چه معنی داره کمپانی به این قدمت و به این بزرگی همچین اشتباه مهلکی بکنه!!!؟ملتفتی که چی میگم؟
نتیجه اخلاقی : امروز به این نتیجه رسیدم که هیچزی مثه DVD خام های مظلوم به درد مقابله با این مصیبت ها نمی خوره!! حتی اگه سالی یه بار واسه کپی مجدد دی وی دی ها هم انسان هزینه کنه ارزش این همه استرس نکشیدن و وقت گذاشتن رو داره..!!! هارد ها همینکهos رو بیارن بالا خودش کلیه!!!و فکر میکنم با وجود این همه دی وی دی بنجول و مزخرف بازم ضریت اطمینان بالاتری دارند نسبت به هارد ها!!!
هر چند دیگه یواش یواش داره دوره این هارد ها داره تموم میشه...!!! ولی کلی عمرمونو گرفتن بعد دارن می رن...!!

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
از بابت برنامه ممنون....البته یه خورده صبر می کنم تا ببینم بقیه دوستان آیا پیشنهاد دیگه ای دارند یا نه....
عزیز دل برادر فرمایش شما متین..!!! ولی من یکی از قربانیان اون سوتیه مهلک سگیت خان هستم که یک سری از هارداش ( هم مکستور هم سیگیت ) باگ داشتند و مشکل دیدکت شدن پیدا می کردن...!! یادت هست که اشاالله..!!؟!
البته بنده بعد از کلی استرس ورزن کم کردن فشار روحی پیر شدنه زودرس دعا مردن دخیل بستن تو نستم هارد و اطلاعاتم رو برگردنم!!! ولی اون دو هفته آنقدر بر من بد گذشت که آقای مرگم هم نمی تونه از یادم ببره!! خلاصه اینکه از اون حا دثه به بعد بنده حقیر این کمپانیو تحریم کردم و حرکات Anti-segati انجام می دم..!!! چه معنی داره کمپانی به این قدمت و به این بزرگی همچین اشتباه مهلکی بکنه!!!؟ملتفتی که چی میگم؟
نتیجه اخلاقی : امروز به این نتیجه رسیدم که هیچزی مثه DVD خام های مظلوم به درد مقابله با این مصیبت ها نمی خوره!! حتی اگه سالی یه بار واسه کپی مجدد دی وی دی ها هم انسان هزینه کنه ارزش این همه استرس نکشیدن و وقت گذاشتن رو داره..!!! هارد ها همینکهos رو بیارن بالا خودش کلیه!!!و فکر میکنم با وجود این همه دی وی دی بنجول و مزخرف بازم ضریت اطمینان بالاتری دارند نسبت به هارد ها!!!
هر چند دیگه یواش یواش داره دوره این هارد ها داره تموم میشه...!!! ولی کلی عمرمونو گرفتن بعد دارن می رن...!!

من مشکلی با سیگیتها نداشتم ولی با مکستورهای سری دیاموند که به ورشکستگی مکستور انجامید مشکلها داشتم.
انتقال روی DVD رو اصلا پیشنهاد نمیکنم.هم کیفیتها فیلمها میاد پائین (بعد از 3-2 سال) هم هیچ اطمینانی بهشون نیست.عملا بعد از چند سال آرشیوت نابود شده.
اگه میخای عمرت زیاد شه برو سراغ Tape diveها. امنترین-کم حجمترین و سریعترین روش ذخیره سازی.
حالا آرشیوت چقدر هست که انقدر زجر کشیدی بابتشون؟:lol:

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من مشکلی با سیگیتها نداشتم ولی با مکستورهای سری دیاموند که به ورشکستگی مکستور انجامید مشکلها داشتم.
انتقال روی DVD رو اصلا پیشنهاد نمیکنم.هم کیفیتها فیلمها میاد پائین (بعد از 3-2 سال) هم هیچ اطمینانی بهشون نیست.عملا بعد از چند سال آرشیوت نابود شده.
اگه میخای عمرت زیاد شه برو سراغ Tape diveها. امنترین-کم حجمترین و سریعترین روش ذخیره سازی.
حالا آرشیوت چقدر هست که انقدر زجر کشیدی بابتشون؟:lol:
والا این دیتا ها حدود 500 گیگ برنامه و مطالب آموزشی دانلود شده بود که همه غربال و دسته بندی شده بود و بعضی هاش خیلی با ارزش بودند...!!! شاید دیگه پیدا نکنم..!!!به خیلی هاش هم علاقه داشتم هم نیاز..!!!بماند هزینه رو که واسه دانلودشون داده بود..!!!البته کل آرشیوم که بالای 2.5 ترابایت هست ولی این 500 گیگ رو روو هارد اکسترنال مذکور ذخیره کرده بودم!!!!
راجب دی وی دی عرض کردم که سالی یه بار تجدید کپی بشند نه اینکه ماداالعمر همون کپی اول رو نگهداریم..!!
راستش راجب تکنولوژی که گفتید من اطلاعی ندارم...ولی به SSD ها فکر می کردم که چقدر خوبند و چقدر گرون!!!
( هر چند ممکن بعد ها گند اوناهم بزنه بیرون!!)امید وارم قیمت اینا بیاد پایین هر چه زود تر ( آمین..!) هر چند بعیید می دونم به این زودی ها بیاد پایین..!!!
اینی که گفتید الان چند قیمتاش >؟ تو ایران هست؟

آقا جان از موضوع داریم منحرف می شیم...!! کس نیست به من بینوا کمک کنه...؟ من همچنان نیازمند یاری سیزتان هستم و منتظر..!!!منتظرم تا دوستان بیشتر اظهار نظر فنی خودشون را بنومایند...!!
پیروز و هارد محکم باشید!!!

Last edited:

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
والا این دیتا ها حدود 500 گیگ برنامه و مطالب آموزشی دانلود شده بود که همه غربال و دسته بندی شده بود و بعضی هاش خیلی با ارزش بودند...!!! شاید دیگه پیدا نکنم..!!!به خیلی هاش هم علاقه داشتم هم نیاز..!!!بماند هزینه رو که واسه دانلودشون داده بود..!!!البته کل آرشیوم که بالای 2.5 ترابایت هست ولی این 500 گیگ رو روو هارد اکسترنال مذکور ذخیره کرده بودم!!!!
راجب دی وی دی عرض کردم که سالی یه بار تجدید کپی بشند نه اینکه ماداالعمر همون کپی اول رو نگهداریم..!!
راستش راجب تکنولوژی که گفتید من اطلاعی ندارم...ولی به SSD ها فکر می کردم که چقدر خوبند و چقدر گرون!!!
( هر چند ممکن بعد ها گند اوناهم بزنه بیرون!!)امید وارم قیمت اینا بیاد پایین هر چه زود تر ( آمین..!) هر چند بعیید می دونم به این زودی ها بیاد پایین..!!!
اینی که گفتید الان چند قیمتاش >؟ تو ایران هست؟

آقا جان از موضوع داریم منحرف می شیم...!! کس نیست به من بینوا کمک کنه...؟ من همچنان نیازمند یاری سیزتان هستم و منتظر..!!!منتظرم تا دوستان بیشتر اظهار نظر فنی خودشون را بنومایند...!!
پیروز و هارد محکم باشید!!!
واسه 2-3 ترا نمیصرفه.
برو بالای 50 ترا.
به هر حال اینجا داره.
Pds.ir

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کممممممممممممممممممممک............
دوستان با تجربه کمممممممممممممممک.........
دق مرگ میشما....!
همچنان منتظریم

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام
کممممممممممممممممممممک............
دوستان با تجربه کمممممممممممممممک.........
دق مرگ میشما....!
همچنان منتظریم

عزیز از دور تمام راهنمایی هایی که مکن بود رو دوستان قبلا بیان کردن!
بهتره شما هادتون رو ببرید به یک شرکت خدمات فنی کامپیوتر تا ببین چیکار میتونن بکنن!
فقط بهشون نگید اطلاعات زیاد براتون مهم هست، چون اون وقت میگن 2 برابر پول هارد هزینه داره! فقط بگید نمیخوام اطلاعات پاک بشه!

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزیز از دور تمام راهنمایی هایی که مکن بود رو دوستان قبلا بیان کردن!
بهتره شما هادتون رو ببرید به یک شرکت خدمات فنی کامپیوتر تا ببین چیکار میتونن بکنن!
فقط بهشون نگید اطلاعات زیاد براتون مهم هست، چون اون وقت میگن 2 برابر پول هارد هزینه داره! فقط بگید نمیخوام اطلاعات پاک بشه!

ممنون...متاسفانه من در شهری زندگی می کنم که کامپیوتر بلداش سوادشون در حد دابل کلیک روی مای کامپیوتر هست..!!!شرکت کجا بود..!!!
عجب بدبختی داریم ما..!!!

joopin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
[
حداقل یکی بیاد بگه که چه نرم افزاری برای ریکاوری خوبه؟ کساییکه خودشون استفاده کردن! همینیکه دوست ما گفته خوبه؟ مطمئن هست!!!؟:(

avan

Registered User
لایک‌ها
207
بهترین برنامه ریکاوری GetDataBack.
اگر بهتر از اینو گیر آوری !!!!!!!!!!!

کار باهاش یکم گیره ولی راحته و فوق العاده.

amir_sh20008

Registered User
لایک‌ها
8
سلام
اتفاقا برای من هم همچین مشکلی پیش اومده.ولی ضربه نخورده.
حالا یعنی گارانتی قبول نمی کنه؟

ranub54

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
4- به دادم برسید.....

سلام
من همین مشکل رو داشتم و درست نمی تونستم تصمیم بگیرم که واقعا چه کار کنم نه میخواستم فرمت کنم و نه ریکاوری چون همشون مشکلات خودشون رو دارند. تا اینکه یکی از دوستام جایی رو بهم معرفی کرد که این هاردا رو برمیگردونه بدون فرمت و از دست رفتن اطلاعات هزینش هم سی هزار تومان میگیره البته بعد از تست خود شما و اگر هارد درست نشد پولی هم نمیگیره.

من خودم هارد وسترن پونصد گیگابایت رو بهش دادم و روز بعد با من تماس گرفتند که برم هارد رو پس بگیرم باورتون نمیشه ولی مثل روز اولش و با تمامی اطلاعات و فایلها بدون اینکه حتی یه فایل جابجا و پاک بشه.

فکر کردم برای تشکر از ایشون بهتره که شماره اش رو بزارم اینجا تا اگه کسی خواست تماس بگیره راستش اسمش یادم نیست و فقط همین شماره رو موبایلم بود که بهتون میدم.

شماره تهران 88513352

erfan33

همکار سخت افزار
همکار انجمن
لایک‌ها
466
اگه مشکل ظاهری و ضریه نداشته باشه بفرستید گارانتی

nutrinoxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
گارانتی سازگار واسه هارد خوبه اگه هم هاردتون سازگار نیست ، کادر باسوادی داره که شاید بتونن کمک کنن.

houman_2h

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
4- به دادم برسید.....

http://novin-2h.blogfa.com/ ترکوندی - اگر میخواهی ریکاوری کنی فرمت نکن -برنامه قوی

بالا