برگزیده های پرشین تولز

مشکل فونت در ویندوز سون

irantrack

Registered User
لایک‌ها
4
سلام .
بچه ها کسی میدونه چطور میشه فونت های دیفالت سون رو ریستور کرد ؟
یا کسی میتونه فونت arial regular یا تموم اریال رو از شاخه ی فونتهای ویندوزش بهم بده ؟
ممنونم .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام irantrack عزيز
animsmilysmile.gif

. براي Extract كردن هر فايلي از DVD ويندوز 7 كافيه به فولدر Source از DVD برويد و فايل install.wim با برنامه 7zip يا Winmount باز نماييد. 7zip مجاني هست. وقتي اون فايل را باز كرديد (كه خيلي هم طول ميكشه!) فولدر‌هايي از 1 تا 5 در آن موجود هستند كه هر كدام براي يك نسخه از ويندوز 7 هست. از نسخه starter تا Ultimate ..... كه توضيح بيشتر در اين آدرس به همرا شكل موجود هست. شايد با WinRAR يا WinZIP هم بشود آن را باز كرد اما چون من آن را با WinMount باز كردم و خيلي طول كشيد ديگه بيخيال بقيه شدم!!

. در هر صورت 8 فونت از 9 فونت Arial ويندوز 7 7600 (نسخه نهايي) را برايتان در اينجا آپلود نمودم. (آخه فونت ARIALUNI.TTF كه شماره 9 بود! اندازش 22.2MB هست!!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/10/29
26.gif
103.gif

Last edited:

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
igimax خیلی دوست دارم
خدایی بهترین اطلاعات در مورد سیستم عامل رو تو ایران داری

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام king 2002 عزيز
animsmilysmile.gif

. ممنون از لطفتان...اينطوري‌ها هم ديگه نيست!....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/10/30
26.gif
103.gif

irantrack

Registered User
لایک‌ها
4
سلام
خیلی ممنون از جواب کاملتون .
من با سون زیپ بازش کردم . فونتشوهم همرو مجدد کپی کردم اما بازم مشکل پابرجاست !! متنهای فارسی با فونت اریال مقطع نشون داده میشن . اما بولد که بشن درست میشن . از بد روزگار این اریال هم همه جا هست .
جالب اینکه باز کردن فایل اینستال با سون زیپ اصلاً طول نکشید . حتی چند ثانیه . اکسترکت کردنش هم همینطور .
راه دیگه ای نداره این مشکل ؟
bqwegxohxb9zmnjp7qfh.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام irantrack عزيز
animsmilysmile.gif

من با سون زیپ بازش کردم . فونتشوهم همرو مجدد کپی کردم اما بازم مشکل پابرجاست !...
. خوب! من يه مشكل مشابه در يه برنامه Autorun سازي براي CD داشتم كه توضيحات برنامه‌هارا با فوت خاصي به فارسي نوشته بودم. برنامه من در بعضي سيستم‌ها چك مي‌كرد كه اگر آن فونت موجود نباشه، آن را به فولدر فونت ويندوز كپي كنه. در اين عمل گاهي در بعضي از سيستم‌ها فونت من به شكل True Type نشان داده نمي‌شد! بعد از كلي تست متوجه شدم، بين كپي فونت با Install فونت از طريق خود ويندوز و از پنجره فونت تفاوت هست!!

. شايد همين روش به شما هم كمك كند! ابتدا دستي تمامي فونت‌هاي Arial را از فولدر Font ويندوز حذف نماييد (يا به مكاني ديگر Move نماييد). سيستم را ريستارت نماييد. پس از ورود دوباره به ويندوز از طريق برنامه فونت ويندوز 7 از كنترل پنل ، فونت‌ها را نصب و دوباره ريستارت نماييد. (الان تو XP هستم و نمي‌توانم دقيقن آدرس بدهم...اما خودتان وارديد و ميابيدش) ببينبد نتيجه چي شد!؟؟! ..... منتظرم........

جالب اینکه باز کردن فایل اینستال با سون زیپ اصلاً طول نکشید . حتی چند ثانیه . اکسترکت کردنش هم همینطور .
. يك نكته اساسي اين هست كه، در ويندوز 7 اساسن تمامي روش‌هاي مديريت فايل بهبود بسيار چشمگيري يافته و بسيار سريعتر شده. اما برنامه WinMount هم يه تفاوت اساسي با برنامه‌هاي فشرده ساز داره! اين برنامه يك فشرده ساز نيست! بلكه همانند برنامه Daemon Tools يك برنامه درايو مجازي هست، با اين تفاوت كه اين برنامه همه چيز را مي‌تواند Mount نمايد!! از يك فولدر معمولي تا يك فايل فشرده!! يعني يك فايل فشرده را مي‌توانيد بدون Extract كردن همه فايل‌هايش، فقط يك فايل يا يكسري از آن را استخراج نماييد. (در بعضي از برنامه هاي فشرده ساز ابتدا فايل مورد نظر را در فولدر temporary باز ميكنند و سپس اون تعدا از فايل‌هاي مورد نياز شما را از آن خارج مي‌كنند) كلن همه ديگه برويد روي 7......

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/10/30
26.gif
103.gif

Last edited:

delnavaz

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
خیلی ممنون از جواب کاملتون .
من با سون زیپ بازش کردم . فونتشوهم همرو مجدد کپی کردم اما بازم مشکل پابرجاست !! متنهای فارسی با فونت اریال مقطع نشون داده میشن . اما بولد که بشن درست میشن . از بد روزگار این اریال هم همه جا هست .
راه دیگه ای نداره این مشکل ؟
bqwegxohxb9zmnjp7qfh.jpg

irantrack عزیز،
لطفا اگه با مشکلتون با راهنماییهای خوب دوست نازنینمونigimax حل شده، حتما یه ندایی بده و نتیجه رو اعلام کن...
منم بدرقم گرفتار مشکل فونت در ویندوز7 شدم! تقصیر خودمم شد! هر چی فونت داشتم ،فله ای و بدون توجه ریختم تو پوشه فونتها و .... حالا دارم زجرشو میکشم....

delnavaz

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان عزیز؛
با راهنماییهای شما عزیزان و فونهایی که زحمت کشیده بودید ، تقریبا بخش عمده ای از مشکلم حل شد. فقط هنوز در بعضی از صفحات ، حروف را مربع مربع نمایش میده! اما جداافتادگی حروف در کلمات فارسی و ی های نچسبیده حل شد!

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    249.7 KB · نمایش ها: 52
Last edited:

atrebehesht

Registered User
لایک‌ها
0
من یک مشکل بزرگ دارم و دارم دیونه میشم:stun:
من فونت zarnormal رو نصب کردم
بعد فایل پی دی اف رو که با این فونته ارور میده که فونت نصب نیست :(
جالبه وقتی میرم تو پوشه فونت میخوام ببینم فونت زر نرمال هست اصلا وجود نداره اما وقتی میخوام فونت رو کپی کنم توی شاخه فونت ارور میده که این فونت هست آیا این رو جایگزین کنم
بعد که میزنم اوکی سعنس قونت رو نصب میکنم
باز هم پی دی اف من ارور میده که همچین فونتی وجود نداره
من نمیفهمم که قضیه چیه ؟؟؟:blink::wacko:

arian1381

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام تروخدا کمکم کنید من با برنامه فونت کرییتر با استفاده از ستا ویدیو آموزشی در آپارات دیدم فونت Arial اصلی در حال اجرای ویندوز رو(use) رو تغییر دادم ولی تو ویدئو گفته بودن چون arial فونت اصلی ویندوزه خراب نمیشه و یک فونت جدید نصب میشه منم همه ی گیلیف های فارسی رو تغییر دادم الان هم فونت arial و هم همه ی فونت های فارسی ویندوزم مشکل دار شده باید چیکار کنم؟؟؟؟
در حدی که حتی فونت سرچ های گوگلم هم به مشکل خورده.
خواهشا راهنماییم کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام تروخدا کمکم کنید من با برنامه فونت کرییتر با استفاده از ستا ویدیو آموزشی در آپارات دیدم فونت Arial اصلی در حال اجرای ویندوز رو(use) رو تغییر دادم ولی تو ویدئو گفته بودن چون arial فونت اصلی ویندوزه خراب نمیشه و یک فونت جدید نصب میشه منم همه ی گیلیف های فارسی رو تغییر دادم الان هم فونت arial و هم همه ی فونت های فارسی ویندوزم مشکل دار شده باید چیکار کنم؟؟؟؟
در حدی که حتی فونت سرچ های گوگلم هم به مشکل خورده.
خواهشا راهنماییم کنید
1. Open Fonts by clicking the Start button, clicking Control Panel, clicking Appearance and Personalization, and then clicking Fonts.
2. In the left pane, click Font settings.
3. Click Restore default font settings.

بالا