برگزیده های پرشین تولز

اختلاف عقیده و افکار با پدر و مادرم

Black..Rose

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش من خیلی با پدر و مادرم اختلاف عقیده و طرز فکر داریم
مثلا مامانم همیشه میگه باید نماز اول وقتتو بخونی در حالی که من اصلا به نماز خوندن و این چیزا اعتقادی ندارم
اگرم نماز نخونم همش جنگ اعصابه و میشم بدترین فرزند دنیا و اگه بخونم میشم بهترین فرزند دنیا
همینطور در مورد روزه و بقیه فرایض مذهبی هم وضع همینطوره
در مورد لباس پوشیدن و آرایش مو و اصلاح صورت و ریش هم نمی تونم به دلخواه خودم عمل کنم و باید طبق عقاید پدر و مادرم باشم
مادرم خیلی مذهبیه حتی صدای موسیقی هم توی خونه نمی تونه یه لحظه پخش بشه
این وضع برام قابل تحمل نیست از شما ها هم کسی هست همچین مشکلی داشته باشه
در حالی که الان بیست سالم هست ولی هنوز انگار نمی تونم در امور شخصی مستقل تصمیم بگیرم
لطفا راهنمایم کنید چون دیگه صبرم داره تموم میشه
:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

Bad Guy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خو یوزر جدید مبارک :D
توی این تاپیک http://forum.persiantools.com/t145439.html یه دوست دیگه بود که مشکلی شبیه شما داشت یه سری بزن.
فکر کردن به همچین وضعیتی هم اعصابمو خورد میکنه، یه راهش مستقل شدن هست اگه امکانش رو داری. کل کل معمولا فایده نداره...

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
مثلا مامانم همیشه میگه باید نماز اول وقتتو بخونی در حالی که من اصلا به نماز خوندن و این چیزا اعتقادی ندارم
اگرم نماز نخونم همش جنگ اعصابه و میشم بدترین فرزند دنیا و اگه بخونم میشم بهترین فرزند دنیا
در مورد لباس پوشیدن و آرایش مو و اصلاح صورت و ریش هم نمی تونم به دلخواه خودم عمل کنم و باید طبق عقاید پدر و مادرم باشم
در حالی که الان بیست سالم هست ولی هنوز انگار نمی تونم در امور شخصی مستقل تصمیم بگیرم
--------------------

Last edited:

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
بزنشون :eek:

دو دفه که بزنیشون درست میشن :eek:

Second Life

Registered User
لایک‌ها
58
:lol:
تو دیگه وضعت خیلی خرابه
مجبوریم یواش یواش اصلاحات ایجاد کنی اول اصفهانی گوش کنی بعد بیای مثلن مستان گوش کنی بعد بری سراغ محسن نامجو و بعد مارلین منسون
در انجام فرایض مذهبی هم باید کوتاهی کنید.

Last edited:

Black..Rose

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین یه کلیپ از عاشورا رو نشونش بده که دارن مردمو میزنن بعد بهش بگو که این نمازی که داری میخونی ببین چه کسایی درستش کردن و چه استفاده هایی دارن ازش میکنن!!
اتفاقا اونا رو هم دیدن ولی تاثیری روشون نذاشته
:lol:
تو دیگه وضعت خیلی خرابه
مجبوریم یواش یواش اصلاحات ایجاد کنی اول اصفهانی گوش کنی بعد بیای مثلن مستان گوش کنی بعد بری سراغ محسن نامجو و بعد مارلین منسون
در انجام فرایض مذهبی هم باید کوتاهی کنید.

حتی موسیقی هایی که از تلویزیون پخش میشه هم قبیح می دونن و میگن چه معنی تلویزیون جمهوری اسلامی موسیقی پخش کنه:wacko:
منم گاهی موسیقی گوش میدم منتها با گوشی طوری که نفهمن چون اصلا فکرشو نمی کنن من اهل موسیقی گوش دادن باشم!
نماز رو هم مثلا اگر دو ساعت از اول وقت بگذره صد دفعه بهم یادآوری میشه که نمازتو خوندی یا نه مگر در مواقعی که تو خونه نباشم بتونم نمازو نخونم.
ماه رمضونم اگر روزه نگیرم فرقی با روزه گرفتن نداره چون چیزی برای خوردن تو خونه پیدا نمیشه بیرون هم که جایی غذا نمی فروشه در ماه رمضون.
کلا آزادی خیلی کمی دارم یا شاید اصلا ندارم :(

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651

حتی موسیقی هایی که از تلویزیون پخش میشه هم قبیح می دونن و میگن چه معنی تلویزیون جمهوری اسلامی موسیقی پخش کنه:wacko:
منم گاهی موسیقی گوش میدم منتها با گوشی طوری که نفهمن چون اصلا فکرشو نمی کنن من اهل موسیقی گوش دادن باشم!
نماز رو هم مثلا اگر دو ساعت از اول وقت بگذره صد دفعه بهم یادآوری میشه که نمازتو خوندی یا نه مگر در مواقعی که تو خونه نباشم بتونم نمازو نخونم.
ماه رمضونم اگر روزه نگیرم فرقی با روزه گرفتن نداره چون چیزی برای خوردن تو خونه پیدا نمیشه بیرون هم که جایی غذا نمی فروشه در ماه رمضون.

مستقل شو ! برو كار كن ، يه خونه اجاره كن .... حتي شده چند نفري ... خيلي ها رو ميشناسم .... حتي دختر ... خانوادش يه شهر ديگن اما تو مشهد كار و زندگي ميكنه و با دو نفر ديگه همخونست ...:eek::eek:

sourena_8888

Registered User
لایک‌ها
68

هجرت کن
loudlaff.gif

.

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290

حق با پدر مادرته
اشکال از توئه
پدر و مادر من اگر 3 نصفه شب بیام خونه کسی کاری نداره
اگر معذرت میخوام روزی 5 تا فنچ هم بیارم باهام کاری ندارند.
با این حال میگم پدر و مادرت درست میگن
البته من میدونم محدودیت بیش از حد خوب نیست و بیشتر نتیجه عکس میده.
اما حرفشون درسته البته نه همه ی حرفشون
ببین یه کلیپ از عاشورا رو نشونش بده که دارن مردمو میزنن بعد بهش بگو که این نمازی که داری میخونی ببین چه کسایی درستش کردن و چه استفاده هایی دارن ازش میکنن!!
حوادث مملکت ما هم هیچ ربطی به دین نداره.
این میشه از آب گلالود ماهی گرفتن و تخریب دین
مگر سران حکومتی رو خدا منصوب کرده که میگید"که این نمازی که داری میخونی ببین چه کسایی درستش کردن "
ا.ن نماز رو درست کرده؟!
لطف کنید در مورد حرفی که میزنید دسته کم لحظه ای بیندیشید...

nist engar

Registered User
لایک‌ها
4
حق با پدر مادرته
اشکال از توئه
پدر و مادر من اگر 3 نصفه شب بیام خونه کسی کاری نداره
اگر معذرت میخوام روزی 5 تا فنچ هم بیارم باهام کاری ندارند.
با این حال میگم پدر و مادرت درست میگن
البته من میدونم محدودیت بیش از حد خوب نیست و بیشتر نتیجه عکس میده.
اما حرفشون درسته البته نه همه ی حرفشون

حوادث مملکت ما هم هیچ ربطی به دین نداره.
این میشه از آب گلالود ماهی گرفتن و تخریب دین
مگر سران حکومتی رو خدا منصوب کرده که میگید"که این نمازی که داری میخونی ببین چه کسایی درستش کردن "
ا.ن نماز رو درست کرده؟!
لطف کنید در مورد حرفی که میزنید دسته کم لحظه ای بیندیشید...
لا اقل خودشون که همینو میگن ولی فقیه رو خدا انتخاب کرده و جان ومال و ناموس همه در دست اوست مثلا آگه فردا بگه فلانی باید زنشو طلاق بده تا من فردا ببرم ب.....ک !!م کسی نمیتونه رو حرفش حرف بزنه :wacko:
پس خواهشن شما قبل از پست دادن کمی بیندیشید مثل اینکه هنوز نفهمیدی توچه کشوری داری زندگی میکنی ؟:f34r:

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
زمان امام حسین هم خیلی ها معاویه رو امیرالمومنین میدونستد.
ولی خدا به انسانها عقلی هم داده مگه نه؟
حجت نهان
حالا ما چیکار ********** و دستگاه حکومتی داریم ؟
میگم آدم مومن باشه.
این که آدم نماز بخونه و روزه بگیره یعنی تابع حکومته؟بله؟

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,372
زمان امام حسین هم خیلی ها معاویه رو امیرالمومنین میدونستد.
ولی خدا به انسانها عقلی هم داده مگه نه؟
حجت نهان
حالا ما چیکار ********** و دستگاه حکومتی داریم ؟
میگم آدم مومن باشه.
این که آدم نماز بخونه و روزه بگیره یعنی تابع حکومته؟بله؟

آقا جون هر چی هم که بگی, اینا باز حرف خودشون رو میزنن.

بهشون میگم شما که خودت میدونی این کار بده چرا این کار رو میکنی؟

میگه: آخه فلا شیخ رو دیدم چشم چرونی میکنه من هم نماز نمیخونم. آخه چه ربطی داره. اون شیخه یا هر کسی هر غلطی دلش میخواد بذار بکنه, شما چی کار به اون داری؟

شما که خودت میدونی آخوندا هر چیزی رو هم که تحریف کرده باشن, زورشون به تحریف نماز و قران که نمیرسه.

ولی بعضیها که فقط دنبال بهانه هستن تا اون کار ها رو انجام ندن, این چیزها رو بهانه میکنن.

طرف میگفت من همیشه تو صف اول نماز جماعت بودم ولی بعدا فهمیدم پیش نماز آدم کثیفیه. من هم نماز رو ترک کردم.

انگار که نماز رو برای اون پیش نمازه خونده و میخونه که میخواد با نخوندش ازش انتقام بگیره.

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
بحث رو بیشتر از این منحرف نکنین

سه سال پیش، حدود 2سال بود که منم به وضعیت شما گرفتار بودم؛ بابا همیشه سفت و سخت برخورد میکرد، با دیگرانی که اهمیتی اندازه بچه هاش نداشتند؛ بیشتر مدارا و همراهی میکرد تا من که به پدر احتیاج داشتم... تو اون دو سال بدترین زجر های زندگیم رو کشیدم... سخت گیری های بیجا، کوچک کردن من، بدرفتاری جلو کس و ناکس، .... همه و همه دوسال تمام ادامه داشت؛ قبلش هم بود اما نه به این شدت
نه من اینقدر به شدت احساس میکردم نه رفتار اون به این شدت بود...
گذشت و گذشت و گذشت تا اینکه من عاشق شدم؛ یه سری مسائل پیش اومد و یه سری مکافات ها ! که حتی با یه آی دی دیگه اومدم پی تی و تاپیکش هم هنوز هست ! : http://forum.persiantools.com/t80645.html
خیلی ها مسخره کردن خیلی ها تیکه انداختن و رفتارشون کم و بیش مشابه بابا بود...

بگذریم....

تو اون تاپیک دیگه صحبتی نکردم، اما 24 تیر همون سال عقد کردم؛ حدود 6 یا 5 ماه بعدش بابا فهمید؛ تهدید به قتلم کرد و ... حتی مامان که گفته بود کمکم میکنه و اینا؛ زنگ زد خونه خانمم اینا و گفت دخترت رو بیوه میکنم و ...
چند نفری از اقوام و دوست و آشنا مطلع شدن؛ پادرمیون کردن و بعد هم کمی نرم شد اوضاع... حالا سه سال میگذره، بابا هنوز که هنوزه با من ناسازگاره، خانمم رو اصلا آدم حساب نمیکنه، بقیه خانواده هم کم و بیش همینطورین، صحبتشون هم اینه که محمد رفت سر خود هرکاری دلش خواست کرد، حالا حقشه طرد بشه...

اما اینطرف قضیه؛ من بدون هیچ کمکی از پدر و مادرم؛ روی پای خودم و صد البته با کمک ها و برباری های همسرم؛ یه خونه اجاره ای دارم؛ یه شرکت راه انداختم و درآمد نسبتا مناسبی دارم، و مهم تر از همه این مسائل؛ از زندگیمون راضی هستیم و احساس خوشبختی میکنیم.

به شما پیشنهاد میکنم اگه تحمل سختی کشیدن رو داری، اگه از هیچی نمیترسی، اگه میتونی حداقل از نظر مادیات به خودت اتکا کنی و محتاج نباشی، اگه تو راه تنها زندگی کردن دچار دوستان خلاف و راه های خراب نمیشی، اگه میتونی خودت رو کنترل کنی، و اگه به خدایی که اون بالاست، به هر دین و مذهبی که هست، اعتقادی داری، اون کاری رو کن که تو دلته... به قول بچه ها؛ هجرت کن.

H+R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
408
توضيح بده چه جوري از اين جو خانوادگي آدمي مثل شما در آومد؟ البته 50 درصد اينجوري ميشن ! در رو هاي شما كجا بود

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
من خواستم چواب بدم دیدم تعداد پستتون 0 و رجیستر 2010 هستین بی خیال شدم.
شرمنده.خودمم تو یه تایپک قبلنا یه مشاوره ای از دوستان گرفتم

بالا