برگزیده های پرشین تولز

یکی برای من تعرفه های تلفن ثابت رو توضیح بده

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
سلام دوستان

میخواستم تعرفه های تلفن ثابت داخل شهری رو ببینم توی سایت مخابرات که به این صفحه رسیدم

http://www.tct.ir/pagecontent.php?r...bvNGfABDQ6UGc5RVZyVHdjVnc0NHfAdzM5QDQ6UGb0lGd

ولی متاسفانه سر در نمیارم ازش. شما میتونید به زبان ساده تر بگید 60 دقیقه مکالمه داخل شهری ثابت به ثابت چقدر میشه هزینه اش؟ روز و شب جدا و همچنین روزهای تعطیل و غیر تعطیل

یا اینکه نحوه محاسبه اش رو بگید خودم محاسبه کنم

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
نرخ در زمان يك دقيقه مكالمه شهري تلفن ثابت در ساعات مختلف شبانه روز بر اين اساس مي باشد.

ساعت قيمت يك دقيقه

از ساعت 8 صبح تا 13 > 20 ريال

از ساعت 13 تا 21 > 17 ريال

از ساعت 21 تا 8 صبح > 14 ريال

توضيح : ‌به تمامي مبالغ ذكر شده 6% ماليات و عوارض اضافه مي شود ، ضمناً روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي در تمامي ساعات نرخ يك دقيقه مكالمه به مبلغ 13/86 ريال محاسبه ميگردد.

منبع:
http://www.tcq.ir/tarefe.htm

پ.ن: چه پول مفتی میگیرن این دولتی ها....
ما مفت مفت... برای وبلاگ مون میشینم دو ساعت دو ساعت جدول می کشیم برای امت حزب الله.... شهید پرور

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
نرخ در زمان يك دقيقه مكالمه شهري تلفن ثابت در ساعات مختلف شبانه روز بر اين اساس مي باشد.

ساعت قيمت يك دقيقه

از ساعت 8 صبح تا 13 > 20 ريال

از ساعت 13 تا 21 > 17 ريال

از ساعت 21 تا 8 صبح > 14 ريال

توضيح : ‌به تمامي مبالغ ذكر شده 6% ماليات و عوارض اضافه مي شود ، ضمناً روزهاي جمعه و تعطيلات رسمي در تمامي ساعات نرخ يك دقيقه مكالمه به مبلغ 13/86 ريال محاسبه ميگردد.

منبع:
http://www.tcq.ir/tarefe.htm

پ.ن: چه پول مفتی میگیرن این دولتی ها....
ما مفت مفت... برای وبلاگ مون میشینم دو ساعت دو ساعت جدول می کشیم برای امت حزب الله.... شهید پرور
ممنون اسدی جان

این نرخ ها رو از دو سال پیش میدونستم. فکر کردم شاید تغییری کرده باشن..

حالا مطمئنی این لینکی که شما از توش مطلب رو دیدی(مخابرات قم هم هست) با اون لینکی که من دادم تعرفه هاش یکسانه؟

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
منصور برو خط تلفن يكي از اين mantis ها رو بگير .... ميگن مفتيه !!! ؟
mantis نیدونم چیه

من میخوام دایل آپ به مدت زیاد استفاده کنم. به همین خاطر خواستم حساب کتاب هزینه های تلفن دستم باشه

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
mantis نیدونم چیه

من میخوام دایل آپ به مدت زیاد استفاده کنم. به همین خاطر خواستم حساب کتاب هزینه های تلفن دستم باشه

ببين mantis به اينا ميگن :

mantis_2-794206.jpg

به فارسي ميشه "آخوندك" :eek:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
ممنون اسدی جان

این نرخ ها رو از دو سال پیش میدونستم. فکر کردم شاید تغییری کرده باشن..

حالا مطمئنی این لینکی که شما از توش مطلب رو دیدی(مخابرات قم هم هست) با اون لینکی که من دادم تعرفه هاش یکسانه؟

خواهش...
تعرفه تو سراسر کشور یکسانه! :blink:
والا من هر چقدر فکر و رمز گشایی:f34r: کردم از اون لینک هیچ چیز حالیم نشد! مخصوصا که عدد ها هم جابجا شدند...
ولی در کل تعرفه تلفن ثابت داخلی ساعتی از 90 تا حدود 120 تومان می باشد
امان از دست این قمی ها :lol: که ما رو بیچاره کردند:rolleyes:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
ببين mantis به اينا ميگن :

mantis_2-794206.jpg

به فارسي ميشه "آخوندك" :eek:
اوه یادم اومد. توی فیلم نیک و تیکو دیدمش. چیزه مالیه

خواهش...
تعرفه تو سراسر کشور یکسانه! :blink:
والا من هر چقدر فکر و رمز گشایی:f34r: کردم از اون لینک هیچ چیز حالیم نشد! مخصوصا که عدد ها هم جابجا شدند...
ولی در کل تعرفه تلفن ثابت داخلی ساعتی از 90 تا حدود 120 تومان می باشد
امان از دست این قمی ها :lol: که ما رو بیچاره کردند:rolleyes:

خوب اگه این واقعا تعرفه اش باشه که به نظرم خیلی ارزون میفته. اگر من 60 ساعت به اینترنت دایل آپ در روز( یعنی همون دقیقه ای 2 تومن) وصل شم. کارتم که دقیقه ای 34 تومن میندازه. تلفن هم سرجمع میشه 7200 تومن. بدک نیس

6 درصد مالیات هم اگه بیاد روش میشه 7600 فک کنم. 2 تومن هم کارت رو خریدم. روی هم رفته میشه 9600

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
اصلا دیال آپ به صرفه نیست!
از این ای دی اس ال های کم حجم (سه گیگ ترافیک) بگیری 12 تومن که بهتره! تا ده تومن اینجوری بدی و اعصابت خورد شه با سرعتش!

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
اصلا دیال آپ به صرفه نیست!
از این ای دی اس ال های کم حجم (سه گیگ ترافیک) بگیری 12 تومن که بهتره! تا ده تومن اینجوری بدی و اعصابت خورد شه با سرعتش!
آخه adsl باعث میشه زیاد وصل شه! 24 ساعته! میدونی که اینترنت هم اعتیاد آوره! بعد اون وخ به درسش لطمه میخوره

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
آخه adsl باعث میشه زیاد وصل شه! 24 ساعته! میدونی که اینترنت هم اعتیاد آوره! بعد اون وخ به درسش لطمه میخوره

خب میتونی با نرم افزارهای ایجاد محدودیت براش محدودیت بزاری.
میتونی تعریف کنی که مثلا روزی دو ساعت به اینترنت وصل میتونه بشه.
میزان اتصالش رو مشخص میکنی که اون وقت یک تایمر پایین دسکتاپش میاد و از اون زمان تعیین شده کم میشه.
به اندازه مثلا دو ساعت استفاده کنه اینترنت قطع میشه و به هیچ عنوان نمیتونه دوباره متصل بشه.
البته این روش فقط میتونی روی سیستمی کنی که ادمین داشته باشه و برای ادمینش پس بزاری تا کسی نتونه بره و برنامه اصلی رو دست کاری کنه.
اسم برنامه الان یادم نمیاد اما اگه دیدی این به کارت میاد برات پیداش میکنم.

در مورد دیال آپ.
خب باز هم نمیتونی بفهمی چقدر میره و چقدر درس میخونه :دی
هر لحظه اراده کنه میره توش.

باز هم میگم.
پیشنهاد میدم دی اس ال کم حجم براش بگیری و خیالت هم راحت که نمیتونه 24 ساعت تو اینترنت باشه!
فراموش نکن که ترافیک زود تموم میشه و اینجوری هم نیست که فکر کنی 24 ساعت وقت میزاره.
بعد از یک مدت خودش یاد میگیره که مثلا روزی بیشتر از 100 مگ نمیتونه از ترافیک استفاده کنه چون اگه بیشتر استفاده کنه آخر ماه بی اینترنت میشه.

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
خب میتونی با نرم افزارهای ایجاد محدودیت براش محدودیت بزاری.
میتونی تعریف کنی که مثلا روزی دو ساعت به اینترنت وصل میتونه بشه.
میزان اتصالش رو مشخص میکنی که اون وقت یک تایمر پایین دسکتاپش میاد و از اون زمان تعیین شده کم میشه.
به اندازه مثلا دو ساعت استفاده کنه اینترنت قطع میشه و به هیچ عنوان نمیتونه دوباره متصل بشه.
البته این روش فقط میتونی روی سیستمی کنی که ادمین داشته باشه و برای ادمینش پس بزاری تا کسی نتونه بره و برنامه اصلی رو دست کاری کنه.
اسم برنامه الان یادم نمیاد اما اگه دیدی این به کارت میاد برات پیداش میکنم.

در مورد دیال آپ.
خب باز هم نمیتونی بفهمی چقدر میره و چقدر درس میخونه :دی
هر لحظه اراده کنه میره توش.

باز هم میگم.
پیشنهاد میدم دی اس ال کم حجم براش بگیری و خیالت هم راحت که نمیتونه 24 ساعت تو اینترنت باشه!
فراموش نکن که ترافیک زود تموم میشه و اینجوری هم نیست که فکر کنی 24 ساعت وقت میزاره.
بعد از یک مدت خودش یاد میگیره که مثلا روزی بیشتر از 100 مگ نمیتونه از ترافیک استفاده کنه چون اگه بیشتر استفاده کنه آخر ماه بی اینترنت میشه.

آره اینم خوب فکریه. کم حجم

البته باید یه کاری کنیم که مسنجر هم روش نصب نشه :D

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
یه نکته در نظر بگیر !
اون هم اینه تصاعدی بالا می ره !
یعنی 2ساعت برات پول 4 ساعت می افته !
البته تلفن هوشمند ها ممکن هست شما دی سی بشید ولی شبکه دی سی نشده باشه و برای شما کنتور بندازه !
برا همین هست که مثلا خود من 2 ساعت استفاده کرده بودم پول 4 ساعت رو دادم

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
اوه یادم اومد. توی فیلم نیک و تیکو دیدمش. چیزه مالیه

خوب اگه این واقعا تعرفه اش باشه که به نظرم خیلی ارزون میفته. اگر من 60 ساعت به اینترنت دایل آپ در روز( یعنی همون دقیقه ای 2 تومن) وصل شم. کارتم که دقیقه ای 34 تومن میندازه. تلفن هم سرجمع میشه 7200 تومن. بدک نیس

6 درصد مالیات هم اگه بیاد روش میشه 7600 فک کنم. 2 تومن هم کارت رو خریدم. روی هم رفته میشه 9600

اگه بحث به صرفه بودن باشه که در صورتی که شما روزی هم یک ساعت با دیال آپ بخواهید به اینترنت وصل شوید باز ADSL به صرفه هست....
30 ساعت در ماه (به ازای هر روز 1 ساعت ) با کارت اینترنت و هزینه تلفن میشه حدود 300 تومان و در ماه 9000 تومان!
حالا شما اگه از ADSL استفاده کنی... و حداقل سرعت 128 و حداقل حجم 1 گیگ رو بگیری و اگه قرار داد یکساله ببندی بیشتر از ماهی 8 تومان نمیدی... (فقط یک هزینه اولیه مودم و نصب رو داری)

حالا بماند مزایای ADSL نسبت به دیال آپ .

بعد از یک مدت خودش یاد میگیره که مثلا روزی بیشتر از 100 مگ نمیتونه از ترافیک استفاده کنه چون اگه بیشتر استفاده کنه آخر ماه بی اینترنت میشه
:)

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
از تلفن ثابت به موبایل همراه اول و ایرانسل هزینه هاش برا هر دقیقه چقدر میفته ؟
برای اون قسمتی که پر رنگ کردم....
http://phone.tct.ir/billing/mobile.jsp
برای ایرانسل هم بستگی داره تعرفه شما به ثانیه باشه یا دقیقه... تو خود سایت ایرانسل باید تعرفه ها باشه...

یه نکته در نظر بگیر !
اون هم اینه تصاعدی بالا می ره !
یعنی 2ساعت برات پول 4 ساعت می افته !

البته تلفن هوشمند ها ممکن هست شما دی سی بشید ولی شبکه دی سی نشده باشه و برای شما کنتور بندازه !
برا همین هست که مثلا خود من 2 ساعت استفاده کرده بودم پول 4 ساعت رو دادم

آقا چرا داری شایعه درست می کنی؟:D اون آب و گاز و برق هست که هزینه هاش تصاعدی بالا میره! وگرنه دولت و اپراتور های مخابراتی از خداشونه شما شبانه روز مکالمه داشته باشی.... ;)

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
اسدی جان ممنون از توضیحاتت!

راستی یه شرکت جدیدا توی شهر ما تبلیغ میکنه اسمش جام جم هست! میگه adsl میده بهت جوری که همزمان بتونید دو نفر استفاده کنید! زنگ زدم میگم چجوری! میگه مثلا تو و دوستت یا همسایتون(باید دو خط جدا باشه) adsl میخرید از ما! ظاهرا دو تا adsl میشه! بعد یکیتون نیم بها حساب میکنیم براش! یه چی توی این مایه ها گفت! به نظرم بد نیس من یکیشو تهیه کنم با DaWsham شریکی استفاده کنیم

بالا