برگزیده های پرشین تولز

هنگ كردن سيستم پس از نصب دوباره

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
تو رو خدا كمكم كنيد . بدجوري گير كردم . من ويندوزم هنگ مي كرد. فكر كردم از ويندوز هست دوباره نصب كردم . اما در زمان اينستال هنگ نمي كنه . اما ويندوز كه مياد بالا 1 دقيقه بعد هنك مي كنه نه اينكه صفحه اي بياد . موس در هون جا كه هست مي مونه و ويندوز كاملا از كار ميافته . ام جالب اينجاست كه در safe mode كاملا كار مي كنه و من حتي از تمام اطلاعاتم در طي 4 ساعت بكآپ گرفتم بدون اينكه موردي باشه . من حتي يكبار كارت گرافيكم هم disable كردم اما باز ويندوز هنگ كرد . تو رو خدا كمكم كنيدش

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام skh عزيز
animsmilysmile.gif

. آقا حداقل توضيح ميداديد كه قطعاتتان چيست؟ چقدر كه اين سيستم را داريد؟ آيا جديدن، قطعه‌اي جديد به سيستم اضافه نموديد؟ سيستم عامل تان دقيقن چي بوده؟! (XP يا XP SPx يا XP MRT يا .....) الان چه ويندوز‌هايي داريد؟! آيا ويندوز ويستا يا 7 هم تست كرديد؟

. همينطوري و بدون داشتن اطلاعات كافي و بر اساس حدس، فكر مي‌كنم از هاردديسكتان باشد اگر سيستمتان قديمي باشد... شايد هم از حافظه باشد! اگر بيش از 1 عدد حافظه داريد، بقيه را خارج نماييد و فقط با همان يك دانه سيستم عامل از نو نصب نماييد..... مگر آنكه موارد فوق را كامل توضيح دهيد...

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/01
26.gif
103.gif

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
با سلام
تو رو خدا كمكم كنيد . بدجوري گير كردم . من ويندوزم هنگ مي كرد. فكر كردم از ويندوز هست دوباره نصب كردم . اما در زمان اينستال هنگ نمي كنه . اما ويندوز كه مياد بالا 1 دقيقه بعد هنك مي كنه نه اينكه صفحه اي بياد . موس در هون جا كه هست مي مونه و ويندوز كاملا از كار ميافته . ام جالب اينجاست كه در safe mode كاملا كار مي كنه و من حتي از تمام اطلاعاتم در طي 4 ساعت بكآپ گرفتم بدون اينكه موردي باشه . من حتي يكبار كارت گرافيكم هم disable كردم اما باز ويندوز هنگ كرد . تو رو خدا كمكم كنيدش

اول بگید که هنگ نرم افزاری هست یا سخت افزاری؟
مثلا وقتی موس گیر کرد به Alt+Ctrl+Delete جواب میده؟ هر نوع جوابی!
یا اگه موزیک پخش میکنه به پخش ادامه میده یا موزیک قطع میشه؟
شما به اینا جواب بدید و اگر نمیدونید یک بار تست کنید!

درضمن یک بار تمام قطعات اضافی رو بردارید و تست کنید! مثل کارت شبکه/مودم/...

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
دقيقا اين مشكل دوستمون رو من درك ميكنم چون خودم تجربه اش كردم سر يه سيستم
ببين اول كل قطعاتت رو بگو
مراحل زير رو طي كن ببين مشكلت حل ميشه
1- اگر cpu قوي و amd داري از فن استوك روش استفاده نكن و يه فن مخصوص مثل كولر مستر و يا چيز ديگه براش بگير
2- ربطي اصلا به گرافيكت نداره الكي باهاش ور نرو
3- بايوس مادربرد رو توي سيف مو آپديت كن
4- روي صفحه cpu خمير سيليكون يه مقدار بريز و فن رو بذار روش و ببند خودش پخش ميشه روش (از خمير مرغوب استفاده كن)

ولي صد در صد مورد اول مشكلته

چون اون سيستم منم بعد از نصب ويندوز قفل ميكرد و موس و كيبورد مي ايستاد و با خريدن فن حرفه اي براي سي پي يو مشكلم حل شد

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشكر وي‍ژه از دوستان . لطفا گوش كنيد و به من كمك كنيد . يكي از دوستان برنامه everest رو پيشنهاد داد كه دما و كارآيي cpu و قطعات سخت افزاري رو چك مي كنه . جالبترين نكته اينه كه بعد از اينكه اين برنامه اجرا مي شه و گزينه stablity test رو مي زنم كه درجه cpu رو نشون مي ده و فعاليت cpu مي ره رو 100 ديگه ويندوزم هنگ نمي كنه . من 100 بار امتحان كردم . وقتي تست رو خاموش مي كنم چند ثانيه بعد هنگ مي كنه اما تا وقتي تست داره كار مي كنه هنگ نمي كنه . لطفا كمكم كنيد . درضمن وقتي هنگ مي شه به هيچ چيزي جواب نمي ده . من تمام درايور ها رو از نصب خارج كردم . اما بازم هنگ كرد . كمكم كنيد

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
جناب skh با اين مورد من صد در صد مطمئن شدم مشكل از فن سي پي يوتون هستش چون منم با اورست تست كردم بعد از بستنش قفل ميكنه ،ورست سعي ميكنه سي پي يو رو دماش رو در حد نرمال و پائين تست كنه به همين خاطر قفل نميشه سيستم
گفتم لطفا قطعات خودتون رو بنويسيد تا بيشتر بررسي كنم

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
جناب skh با اين مورد من صد در صد مطمئن شدم مشكل از فن سي پي يوتون هستش چون منم با اورست تست كردم بعد از بستنش قفل ميكنه ،ورست سعي ميكنه سي پي يو رو دماش رو در حد نرمال و پائين تست كنه به همين خاطر قفل نميشه سيستم
گفتم لطفا قطعات خودتون رو بنويسيد تا بيشتر بررسي كنم

اقا جان چرا جرف بی دلیل میزنید!؟
اگه از فن سی پی یو باشه وقتی دما بالا میره هنگ نمیکنه، ریست میشه! درضمن در 100% لود سریعا سی پی یو میسوزه!

به سوالات جواب نمیدید نمیدید بد انتظار دارید راهنمایی کنیم! گفتم تست کنید ببینید وقتی هنگ میکنه صدای آهنگ قطع میشه یا نه!؟
منظورتون از درایور هارو از نصب خارج كردم ، اینه که آن اینیستال کردید؟
منظور من خارج کردن قطعات از داخل کیس بود! مثلا مودم رو از کامپیوتر جدا کنید!
درضمن اگه تعدداد رم ها بیشتر از یک هست ، شما بهتره یکی یکی تست کنید!

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لپتاپ توشيبا m45 *
Processor: Intel Pentium M 730 (1.60GHz, 2MB L2 cache, 533MHz FSB)
* Operating System: Microsoft Windows XP Home Edition (SP2)
* Memory: 512MB PC2700 DDR333 SDRAM (256MB x 2)
* Screen: 15.4" Wide-screen XGA Tru-Brite Display (1280 x 800)
* Graphics: Intel Graphics Media Accelerator 900 w/64MB-128MB shared video
* Hard Drive: 80GB (4200 RPM)
* Optical Drive: DVD SuperMulti Drive
* Wireless: Intel Wireless Pro 2200BG (802.11g)
* Ports: 5-in-1 built-in media card reader, 3-USB (2.0) ports, IEEE 1394 port, TV-out (S-video), Ethernet port, V.92/56K Modem

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان عزیز . این همه کارشناس ماهر تو این فروم هست یکی به من کمک نمی کنه . والا دارم دیوونه می شم . بردم cpu هم عوض کردن . بازم نشد . bios رو آپدیت کردیم . بازم هنگ کرد . والا موندم . گردگیری کردیم فنشو. بازم نشد . الان که دارن این پستو می زنم و هنگ نمی کنه چون stablity test برنامه everest رو استارت کردم . عجیبتر از این وجود نداره . وقتی این تست روشنه هنگ نمی کنه و وقتی این برنامه و تستش رو می بندم هنگ می کنه . لطفا کمکم کنید .

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
بحث سر كاشناس بودن افراد نيستش
اول از همه شما ميگفتي كه لپ تاپه من دخالت نميكردم چون سر رشته اي ندارم
ولي براي كيس همون راه حلي كه گفتم جواب ميده

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا ممنون از راهنماییتون . کلا منم همش فکرم رو فن هست . چون گرمایی که از لپتاپ میاد بیرون زیاده . این تست everst هم می دونید که به cpu و ram استرس می ده . لطفا راهنماییم کنین که باید چی کار کنم الان

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام skh عزيز
animsmilysmile.gif

. عزيزجان! در مشخصات نوشتي، 2x256 حافظه داري، تك تك رم‌ها را تنهايي در DIMM1 تست كن ببين چي ميشه؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/03
26.gif
103.gif

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز رم ها رو یکی یکی چک کردم . بازم هنگ می کنه . فقط در دو حالت سیستم هنگ نمی کنه .
1- safe mode
2- وقتی در برنامه everest تست stablity رو می زنم که به ram و cpu استرس می ده .

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستان عزیز کسی نیست که به من کمک کنه . والا موندم . سیستم هنگیش درست نمی شه . کسی راهنمایی باده بکنه .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام skh عزيز
animsmilysmile.gif

. شما فقط همون ويندوز خودتون رو تست كرديد؟ آيا ويندوز ديگه‌اي را تست نكرديد؟! مثلن بد نيست ويندوز 7 (نه ويستا!) را كه روي سيستم‌هاي به مراتب ضعيف تر از سيتم شما هم نصب مي‌شود و خوب كار مي‌دهد را هم تست كنيد! (اگر اينترنت پر سرعت داريد ويندوز 7 را از لينك تورنت در پست اول اينجا دنلود نماييد) يا يك XP ديگه با SP متفاوت و ... ببينيد چطور مي‌شود؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/05
26.gif
103.gif

skh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بله . من ویندوز دیگه ای هم نصب کردم . بازم هنگ می کنه

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام skh عزيز
animsmilysmile.gif

. خوب پس چند پيشنهاد:
1) آيا شما ويروسياب هم نصب كرديد؟ چون ويروس‌هاي Autorun در پارتيشن‌هاي ديگه هم ميشينند و حتا وقتي پارتيشن ويندوز را پاك مي‌كنيد، آنها در پارتيشن‌هاي ديگه موجودند و با باز نمودن درايو هاي ديگه آنها هم فعال مي‌شوند. Avira را از اينجا دنلود و نصب كنيد.

2) از يك برنامه S.M.A.R.T هاردديسك براي چك نمودن هاردديسكتان استفاده نماييد. مانند اين

3) اين برنامه را دنلود نماييد و با پسورد ILovePT آن را extract نماييد. (دقيقن با همين اندازه حروف) بعد آن را اجرا نماييد و روي دكمه System Info بزنيد و بعد از چند لحظه يك فايل Zipي در كنار فايل برنامه ساخته مي‌شود، آن را براي من اينجا UL نماييد.

4) ايميج CD برنامه Memtest رو از اينجا دنلود و روي سيستم خودت تست كن ببين حافظه‌هات 100% درستند!؟

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/05
26.gif
103.gif

بالا