برگزیده های پرشین تولز

وضعيت اسف بار اينترنت در ايران

mahyar2020

کاربر فعال درآمد اینترنتی<br>فروشنده معتبر [<a tit
کاربر فعال
لایک‌ها
1
حتما حداقل در اين يك ماه اخير متجه قطعي هاي مكرر و كاهش شديد سرعت در ايران شديد
از مشكل قيمت گزاف اينترنت در ايران نسبت به ساير كشور ها حتي افغانستان! كه بگذريم در اين چند وقت اخير كاهش شديد در سرعت و اختلالات و قطعي هاي گسترده باعث شده تا براورده كردن حداقل نيازهاي ضروري از اينترنت غير ممكن شده
به طوري كه هم اكنون اينترنت بنده در گيلان از ديروز قطع شده و تا الان هنوز به گفته ISP دليل ان پاره شدن فيبر نوري اعلام شده، به طوري كه امروز كه روز حذف و اضافه دانشگاه بنده و بسياري هست بايد با اينترنت لاك پشتي دايل آپ به اينترنت وصل باشيم:hmm:
از طرف ديگر در تهران كه محل تحصيل بنده هست به علت فيبر بودن تجهيزات تلفني امكان استفاده از اي دي اس ال وجود ندارد!!! و بنده ماهيانه بايد مبلغي بين 100-150 هزار تومان پول مفت به اين مخابرات هديه دهم!!!:blink:
واقعا صبر و حوصله ما تا چه حد و چه زمان مي تونه به طول بيانجامه
من كه شخصا خسته شدم از اين وضعيت:wacko:
بايد فكر جدي و چاره سازي انجام داد
منتظر پيشنهاد ها و راه حل هاي شما دوستان هستم

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
الان ما باید اینجا چیکار کنیم؟

دلت خوشه ها :دی

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
بنده رفتم خیر سرم adsl بخرم.اولا 3 ماه پول آبونمان رو پیش گرفتن.بعدشم محدودیت 1 گیگ ترافیک داره:hmm: بعدشم سرعتهای 512 به بالا به یه جای دیگه ام وصله:hmm::hmm: آره به اونجا وصله:hmm:

بهرحال از دست ما کاری بر نمیاد.همینه که هست.وقتی وزیر ارتباطات میگه سرعت 128 واسه کاربران خانگی مناسبه که کارای علمی! باهاش انجام بدن من چی بگم.اینقدر این آدم خوشحاله! که مثلا بهش گفتن آقا این 128 یعنی خیلییییییییی زیییییااااااد.همینه. خوبه برو بگو همین قدر زیادم هست!
در مورد وایمکس دیگه چیزی نمیگم...privacy اصلا و ابدا نداره...

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70

mahyar2020

کاربر فعال
لایک‌ها
1

دلت خوشه ها :دی

ببين رفيق مطمئن باش يه حركت اعتراضي از سكوت كردن بهتر جواب ميده
خيلي از مشكلات الان مملكت ما به خاطر عدم توانايي مردم در گرفتن حقشون هست

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
بنده رفتم خیر سرم adsl بخرم.اولا 3 ماه پول آبونمان رو پیش گرفتن.بعدشم محدودیت 1 گیگ ترافیک داره:hmm: بعدشم سرعتهای 512 به بالا به یه جای دیگه ام وصله:hmm::hmm: آره به اونجا وصله:hmm:

بهرحال از دست ما کاری بر نمیاد.همینه که هست.وقتی وزیر ارتباطات میگه سرعت 128 واسه کاربران خانگی مناسبه که کارای علمی! باهاش انجام بدن من چی بگم.اینقدر این آدم خوشحاله! که مثلا بهش گفتن آقا این 128 یعنی خیلییییییییی زیییییااااااد.همینه. خوبه برو بگو همین قدر زیادم هست!
در مورد وایمکس دیگه چیزی نمیگم...privacy اصلا و ابدا نداره...

هر وقت که یاد اون جمله ی وزیر قبلیه می افتم اول خوب میخندم بعدش هم اینجوری میشم :eek: میگفت : من خودم با دیال آپ ایبوک 200 صفحه ای دانلود میکنم :wacko:

همینه که هست از سرتون هم زیاده . بی ادبها . سرعت بالا میخواهید که دانلود کنید . بیخود کردین

آفرین ، آفرین هر چی ما به جفوونا میگیم نت روسازمان سیا درست کرده واسه گمراه کردنتون حالیشون نمیشه

شما در اسرع وقت فندکو خاموش کن اونم بنداز دور ... یه نخ هم یه نخه ... یه روز به عمرت اضافه میشه:(

=========================

اینترنت فعلی ما بر اساس محاسبات رسمی ، گرانترین اینترنت دنیا ست ...تکبیر
به تازگی عنوان آشغالترین و پر فی لتر ترین هم بهش اضافه میشه . طیب الله انفاسکم برادران مخابرات و --- .

hich%203.JPG

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
ببين رفيق مطمئن باش يه حركت اعتراضي از سكوت كردن بهتر جواب ميده
خيلي از مشكلات الان مملكت ما به خاطر عدم توانايي مردم در گرفتن حقشون هست

حرکت اعتراضی استاندارد در اینگونه موقع این هستش که اون کالا یا خدمات رو تحریم کنیم یعنی استفاده نکنیم البته بصورت خیلی گسترده که اون بقول خودشون متولی امور اینترنت! بخودش بیاد و تغییری انجام بده.
اما هم من هم شما میدونیم که این کاهش شدید سرعت و پهنای باند و قیمت بالا واسه چیه.
تمام اینکارها رو عمدا انجام میدن..دیگه همه میدونن چرا.:eek:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
این ها با یه سیاست پفیوزانه ای ملت رو به مرگ گرفتن که به تب راضی بشن!

یعنی مثلا الان اگر سرعت ما که در حد دایل آپ چند وقت یه بار میاد پایین! اگر یکم بره بالا از خوشحالی بشکن میزنیم!

یا مثلا میزنن همه سایت ها رو فیلتر میکنن و با کلی منت میان مثلا دو تا از سایت های ایران مارکت و پرشین تولز رو از فیلتر در میارن! ما کلی خوشحال میشیم میگیم دستشون درد نکنه ای ول!

این یک سیاسته! خیلی سخته بتونی باهاش مبارزه کنی! چون الان اگر یکم سرعت ملت رو ببرن بالا! حتی اگر به سرعت قبلیشون هم نرسه باز مردم ساکت میشن و خوشحال! میگن خدا پدرشونو بیامرزه! همینم خوبه به قرآن !!! حرف نزنیم یه وخ بدتر میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mahyar2020

کاربر فعال
لایک‌ها
1
حرکت اعتراضی استاندارد در اینگونه موقع این هستش که اون کالا یا خدمات رو تحریم کنیم یعنی استفاده نکنیم البته بصورت خیلی گسترده که اون بقول خودشون متولی امور اینترنت! بخودش بیاد و تغییری انجام بده.
اما هم من هم شما میدونیم که این کاهش شدید سرعت و پهنای باند و قیمت بالا واسه چیه.
تمام اینکارها رو عمدا انجام میدن..دیگه همه میدونن چرا.:eek:

به جنبه سياسي كار كاري ندارم
بنده به عنوان دانشجو و كارشناس آي تي مملكت انتظار دارم حداقل امكانات براي دسترسي من به اينترنت فراهم باشه
چرا در قرن 21 من بايد با اينترنت لاك پشتي دايل آپ و هزينه گزاف به اينترنت وصل باشم؟!؟؟!:wacko:

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
بنده به عنوان دانشجو و كارشناس آي تي مملكت انتظار دارم حداقل امكانات براي دسترسي من به اينترنت فراهم باشه
چرا در قرن 21 من بايد با اينترنت لاك پشتي دايل آپ و هزينه گزاف به اينترنت وصل باشم؟!؟؟!:wacko:

مشکل اینهام دقیقا کسایی مثل شما هستن.دانشجوها....بحث الان political میشه تاپیک تخته میشه.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
همینه که هست از سرتون هم زیاده . بی ادبها . سرعت بالا میخواهید که دانلود کنید . بیخود کردین

میدونم اینو جدی گفتی چون طرز فکرت رو میشناسم

باش تا صبح دولتت بدمد :D
نفس کشیدن از سر تو و همپالکیات زیاده ..فهمیدی؟ :hmm:

اگه متوجه نشدی آدرس بده تا بیام رو در رو بهت بگم :hmm:

mahyar2020

کاربر فعال
لایک‌ها
1
میدونم اینو جدی گفتی چون طرز فکرت رو میشناسم

باش تا صبح دولتت بدمد :D
نفس کشیدن از سر تو و همپالکیات زیاده ..فهمیدی؟ :hmm:

اگه متوجه نشدی آدرس بده تا بیام رو در رو بهت بگم :hmm:

دوست عزيز اگر دقت كرده باشي ايشون و امثال ايشون الان در سايت ها و انجمن هاي بسياري ديده مي شوند كه به نظر مياد از گروه يا ارگان خاصي قصد جنجال آفريني و دعوا در فضاي سايبر رو دارند ، شما هم مثل بنده به پست هاي اين افراد بي اعتنا باشي تا از بسته شدن و برخورد با تاپيك جلوگيري شود ممنون ميشم

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
فعلا تا جايي كه اطلاع دارم تر و خشك دارن با هم ميسوزن توي اين مملكت

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
به نظرم راه حل اینکار فقط به دست مدیران انجمن های (فروم) پرطرفدار ایران حل میشه ، اگه اونها در این مورد خاص متحد باشند ، کاربرهایی که تو این انجمن ها عضو هستند ، مسیر اعتراضشون یکی میشه و از شیوه های مختلف اعتراض که نتیجه ای جز تلف کردن وقت نداره جلوگیری به عمل میاد ...

ripek

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز شما هم دلت خوشه ها!
فکر کردی تو امریکا زندگی می کنی!
جواب سوال شما و همه سوالا یه چیزه:
چون تو ایران زندگی می کنی.
اینجا ایرانه.

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
طبق اعلام شركت ارتباطات زيرساخت ظرفيت پهناي باند اينترنت كشورمان به 137 لينك STM1 افزايش يافت.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حسن كريمي - مديركل مهندسي عمليات و هماهنگي شبكه ديتا - با اعلام اين مطلب، اظهار كرد: طي سال جاري ظرفيت اينترنت كشور با 64 لينك STM1 افزايش، از 73 لينك STM1 به 137 لينك STM1 افزايش يافت كه اين رقم حدود 88 درصد رشد را در مقايسه با ابتداي سال 88 نشان مي‌دهد.

وي در ادامه توضيح داد: اين ظرفيت از مسيرهاي شمال، غرب و جنوب كشورمان تأمين مي‌شود.

منبع : ایسنا

:hmm::hmm::hmm:
به ما که چیزی نرسیده از این پهنا

hamed_1989

Registered User
لایک‌ها
8
همین سرعت خیلی هم خوبه.سرعت زیاد باشه میرن فیلم های غیر اخلاقی دانلود می کنن.

واقعا برای افرادی مثل شما متاسفم که همچین طرز فکری دارید.
حتما خودتون از این کار ها میکنید که فکر میکنید همه هم دنبال این چیز ها هستند!!!!!!

اگه واقعا کسی دنبال این کار ها باشه نیازی به اینترنت نداره این چیز ها بیرون پره!!!!

مگه هر کسی اینترنت پر سرعت داره فقط از این جور چیز ها دانلود میکنه مثلا طرف در آمریکا اینترنت 24 مگ داره فقط فیلم غیر اخلاقی دانلود میکنه ؟؟ بعدش هم مگه به کسی ربطی داره که یک شخص میخواد چه جوری از اینترنت استفاده کنه!!!!

در کشور های دیگه اینترنت با سرعت بالا میدن که مردم در کمترین زمان بیشترین استفاده رو بکنند.
نمونه بارزش من خودم هفته قبل یک فایل آپدیتی حدود 1 گیگ از سایت ماکروسافت نیاز داشتم که با این اینترنت زغالی چیزی حدود 12 ساعت طول کشید دانلود بشه( و میدونید در این زمان چه قدر وقت و انرژی اضافی مصرف شده؟؟)
ولی اگه من اینترنت 24 مگ داشتم دیگه مجبور نبودم 12 ساعت مدام کامپیوتر رو روشن بزارم و کلی هم منتظر بمونم تا فایل دانلود بشه چون با این سرعت در عرض 5 دقیقه این فایل دانلود میشد و کار من راه میفتاد.

و یک نمونه دیگش مثال چاقو هست شما با چاقو هم میتونید آدم بکشید هم میتونید یک انسان رو نجات بدید اون نحوه استفاده به خود شخص بر میگرده و هر وسیله ای معایب و محسنات خودش رو داره و ما قرار نیست اگه یک وسیله ای کی عیبی داشت کلا اون وسیله رو جمعش کنیم یا استفاده از اون رو ممنوع کنیم.

من خودم با فیلترینگ سایت های غیر اخلاقی کاملا موافقم ولی نه دیگه مثل الان که همه چیز رو الکی فیلتر میکنن.
نمونش هم شما اکثر لغات پزشکی رو و حتی سایت های پزشکی رو سرچ کنید بالغ بر 80 درصدشون فیلتر هستند.

پس سعی کنیم به جایه این کارها یکم فرهنگ سازی بکنیم و عاقلانه مسائل رو بررسی کنیم نه از روی اعتقاد مذهبی یا مسائل دیگه.

بهتر از این باشیم.
ممنون

mahyar2020

کاربر فعال
لایک‌ها
1
دوست عزیز شما هم دلت خوشه ها!
فکر کردی تو امریکا زندگی می کنی!
جواب سوال شما و همه سوالا یه چیزه:
چون تو ایران زندگی می کنی.
اینجا ایرانه.

راست می گی
متاسفانه تا وقتی مشکل سربازی داریم اینجا مهمون هستیم!

واقعا برای افرادی مثل شما متاسفم که همچین طرز فکری دارید.
حتما خودتون از این کار ها میکنید که فکر میکنید همه هم دنبال این چیز ها هستند!!!!!!

اگه واقعا کسی دنبال این کار ها باشه نیازی به اینترنت نداره این چیز ها بیرون پره!!!!

مگه هر کسی اینترنت پر سرعت داره فقط از این جور چیز ها دانلود میکنه مثلا طرف در آمریکا اینترنت 24 مگ داره فقط فیلم غیر اخلاقی دانلود میکنه ؟؟ بعدش هم مگه به کسی ربطی داره که یک شخص میخواد چه جوری از اینترنت استفاده کنه!!!!

در کشور های دیگه اینترنت با سرعت بالا میدن که مردم در کمترین زمان بیشترین استفاده رو بکنند.
نمونه بارزش من خودم هفته قبل یک فایل آپدیتی حدود 1 گیگ از سایت ماکروسافت نیاز داشتم که با این اینترنت زغالی چیزی حدود 12 ساعت طول کشید دانلود بشه( و میدونید در این زمان چه قدر وقت و انرژی اضافی مصرف شده؟؟)
ولی اگه من اینترنت 24 مگ داشتم دیگه مجبور نبودم 12 ساعت مدام کامپیوتر رو روشن بزارم و کلی هم منتظر بمونم تا فایل دانلود بشه چون با این سرعت در عرض 5 دقیقه این فایل دانلود میشد و کار من راه میفتاد.

و یک نمونه دیگش مثال چاقو هست شما با چاقو هم میتونید آدم بکشید هم میتونید یک انسان رو نجات بدید اون نحوه استفاده به خود شخص بر میگرده و هر وسیله ای معایب و محسنات خودش رو داره و ما قرار نیست اگه یک وسیله ای کی عیبی داشت کلا اون وسیله رو جمعش کنیم یا استفاده از اون رو ممنوع کنیم.

من خودم با فیلترینگ سایت های غیر اخلاقی کاملا موافقم ولی نه دیگه مثل الان که همه چیز رو الکی فیلتر میکنن.
نمونش هم شما اکثر لغات پزشکی رو و حتی سایت های پزشکی رو سرچ کنید بالغ بر 80 درصدشون فیلتر هستند.

پس سعی کنیم به جایه این کارها یکم فرهنگ سازی بکنیم و عاقلانه مسائل رو بررسی کنیم نه از روی اعتقاد مذهبی یا مسائل دیگه.

بهتر از این باشیم.
ممنون

مرسی از استدلال خوبت

بالا