برگزیده های پرشین تولز

از sms های نامربوط میشه شکایت کرد ؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
آره میشه..

اگر ناموسی نباشه بار اول اخطار میدند ، تکرار بشه ، جریمه داره ، باز تکرار کنه میفرستنش بره آب خنک بخوره :دی

vector2020

Registered User
لایک‌ها
67
آره میشه..

اگر ناموسی نباشه بار اول اخطار میدند ، تکرار بشه ، جریمه داره ، باز تکرار کنه میفرستنش بره آب خنک بخوره :دی

ناموسی باشه چطور ؟

کسی تجربه عملی داره ؟

میشه طرف رو جریمه نقدی کرد ؟
یک پولی به جیب زد تا طرف دیگه گوه بخوره از این کارها کنه
متشکرم

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
ناموسی باشه چطور ؟

کسی تجربه عملی داره ؟

میشه طرف رو جریمه نقدی کرد ؟
یک پولی به جیب زد تا طرف دیگه گوه بخوره از این کارها کنه
متشکرم

پولی گیر شما نمیاد دوست عزیز :دی

فقط جریمه میده میره تو جیب دولت. ! اگر ناموسی باشه همون بار اول میگیرنش بعد یه تعهد باید بده ! ولش میکنن ، تکرار کنه دیگه ول کنش نیستند..

سالها پیش یه نفر اینکارو کرده بود 25 هزار تومن جریمش کردن :دی الان باید 100 تومنی باشه.

vector2020

Registered User
لایک‌ها
67
یک تجربه : http://judge.blogsky.com/1386/11/13/post-312/

سلام خبیدد؟ ممنون از سایت خیلی‌ مفیدتن، یک سلل خیلی‌ مهم دارم، من واسعم یک مشکل پیش اومده، و نیز دارم که بدونم راهو چاره چطوریه... ببینید، من یک اس‌ام‌اس ۳ ماه پیش زدم به یک شماره، توش زده بودم: من:سلام خوبی‌؟؟ >> اس‌ام‌اس#۱ من:دک شودی؟؟ >> اس‌ام‌اس#۲ من:ببخشید فکر کنم اشتباه اس‌ام‌اس زدم >> اس‌ام‌اس#۳ طرف: شما کی‌ هستی‌ و خودتونو معرفی‌ کنید؟ من: گفتم که اشتباه اس‌ام‌اس زدم، سریع >> اس‌ام‌اس#۴ طرف: اشتبتنو به قانون بگید. من: به اونم حتما میگم، لطفا تماس نگیرید وگرنه شکایت می‌کنم آقای محترم، به سلامت >> اس‌ام‌اس#۵ این ۵ تا اس‌ام‌اس رو من زدم، ۲ هم اشن زدن این وسعت، این طرف از من شکایت کرده و پرینت گرفته، تو پرینت مشخص شده همین تعداد اس‌ام‌اس از من ارسال شده برگه احضاریه اومد، و پیش قاضی رفتیم، قاضی گفت: کاری به من نداریم که توش چی‌ بود، تنها چیزی که مهم ، این مهم که تعداد سمشا بیشتر از یکی‌ بود تا یک اس‌ام‌اس می‌شه گفت اشتباه بود، اما بیشتر از یکی‌ که بهش مزاحمت حساب می‌شه و ۱ تا ۶ ماه زندان داره و جز جرم قانونی حساب می‌شه که حتا اگه شکی هم رضایت بده، ۱ تا ۶ ماه زندان داره!! من یکمی جستجو کردم دیدم که : کتاب قانون مجازات اسلامی، فاصله۱۸ ، ماده ۶۴۱ نوشته: بار اول تذکر تشکیل پرونده،تذکر کتبیییی، بدون معرفی‌ من به شکییی بار دوم قطع کردننن موبیل واسه ۱ هفته بار سوم قطع واسه سه ماه، و اسم من هم به شاکی‌ بگننن بار ۴اوم، تشکیل پرونده و حبس از ۱ تا ۶ ماه الان، اینا پرینت گرفتن از همهچیز،پرونده تشکیل دادن، منم احضار کردن، و حضور یافتم و یککک جلسه داشتیم با قاضی، که قاضی پروانه کسب ( ضمن ) گرفتن که منو آزاد کردننننن وگرنه آزاد نمیکردن منو خلاصه بگید با این کار، با توجه که متن سمسا طبقه گفتهٔ من بود و بار اول بود! قانوناً چه اتفاقی‌ باید بیفته اگه می‌شه جوابشو خلاصه و یکمی سریعتر بدید، مرسی از سایت خیلی‌ خیلی‌ مفید

پاسخ:

مقدمتا" باید گفت همان گونه که شما نیز به ...

ماده 641 قانون مجازات اسلامی اشاره نموده اید، برای مزاحمت تلفنی مجازات حبس ازیک تاشش ماه تعیین شده است؛ اماهمانگونه که درمتن ماده قانونی نیزذکرشده است اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات (اخطاروقطع و...) منافاتی با اعمال مجازات قانونی ندارد.

در مورد پرونده شما با توجه به این که شرط تحقق جرم وجود سوء نیت همراه باارسال اس.ام اس میباشد و با توجه به عذرخواهی شما چنانچه بلافاصله بعدازارسال اس.ام اس های قبلی باشد، سوءنیتی متصورنیست و جرمی واقع نشده است.

در هرصورت تشخیص این امر باقاضی محترم رسیدگی کننده به پرونده است و به فرض تحقق جرم، چون ماده641 مورداشاره مشمول بند2 ماده 3قانون نحوه وصول برخی ازدرامدهای دولت ومصرف آن درموارد معین میباشد، دادگاه مخیر است که حکم به بیش ازسه ماه یاجزای نقدی ازهفتادهزارویک ریال تاسه میلیون ریال بدهد.

hadi222

Registered User
لایک‌ها
85
6 ماه زندانم داره البته مربوط به مزاحم تلفنی دائمی میشه که فکر کنم اینم تو همون حسابه

vector2020

Registered User
لایک‌ها
67
پولی گیر شما نمیاد دوست عزیز :دی

فقط جریمه میده میره تو جیب دولت. ! اگر ناموسی باشه همون بار اول میگیرنش بعد یه تعهد باید بده ! ولش میکنن ، تکرار کنه دیگه ول کنش نیستند..

سالها پیش یه نفر اینکارو کرده بود 25 هزار تومن جریمش کردن :دی الان باید 100 تومنی باشه.

تعهد به درد چی میخوره

حال طرف رو نمی گیرن

شلاقی / حبسی / جریمه مالی ؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
تعهد به درد چی میخوره

حال طرف رو نمی گیرن

شلاقی / حبسی / جریمه مالی ؟

عرض کردم که اگر بار اول باشه نه ! بعد بستگی به نوع مزاحمت داره ، یکی اس ام اس های عشقولانه میده ، یکی حرف های.. میزنه.. بستگی داره..

vector2020

Registered User
لایک‌ها
67
فحش خواهر مادر

فرض کن

جرمش چیه ؟:rolleyes:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297

reza_badkonaki

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
325

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
عزيز من با فحش خواهر و مادر انتظار داري بگيرن شلاقش بزنن ؟

اگر خيلي اذيتت ميكنه سريعتر شكايت كن

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
اگر اس ام اس سیاسی ضد **** داده = حکمش اعدام

اگر فحش ناموسی و خار مادر و جد و آبادی داده = یک اخطار

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
راستی میشه چلوی اینا که تبلیغ میفرستن کاری کرد؟

خیلی ضایس.

بالا