برگزیده های پرشین تولز

سوال در مورد پست از خارج کشور

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
می خواستم بدونم اگه بخوان یه بسته رو از خارج کشور برام بفرستن بهش گمرکی میخوره ؟
اگه اره چقدر ؟
فرقی در گمرک داره که با چه پستی ارسال بشه ؟

rendy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم چندتا سوال دارم

چرا نميزازند تنباكو رو ژست كنم براي خارج از كشور
راهي بلديد كه بتونم پست كنم

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
می خواستم بدونم اگه بخوان یه بسته رو از خارج کشور برام بفرستن بهش گمرکی میخوره ؟
اگه اره چقدر ؟
فرقی در گمرک داره که با چه پستی ارسال بشه ؟

اگه بصورت سوغات باشه و کالای شما تجاری محسوب نشه گمرکی نمیخوره.
در مقیاس کم تا 7 8 کیلو رو به شرط اینکه کالا تجاری نشه رو کاری ندارن.

DesertRose

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
377
حالا اگه تجاری حساب شه اما یدونه باشه با وزن ۶-۷ کیلو چند درصد میخوره ؟؟ بعد از کجا میفهمن سوغاته یا تجاریه ؟؟؟!!!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
حالا اگه تجاری حساب شه اما یدونه باشه با وزن ۶-۷ کیلو چند درصد میخوره ؟؟ بعد از کجا میفهمن سوغاته یا تجاریه ؟؟؟!!!
من همین سوال رو دارم
من سایت گمرک رو هم دیدم اما چیزی دستگیرم نشد
داخل بسته ها رو هم باز میکنن ؟
مثلا یه چیزی مثل پرینتر باشه داخلش رو باز میکنن ؟

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
در مورد لوازم الکترونیکی طبق تعریف و جدولی که خودشون دارند بدون شک بهش گمرکی میخوره.حتی اگه یکی باشه..بقیه اجناس بسته به تعریفی که ازش داردند تعداد و وزنش هم متغیره مثل درصد گمرکی که داره.بسته چک میشه(در مورد پرینتر نمیدونم بسته باز میشه یا نه ولی چیزی مثل iiphone بسته باز نشده بود و از داخل دستگاه xray عبور داده شده بود).چیزهایی که من دیدم گمرکی بهشون نخورده یکسری دارو بوده و لباس و عینک و ساعت که البته اینم بگم چون تعداد شون زیاد نبوده(یکی از هر کدوم) بهشون گمرکی نخورده.حالا اگه پستش معمولی بوده باشه یه نامه میاد درب منزلتون و شما باید با اون نامه برید منطقه پستی مورد نظر و گمرکی رو پرداخت کنید تا بسته بهتون تحویل بشه.شنیدم که بعضی از پستهای سفارشی هم بودند که وجه گمرکی رو درب منزل از شما گرفتن و بسته رو تحویل دادن.

smit.doctor

Registered User
لایک‌ها
12
مورد لوازم الکترونیکی طبق تعریف و جدولی که خودشون دارند بدون شک بهش گمرکی میخوره
میشه بگید این جدول تعرفه ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟ من خیلی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
میشه بگید این جدول تعرفه ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟ من خیلی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم.

ببینید این تعرفه ها مصوبه اتاق بازرگانی و مجلس هست که گاهی هم بخشنامه های داخلی بهش میخوره و سال به سال هم متغیره.والا منم اون زمان نتونستم به منبعی که اطلاعات قابل قبولی داشته باشه دسترسی پیدا کنم.با این حال میپرسم و اگر اطلاعات مفیدی دستگیرم شد در اختیارتون قرار میدم.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اقا ممنون

بالا