برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد موبایل با کیفیت دوربین بالا

papillon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام !
من در مورد گوشی دوربینش برام خیلی مهمه . آیا کسی از دوستان میتونه مقایسه ای بین کیفیت عکس های مارک های مختلف موبایل داشته باشه؟ و یا لینکی در این رابطه ارائه دهد؟
من خودم علاقه مند با سونی اریکسون هستم . و میخوام اینو هم بدونم که بهترین دوربین مربوط به این برند را کدوم مدل ها دارند.
با سپاس فراوان

test84

Registered User
لایک‌ها
2
اتفاقا منم همین سوال رو دارم. مدتها علاقه مند به k800 بودم ولی الان دیگه نوش تو بازار نیست. بیشتر تحقیق کردم دیدم مدل C905 ظاهرا همون راه سری K رو ادامه داده و الان قاعدتا باید بهترین دوربین رو داشته باشه.

اگه دوستان لطف کنن به من و این دوستمون کمک کنن و قیمت گوشی های پیشنهادیشون رو هم بنویسن ممنون میشم. من ترجیح میدم برای پخش موسیقی هم مناسب باشه تا از خرید یه mp3 player هم معاف بشیم. ترجیحا مموری به غیر از Memory Stick Duo بهش بخوره و قیمتش هم از حدود 250 اینا بیشتر نشه. همچنان کیفیت دوربینش برام بسیار مهمه. موقع عکس گرفتن جیغ و داد نکنه هم خیلی خوبه.

اگه مزاحم تاپیک دوستمون شدم، لطفا بهم بگه تا من تاپیک دیگه ای بزنم.

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
satio سونی اریکسون بهترین دوربین در گوشی های هوشمند بازار هست 12.1 مگاپیکسل با فلش زنون و فیلم برداری VGA 30 فریم در ثانیه...قیمت 550 حدودا..

------------
M8910 سامسونگ بهترین دوربین در گوشی های بدون سیستم عامل هست با 12.1 مگاپیکسل حدود 500 تومن

----------------
C905 و C902 هم بسیار دوربین های خوبی دارند..

N86 هم دوربین خیلی خوبی داره....

C901 بهترین 5 مگاپیکسلی بازار هست...فوق العاده عکس میگیره...

ببینید کدوم به دردتون میخوره....

test84

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون.
1- نصب بازی روی C905 با توجه به اینکه این گوشی سیستم عامل نداره چطوریه و بازی براش چقدر در دسترس هست.
2- قیمت C905 رو حدودا بفرمایید.
3- تو ویکیپدیا نوشته بود که گاها گوشی قاطی میکنه و اطلاعاتش corrupt میشه، این مطلب چقدر صحیحه.
4- کلا این گوشی رو برای خرید پیشنهاد میدین؟
5- من این گوشی رو واسه دوربینش میخوام بگیرم، با توجه به کیفیت عکسی که میگیره و قیمت گوشی، شما خرید این گوشی رو پیشنهاد میدین یا اینکه گوشی فعلیم رو نگه دارم و یه دوربین دیجیتال کوچیک بگیرم؟

test84

Registered User
لایک‌ها
2
خوب، سر دوستان ظاهرا یکم شلوغه، علی ایهال من مشکلات اصلی ای که با C905 دارم رو مینویسم، اگه نظری داشته باشین ممنون میشم بشنوم.

- سیستم عامل نداره، من نمیدونم بازی براش هست تو اینترنت یا نه، یا مثلا میشه روش منشی نصب کرد یا نه. همه جا نوشته Java داره ولی من نمیدونم این یعنی چی. (از لحاظ فنّی میدونم یعنی چی، منظور این مردم رو نمیفهمم)
2- مموریش Memory Stick Duo ـه که من بدم میاد ازش چون استاندارد نیست و همیشه هم گرونتر از معادل هم حجمش با MicroSD ـه.
3- صفحه LCD ـش حساسه، فک کنم یه بار بیفته زمین، فاتحه رو باید خوند.
4- از همه بدتر، من یه سری مطلب دیدم که 30درصد این گوشی ها هنگ میکنن و کل مموری گوشی به فنا میره، یه سری هم شاکی بودن که دکمه هاش خراب میشن بعد از یه مدت.

یه سوال دیگه، من بخوام این گوشی رو بخرم، سونی اریکسون نمایندگی آدمیزادی تو تهران داره که گارانتی چرت پرت با اون کلمه مزحکه "شرکتی" نداشته باشه و لا اقل وقتی بلایی سرش اومد، جواب سلام آدم رو بدن؟ اگه هست لطفا منو راهنمایی کنین.

-در کنار این حرفا، اگه گوشی دیگه ای بخواین معرفی کنین، چی میتونه باشه؟ چه گوشی هایی رقیب این گوشی هستن؟ مثلا W995 چه امکانات بیشتری داره؟

-گوشی Satio رو دیدم رو نت، به نظر شما ارزش قیمتش (شنیدم حدود 400 تومن هستش) رو داره؟

- من خیلی اهل بازی هستم، به نظر شما 5800 انتخاب خوبیه؟ دوربینش چطوره؟

papillon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
ممنون دوستان !
خودم ساتیو رو چشمم گرفته . احتمالا همونو بگیرم .

Last edited:

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
دوربین 5800 اصلا خوب نیست...

--------
برای جاوا بازی زیاد هست..تعدادی برنامه هم هست ولی مثلا منشی نیست...دیکشنری هست...باید ببینی لازمت میشه یا نه...

c905 گوشی بدی نیست...یکسری مشکلاتش با اپدیت حل میشه..کلا انتخاب نرمالی هست...

----------------------------

ساتیو هم 400 نیست...550 هست...

test84

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون مازیار جان (اگه اسمتون رو اشتباه گفتم عذر خواهی میکنم).
1- با توجه به نیاز هایی که مطرح کردم ( اول از همه عکاسی دوم موزیک و بازی کردن) به نظر شما به غیر از C905 چه انتخاب هایی میتونم داشته باشم تو همین range قیمت؟

2- شما موارد خراب شدن اطلاعات رو C905 یا خراب شدن سخت افزارش (مثله دکمه ها یا ریل اش) رو تاحالا دیدین یا شنیدین؟

3- شما از عکاسی C901 تعریف کردین. با اینکه اون دوربین 5مگاپیکسل هست و اینکه فقط مگاپیکسل معیار کیفیت نیست، آیا کیفیت عکاسی C905 از بقیه گوشی های سری C بالاتره؟

4- آیا عکاسی با C905 همراه تاخیره؟ یعنی از وقتی که شما شاتر رو میزنین تا وقتی عکس بگیره، تاخیر وجود داره یا عکاسی آنی هستش؟

5- یه مغازه معتبر میشه برای خرید هم معرفی کنین؟ در مورد گارانتی گوشی، الان چه شرکتی گارانتی خوبی واسه سونی اریکسون ارائه میکنه؟ از کجا بفهمم گوشی مثلا دزدی نیست یا لوازم توش اصلی هستش؟ مموری ای که الان داخل جعبه هست، 8گیگه؟

6- به نظر شما خرید این گوشی جایگزین خرید یه دوربین دیجیتال Compact میشه؟ من میخواستم اول یه دوربین کوچیک بگیرم ولی گفتم گوشی رو عوض کنم یه تیر به 2نشون زده باشم ولی نمیدونم چقدر دوربین این گوشی جواب گو هستش.

پیشاپیش ممنونم.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
مازیار هستم عزیز...

مواردی از خرابی c905 ندیدم تا حالا..

ولی کلا c901 به نظر من برای عکاسی فوق العاده هست..از c905 به نظرم بهتره...عکس هاش عالین...

جای دوربین دیچیتال که اصلا... در حد رفع نیاز هست که خب کم کم دارن خیلی خوب میشن و تا چند سال دیگه شاید..الان به هیچ وجه..

ولی در حد دوربین اماتور دیجیتال هست c901...

با c905 عکس ننداختم...به ریویو ها مراجعه کنید...زیاد هست ریویو ازش...مفصل هم صحبت شده..تو فروم ها هم همین طور...

کلا c905 یه انتخاب نرمال هست که همه چی رو با هم در حد خوبی داره...بازی عالی...دوربین خوب...باتری مناسب...صفحه نسبتا بزرگ.

مغازه خاصی نمیشناسم..باید بگردی دیگه..

test84

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون. امکانش هست مقایسه ای بین این گوشی C905 و S8300 انجام بدین؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
من که نه c905 دارم نه s8300 ولی یه توصیه بهتون میکنم اونم اینه که برای بازی کردن هم اگر رو موبایلتون حساب میکنید کلا دور سامسونگ رو خط قرمزی کلفت بکشید که هیچی تو جاوا به گرد پای سونی اریکسون نمیرسه...

test84

Registered User
لایک‌ها
2
من همیشه حرفام رو شماره بندی میکنم که دوستانی که محبت میکنن پاسخ میدن راحت باشن:

1- من نفهمیدم این جاوا بودن C905 خوبه یا بد، همه ازش به بدی یاد میکنن.
اون سامسونگه ظاهرا سیستم عامل داره و اگه داشته باشه فک کنم این همه بازی ای که واسه جاوا هست روش نصب میشه ولی اون بازی ها احتمالا رو C905 اجرا نمیشن چون نیاز به نصب روی سیستم عامل دارن، درسته؟

2- اگه تو این رنج قیمت حدود 300 تومن گوشی ای هست دوربینش بهتر از C905 باشه لطفا معرفیش کنین.

3- دوربین C901 بهتر از C905 ـه؟ (میدونم اون 5مگاپیکسله ولی یکی تو نت اینطوری نوشته)

ممنونم.

ویرایش:

4- آیا GPS این گوشی با سیم کارت من که همراه اوله و اینترنت (GPRS ) نداره تو ایران، کار میکنه؟

Last edited:

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
دی: اینم شماره :

1-نه اون سامسونگ هم جاوا هست سیستم عامل نداره...منتها جاوای سامسونگ هیچ موقع به جاوای سونی اریکسون نمیرسه و نخواهد رسید...شما خیالت راحت باشه این c905 هرچی برنامه بازی جاوا باشه اجرا میکنه عالی...ولی اون سامسونگ نه اصلا...خیلی مشکلات داره تو جاوا....

2- من چون سامسونگ و ال جی رو قبول ندارم چیزی در مورد اونها نمیگم ولی از نوکیا میشه به N82 اشاره کرد که قدیمی شده خب..ولی چیز خوبیه...N85 هم هست که دوربین مناسبی داره....کلا تو این قیمت دوربین 8 کمه..این یه جورایی بهترین هست...

3- بله به نظر من C901 از نظر کیفیت عکس بهتره...منتها اندازه عکس کوچک تره ولی کلا کیفیت عکس خیلی بهتره..

4- gps اینها همشون gprs لازم دارن ...همراه اول هم که gprs داره...میتونی استفاده کنی...

test84

Registered User
لایک‌ها
2
دی: اینم شماره :

1-نه اون سامسونگ هم جاوا هست سیستم عامل نداره...منتها جاوای سامسونگ هیچ موقع به جاوای سونی اریکسون نمیرسه و نخواهد رسید...شما خیالت راحت باشه این c905 هرچی برنامه بازی جاوا باشه اجرا میکنه عالی...ولی اون سامسونگ نه اصلا...خیلی مشکلات داره تو جاوا....

2- من چون سامسونگ و ال جی رو قبول ندارم چیزی در مورد اونها نمیگم ولی از نوکیا میشه به N82 اشاره کرد که قدیمی شده خب..ولی چیز خوبیه...N85 هم هست که دوربین مناسبی داره....کلا تو این قیمت دوربین 8 کمه..این یه جورایی بهترین هست...

3- بله به نظر من C901 از نظر کیفیت عکس بهتره...منتها اندازه عکس کوچک تره ولی کلا کیفیت عکس خیلی بهتره..

4- gps اینها همشون gprs لازم دارن ...همراه اول هم که gprs داره...میتونی استفاده کنی...

دست و پنجولت درد نکنه مازیار جان،

1- در کل حدودا چند عنوان بازی هست که بشه با این C905 بازی کرد؟
2- منم همینطور اصلا از سامسونگ خیلی بدم میاد، LG که هیچی، کارت تلفن رو بهش ترجیح میدم.
3- جدا؟ اندازه عکس برام مهم نیست، من که نمیخوام A3 چاپ کنم عکسی رو که با موبایل میگیرم، احتمالا عکسا رو بزرگتر از 3مگاپیکسل نمیگیرم هیچوقت. مقایسه رسمی ای چیزی سراغ داری تفاوت عکس این دوتا رو بتونم ببینم؟ ممنونت میشم.
4- جدا؟ پولیه؟ چطوریه؟ من چون 1100 دارم (خیــــــــــــلی هم دوستش دارم) اصلا ازش خبر ندارم!
5- بین C901 و C905 کدومو پیشنهاد میدی؟
6- الان بهترین گارانتی واسه سونی اریکسون ماله کجاست؟ اصلا فایده ای داره گارانتیشون؟

ممنونتم.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
1- زیاد..شاید 1000 تا

2- !!

3-مقایسه بین این دو نه سراغ ندارم...ولی کلا عکس های c901 خیلی عالیه..

4- اره پولیه..نرخ هاش یادم نیست..چون اصلا استفاده نمیکنم..بگردی نرخ هاشون هست تو نت..

5-من باشم c901 رو برای عکاسی انتخاب میکنم..البته یادت باشه..c901 تو جعبه اش هندزفری نیست...باید جدا بخری...خودش فکر کنم حدود 190 هست...یه هندزفری هم بخری باز خیلی گرون نمیشه...البته مموری کارت هم تو جعبه اش نیست...اونم باید جدا بخری...

6- من همیشه بدون گارانتی میخرم..

test84

Registered User
لایک‌ها
2
c901 رو مطرح کردی کار رو سخت کردی!
1- چرا اینقدر اختلاف قیمت دارن؟ غیر از یه هندز فری و مموری.
2- والله من هرچی فک میکنم تو کتم نمیره دوربین C901 بهتر باشه چون هم دیرتر اومده و هم MP کمتری داره.
3- تو عکسی که من ازش دیدم، keypad ـش دکمه هاش تو هم بود به نسبت C905.
4- راستی چرا گوشی بدون گارانتی میخری؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
1- اون 5 هست اون 8...صفحه بزرگتر داره..

2-بهتره..هردو اگر با 5 بگیرن مشخصا c901 بهتره..

3-....

4- گارانتی تو ایران تعطیله

test84

Registered User
لایک‌ها
2
آخه چرا به نظرت C901 بهتر عکس میگیره؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
CMOS دوربین بهتر + نرم افزار بهینه تر

test84

Registered User
لایک‌ها
2
ممنون مازیار جان،
1- اینو با تجربه بدست آوردی یا جایی خوندی؟
2- review های چه سایتی برای گوشی موبایل معتبره؟
3- من هرجا گشتم کیفیت عکس این دوتا رو پیدا کنم، همه عکس های sample خوده SE رو گذاشته بودن، جایی سراغ داری sample pix ببینم از این 2تا؟
4- تو فروم های فارسی، کدومشون رو واسه موبایل توصیه میکنی؟

بالا