برگزیده های پرشین تولز

میخوام سکه بخرم الان خوبه یا صبر کنم

kambiz_g

Registered User
لایک‌ها
1,522
سلام
من تقریبا یازده میلیون دارم و با این شرایط اقتصادی که کشور داره واقعا می ترسم این پول یه دفعه فنا بشه
به نظره شما الان وقت مناسبی هست برای خرید سکه یا صبر کنم
یه سوال دیگه اینکه به نظر شما خرید ارز بهتره یا سکه در موقعیت کنونی

best20

Registered User
لایک‌ها
0
قبل از عید بخری کلی سود می کنی :blink:

تا گرون نشده بخر

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
من تقریبا یازده میلیون دارم و با این شرایط اقتصادی که کشور داره واقعا می ترسم این پول یه دفعه فنا بشه

شما حالا چه اصراری داری سکه بخری؟سکه الان تو یه هفته یا ده روز حدودا 10 هزار تومن گرون شده.سکه رو اصولا رو خریدش صحبت نمیکنن بیشتر زمان فروش مهمه.اگه شما برات مهمه که هر لحظه که خواستی سرمایه اولیه رو + یه سود معقول داشته باشی به نظر من سکه انتخاب خوبی نیست.ولی اگه براتون مهم نیست و نظر به طولانی مدت دارید بحثش فرق میکنه.سکه علاوه بر اینکه از بازار جهانی تاثیر پذیری داره از بازار داخلی هم جهت میگیره و قیمتش بالا و پایین میره!من اگر جای شما بودم بانک خصوصی رو انتخاب میکردم.هم سود به نسبت خوبی رو دارن هم اینکه همیشه اصل سرمایه+سود در دسترس شماست.

kambiz_g

Registered User
لایک‌ها
1,522
وضعیت مملکت در حال حاضر خیلی بحرانیه
من خودم شغل آزاد دارم
و الان نسبت به سال قبل بازار واقعا خوابیده
و با این طرحهای نوبرانه دولت و این که می گن تورم به شدت بالا می ره و پول بی ارزش میشه
و همه چی گرون میشه واقعا می ترسم این چندر غاز رو هم از دست بدم

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
وضعیت مملکت در حال حاضر خیلی بحرانیه
من خودم شغل آزاد دارم
و الان نسبت به سال قبل بازار واقعا خوابیده
و با این طرحهای نوبرانه دولت و این که می گن تورم به شدت بالا می ره و پول بی ارزش میشه
و همه چی گرون میشه واقعا می ترسم این چندر غاز رو هم از دست بدم
سلام....
آقا خواستی بیا شریکی یه خونه بخریم.
منم مثل خودتم البته 11 ندارم و 7 دارم!
نفری حداکثر 7 میدیم میشه 14 خوب.
7 هم دست مستاجر (رهن) هست میشه... 21
18 میلیون هم وام داره که دوتایی باید بدیم.
خونه 60 متری توی اندیشه فاز یک.
تا 3 سال هم توافق میکنیم که خبری از فروش واینا نباشه....
همه چیز هم قانونی و در دفترخانه و بنگاه... خواستی روش فکر کن.
این پیشنهاد در مورد سایر دوستان هم معتبر می باشد.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
شما حالا چه اصراری داری سکه بخری؟سکه الان تو یه هفته یا ده روز حدودا 10 هزار تومن گرون شده.سکه رو اصولا رو خریدش صحبت نمیکنن بیشتر زمان فروش مهمه.اگه شما برات مهمه که هر لحظه که خواستی سرمایه اولیه رو + یه سود معقول داشته باشی به نظر من سکه انتخاب خوبی نیست.ولی اگه براتون مهم نیست و نظر به طولانی مدت دارید بحثش فرق میکنه.سکه علاوه بر اینکه از بازار جهانی تاثیر پذیری داره از بازار داخلی هم جهت میگیره و قیمتش بالا و پایین میره!من اگر جای شما بودم بانک خصوصی رو انتخاب میکردم.هم سود به نسبت خوبی رو دارن هم اینکه همیشه اصل سرمایه+سود در دسترس شماست.
الان من هم همین روش رو انتخاب کردم اما مشکل اینجاست که سالیانه تورم 24 درصد هست و سود اینها نهایتا 18 درصد (امار مربوط به سال 87 می باشد)
مشکل اینجاست که حداقل اندازه تورم هم سود نمی دن.

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلام
در مورد این سوال هم تا جای که میدونم تو این چند سال دلار همون 980 تا 1008 بوده اما سکه کلی ترقی کرده.

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام....
آقا خواستی بیا شریکی یه خونه بخریم.
منم مثل خودتم البته 11 ندارم و 7 دارم!
نفری حداکثر 7 میدیم میشه 14 خوب.
7 هم دست مستاجر (رهن) هست میشه... 21
18 میلیون هم وام داره که دوتایی باید بدیم.
خونه 60 متری توی اندیشه فاز یک.
تا 3 سال هم توافق میکنیم که خبری از فروش واینا نباشه....
همه چیز هم قانونی و در دفترخانه و بنگاه... خواستی روش فکر کن.
این پیشنهاد در مورد سایر دوستان هم معتبر می باشد.

یکی از آشنایا حدود 100 میلیون تو بانک داره بهش پیشنهاد کردن با پولش خونه بخره دلیل اورد که سود بانکی که الان بهش می دن چند برابر پولیه که بخواد به عنوان اجاره از یک مستاجر بگیره . نظر شما ؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
یکی از آشنایا حدود 100 میلیون تو بانک داره بهش پیشنهاد کردن با پولش خونه بخره دلیل اورد که سود بانکی که الان بهش می دن چند برابر پولیه که بخواد به عنوان اجاره از یک مستاجر بگیره . نظر شما ؟
سلام... بحث خوبیه و امیدوارم از تجربیات هم استفاده کنیم!:cool:

بهتره شما مقدار سود + نوع حساب را هم بفرماپید تا بهتر به نتیجه گیری برسیم.
اون قسمتی رو که پر رنگ کردم رو جواب می دم....
شما شاید تو بانک مقدار سودی که بخواهید از بانک بگیرید در مقطعی از مستاجر بیشتر باشد اما فرضا آیا بعد از 3 سال 100 م شما چقدر ارزش خودشو از دست میده؟(آشنای) شما پول دریافتی از بانک و مستاجر را مقایسه کرده اما فکر اینو نکرده که آهنگ رشد قیمت مسکن (بجز ایام رکود که هر چند سال یکبار اتفاق می افتاد) از رشد تورم بسیار بیشتر است.

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
سلام منم يه سوالي در همين زمينه داشتم كسي كه پولي رو در حدود 50 ميليون تومن ميخواد بگيره با قسط ماهي 500 تومن به چه كاري ميشه بند كرد تا بتونه از پس قسطاش راحت بر بياد و يه چيزي هم گيرش بياد (فاركس رو فقط نگيد )بعضي ها ميگن زمين بعضي ها ميگن مغازه و بعضي ها هم مي گن خونه نظر شما چيه ؟....

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
هرکی یه تحلیل و نظری داره، یه روز از صبح تا شب پای بلومبرگ بشینید میبینید یه کارشناس میاد تحلیل میکنه که طلا گرون میشه چون به طور مثال چین میخواد کلی طلا ذخیره سازی کنه! و یکی دیگه میاد میگه طلا ارزون میشه چون آقای نایکی گفته سود بانکی بره بالا بنابراین بازار سهام اینطوری میشه و وضعیت دلار اونطوری!

به هزار دلیل میشه گفت ارزون میشه به هزار تا دلیل هم میشه گفت گرون! شاید خزانه داری آمریکا (یا برخی دیگر از دولت ها) یا بعضی شرکت های بزرگ، نرم افزار های پیشرفته و پیچیده ای داشته باشن که بتونن این پارامتر ها رو وزن دهی و تحلیل کنن و به یه نتیجه و پیش بینی نزدیک به واقعیت برسن ولی اگر ما میخوایم از این کارها کنیم باید ریسکش رو هم که کم نیست قبول کنیم.

Tom.Cruise

Registered User
لایک‌ها
168
سلام
من از یکی شنیدم حساب های سپرده سرمایه گذاری نرخ تورم رو هم توی سودشون در نظر میگیرن، این درسته؟
البته میگن نرخ سود رو با توجه به تورم تنظیم میکنن ولی نمی دونم تورم خفن بعد از هدفمندکردن یارانه ها رو هم در نظر می گیرن یا نه! یا اینکه حساب های قبلی که با 15% سود بودن چی می شن!!!
اینطور که میگن تورم 40% بعد از عید در انتظارمونه؛ بیشترین نرخ سود بانک ها به نصف این مقدار هم نمی رسه. اینطوری ارزش پولی که مردم توی بانک ها دارن به شدت پایین میاد!
کسی اطلاعات دقیقی در این مورد نداره؟
کسی اینجا به یه اقتصاددان دسترسی نداره تا این سؤالات رو بپرسه؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام... بحث خوبیه و امیدوارم از تجربیات هم استفاده کنیم!:cool:

بهتره شما مقدار سود + نوع حساب را هم بفرماپید تا بهتر به نتیجه گیری برسیم.
اون قسمتی رو که پر رنگ کردم رو جواب می دم....
شما شاید تو بانک مقدار سودی که بخواهید از بانک بگیرید در مقطعی از مستاجر بیشتر باشد اما فرضا آیا بعد از 3 سال 100 م شما چقدر ارزش خودشو از دست میده؟(آشنای) شما پول دریافتی از بانک و مستاجر را مقایسه کرده اما فکر اینو نکرده که آهنگ رشد قیمت مسکن (بجز ایام رکود که هر چند سال یکبار اتفاق می افتاد) از رشد تورم بسیار بیشتر است.

سود اکثر بانکا طبق یک دستور همون میانگین 18 درصد برای بلند مدت است .{ مطمئنا حساب ایشون هم از این قاعده استثناء نیست .}
طبق نظر ایشون هم قیمت مسکن در سال 86 به اندازه ای کاذب رشد کرده که باید منتظر کاهش قیمتا باشیم نه افزایش . پس خرید به صلاح نیست .اینکه میگین ( اما فرضا آیا بعد از 3 سال 100 م شما چقدر ارزش خودشو از دست میده؟)
حرف درستیه ولی به چه کاری میشه دل بست ؟ وضع تولید و خرید سهام رو که خودتون می دونید . مسکن و طلا هم که تو نقطه اوجند؟

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سود اکثر بانکا طبق یک دستور همون میانگین 18 درصد برای بلند مدت است .{ مطمئنا حساب ایشون هم از این قاعده استثناء نیست .}
طبق نظر ایشون هم قیمت مسکن در سال 86 به اندازه ای کاذب رشد کرده که باید منتظر کاهش قیمتا باشیم نه افزایش . پس خرید به صلاح نیست .اینکه میگین ( اما فرضا آیا بعد از 3 سال 100 م شما چقدر ارزش خودشو از دست میده؟)
حرف درستیه ولی به چه کاری میشه دل بست ؟ وضع تولید و خرید سهام رو که خودتون می دونید . مسکن و طلا هم که تو نقطه اوجند؟
سلام... برای یکساله در سر رسید در حدود 16 درصد می شود
جدول و نمونه ای از سودهای پرداختی بانک ها:
http://bpi.ir/?accounts

سال 86 کاذب رفت بالا درسته! اما بعد از دوسال و این افت قیمت که چشمگیر هم بود فکر کنم قیمت متعادل شده... در مجموع آهنگ رشد قیمت مسکن تا حالا چند برابر رشد تورم بوده (مگه اینکه از این به بعد این روند تغییر پیدا کند.)

اصولا در مملکتی که تورم در آن 18 درصد و سود بانکی هم 16 درصد در سال باشد در خوشبینانه ترین حالت شما در واقع فقط جلوی کاهش ارزش پول خود را حفظ کرده اید و نه کسب سود! به طریق سرمایه گذاری در بانک :)

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام... برای یکساله در سر رسید در حدود 16 درصد می شود
جدول و نمونه ای از سودهای پرداختی بانک ها:
http://bpi.ir/?accounts

سال 86 کاذب رفت بالا درسته! اما بعد از دوسال و این افت قیمت که چشمگیر هم بود فکر کنم قیمت متعادل شده... در مجموع آهنگ رشد قیمت مسکن تا حالا چند برابر رشد تورم بوده (مگه اینکه از این به بعد این روند تغییر پیدا کند.)

اصولا در مملکتی که تورم در آن 18 درصد و سود بانکی هم 16 درصد در سال باشد در خوشبینانه ترین حالت شما در واقع فقط جلوی کاهش ارزش پول خود را حفظ کرده اید و نه کسب سود! به طریق سرمایه گذاری در بانک :)

من هم موافقم ولی در نظر هم بگیرین اینجور افراد حقوقشون رو که پس انداز نکردن . یک ارثیه ای چیزی بهشون رسیده . تو مواردی مثل مسکن و فولاد و.. هم این چند سال خیلیها زمین خوردند. پس کم دردسر ترین راه که لااقل ماهیانه پول مشخصی عاید شما شود بانک است . ایده خود من تو این اوضاع دلالی و بازار آزاد .

minkooch

Registered User
لایک‌ها
3
اگه بلند مدت فکر میکنید و فقط می خواید پولتون از دست نره به نظر من خونه بخرید. ( البته با وام و پول رهن مستاجر و اینا که خودتون حتما واردید.) یا اینکه یه زمین بخرید. اما اگر میخواید ازش سود ببرید باید بیشتر تحقیق کنید. سکه بازار پیچیده ای داره.

Tom.Cruise

Registered User
لایک‌ها
168
اما اگر میخواید ازش سود ببرید باید بیشتر تحقیق کنید. سکه بازار پیچیده ای داره.
سلام
من دنبال سرمایه گذاری و کسب سود نیستم. فقط می خوام با توجه به شرایط اقتصادی که به زودی در کشور رخ خواهد داد، این چند میلیون سرمایه ام رو حفظ کنم!
اونقدر پول ندارم که برم تو کار مسکن. فقط می خوام اگه تورم خیلی بالا رفت ارزش پولم از بین نره.
اگه 10 میلیون رو با سود 15 در صد بزاریم بانک و بعد عید تورم 15 در صد بالا بره یعنی همون پول اولیه رو هم از دست دادیم چون قدرت خرید خیلی پایین میاد!
من تو چند تا سایت بین المللی چک کردم و دیدم اونا واسه ماه های آتی آفزایش قیمت طلا رو پیش بینی کردن!
کسی اینجا تو این زمینه ها تخصص نداره یا کسی رو نمیشناسه که تخصص داشته باشه؟!

minkooch

Registered User
لایک‌ها
3
شما یه نگاهی هم به اینجا بندازی بد نیس www.aligold.com کلا مطالب جالبی در مورد طلا داره.

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
من الان سکه بخرم بخوام اول تابستون سال آینده بفروشم امکان ضرر وجود داره؟

برای حفظ ارزش پول چیکار باید کرد؟

ممنون

بالا