برگزیده های پرشین تولز

فروش وتهیه و آگاه سازی دوستان برای خرید کابل HDMI

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
خب از اونجایی که تاپیک های فروش کابل hdmi زیاد شده گفتم که یک آگاه سازی جنرال در این مورد انجام بدم که کسایی که میخوان بخرن ضرر نکنن و همینطور کابلهای مورد نظر افراد رو تهیه کنم
1- hdmi چیه؟ اخرین درگاه استاندارد صوتی و تصویری که میتونه همزمان هم صوت و هم تصویر رو باهم منتقل کنه و اینقدر استاندارد خوبی هستش که داره به اندازه usb همه گیر میشه

2- کابل اورجینال با فله ای و با تقلبی فرق میکنه؟ 100 درصد ولی از اونجایی که فرقش هنگام دیدن تصاویر فول اچ دی مشخص میشه میشه گفت که واسه ایرانیا عملا فرقی نمیکنه

3-چطوری بفهمم که کابلی که دارم میخرم اورجینال هستش؟ خیلی راخت شما با یک سرچ ساده تو شاپهای بزرگ مثل amazon تصویر و مدل کابل مدنظرتون رو تطبیق بدید وتعداد ستاره های کابل مورد نظر و بنچمارکها رو هم در نظر بگیرید
[ame]http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_2_5?url=search-alias%3Daps&field-keywords=hdmi+cable+1080p&sprefix=hdmi+[/ame]

4-اگر کابل مورد نظرم که سرچ کردم تو گوگل نبود یا تو شاپ های بزرگ هم این مدل پیدا نشد کابل قلابیه؟ قلابی نیست ولی مطمئن باشید کیفیت لازم رو نداره یا از تو جعبه دستگاهایی مثل دی وی دی - کارت گرافیک-ال سی دی و ... بوده و توسط فردی برداشته شده و جدا فروخته میشه

5- کیفیت کابل های جز متعلقات جعبه محصولات چطوره؟ متوسط رو به پایین-این مدل کابل ها بیشترین هماهنگی رو با وسیله مربوطه دارن و مورد تایید شرکت هستند ولی از نظر کیفیت دقیقا مثل این میمونه شما بخوای فنی که تو باکس cpu هستش رو با یک مدل معمولی کولر مستر مقایسه کنی حالا مدلای رده بالا بماند. حدود یک ماه پیش کارت گرافیک 4890 سافایر برای یکی از آشنایان خریدم بعد دیدم مثل همیشه کابل hdmi نداره بعد از یکی از همکارها که تو یونیکام کار میکنه پرسیدم چرا ؟گفتش که کابلهای wieson ورژن 1.3a که تو سافایر ها بود مشکل انتقال صدای 1به 7 کانال داره واسه همین همه رو پس دادیم و قراره بجاش کابلای دیگه بگیریم که احتمالا شرکت اونا رو جدا میده تو بازار:D. حالا ممکنه ماها هیچ وقت متوجه این مشکل نشیم چون هممون حداکثر 1به5 دالبی داریم و کسی 1به7 معمولا نداره

6-مهمترین مسئله موقع خرید کابل hdmi چیه؟ شما باید حتما ورژن کابل مورد نظر رو در نظر بگیرید این مورد از اورجینال بودن کابل 100درصد مهم تره. برای مثال : 1.3a , 1.3b ,1.3c ,1.4 ,... که درحال حاضر جدیدترین و بهترینشون 1.4 که تازه اومده که خیلی هم گرونه ولی کسایی که اینو میخرن 100درصد آینده نگر ترند چون این ورژن از کابل 1600p رو هم علاوه بر 1080 ساپورت میکنه ولی 1.3 حداکثر تا 1080 رو ساپورت میکنه .ورژن های قدیمی تر از 1.3 مثل 1.2 و غیره رو هم که اصلا طرفش نرید چون اونا دیگه اره.حتی خریدن 1.3a هم اشتباهه حالا میخواد هرچه قدر هم که اورجینال باشه تکنولوژیش ماله سال 2007 هستش!
http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/index.aspx

7-شیلد روی کابل که بعضی دارن و بعضی ندارن چیه؟ شیلد خیلی مورد مهمی هستش که تاحد زیادی از پارازیت (تاثیر سایر وسایل ) و زخمی شدن و تحت فشار بودن کابل جلوگیری میکنه و... ولی بعضی کابلای اورجینالم این مورد رو ندارن یا داخلی طراحیش میکنن یا راه دیگه ای برای جلوگیری از پارازیت دارن یا ...

خلاصه مطلب اگر میخواین کابل hdmi برای مسایل روزمره و گاهی دیدن فیلمهای فول اچ دی و اچ دی بخرید
حتما ورژن کابل و داشتن شیلد رو در نظر بگیرید.اورجینال بودن خیلی مهم نیست چون فکر نمیکنم کسی حوصله تطبیق عکس داشته باشه.و حتی الامکان از آدم مطمئن بخرید
هیچ گاه بالای 15تومان پول ندید مگر این خواستید ورژن 1.4 بخرید چون من با چشم خودم دیدم که کابل قلابی رو تو جمهوری به اسم اصل 40تومان قالب کردن به یه بنده خدا درصورنی که کابل ورژنش 1.3a بود و شیلد هم نداشت وکلا شاید 7تومان هم نمی ارزید.

ضمنا چون ما شاید نام یک برند رو نشنیدیم دلیل بر اینکه قلابیه یا اورجینال نیستش نمیشه پس همیشه اول تحقیق
اینم عکس از کابلهای 2متری خودم که هم شیلد داره و هم کیفیتش خوبه با مارک planet که 10 تومانه
90white_Lord_1.jpg

این مطب رو با غرض ورزی ننوشتم وفقط آگاهی دادن مدنظرم بود حوصله و فرصت هم نداشتم جزیی تر بنویسم
دوستان انتظارم نداشته باشید من حتما به کامنتهاتون جواب بدم.مگر افراد خاصی مثل افرادی که بار علمی بالا دارن از جمله: rax و ... وافرادی که فروشنده و خریدار منصفی هستن ازجمله : ottelo و ...
تو این 5سال هم که اینجا عضو بودم روی هم کلا صدوخورده ای بیشتر پست ندادم پس اگر خواستید به خاطر پستای کمم میتونید اعتبار این مطلب رو هم زیر سوال ببرید!

ahmad_ebra

Registered User
لایک‌ها
259
خب از اونجایی که تاپیک های فروش کابل hdmi زیاد شده گفتم که یک آگاه سازی جنرال در این مورد انجام بدم که کسایی که میخوان بخرن ضرر نکنن و همینطور کابلهای مورد نظر افراد رو تهیه کنم
1- hdmi چیه؟ اخرین درگاه استاندارد صوتی و تصویری که میتونه همزمان هم صوت و هم تصویر رو باهم منتقل کنه و اینقدر استاندارد خوبی هستش که داره به اندازه usb همه گیر میشه

2- کابل اورجینال با فله ای و با تقلبی فرق میکنه؟ 100 درصد ولی از اونجایی که فرقش هنگام دیدن تصاویر فول اچ دی مشخص میشه میشه گفت که واسه ایرانیا عملا فرقی نمیکنه

3-چطوری بفهمم که کابلی که دارم میخرم اورجینال هستش؟ خیلی راخت شما با یک سرچ ساده تو شاپهای بزرگ مثل amazon تصویر و مدل کابل مدنظرتون رو تطبیق بدید وتعداد ستاره های کابل مورد نظر و بنچمارکها رو هم در نظر بگیرید
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_s...field-keywords=hdmi+cable+1080p&sprefix=hdmi+

4-اگر کابل مورد نظرم که سرچ کردم تو گوگل نبود یا تو شاپ های بزرگ هم این مدل پیدا نشد کابل قلابیه؟ قلابی نیست ولی مطمئن باشید کیفیت لازم رو نداره یا از تو جعبه دستگاهایی مثل دی وی دی - کارت گرافیک-ال سی دی و ... بوده و توسط فردی برداشته شده و جدا فروخته میشه

5- کیفیت کابل های جز متعلقات جعبه محصولات چطوره؟ متوسط رو به پایین-این مدل کابل ها بیشترین هماهنگی رو با وسیله مربوطه دارن و مورد تایید شرکت هستند ولی از نظر کیفیت دقیقا مثل این میمونه شما بخوای فنی که تو باکس cpu هستش رو با یک مدل معمولی کولر مستر مقایسه کنی حالا مدلای رده بالا بماند. حدود یک ماه پیش کارت گرافیک 4890 سافایر برای یکی از آشنایان خریدم بعد دیدم مثل همیشه کابل hdmi نداره بعد از یکی از همکارها که تو یونیکام کار میکنه پرسیدم چرا ؟گفتش که کابلهای wieson ورژن 1.3a که تو سافایر ها بود مشکل انتقال صدای 1به 7 کانال داره واسه همین همه رو پس دادیم و قراره بجاش کابلای دیگه بگیریم که احتمالا شرکت اونا رو جدا میده تو بازار:D. حالا ممکنه ماها هیچ وقت متوجه این مشکل نشیم چون هممون حداکثر 1به5 دالبی داریم و کسی 1به7 معمولا نداره

6-مهمترین مسئله موقع خرید کابل hdmi چیه؟ شما باید حتما ورژن کابل مورد نظر رو در نظر بگیرید این مورد از اورجینال بودن کابل 100درصد مهم تره. برای مثال : 1.3a , 1.3b ,1.3c ,1.4 ,... که درحال حاضر جدیدترین و بهترینشون 1.4 که تازه اومده که خیلی هم گرونه ولی کسایی که اینو میخرن 100درصد آینده نگر ترند چون این ورژن از کابل 1600p رو هم علاوه بر 1080 ساپورت میکنه ولی 1.3 حداکثر تا 1080 رو ساپورت میکنه .ورژن های قدیمی تر از 1.3 مثل 1.2 و غیره رو هم که اصلا طرفش نرید چون اونا دیگه اره.حتی خریدن 1.3a هم اشتباهه حالا میخواد هرچه قدر هم که اورجینال باشه تکنولوژیش ماله سال 2007 هستش!

7-شیلد روی کابل که بعضی دارن و بعضی ندارن چیه؟ شیلد خیلی مورد مهمی هستش که تاحد زیادی از پارازیت (تاثیر سایر وسایل ) و زخمی شدن و تحت فشار بودن کابل جلوگیری میکنه و... ولی بعضی کابلای اورجینالم این مورد رو ندارن یا داخلی طراحیش میکنن یا راه دیگه ای برای جلوگیری از پارازیت دارن یا ...

خلاصه مطلب اگر میخواین کابل hdmi برای مسایل روزمره و گاهی دیدن فیلمهای فول اچ دی و اچ دی بخرید
حتما ورژن کابل و داشتن شیلد رو در نظر بگیرید.اورجینال بودن خیلی مهم نیست چون فکر نمیکنم کسی حوصله تطبیق عکس داشته باشه.و حتی الامکان از آدم مطمئن بخرید
هیچ گاه بالای 15تومان پول ندید مگر این خواستید ورژن 1.4 بخرید چون من با چشم خودم دیدم که کابل قلابی رو تو جمهوری به اسم اصل 40تومان قالب کردن به یه بنده خدا درصورنی که کابل ورژنش 1.3a بود و شیلد هم نداشت وکلا شاید 7تومان هم نمی ارزید.

ضمنا چون ما شاید نام یک برند رو نشنیدیم دلیل بر اینکه قلابیه یا اورجینال نیستش نمیشه پس همیشه اول تحقیق
اینم عکس از کابلهای 2متری خودم که هم شیلد داره و هم کیفیتش خوبه با مارک planet که 10 تومانه
90white_Lord_1.jpg

این مطب رو با غرض ورزی ننوشتم وفقط آگاهی دادن مدنظرم بود حوصله و فرصت هم نداشتم جزیی تر بنویسم
دوستان انتظارم نداشته باشید من حتما به کامنتهاتون جواب بدم.مگر افراد خاصی مثل افرادی که بار علمی بالا دارن از جمله: rax و ... وافرادی که فروشنده و خریدار منصفی هستن ازجمله : ottelo و ...
تو این 5سال هم که اینجا عضو بودم روی هم کلا صدوخورده ای بیشتر پست ندادم پس اگر خواستید به خاطر پستای کمم میتونید اعتبار این مطلب رو هم زیر سوال ببرید!

2010 - 2007 = 3

ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
2010 - 2007 = 3

ممنون میشم اگه بیشتر توضیح بدین
قبلا ای دی دیگه داشتم که بن شد و بنده پس از آزادشدنش دیگه با اون لوگین نکردم.
ممنون که به نکته به این مهمی اشاره کردی!:blink:
قدیما اینجا خیلی مسایل پیش اومد که شما ازش بی خبری!;)

موفق باشی

ahmad_ebra

Registered User
لایک‌ها
259

موفق باشی

آهان یه حدسایی تو همین مایه ها میزدم :blush:
ولی خوب واسم جالب شد که از موضوع سر در بیارم :D
به هر حال مطالبی که نوشتین مفید بود و استفاده کردیم
موفق باشید

85100239

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

با تشکر از شما جای یک چنین مطالب مفیدی در بازارچه بعضی اوقات خالی است

مطالب شما اطلاعات کاربران را بالا میبرد

5- کیفیت کابل های جز متعلقات جعبه محصولات چطوره؟ متوسط رو به پایین-این مدل کابل ها بیشترین هماهنگی رو با وسیله مربوطه دارن و مورد تایید شرکت هستند ولی از نظر کیفیت دقیقا مثل این میمونه شما بخوای فنی که تو باکس cpu هستش رو با یک مدل معمولی کولر مستر مقایسه کنی حالا مدلای رده بالا بماند. حدود یک ماه پیش کارت گرافیک 4890 سافایر برای یکی از آشنایان خریدم بعد دیدم مثل همیشه کابل hdmi نداره بعد از یکی از همکارها که تو یونیکام کار میکنه پرسیدم چرا ؟گفتش که کابلهای wieson ورژن 1.3a که تو سافایر ها بود مشکل انتقال صدای 1به 7 کانال داره واسه همین همه رو پس دادیم و قراره بجاش کابلای دیگه بگیریم که احتمالا شرکت اونا رو جدا میده تو بازار. حالا ممکنه ماها هیچ وقت متوجه این مشکل نشیم چون هممون حداکثر 1به5 دالبی داریم و کسی 1به7 معمولا نداره

من در این مورد بالا سوال داشتم و خواستم اگر توانستید و فرصت کردید کمی توضیح دهید-علمی-

چرا باید کیفیت این کابلها پایین باشد در حالی که محصول اصلی که گرافیک باشد دارای کیفیت بالایی است

و می توان گفت یکی از پیچیده ترین قطعات کامپیوتر است و تکنولوژی بالایی برای ساخت آن مورد نیاز است

همچین اینکه کابل hdmi با گرافیک مربوطه هماهنگی دارد یعنی کیفیت بالایی دارد مثلا

Two integrated dual-link DVI display outputs
Each supports 18-, 24-, and 30-bit digital displays at all resolutions up to 1920x1200 (single-link DVI) or 2560x1600 (dual-link DVI)3

که عدد رزلوشن از

Full HD = 1920 x 1080
HD1080 = 1280 x 1080

هم بیشتر است اینجا ربطی به کابل نداشت ولی نشان میدهد اگر کابلی با چنین گرافیکی

هماهنگی داشته باشد دارای کیفیت بسیار بالایی است

چون گرافیک از دستگاه های پخش خانگی کیفیت بیشتر دارد و شرکت سازنده حتما به این موضوع اشراف دارد

وکابلی با کیفیت متناسب در بسته بندی قرار میدهد تا کیفیت گرافیک برای مصرف کننده مشهود باشد

اما مثالی که آوردید مثال درستی است و قطعا کیفیت کولر مستر قابل مقایسه با فن intel حتی مدلهایی

مثل i7 هم نیست اما باید توجه کنید که برند کولر مستر بسیار باکیفیت است و قیمت نسبتا بالایی هم دارد

بنابراین اگر کابل باکیفیت تر از کابلهای موجود در بسته بخواهیم یک کابل معمولی بازار جوابگو نیست

و باید مبلغ زیادی بپردازیم و برند خوبی انتخاب کنیم تا کابلی با کیفیت تر از کابل داخل بسته گرافیک بخریم

خیلی اوقات در بازار مشاهده میشود که یک قطعه از درون بسته بندی برداشته یا

حتی تعویض شده که در بازار موبایل یا پرینتر هم دیده میشود که این کار توسط فروشنده های

سودجو (منظور همکار شما نیست) یا وارد کننده ها انجام میشود و جنس اصل به قیمت بالا در بازار

جداگانه فروخته میشود (در مورد کابل گرافیکی که گفتید اطلاع دقیقی ندارم حتما این مشکل موضعی بوده

و به زودی برطرف میشود هرچند جا داشت نمایندگی کابل با کیفیت دیگری به مشتری تحویل میداد)

با تشکر از توجهتان

پیروز باشید

Last edited:

bynam

Registered User
لایک‌ها
24
توضیحات شما برای من بسیار مفید و خوب بود واز ان چیزهای خوبی یاد گرفتم .
متشکرم دوست عزیز.

sales'man

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من رابطی که نویز نداشه باشه بهترین رابط هستش...
فقط باید سعی بشه جلوی گرون فروشیش رو گرفت
من خودم سعی میکنم رابط هایی رو که خودم میفروشم رو تا بعد از عید به زیر 10 تومان هم برسونم ...
باید یه جوری باش که خریدار دلش بیاد پولش رو براش خرج کنه
HDMI هم از اون رابط هایی هست که درسته کیفیتش مهمه ولی اکثراً پشت تلوزیون میمونه و قیمت بالای 15 یا 20 تومن هم براش زیاد هست

sirous_sus

Registered User
لایک‌ها
251

موفق باشی

تشکر میکنم بابت مطالبی که ذکر کردید هرچند همه مطالب شما مورد تائید من نیست
در مورد زمان عضویت و عدم پست من سال 2003 عضو PT بودم مسائل شبیه شما واسه من هم پیش امد و تا چند ماهه پیش قید این تالار رو زده بودم که باز هم تصممیم گرفتم اینجا بیام عضو بشم

دوست عزیز نه زمان عضویت مهمه نه تعداد پست مهم خود شخص هستند افرادی که در همین PT یا PH یا HU عضو هستند و حتی 100 پست هم ندارند ولی من اطلاع دارم در جامعه چه جای گاه مهمی دارند و چقدر باهاشون همکاری دارم مثل استاید دانشگاه - مدیرعامل های شرکت های مهم و بزرگ ...
دلیلی نداره اسم افراد بیارم و کم نیستند

در مورد کابل HDMI تکه بر صحبت های چند وارد کننده و فروش چند خرده فروش و صحبت ها و بنچمارک های اون ها اصلا منبع خوبی نیست که شنا بعنوان مرجعی برای قضاوت نتنها برای خودتون بلکه برای سایرین استفاده میکنید
حبت های شما باید دلیل های علمی و معتبر داشته باشه

حتی تکیه شما بر عکس محولات در سایت های به اصطلاح معتبر (به گفته شما) مثل ebay اصلا درست نیست در موقع ثبت نام برای فروش در این سایت ها و حراجی های از این قبیل فروشمنده هر تصویری که دوست داره می تونه انتخاب و بر روی سرور آپلود کنه
حتی چک کردن کالا از سایت فروشنده هم 100% مطمئن نیست چون برخی محصولات با یک عکس در سلایت موجود هستند که حتی در بازار شکل دستگاه و بسته بندی هم فرق داره ولی کاملا اصل هستند می تونید به گرافیک های ASUS یا پاور های Acbel مراجعه کنید و محصول رو با تولیدات بازار چک کنید و عدم تطابق رو ببنید

در مورد تکنولوژی ساخت
تمامی ورژن ها به راحتی 8 کانال رو پوشش میدند در نتیجه شما کمی هم فکر کنی اون ها کابل رو جداگانه میفروشند و دلیل این بهانه برای جکع کردن کابل ها فروش جداست

مطمئن باشید هیچ وقت شرکت بزرگی مثل سافایر یا گیگابایت برای 30$ خودشون رو خراب نمی کنند چون این 30$ رو هم از مصرف کننده میگیرند در نتیجه از مدل های مرغوب و شرکت های معتبر کابل تهیه میکنه

شما بهتره قبل از صحبت در مورد هر موضوعی کمی در موردش تحقیق کنی چند تا مقاله در مرود نحوه کار و چگونگی عملکردش بخونی

من مقاله در این مورد زیاد خوندم البته تخصصی و شاید هر کسی کاملا درکشون نکنه ولی در زیر یک مقاله ساده از HDMI برات میگذارم که کامل بخونیش و جداول بررسی ورژن هارو هم ببنیی

کمی زبانت خوب باشه راحت میتونی بفهمیش اگر تمایل داشتی مقالات بیشتری هم دارم که تخصصی تر در این مورد بحث شده

لینک مقاله HDMIhttp://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
سلام

من در این مورد بالا سوال داشتم و خواستم اگر توانستید و فرصت کردید کمی توضیح دهید-علمی-

چرا باید کیفیت این کابلها پایین باشد در حالی که محصول اصلی که گرافیک باشد دارای کیفیت بالایی است

و می توان گفت یکی از پیچیده ترین قطعات کامپیوتر است و تکنولوژی بالایی برای ساخت آن مورد نیاز است

همچین اینکه کابل hdmi با گرافیک مربوطه هماهنگی دارد یعنی کیفیت بالایی دارد مثلا

اما مثالی که آوردید مثال درستی است و قطعا کیفیت کولر مستر قابل مقایسه با فن intel حتی مدلهایی

مثل i7 هم نیست اما باید توجه کنید که برند کولر مستر بسیار باکیفیت است و قیمت نسبتا بالایی هم دارد

بنابراین اگر کابل باکیفیت تر از کابلهای موجود در بسته بخواهیم یک کابل معمولی بازار جوابگو نیست

و باید مبلغ زیادی بپردازیم و برند خوبی انتخاب کنیم تا کابلی با کیفیت تر از کابل داخل بسته گرافیک بخریم

خیلی اوقات در بازار مشاهده میشود که یک قطعه از درون بسته بندی برداشته یا

حتی تعویض شده که در بازار موبایل یا پرینتر هم دیده میشود که این کار توسط فروشنده های

سودجو (منظور همکار شما نیست) یا وارد کننده ها انجام میشود و جنس اصل به قیمت بالا در بازار

جداگانه فروخته میشود (در مورد کابل گرافیکی که گفتید اطلاع دقیقی ندارم حتما این مشکل موضعی بوده

و به زودی برطرف میشود هرچند جا داشت نمایندگی کابل با کیفیت دیگری به مشتری تحویل میداد)

با تشکر از توجهتان

پیروز باشید

دوست من یک جورایی خودت جواب سوال خودت رو دادی. با این حال به چند مورد و مثال اشاره میکنم
1. فنی که همراه سی پی یو عرضه میشه (یا فن استاندارد یا اورجینال) مهم نیست که چه قدر صدا میده یا با چه بازده ای کار میکنه تنها چیزی که مهمه اینه که از سوختن سی پی یو جلوگیری میکنه با تحمیل کمترین هزینه بر کمپانی سازنده. مسلما کارخانه میتونه فن بهتری هم بسازه ولی تو این مورد براشون فقط هزینه مهمه
2.دوست من شما هیچ وقت موقع خرید ماشین خیلی توجه نمیکنید رینگاش آلمینیومی هستش یا قالپاق داره بلکه خود ماشین براتون مهمه یا موقع خرید گوشی توجه نمی کنید که هندز فری طلایی تو جعبش داره یا نقره ای بلکه کارایی خود گوشی مهمه در مورد کارت گرافیک هم موضوع همینه شما توجه نمیکنید که کابل درجه یک آلمانی توجعبش داره بلکه فقط مهم اینه که کارت گرافیک مربوطه قدرتمنده لذا شرکت میره با یک شرکت معمولی متوسط قرارداد تولید کابل میبنده (یک جورایی مثل مناقصه) بعدم یک استاندارد به سبک فن سی پی یو براشون تعریف میکنه که طبق اون بسازن!
3.در مورد هماهنگی اولا) اینکه مثلا توی خود سایت ای ام دی میزنه که فلان چیپ مادربورد با رمهای کورسل و ژل بیشترین هماهنگی رو داره ولی مثلا میبینیم که رم x دو برابر بهتر از رمهای فوق ظاهر میشه دلیل این موضوع هم اینه که شرکت ای ام دی میاد اطلاعات ساخت چیپ فوق رو در اختیار 2تا شرکت معتبر ساخت رم قرار میده (با انگیزه تجاری) و تو سود فروش باهشون شریک میشه حالا ممکنه این وسط یک برند دیگه بیاد رم بهتر هم تولید کنه ولی بازم یک عده میرن همن 2مدل توصیه شده رو میخرن(کلا زیاد از بحث حارج شدیم)
ثانیا) اگر شما زنگ بزنید گارانتی بگید موقع وصل کردن کابل به تلویزیون رو تصویر موج دارم میدونید بهتون چی میگن...

تشکر میکنم بابت مطالبی که ذکر کردید هرچند همه مطالب شما مورد تائید من نیست
در مورد زمان عضویت و عدم پست من سال 2003 عضو PT بودم مسائل شبیه شما واسه من هم پیش امد و تا چند ماهه پیش قید این تالار رو زده بودم که باز هم تصممیم گرفتم اینجا بیام عضو بشم

دوست عزیز نه زمان عضویت مهمه نه تعداد پست مهم خود شخص هستند افرادی که در همین PT یا PH یا HU عضو هستند و حتی 100 پست هم ندارند ولی من اطلاع دارم در جامعه چه جای گاه مهمی دارند و چقدر باهاشون همکاری دارم مثل استاید دانشگاه - مدیرعامل های شرکت های مهم و بزرگ ...
دلیلی نداره اسم افراد بیارم و کم نیستند

در مورد کابل HDMI تکه بر صحبت های چند وارد کننده و فروش چند خرده فروش و صحبت ها و بنچمارک های اون ها اصلا منبع خوبی نیست که شنا بعنوان مرجعی برای قضاوت نتنها برای خودتون بلکه برای سایرین استفاده میکنید

حتی تکیه شما بر عکس محولات در سایت های به اصطلاح معتبر (به گفته شما) مثل ebay اصلا درست نیست در موقع ثبت نام برای فروش در این سایت ها و حراجی های از این قبیل فروشمنده هر تصویری که دوست داره می تونه انتخاب و بر روی سرور آپلود کنه
حتی چک کردن کالا از سایت فروشنده هم 100% مطمئن نیست چون برخی محصولات با یک عکس در سلایت موجود هستند که حتی در بازار شکل دستگاه و بسته بندی هم فرق داره ولی کاملا اصل هستند می تونید به گرافیک های ASUS یا پاور های Acbel مراجعه کنید و محصول رو با تولیدات بازار چک کنید و عدم تطابق رو ببنید

در مورد تکنولوژی ساخت
تمامی ورژن ها به راحتی 8 کانال رو پوشش میدند در نتیجه شما کمی هم فکر کنی اون ها کابل رو جداگانه میفروشند و دلیل این بهانه برای جکع کردن کابل ها فروش جداست

مطمئن باشید هیچ وقت شرکت بزرگی مثل سافایر یا گیگابایت برای 30$ خودشون رو خراب نمی کنند چون این 30$ رو هم از مصرف کننده میگیرند در نتیجه از مدل های مرغوب و شرکت های معتبر کابل تهیه میکنه

شما بهتره قبل از صحبت در مورد هر موضوعی کمی در موردش تحقیق کنی چند تا مقاله در مرود نحوه کار و چگونگی عملکردش بخونی

من مقاله در این مورد زیاد خوندم البته تخصصی و شاید هر کسی کاملا درکشون نکنه ولی در زیر یک مقاله ساده از HDMI برات میگذارم که کامل بخونیش و جداول بررسی ورژن هارو هم ببنیی

کمی زبانت خوب باشه راحت میتونی بفهمیش اگر تمایل داشتی مقالات بیشتری هم دارم که تخصصی تر در این مورد بحث شده

لینک مقاله HDMIhttp://en.wikipedia.org/wiki/HDMI

جناب سیریوس از شما که جز فروم بازای قدیمی هستید بعیده.
اواخر عمر اکانتم در پی هالز اولین فرومی که عضو بودم (دقیقا زمان پولی کردن اپلود سنتر و ارتقا از پی اچ بی بی به ویبلوتین و اخراج مدیران و بستن ثبت نام و ... بود)قبل از اینکه از پی هالز اخراج بشیم خیلی فعالیت داشتید اگر درست یادم مونده باشه اون موقع عکس اواتارت یک پسر باعینک افتابی بود ...

اما در مورد صحبت هاتون:
1.در مورد کابل HDMI تکه بر صحبت های چند وارد کننده و فروش چند خرده فروش و صحبت ها و بنچمارک های اون ها اصلا منبع خوبی نیست که شنا بعنوان مرجعی برای قضاوت نتنها برای خودتون بلکه برای سایرین استفاده میکنید

این مورد کاملا درسته
2.حتی تکیه شما بر عکس محولات در سایت های به اصطلاح معتبر (به گفته شما) مثل ebay اصلا درست نیست در موقع ثبت نام برای فروش در این سایت ها و حراجی های از این قبیل فروشمنده هر تصویری که دوست داره می تونه انتخاب و بر روی سرور آپلود کنه

این مورد یکم تناقض داره و کاملا درست نیست چون مراجع قانونی زیادی بر کار همچین سایتهایی نظارت دارن و شرکتهای رقیب منتظر فرصتی برای بی عابرو کردن شرکتهای بزرگ هستن (توجه کنید نمیگم همه چیز 100 درصد هستش و کلا چیزی به نام صددرصد موجود نداره) ولی لاقل یک سری قوانین برای کنترل بر خرید و فروش کالا دارن ...
مثلا ببینید سایت زیر یکی از مراجع بین المللی و علمی و بروز هستش حالا من در مورد خنک کننده ها مثال میزنم
http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=371&Itemid=62
دقیقا زیر صفحه اول که لینکش رو گذاشتم لینک ساین فورزن سی پی یو هست
http://www.frozencpu.com/cat/l2/g40/c14/list/p1/Air_Cooling-CPU_HeatsinksCoolers.html/?campid=bmr
من با اطمینان خاطر به شما میگم تمامی محصولاتی که اینجا تست شدن همونهایی هستن که تو اون سایت به فروش میرسن و هیچ کدوم مورد تقلبی یا غیره نیستن و شما هم مطمئن باشد کلا سیستم قوانین او طرف به قدر سخت گیرانه است که حتی هیچ کس فکر تقلب رو نمیکنه مثلا یک دارو از زمانی که ساخته میشه تا زمانی که وارد بازار میشه یک فرآیند 10ساله رو طی میکنه ولی اینجا وزارت بهداشت:wacko:
3-در مورد تکنولوژی ساخت

من بحثم پوشش دادن یا ندادن نبود بلکه منظورم خراب بودن یک سری خاص بود(مثلا مثل خراب بودن ترمزهای فردهای فکوس تولیدی 2ماهه اول 2009 که شرکت همشون رو جمعاوری کرد)
ولی خب در این مورد تا حدودی میتونه حق با شما باشه چون بنده خودم از شخص شنیدم و لینک قابل اطمینانی تو این مورد ندیدم البته چندتا مطلب مشکوک مثل
http://www.avforums.com/forums/grap...694225-hd-2600-cards-include-hdmi-dongle.html
دیدم ولی خب از اونجایی که به تایید مرجع علمی خاصی نرسیده در این مورد مم کنه حق با شما باشه

4-مطمئن باشید هیچ وقت شرکت بزرگی مثل سافایر یا گیگابایت برای 30$ خودشون رو خراب نمی کنند چون این 30$ رو هم از مصرف کننده میگیرند در نتیجه از مدل های مرغوب و شرکت های معتبر کابل تهیه میکنه
این مورد رو به دوست قبلی مفصل توضیح دادم ولی تو یک جمله دوباره میگم بحث خراب کردن خودی یا غیره نیست بحث اینه که شما داری کارت گرافیک میخری که کابل همراهشه نه کابل که کارت گرافیک همراهشه و از اون مهم تر صرفه اقتصادی و قیمت تمام شده هستش
5-شما بهتره قبل از صحبت در مورد هر موضوعی کمی در موردش تحقیق کنی چند تا مقاله در مرود نحوه کار و چگونگی عملکردش بخونی

بیشترین گیر من رو این قسمته
من زبانم زیاد خوب نیست و حوصله و وقت تعداد زیادی مقاله رو هم ندارم(با این وضع زبان) برای من تست و بنچ مارک سایتهای معتبر قابل استناده مثل همون سایت بنچمارک که لینکش رو گذاشتم
اونوقت شما که دم از علمی بودن میزنی اومدید اینجا لینک دایرت المعارف اونم ویکی پدیا گذاشتید؟
اولا) میدونستی قسمتهای بسیار زیادی از سایت ویکی پدیا رو امثال من نوعی که اطلاعات خاص علم ندارن پر میکنن وخیلی وقتا ناظرا خیلی چیزا از دستشون در میره البته خیلی وقتا هم نه وخیلی وقتا هم بعد چند ماه اصلاحش میکنن
دوما) میدونستی سایت ویکی پدیا با چندین ماه تاخیر مطالبش رو با سایت های علمی بروز میکنه و فقط یک مرجع جنراله و مسلما شما برای نوشتن یک مقاله در مورد یک موضوع ممکنه اول دایرتالمعرف رو باز کنی و مقدمت رو بر اساس اون بنویسی ولی از کل مطلبت شاید 5درصدش مربوط به دایرت المعارف میشع
سوما) خب به فرض شما خیلی مقاله خوندی و من هم به توصیه شما این مقاله رو خوندم حالا چه فایده ای برام داره
برادر من شما که این مقاله و مقاله های دیگر و تخصصی تر رو خوندی بیا ترجمه و خلاصش رو با دلیل و برهان و لینک معتبر بزار توی همین تاپیک تا باهم دیگر بحث کنیم و من که زبانم خیلی پرفکت نیست و سایر کاربرا مطالب شما و بقیه رو بخونن و برات دعا هم میکنیم که ماها رو آگاه کردی فرق فروم وچت روم هم اینجاست که مشخص میشه:happy:
تازه این موضوع به افزایش فرهنگ علمی و با دلیل صحبت کردن که توی ما ایرانی ها وجود نداره هم کمک میکنه و احتمال اینکه اون نوجوان 14-15 ساله ای که داره این تاپیک رو میخونه راه درست رو بره بیشتر میشه
پس بیایید تنبلی و سو استفاده از جهل دیگران رو برای همیشه کنار بزاریم تا لاقل نسل ما که سوخت نسلای آینده به جهل دچار نشن
حالا بماند که خیلی از افراد و هرکدوم بدلایلی با آگاه شدن و آگاه کردن مخالفن!:hmm:

sirous_sus

Registered User
لایک‌ها
251
دوست عزیز جواب دادن به همه این موارد از وقت و حوصله من خارج بعلاوه بازارچه مکان خوبی برای این موضوع نیست من هم چون مخاطب صحبت های شما بودم کامل پست رو مطالعه کردم

به هرحال چند مورد رو باید عرض کنم

1-من در اغلب تالار ها عضو هستم و فعالیت دارم ولی در تنها سایتی که من ID عوض نکردم و فعالیت ثابت اما کمی داشتم پیهالز بوده هیچ وقت هم از پیهالز اخراج نشدم الان هم مدیر بخش موبایل اونجا هستم با آواتر آرمم با ID چشم عسلی
بله اون آواتر عکس خودم بود البته در سنین نوجوانی

2-در مورد سایت ویکی پدیا عرض کردم من این سایت رو بعنوان یک مرجع برای حرفام معرفی کردم درسته اونجا یک محیط بازه و امکان ادیت درونش هست ولی اگر کادری که این سایت داره بررسی کنید تمامی اعضا از اعضای دانشگاه های معتبر هستند بعلاوه اینقدر کاربران اون سایت فرهنگ دارند که مطالب رو ادیت نکنند یا قبل از هر گونه خبر و مقاله از طرف چند فرد آگاه و صاحب نظر تائیده اون مقاله رو بگریند

هیچ وقت من و امسال من که سطح اطلاعاتمون در حدی نیست که چنین مقاله های جامع و کافی رو در این محیط قرار بدیم هیچ مطلبی ارسال یا ویرایش نمی کنیم
بعلاوه در آخر هر مقاله با استاندارد های جهانی تمامی رفرنس ها و مراجع مرتبط وجود داره منهم عغرض کردم مقالات جامع تری دارم که تخصصی میشه
در مورد ترجمه خود گوگل خیلی از صفحات رو البته با خطا ترجمه میکنه کسی که این کار رو هم بلد نیست نه ترجمه دستی توسط خودش نه ترجمه نرم افزاری این مطالب تخصصی هم بدردش نمیخوره و بهتره بره دنبال یه کابل sony به اصطلاح اصل باشه

3- سایت های حراجی 40% تصاویرشون مجازیه من خرید داشتم

در آخر من شما و سایر عزیزان رو دوست خودم می دونم و به هیچ فردی در این محیط دوستانه مشکلی ندارم
موفق و پیروز باشید

sun666

Registered User
لایک‌ها
146
شما هم موفق باشید دوست من
با وجود پیام ایکس که به همه انگ جاسوسی رو میزد خیلی ها از پی هالز رفتن ولی با سیاست بهتر اونجا میتونست بهترین فروم فارسی باشه
از بچه های قدیمی اونجا این اواخر یکی 2 بار از طریق دوستان از اوانسنس و جوساتریانی بهم خبر رسید..
به هر حال ممنون که مطلب رو خوندین

edes

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_s...field-keywords=hdmi+cable+1080p&sprefix=hdmi+

90white_Lord_1.jpg

با تشكر از شما دوست عزيز بخاطر مطالب مفيدتون
لازمه چند نكته رو توضيح بدم :
- کابل اورجینال با قلابی فرق می کنه ولی به نظرم دوستانی هم که از سورس های بی کیفیت استفاده می کنند بهتره از کابلهای اورجینال استفاده کنند چون بعضی از کابلهای قلابی مشکلات زیادی از قبیل اتصالی و قطعی و تداخل کانکشن و ... دارند که علاوه بر قطع کلی تصویر می تونه باعث صدمه دیدن وسایل صوتی و تصویریتون بشند.
البته اينكه که فرقی بین کابلهای اورجینال (مارک دار) و کابلهای HighEND (مثل Monster, WireWorld,Audio Quest) هست یا نه من همچنان بر این عقیده هستم که فرقی ندارند البته با بعضی از اساتید هم همچنان در این مورد اختلاف نظر داریم.

3-از اونجایی که اکثر شرکت ها محصولات خودشون رو با مدل ها و مارکهای تجاری متفاوتی تو بازارهای اروپا و آمریکا و خاور میانه عرضه می کنند بیشتر موقع ها سرچ توی سایتهای آمریکا چندان کارساز نیست. ضمن اینکه چون محصولات ریمارک و قلابی دقیقاً مثل اصل ساخته می شه نمی شه از روی دیدن عکس متوجه اصل یا قلابی بودنش شد مگر اینه هر دو رو ببینید و بتونید متریال و کیفیت ساختش رو با هم مقایسه کنید.

4-تحلیل این مورد هم چندان منطقی نیست.

5-کابل هایی هم که همراه بعضی محصولات معتبر عرضه می شه به نظرم متوسط رو به بالاست همچنین کابلی که با یه دی وی دی چینی عرضه میشه با کابل هایی که بعضاً روی محصولات Reference بصورت هدیه ارائه می شه از زمین تا آسمون متفاوته.

پيروز باشيد

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
آقا من یک وسیله ی تو مایه های Hub HDMI میخوام

یه چیزی که بتونه تصویر رو روی ۱۰ تا LED با بالاترین رزولوشن برسونه

ممنون میشم راهنماییم کنید

R3SA

Registered User
لایک‌ها
69
ما 2 تا دستگاه با هم خریدیم.
یه سینما خانگی پاناسونیک و یه ای سی دی 37 اینچ پاناسونیک.
تلوزیونه یه قابلیت Viera Link داره ولی وقتی این دو تا رو با کابل HDMI وصل میکنیم این قابلیت کار نمیکنه و دکمش غیر فعاله.
اینم علتش بی کیفیت بودن کابله ؟ کابلو 18 تومن از پاساژ علائدین خریدم.البته 2 سال پیش

بالا