برگزیده های پرشین تولز

مشکل stand by و hibernate در ویندوز ویستا

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکلم اینه که وقتی از منوی استارت و یا با استفاده از کلید پاور، حالت استندبای یا هایبرنیت رو انتخاب می کنم اصلا تو استندبای یا هایبرنیت نمی ره و مجبور می شم که دکمه پاور رو انقدر نگه دارم که کلا خاموش بشه . تنظیمات کلید پاور دستگاه رو هم در هر دو حالت ( استندبای و هایبرنیت) گذاشتم باز هم تو هیچ کدوم از اونها نمیره. چکار باید بکنم ؟

مشخصات دستگاه :
dell inspiron 1525
vista ultimate SP2​

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
چرا از firefox استفاده نمیکنی خودش همه تبای قبلی رو باز میکنه :)

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام intheair عزيز
animsmilysmile.gif

. معمولن مشكلات فوق مربوط به درايور كارت گرافيك مي‌شود. براي كارت گرافيكتان چه درايوري نصب هست؟ درايور خود ويندوز يا كمپاني سازنده چيپ گرافيكي آن؟ اگر درايور ويندوز هست آخرين درايور مربوط به چيپ كارت گرافيك خود را دنلود و نصب نماييد و اگر هم درايور فعلي مربوط به كارت گرافيكتان هست، ببينيد آيا نسخه جديدتر آن آمده يا نه؟

. اگر با رعايت موارد فوق مشكل حل نشد:
1) آخرين درايور چيپ مادربورد را از سايت سازنده دنلود و نصب نماييد.
2) اگر ويندوز لپتاپتان اصل هست، يك نگاهي به Update سايت مايكروسافت بيندازيد شايد Patchي براي حل مشكل سيستم شما موجود باشد. (از Auto update خود ويندوز عمل نماييد)
3) آخرين نسخه BIOS را دنلود و BIOS لپتاپ را به روز نماييد.

. همچنين گاهي اوقات آپديت نمودن بقيه درايور‌هاي سخت‌افزاري (كارت صدا و ...) هم لازم مي‌شود!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/18
26.gif
103.gif

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام intheair عزيز
animsmilysmile.gif

. معمولن مشكلات فوق مربوط به درايور كارت گرافيك مي‌شود. براي كارت گرافيكتان چه درايوري نصب هست؟ درايور خود ويندوز يا كمپاني سازنده چيپ گرافيكي آن؟ اگر درايور ويندوز هست آخرين درايور مربوط به چيپ كارت گرافيك خود را دنلود و نصب نماييد و اگر هم درايور فعلي مربوط به كارت گرافيكتان هست، ببينيد آيا نسخه جديدتر آن آمده يا نه؟

. اگر با رعايت موارد فوق مشكل حل نشد:
1) آخرين درايور چيپ مادربورد را از سايت سازنده دنلود و نصب نماييد.
2) اگر ويندوز لپتاپتان اصل هست، يك نگاهي به Update سايت مايكروسافت بيندازيد شايد Patchي براي حل مشكل سيستم شما موجود باشد. (از Auto update خود ويندوز عمل نماييد)
3) آخرين نسخه BIOS را دنلود و BIOS لپتاپ را به روز نماييد.

. همچنين گاهي اوقات آپديت نمودن بقيه درايور‌هاي سخت‌افزاري (كارت صدا و ...) هم لازم مي‌شود!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/18
26.gif
103.gif

با تشکر از پاسخ شما
این کارهایی که گفتی رو امتحان می کنم و نتیجه رو همین جا اعلام می کنم.

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ما همه چیزو آپدیت کردیم ولی درست نشد !!!
چه باید بکنم ؟

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام intheair عزيز
animsmilysmile.gif

. اقا در سايت مايكروسافت و Dell يك جستجوي بكن شايد براي سيستم يا حالت خواص شما Patchس گذاشته باشند!؟ اگر هيچي نيافتيد ديگه تنها راه تعويض ويندوز هست! و پيشنهاد من ويندوز 7 هست! كه در اينجا لينك دنلود و توضيحات كاملش در پست اول موجود هست.

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/22
26.gif
103.gif

telcomm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام .
مشل از کارت گرافیم عنوان میشود مثل مورد خودم ، ولی با تنظیم این گزینه ها شاید فرجی حاصل بشه .
البته من فرض کردم ه شما گزینه ی hibernae رو ندارید که با ای روش این گزینه اضافه میشه و برای من که مشکل من رو حل کرد بدون انجام کاری برای کارت گرافیک (قبل از نصب درایور کارت گرافیک آنبوردم ، هایبرنیت شدنی بود ولی بعد از نصبش گزینه ی مربوطه محو شد ولی من اینجوری آوردمش) :

از کنترل پنل روی power options کلیک کنید (در ویندوز سون)
از منوی سمت چپ روی گزینه change when the computer sleeps کلیک کنید
از پنجره باز شده گزینه ی change advanced power settings کلیک کنید .
و دوباره از پنجه باز شده ، به قسمت sleep بروید و علامت مثبت کنار اون رو کلیک کنید تا گزینه های اون باز بشه .
روی allow hibrid sleep بروید و منوی کشویی اون رو باز کنید و گزینه ی off رو انتخاب کنید .
همه چیز رو اوکی کنید .
امیدوارم همه چیز اینجوری حل بشه !

intheair

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالاخره بعد از کلی بدبختی، مشکل من حل شد. :cool: :guitar:
یه ویندوز 7 ورژن نهایی پیدا کردم و نصب کردم . :D
با تشکر از igimax عزیز :wub:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام fasihiali عزيز
animsmilysmile.gif

. ببخشيد اگر دير جواب مي‌دهم! به دليل مشكلاتي كه برايم پيش آمد از 11 فروردين تا كنون به اينترنت دسترسي نداشتم!

. خدارا شكر كه مشكل حل شد و ممنون بابت لطفتون....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/02/10
26.gif
103.gif

بالا