برگزیده های پرشین تولز

صفحه آبی نشانه چیه؟!

Zokalo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
امروز توی نت بودم که یه دفعه صفحه مانیتورم آبی شد و نشانه موس هم دیگه حرکت نمی کرد.
مجبور شدم ریستارت کنم که بعد از ریستارت دیگه تصویر تو مانیتور نمیومد.
تا یک ربع بعد که روشن کردم تصویر اومد ولی با یه پس زمینه آبی کمرنگ
دوباره خاموش کردم و کیس رو باز کردم و کارت گرافیک رو درآوردم و دوباره جا زدم و درست شد.
البته قبلا هم این اتفاق افتاده بود که یه دفعه تصویر بره و مانیتور خاموش بشه ولی صفحه ابی تاحالا ندیده بودم.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,716
كارت گرافيكت مشكل پيدا كرده:)

Zokalo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
كارت گرافيكت مشكل پيدا كرده:)

معمولا چند وقت یه بار این مشکل پیش میاد شاید دو سه ماه یه بار
هر دفعه هم کارت گرافیکمو در میارم و دوباره جا میزنم درست میشه تا همون دو سه ماه
چه مشکلیه که با دراوردن کارت گرافیک برطرف میشه!؟

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
معمولا دوتا مشکل اینجوری هستند (شباهت زیاد)

1- کارت گرافیک بدرستی توی کیس جا نمیخوره و محکم بسته نشده به مرور زمان با تکون های کابل مانیتور یا غیره کارت کم کم از اسلاتش میاد بیرون ... در این حالت بهتره پیچش را اگر محکم نمیشه عوض کنی و یه فکری هم برای کابل مانیتور بکنی که به کارت فشار نیاره و باعث جابجایی کارت نشه

2- کابل مانیتور ممکنه در نزدیکی قطع شدن سیم ها rgb باشه و اصلا مشکل از کارت نباشه :) صرفا با دستکاری کابل معمولا کمی سیمش رو فشار بدی تصویر بیاد یا رنگش عوض بشه ... در این حالت تعمیر کابل نیازه

greenapple

Registered User
لایک‌ها
21
معمولا دوتا مشکل اینجوری هستند (شباهت زیاد)

1- کارت گرافیک بدرستی توی کیس جا نمیخوره و محکم بسته نشده به مرور زمان با تکون های کابل مانیتور یا غیره کارت کم کم از اسلاتش میاد بیرون ... در این حالت بهتره پیچش را اگر محکم نمیشه عوض کنی و یه فکری هم برای کابل مانیتور بکنی که به کارت فشار نیاره و باعث جابجایی کارت نشه

2- کابل مانیتور ممکنه در نزدیکی قطع شدن سیم ها rgb باشه و اصلا مشکل از کارت نباشه :) صرفا با دستکاری کابل معمولا کمی سیمش رو فشار بدی تصویر بیاد یا رنگش عوض بشه ... در این حالت تعمیر کابل نیازه

من با مورد دون برخورد گردم . این مورد بیشتر واسه سیستمهای قدیمی پیش میاد.

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
بالا