برگزیده های پرشین تولز

دویدن بر روی پشت بام ایزوگام شده اشکال داره ؟

MAXXX

Registered User
لایک‌ها
33
سلام
میدونم سوال کمی تا قسمتی احمقانست
من عادت دارم روزی نیم تا 1 ساعت بدوم
قبلا خونمون کنار پارک بود مشکلی نداشتم
الان به یه منطقه صنعتی رفتیم که همش آپارتمانه و به دلایلی توی خیابون هم نمیشه دوید .
میخاستم اگه یه پشت بام ایزوگام شده باشه اونجا بدوم باعث خرابی ایزوگام نمیشه ؟
2-3 نفر بهم گفتن مشکل بوجود میاره .

Rex_Kamnia

Registered User
لایک‌ها
81
هر چیزی رو بحر کاری ساختن مثلا ایزوگام برای این ساختن که نفوذ آب ورطوبت جلوگیری کنه آسفالت خیابون هم برای راه رفتن مقاومت تر ساخته شده اگه پشت موتون آسفالت بود میتونستی بدوی ولی چون ایزوگام توهم میخوای هر روز این کارو بکنی اولا صدای همسایه هاتون بعداز مدتی در میاد دوما خطر داره ممکنه حواست پرت شه بیفتی پایین سوما ایزوگام بعداز مدتی ب خاطر اینکار برای اینکار ساخته نشده از بین میره

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
بدو عمو جون بدو

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
حالا ایزوگام رو بی خیال , سر و صدا ایجاد نمیشه برای همسایه ها ؟ من خودم چند وقت پیش میخواستم این کارو بکنم ولی دیدم طبقه های بالا بدبخت میشن :دی
چه دغدغه هايي داري شما ..
دغدغه که همش عشق و عاشقی نیست ! به ازای هر 30 تا تاپیک عاشقانه (دوست دخترم رفت , میخوام زن بگیرم , زنم مُرد , کادو چی بخرم , چطوری باهاش دوست بشم و ...) حالا یه تاپیک هم این طوری باشه :دی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
اولا اگه می خوای بدویی بدون کفش بدو که خیلی از کفش پوشیدن فشار کمتری به پا وارد می کنه. دوما فکر نکنم اونقدر تاثیر داشته باشه مگر اینکه همسایه ها ناراحت بشن

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
بدو خاله قربونت بره

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
بدو عمه فدای چشات بشه!

MAXXX

Registered User
لایک‌ها
33
ممنون عمه و خاله و دایی و عمو جان
یاد فارست گامپ افتادم : ))

هر طبقه 2 واحده خوده ما هم طبقه آخر هستیم اون یکی واحد هم خالیه پس مشکلی از نظر همسایه نداریم تازه انقدر سقف ضخیمه که فکر نمیکنم صدایی بره
فقط نگرانیم خراب شدن ایزوگامه
منم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد فقط یکی دونفر بهم گفتن که البته به قیافشون نمیومد چیزی بارشون باشه و قابل اعتماد نبودن
اولا اگه می خوای بدویی بدون کفش بدو که خیلی از کفش پوشیدن فشار کمتری به پا وارد می کنه. دوما فکر نکنم اونقدر تاثیر داشته باشه مگر اینکه همسایه ها ناراحت بشن

عجب من 7-8 ساله ورزش میکنم تا حالا همچین نصیحتی بهم نشده بود
بدونه کفش دویدن برروی سطح سفت به مهره های کمر فشار وارد میکنه و باعث کمردرد میشه
به خاطر اون ضربه ای که زمین به پا بر میگردونه و لایه زیرین کفش اون رو خنثی میکنه
دیگه زخم شدن و آسیب دیدن خوده پا بماند .

p30room

Registered User
لایک‌ها
3,562
مشکل که حتما به وجود میاره بستگی داره تو کدوم فصل این کار رو انجام بدید اگه تو فصل زمستون باشه احتمال ترک خوردن ایزوگام هست اگر تو فصل تابستون باشه که خوب ایزوگام له میشه . اگر هم خواستید این کار رو انجام بدید خیلی آروم باشه حتما قبل از دویدن اونجا رو جارو کنید تا سنگ نباشه که احتمالا ایزوگام رو سوراخ کنه

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
اگه زیر سازیه ایزو گام خوب باشه و ایزو گام فویل دار باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد می تونی پرش از روی خرک هم کار کنی !

اما اگه زیر سازی خوب نباشه ایزو کام هم بعضی جاهاش یه ذره باد می کنه .. شما وقتی 4 - 5 بار روی اون قسمت بدویی باعث می شی ترک بخوره که ترکش هم با 1000 بد بختی قابل رویت هست ! فکر نکن مثل... ترکش معلوم می شه !! :D همون ترک ریز باعث می شه نم بکشه سقف ;)

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
عجب من 7-8 ساله ورزش میکنم تا حالا همچین نصیحتی بهم نشده بود
بدونه کفش دویدن برروی سطح سفت به مهره های کمر فشار وارد میکنه و باعث کمردرد میشه
به خاطر اون ضربه ای که زمین به پا بر میگردونه و لایه زیرین کفش اون رو خنثی میکنه
دیگه زخم شدن و آسیب دیدن خوده پا بماند .

به گفته محققان دانشگاه آمریکایی هاروارد و طبق مقاله‌ای که در مجله نیچر به چاپ رسیده است بررسی روی دوندگان اهل آفریقا و کنیا نشان داده است ورزشکارانی که از کودکی عادت به پابرهنه دویدن دارند بعد از پا کردن کفش هم درست می‌دوند اما افرادی که از ابتدا برای دویدن از کفش‌های ورزشی استفاده می‌کنند درست دویدن را نمی‌آموزند و اکثرا به جای پنجه ابتدا پاشنه را زمین می‌گذارند و این باعث وارد شدن ضربه پاشنه و آسیب دیدن مفاصل پا می‌شود.
البته محققان به دوندگان توصیه نمی‌کنند برای تغییر عادت کفش‌های خود را به کل کنار بگذارند. به عقیده متخصصان نباید بیش از 10 درصد فعالیت ورزشی هفته را پابرهنه انجام داد. محققان دانشگاه لویولای شیکاگو توصیه می‌کنند برای پیشگیری از آسیب‌دیدگی شدید پاشنه و بروز التهابات دردناک به تدریج با کمی دویدن بدون کفش، سعی در تصحیح عادات خود کنند.

همچنین ببین:

http://www.aftab.ir/lifestyle/view/146726

Amir_Br

Registered User
لایک‌ها
116
حالا این پشت بوم مگه چقدر هست که میخوای نیم ساعت دورش بدویی ؟ سرت گیج نره پسرخاله ؟

MAXXX

Registered User
لایک‌ها
33
ایزوگام فویل داره
پشت بوم هم بزرگه و دورش حصار دار مشکلی پیش نمیاد
خب دیگه با این حساب باید یواشکی بروم بدم احتمالا نصف شب !

بالا