برگزیده های پرشین تولز

ساخت سایتی مثل فیس بوک چقدر هزینه داره

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
اگه یه سایتی بخوایم بسازیم مثل فیس بوک و کلوب و اینها ... چقدر هزینه در بر داره ؟ نه اینکه از اسکریپت اونها

استفاده کنیم ... خودمون طرح بدیم با یه گرافیک متفاوت و امکانات خوب چقدر هزینه برنامه نویسی و گرافیکش

میشه ؟

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
اگه یه سایتی بخوایم بسازیم مثل فیس بوک و کلوب و اینها ... چقدر هزینه در بر داره ؟ نه اینکه از اسکریپت اونها

استفاده کنیم ... خودمون طرح بدیم با یه گرافیک متفاوت و امکانات خوب چقدر هزینه برنامه نویسی و گرافیکش

میشه ؟
هزینه برنامه نویسیش نسبت به هزینه نگه دارییش (سرور و...) البته اگه به همون اندازه بازدید کننده داشته باشه خیلی کم هست.
بستگی به امکانات و خیلی چیزای دیگه داره ولی اگه یه چیز تاپ بخوای 2 میلیون به بالا میشه...

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اول بهتره به این فک کنی که فیلی کردنش واسه اینا چقد هزینه داره؟:happy:

MobileTools

Registered User
لایک‌ها
12
بستگی به امکانات و خیلی چیزای دیگه داره ولی اگه یه چیز تاپ بخوای 2 میلیون به بالا میشه...

شما تا حالا فیس بوک و کلوب رفتی ؟ ( شوخی )
با سابقه شما و اطلاعات بالاتون بعیده این نوع قیمت دادن !

برنامه نویس قدرتمند با 2 تومن تجزیه تحلیل سایتی مثل فیس بوک رو هم انجام نمیده.
البته برنامه نویس داریم تا برنامه نویس.

mmiladd

Registered User
لایک‌ها
510
دوست من فیس بوک اصلا یه سایت نیست بلکه یه شرکته...

یوتوپ ؛ فرند فید و.... همه اینا شرکت هستن که دارن رو سایتشون می چرخن...

بعدش هم این که اگه با دو میلیون بود الان که هر کسی واسه خودش یه سایت فیس بوک داشت..!!!!!

دنبال هزنیش نباش چون رقم خیلی بالاست..!

ali.kolahdoozan

Registered User
لایک‌ها
70
هزینه برنامه نویسیش نسبت به هزینه نگه دارییش (سرور و...) البته اگه به همون اندازه بازدید کننده داشته باشه خیلی کم هست.

من فقط 2 میلیون میدهم شما روندهای سمت کلاینت facebook را به من تحویل بده . هر چند همانها حداقل 200 میلیون ارزش داره . اما اگر کننده ای یا علی

design و javascript های facebook به نظر من در کل وب تکه .

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
بله خیلی هزینه بر هست که کسی بخواد از اول بنویسه! ولی با همون 2 تومن هم میشه از نرم افزار امادش استفاده کرد اسمش سوشال نتورک هست و مخصوص همین کار! بهمراه پلاگین های اضافیش حدود 1 میلیون و اندی در میاد!
بعد میتونید یه قالب براش بسازید که خاص بشه.
ضمن اینکه از هر جهت که حساب کنی گرفتن این برنامه خیلی خیلی بهتر برات کار میکنه تا اینکه بدی کسی برات یه نمونه مشابه بنویسه! حداقل میدونی یه تیم معتبر و وارد یه برنامه نوشته و پشت سر هم داره ارتقا میده بهینه میکنه پلاگین جدید میده و رفع اشکال میکنه برنامش رو!

Last edited:

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
اصلا سوای پولش

آیا شرکتی تو ایران هست که قدرت برنامه نویس هاش در حدی باشه که بتونه از صفر چنین چیزی را طراحی کنه؟؟؟؟؟

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
تو ایران ممکنه ولی بیشتر مشکل سر مدیریت اینجور پروژه هاست تا سواد برنامه نویس ها! برنامه نویس خوب تو ایران کم نیست
ولی وقتی یه تیم میشن و قراره همزمان و با تقسیم پروژه کار کنن به مشکل میخورن

در مورد فیس بوک به نقل از ویکیپدیا:
"سازنده فیس بوک جوانی به نام مارک زوکربرگ بود که آن را در چهارم فوریه سال ۲۰۰۴ راه اندازی کرد. مارک زوکربرگ وب‌گاه فیس بوک را از اتاق(خوابگاه) خود در دانشگاه هاروارد آمریکا طراحی کرد و در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۴ آن را به عنوان یک وب سایت اجتماعی ویژهٔ دانشجویان هاروارد راه اندازی کرد. اما سایت او فراتر از محدوده یک دانشگاه و دانشجویان آن، خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و چنان محبوب شد که تا آخر هفته دوم راه اندازی آن، بیش از نیمی از دانشجویان هاروارد درآن نام نویسی کرده بودند و از آن به عنوان راهی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کردند و در کوتاه مدت، میلیونها نفر در همان چند ماه نخست، به عضویت آن در آمدند."

اکثر سایت های بزرگ و پروژه های بزرگ رو نگاه کنید تقریبا همشون داستانی شبیه این داشتن و یه شبه اینجوری نشدن(گوگل، لینوکس، تویتر، یوتیوب...)
درست کردن همچین سایت هایی هم لازمه اش همینه که از یه پروژه کوچیک شروع بشه و کم کم ارتقا پیدا کنه(البته 100% اینجوری نیست ولی کمو بیش اینجوری بوده)
ولی وقتی بخوایم یکی از این سایت های موفق رو کپی کنیم و عین اون رو بزنیم هزینه اش شاید از خود سایت اصلی هم سرسام آورتر بشه
اون دوستمون هم که گفتن 2 تومن احتمالا فیس بوک رو تا حالا ندیدن البته جسارت نشه ولی واقعا 2 تومن خنده دار بود

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
شما تا حالا فیس بوک و کلوب رفتی ؟ ( شوخی )
با سابقه شما و اطلاعات بالاتون بعیده این نوع قیمت دادن !

برنامه نویس قدرتمند با 2 تومن تجزیه تحلیل سایتی مثل فیس بوک رو هم انجام نمیده.
البته برنامه نویس داریم تا برنامه نویس.

آقا رضا وقتی نظر میده دیگه همه چی تمومه ! :) رضا جان یه براورد قیمت کن بعد از اتمام اون پروژه بریم

سر این یکی :cool:

تو ایران ممکنه ولی بیشتر مشکل سر مدیریت اینجور پروژه هاست تا سواد برنامه نویس ها! برنامه نویس خوب تو ایران کم نیست
ولی وقتی یه تیم میشن و قراره همزمان و با تقسیم پروژه کار کنن به مشکل میخورن

در مورد فیس بوک به نقل از ویکیپدیا:
"سازنده فیس بوک جوانی به نام مارک زوکربرگ بود که آن را در چهارم فوریه سال ۲۰۰۴ راه اندازی کرد. مارک زوکربرگ وب‌گاه فیس بوک را از اتاق(خوابگاه) خود در دانشگاه هاروارد آمریکا طراحی کرد و در تاریخ ۴ فوریه ۲۰۰۴ آن را به عنوان یک وب سایت اجتماعی ویژهٔ دانشجویان هاروارد راه اندازی کرد. اما سایت او فراتر از محدوده یک دانشگاه و دانشجویان آن، خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و چنان محبوب شد که تا آخر هفته دوم راه اندازی آن، بیش از نیمی از دانشجویان هاروارد درآن نام نویسی کرده بودند و از آن به عنوان راهی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کردند و در کوتاه مدت، میلیونها نفر در همان چند ماه نخست، به عضویت آن در آمدند."

اکثر سایت های بزرگ و پروژه های بزرگ رو نگاه کنید تقریبا همشون داستانی شبیه این داشتن و یه شبه اینجوری نشدن(گوگل، لینوکس، تویتر، یوتیوب...)
درست کردن همچین سایت هایی هم لازمه اش همینه که از یه پروژه کوچیک شروع بشه و کم کم ارتقا پیدا کنه(البته 100% اینجوری نیست ولی کمو بیش اینجوری بوده)
ولی وقتی بخوایم یکی از این سایت های موفق رو کپی کنیم و عین اون رو بزنیم هزینه اش شاید از خود سایت اصلی هم سرسام آورتر بشه
اون دوستمون هم که گفتن 2 تومن احتمالا فیس بوک رو تا حالا ندیدن البته جسارت نشه ولی واقعا 2 تومن خنده دار بود

کاملا صحبتت درسته ... هیچ کدوم اول این نبودن که ... اول شناخته شدن بعد گسترش پیدا کردن

اما صحبت من فقط داخل ایران و کلا برای ایرانی ها هستش

نه برای کل جهان ... مثل کلوب اما خیلی بهتر و منظم تر ... میشه با 5 تا 7 تومن یه چیز شاخ خوب درست

کرد ؟

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
یه شرکتی هست
من دادم
برنامه نویسی
سایت_سامانه شبیه سازی بورس
رو برام کنه
یه کم گرون بازه
با من 5 حساب کرده
خوب بود خبرشو بهت میدم

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
10-12 میلیون فقط برای برنامه نویسی جدای طراحی. منتها به معنی کپی فیس بوک نیست! بلکه بیس کار و قابلیت های اصلی. منتها اصلا توصیه نمیشه همچین سایتی رو تو ایران بزنی.

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
منم توصيه نميكنم زده بشه
اول اينكه كلوب جا افتا دوم اينكه اول يكي 30يا30 يا تو همين مايه ها صحبت كنه كسي سه سوت فيلتر ميشه
اصلا توجيه اقتصادي هم نداره و هر روزه كه توي فيلتر هستش
دوما اينكه مثلا اين فيس بوك و توئيتر هستش مگه چند در صد از ايرانيا سرعت و اطلاعاتشون ميرسه كه ازش استفاده كنن به جز افرادي كه توي نت سابقه دارن و كارشون اينه (با فرض اينكه توئيتر و فيس بوك فيلتر نباشن)

MobileTools

Registered User
لایک‌ها
12
آقا رضا وقتی نظر میده دیگه همه چی تمومه ! :) رضا جان یه براورد قیمت کن بعد از اتمام اون پروژه بریم

سر این یکی :cool:

نه برای کل جهان ... مثل کلوب اما خیلی بهتر و منظم تر ... میشه با 5 تا 7 تومن یه چیز شاخ خوب درست

کرد ؟

بزن بریم پوریا جان.

شاید با 5 یا 7 تومن بشه جمعش کرد ولی احتمال اینکه کدنویسی اصولی نباشه به سرور فشار بیاره و هزینه سالانه سرور رو سنگین کنه هست. پس بهتره از اول قدرت مند کدنویسی بشه تا در اینده مشکل ری سورس بر نخوره.

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
کاملا صحبتت درسته ... هیچ کدوم اول این نبودن که ... اول شناخته شدن بعد گسترش پیدا کردن

اما صحبت من فقط داخل ایران و کلا برای ایرانی ها هستش

کرد ؟

راستش اینجور چیزا تو ایران همش ریسکه
شما سایت رو میزنی فردا کارت میگیره بعدش فیلتر میکنن دستت هم به جایی بند نیست تنها چیزی که میمونه هزینه های سرور و ضرری هست که بابت ایجاد سایت کردین
اگه این چیزارو در نظر نگیریم با 5 الی 7 تومن میشه سایت خوبی شبیه فیس بوک راه اندازی کرد(شبیه! نه خودش) ولی هزینه های سرور هم بهش اضافه کنید
در ضمن به نظر من اگه ایده جدیدی دارید این کارو شروع کنید، ایده نو میتونه خیلی موفق بشه والا با کپی کردن یه سایت احتمال زیاد موفق نمیشید حتی اگه قابلیت های سایتتون از سایت اصلی بالاتر و بهتر باشه
نمونه های اینجور سایت ها هم زیاده فکر کنم خودت بهتر بدونی... نمونه اش ایستگاه! یه مدت هر کی از ننش قهر میکرد میخواست یه سایت شبیه ایستگاه بزنه ولی کدومشون به موفقیت ایستگاه رسیدن؟

راستی یادمه خودم میخواستم یه همچین کاری کنم اون زمان که 360 رو میخواستن ببندن من به ذهنم زد که ورژن ایرانیش رو بزنم چون واقعا طرفدار داشت تو ایران، ولی بعدش پشیمون شدم (هر چند انواع اقسامش در اومد)

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
بزن بریم پوریا جان.

شاید با 5 یا 7 تومن بشه جمعش کرد ولی احتمال اینکه کدنویسی اصولی نباشه به سرور فشار بیاره و هزینه سالانه سرور رو سنگین کنه هست. پس بهتره از اول قدرت مند کدنویسی بشه تا در اینده مشکل ری سورس بر نخوره.

بیخیالش شدم رضا ... ایده خوب براش داشتم با طراحی خوب اما بحث فیلترینگش هست

کلوب خیلییییییییییییییی به هم ریخته و شلوغه ... اصلا خوب کار نکرده

راستش اینجور چیزا تو ایران همش ریسکه
شما سایت رو میزنی فردا کارت میگیره بعدش فیلتر میکنن دستت هم به جایی بند نیست تنها چیزی که میمونه هزینه های سرور و ضرری هست که بابت ایجاد سایت کردین
اگه این چیزارو در نظر نگیریم با 5 الی 7 تومن میشه سایت خوبی شبیه فیس بوک راه اندازی کرد(شبیه! نه خودش) ولی هزینه های سرور هم بهش اضافه کنید
در ضمن به نظر من اگه ایده جدیدی دارید این کارو شروع کنید، ایده نو میتونه خیلی موفق بشه والا با کپی کردن یه سایت احتمال زیاد موفق نمیشید حتی اگه قابلیت های سایتتون از سایت اصلی بالاتر و بهتر باشه
نمونه های اینجور سایت ها هم زیاده فکر کنم خودت بهتر بدونی... نمونه اش ایستگاه! یه مدت هر کی از ننش قهر میکرد میخواست یه سایت شبیه ایستگاه بزنه ولی کدومشون به موفقیت ایستگاه رسیدن؟

راستی یادمه خودم میخواستم یه همچین کاری کنم اون زمان که 360 رو میخواستن ببندن من به ذهنم زد که ورژن ایرانیش رو بزنم چون واقعا طرفدار داشت تو ایران، ولی بعدش پشیمون شدم (هر چند انواع اقسامش در اومد)

95 % مردم ایران فقط کپی بلدن ... ایستگاه یه سایت زد همه رفتن با 100 هزار تومن اسکریپتشو خریدن

فکر کردن مثل اون میشن ... ایشالا به زودی کارهایی داریم میکنیم :دی

Blocker

Registered User
لایک‌ها
24
اسکریپت آماده فیس بوک و Vkontake رو فک کنم هست

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
10-12 میلیون فقط برای برنامه نویسی جدای طراحی. منتها به معنی کپی فیس بوک نیست! بلکه بیس کار و قابلیت های اصلی. منتها اصلا توصیه نمیشه همچین سایتی رو تو ایران بزنی.

امکان نداره چیزی مثل فیس بوک رو اصلا با این قیمتها کسی طراحی کنه!!
یه سایت معمولی و با کار آئی متوسط به پائین رو به من قیمت دادن 20 میلیون! همون سایت کلوب هم من فکر نمیکنم کمتر از اینا قیمت طراحیش باشه. ولی از حق نگذریم برای سایت کلوب خیلی زحمت میکشن. کارشون خیلی خوبه و خیلی حرفه ای طراحی شده.

بالا