برگزیده های پرشین تولز

کمک کنید! هارد 1 ترابایتم با همه اطلاعاتش به فنا رفت :(

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
سلام علیکم :(

قضیه اینه که یه دی وی دی که بد رایت شده بود رو داشتم کپی میکردم تو هارد که یک ساعت طول کشید و به هارد خیلی فشار اومد. آخراش ارور داد که نمیتونه اطلاعات رو ذخیره کنه توی هارد و چنتا ارور دیگه هم داد...

سرعت سیستم افتضاح شد. حتی با اینکه صفحات رو بستم و دیسک رو خارج کردم اما باز سرعت پایین بود!

ریست کردم سیستم رو و وقتی روشن شد دیگه از هارد 1 ترابایت اینترنال سیگیتم خبری نبود

روی یه سیستم دیگه هم بردم هارد رو اما باز خبری از هارد نشد!

هارد نسوخته! روشن میشه! اما اثری ازش نیس توی ویندوز!

بعدم هنگام روشن شدن سیستم و بالا اومدن ویندوز خیلی باعث کند شدن سرعت میشه! ولی وقتی وارد ویندوز میشی سرعت اوکی هست اما از هارد خبری نیست!

چی شده به نظر شما؟ :(

آیا شما با همچین مشکلی مواجه شدید قبلا؟

اطلاعاتش خیلی برام مهم هست

تازه هم خریده بودمش

Last edited:

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134
یه سر به شرکت های بازیابی اطلاعات بزن یا تلفنی باهاشون صحبت کن ببین چی میگن

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
یه سر به شرکت های بازیابی اطلاعات بزن یا تلفنی باهاشون صحبت کن ببین چی میگن

آخه اول باید هارد سالم بشه بعد ببینیم شاید اطلاعات از بین نرفته باشه! مشکل اینجاس که معلوم نیس هارد چش شده! خرابه! سیستم ویندوز هم نمیشناسدش

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
سلام علیکم :(

قضیه اینه که یه دی وی دی که بد رایت شده بود رو داشتم کپی میکردم تو هارد که یک ساعت طول کشید و به هارد خیلی فشار اومد. آخراش ارور داد که نمیتونه اطلاعات رو ذخیره کنه توی هارد و چنتا ارور دیگه هم داد...

سرعت سیستم افتضاح شد. حتی با اینکه صفحات رو بستم و دیسک رو خارج کردم اما باز سرعت پایین بود!

ریست کردم سیستم رو و وقتی روشن شد دیگه از هارد 1 ترابایت اینترنال سیگیتم خبری نبود

روی یه سیستم دیگه هم بردم هارد رو اما باز خبری از هارد نشد!

هارد نسوخته! روشن میشه! اما اثری ازش نیس توی ویندوز!

بعدم هنگام روشن شدن سیستم و بالا اومدن ویندوز خیلی باعث کند شدن سرعت میشه! ولی وقتی وارد ویندوز میشی سرعت اوکی هست اما از هارد خبری نیست!

چی شده به نظر شما؟ :(

آیا شما با همچین مشکلی مواجه شدید قبلا؟

اطلاعاتش خیلی برام مهم هست

تازه هم خریده بودمش

عزیز مشکل از داغ کردن هارد هست!
هارد رو بزار خنک بشه و وقتی خنک شد با یک فن روشنش کن و از اطلاعات کپی بردار! سرعت باید خیلی کم باشه ولی نگران نباش مشکلی پیش نمیاد!
بعد که از اطلاعات کپی گرفتی هارد رو کالا فرمت کن!
از این به بعد هارد رو با فن استفاده کن، من 2000 تومن خریدم فن برای هارد خودم که 2 تا فن داشت!
مشکلا 100% حل میشه!

همین مشکل رو با چند تا مکستور داشتم که 6 ماه طول کشید تا راه حل رو پیدا کنم!

درضمن عزیزم،گلم،خوشکلم، این عکس رو عوض کن بابا! مردمو جو میگیره ها!!!!!!!!!!!!!!!!!

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
عزیز مشکل از داغ کردن هارد هست!
هارد رو بزار خنک بشه و وقتی خنک شد با یک فن روشنش کن و از اطلاعات کپی بردار! سرعت باید خیلی کم باشه ولی نگران نباش مشکلی پیش نمیاد!
بعد که از اطلاعات کپی گرفتی هارد رو کالا فرمت کن!
از این به بعد هارد رو با فن استفاده کن، من 2000 تومن خریدم فن برای هارد خودم که 2 تا فن داشت!
مشکلا 100% حل میشه!

همین مشکل رو با چند تا مکستور داشتم که 6 ماه طول کشید تا راه حل رو پیدا کنم!

درضمن عزیزم،گلم،خوشکلم، این عکس رو عوض کن بابا! مردمو جو میگیره ها!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیزتر از جانم. یعنی شما دقیقا همین مشکل من رو داشتید؟ :(

خوب از نظر خنکی که خنک شد حسابی. ولی بازم بالا نیومد هارد!

وقتی هارد رو به سیستم وصل میکنم و سیستم رو روشن میکنم خیلی سرعت بالا آمدن ویندوز کم میشه! و وقتی هم بالا میاد از هارد خبری نیس!

هارد هم که کاملا خنکه!

شما مطمئنی دقیقا همین مشکل رو داشتی؟

پ.ن: این آواتار رو هم چنتا از دوستان کمک کردن سایز سینه هاشو کوچیک کنیم اما خرابتر شد :(

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
دوست عزیزتر از جانم. یعنی شما دقیقا همین مشکل من رو داشتید؟ :(

خوب از نظر خنکی که خنک شد حسابی. ولی بازم بالا نیومد هارد!

وقتی هارد رو به سیستم وصل میکنم و سیستم رو روشن میکنم خیلی سرعت بالا آمدن ویندوز کم میشه! و وقتی هم بالا میاد از هارد خبری نیس!

هارد هم که کاملا خنکه!

شما مطمئنی دقیقا همین مشکل رو داشتی؟

پ.ن: این آواتار رو هم چنتا از دوستان کمک کردن سایز سینه هاشو کوچیک کنیم اما خرابتر شد :(

من با هارد ها وقتی کار میکردم سیستم هنگ میکرد یا ری استارت میشد!
بعد این اتفاق بلافاصله هارد دتکت نمیشد! بعد که خنک میشد، مثلا 20 30 دقیقه بعد ویندوز بالا میومد حتی یکبار 7 8 دقیقه طول کشید ویندوز بالا بیاد! و در محیط ویندوز هم سرعت تا 10 برابر کمتر بود مخصوصا سرعت کپی کردن!
بعد که براش یه فن گرفتم دیگه این مشکل پیش نیومد(2 سال هست مثل ساعت کار میکنه!)
شما 2 تا هارد دارید؟
اگه اره شما کابل ساتا رو جدا کنید و با هارد سالم بوت کنید! بعد بالا اومدن ویندوز هارد رو با رابط USB وصل کنید!

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
من با هارد ها وقتی کار میکردم سیستم هنگ میکرد یا ری استارت میشد!
بعد این اتفاق بلافاصله هارد دتکت نمیشد! بعد که خنک میشد، مثلا 20 30 دقیقه بعد ویندوز بالا میومد حتی یکبار 7 8 دقیقه طول کشید ویندوز بالا بیاد! و در محیط ویندوز هم سرعت تا 10 برابر کمتر بود مخصوصا سرعت کپی کردن!
بعد که براش یه فن گرفتم دیگه این مشکل پیش نیومد(2 سال هست مثل ساعت کار میکنه!)
شما 2 تا هارد دارید؟
اگه اره شما کابل ساتا رو جدا کنید و با هارد سالم بوت کنید! بعد بالا اومدن ویندوز هارد رو با رابط USB وصل کنید!

این مشکلی که شما برای هاردتون پیش اومده اصلا شبیه مشکل من نیس

آره دو هارد اینترنال دارم

هارد اینترنالی که خراب شده الان بیرونه. چجوری میشه با usb وصلش کرد؟ اصلا امکانش مگه هست؟

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
برادر الان همین مشکل رو منم دارم ! با همین سیگیت ، ماله شما 7200.11 هست؟ مشکل بوت دارن
همین مشکل رو داشتم پارسال بردم گارانتی باز یه دونه دیگه از این اشغالا! داد الان باز همون جوری شده

ShahramB

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
590
خوشــــــا شیــــــــــــــــــــــــــــــــراز
من یه هارد 500 سامسونگ داشتم کاملا سالم بود
اطلاعات ریختم روش به یکی از کاربران همین انجمن فروختم
بعد طرف که وصل کرده بود می گفت نمی خونه...صدای کار کردنش هم میاد و لی هیچی نشون نمیده
پسش فرستاد بردم تعمیر گفت بردش آسیب دیده حالا یا خرده زمین (تف به مامور پست )یا نوسان برق و ....و 25 تومنی خرجش میشه که ارزش تعمیر نداشت

milijj

Registered User
لایک‌ها
211
منصور جان هاردتو بزار تو يه پلاستيك خوب ببندش بعد بزارش يه چند ساعتي تو فريزر خونتون و بعد از 2 3 ساعت كه در اورديش بزار با محيط هم دما بشه بعد يه بار ديگه چكش كن

babak1388

Registered User
لایک‌ها
474
این مشکلی که شما برای هاردتون پیش اومده اصلا شبیه مشکل من نیس

آره دو هارد اینترنال دارم

هارد اینترنالی که خراب شده الان بیرونه. چجوری میشه با usb وصلش کرد؟ اصلا امکانش مگه هست؟

USB_to_IDE_SATA_Cable.jpg

با اینا میشه! من خیلی استفاده میکنم!
قیمتشم فر نکنم 2 3 تومن بیشتر باشه! چون ست زیر 12 هزار هست!
sata-ide-combo-adapter-for-harddrives-sata-drives-ide-drives.jpg

IKEA

Registered User
لایک‌ها
4
این کارم بکن ضرر نداره ، برو تو Device manager
از توی IDE ATA ATAPI
اونایی که توش ATA داره Right Click کن Unistall
ازت میپرسه ریستارت بزن No همه رو unistall کن بعد خودت دستی شات دان کن یه بار کابل ساتا رو چک کن بعد روشن کن ببین میاد بالا یا نه
(اینایی که unistall کردی خود به خود ویندوز نصب میکنه)

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
گنو/لینوکس (اوبونتو) لایو هم توصیه میشه. می تونی از ubuntu.com هم دانلود کنی.

Ami R 940

Registered User
لایک‌ها
52
پ.ن: این آواتار رو هم چنتا از دوستان کمک کردن سایز سینه هاشو کوچیک کنیم اما خرابتر شد

جسارتا عنوان تاپیک چیز دیگس این سوال می پرسم از شما! این مادمازل کی هست اسمشو بگو چی کارس :p شاید واس امر خیر شاید

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
منم پارسال سیگیت 1 ترا خریدم چون اون موقع هارد 1 ترای دیگه ای نبود. این هارد با هیچ برنامه ای حتی Seagate File Recovery 2.0 ساخت خودش ریکاور نمیشه :eek: و این واقعا" دردناکه. امیدوارم هیچوقت به مشکل شما برنخورم چون زندگیم به فنا میره و تنها راه خودکشیه.
پس اینو در نظر داشته باش که اگه ببریش گارانتی اونا فقط فورمتش میکنن و اطلاعاتت دیگه بر نمیگرده.:eek:

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
برادر الان همین مشکل رو منم دارم ! با همین سیگیت ، ماله شما 7200.11 هست؟ مشکل بوت دارن
همین مشکل رو داشتم پارسال بردم گارانتی باز یه دونه دیگه از این اشغالا! داد الان باز همون جوری شده

آره دقیقا همینه. یعنی بفرستم گارانتی اطلاعاتم از دست میره؟

البته نمیدونم آشغال بگم هست یا نه! آخه تقصیر خودم بود اینجوری شد. یک ساعت بود داشت یه دی وی دی رایت میشد روش. اعصاب خودمم خورد شد

من یه هارد 500 سامسونگ داشتم کاملا سالم بود
اطلاعات ریختم روش به یکی از کاربران همین انجمن فروختم
بعد طرف که وصل کرده بود می گفت نمی خونه...صدای کار کردنش هم میاد و لی هیچی نشون نمیده
پسش فرستاد بردم تعمیر گفت بردش آسیب دیده حالا یا خرده زمین (تف به مامور پست )یا نوسان برق و ....و 25 تومنی خرجش میشه که ارزش تعمیر نداشت

نه خوب اون آسیب دیدن بحثش جداست. آسیب میدید باز دلم نمیسوخت. چون خیلی مواظبش بودم...

منصور جان هاردتو بزار تو یه پلاستیک خوب ببندش بعد بزارش یه چند ساعتی تو فریزر خونتون و بعد از 2 3 ساعت که در اوردیش بزار با محیط هم دما بشه بعد یه بار دیگه چکش کن

عجب! ضرر که نداره یه بار اینم تست میکنیم ببینیم چی میشه! خدا کنه درست بشه :(

USB_to_IDE_SATA_Cable.jpg

با اینا میشه! من خیلی استفاده میکنم!
قیمتشم فر نکنم 2 3 تومن بیشتر باشه! چون ست زیر 12 هزار هست!

عجب چیز جالبی. کسی بهم نگفته بود اینو. حالا میپرسم ببینم شاید رفقام داشته باشن. اگر نداشتن یکی میخرم

این کارم بکن ضرر نداره ، برو تو Device manager
از توی IDE ATA ATAPI
اونایی که توش ATA داره Right Click کن Unistall
ازت میپرسه ریستارت بزن No همه رو unistall کن بعد خودت دستی شات دان کن یه بار کابل ساتا رو چک کن بعد روشن کن ببین میاد بالا یا نه
(اینایی که unistall کردی خود به خود ویندوز نصب میکنه)

اینم تست میکنم ببینم نتیجه اش چی میشه. ممنون

راستی اینم دوباره تاکید میکنم که روی یه سیستم دیگه هم بردم ولی اونجا هم کار نکرد

منم پارسال سیگیت 1 ترا خریدم چون اون موقع هارد 1 ترای دیگه ای نبود. این هارد با هیچ برنامه ای حتی Seagate File Recovery 2.0 ساخت خودش ریکاور نمیشه :eek: و این واقعا" دردناکه. امیدوارم هیچوقت به مشکل شما برنخورم چون زندگیم به فنا میره و تنها راه خودکشیه.
پس اینو در نظر داشته باش که اگه ببریش گارانتی اونا فقط فورمتش میکنن و اطلاعاتت دیگه بر نمیگرده.:eek:

اوه اوه! نا امید شدم اساسی :(

گنو/لینوکس (اوبونتو) لایو هم توصیه میشه. می تونی از ubuntu.com هم دانلود کنی.

من اصن این چیزا رو بلد نیستم :(

جسارتا عنوان تاپیک چیز دیگس این سوال می پرسم از شما! این مادمازل کی هست اسمشو بگو چی کارس :p شاید واس امر خیر شاید

اگه اشتباه نکنم اسمش hunter tylor هست

oghab mobarez

Registered User
لایک‌ها
3
سلام جیگر
نمیخوام دلسردت کنم ولی 2تا از هاردهای ارشیو من تقریبا همینطور شد رفتن گارنتی.فیلمهای توش هم همه پرید:lol:
قبل از ارسال به گارنتی از اون دستگاه ساتا به یو اس بی که دوستمون عکس شو گذاشتن استفاده کن
کمی صبر کن تا بالا بیاد انشالله میتونی اطلاعات رو جای دیگه کپی کنی بعد هم که بفرستش گارنتی

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
سلام جیگر
نمیخوام دلسردت کنم ولی 2تا از هاردهای ارشیو من تقریبا همینطور شد رفتن گارنتی.فیلمهای توش هم همه پرید:lol:
قبل از ارسال به گارنتی از اون دستگاه ساتا به یو اس بی که دوستمون عکس شو گذاشتن استفاده کن
کمی صبر کن تا بالا بیاد انشالله میتونی اطلاعات رو جای دیگه کپی کنی بعد هم که بفرستش گارنتی

سلام ابی جان

خیلی دپرسم :(

باشه اون کار رو هم میکنم :(

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
من اصن این چیزا رو بلد نیستم :(
کاری نداره که. یه ایمیج سی دی 700 مگی دانلود می کنی رایت می کنی رو سی دی و از روش بوت می کنی. وارد محیطش که بشی اون بالای منوی کامپیوتر داره اگه شناخته باشه هاردت را درایوهات را نشون میده. شبیه My Computer ویندوزه. بعد هم کپی پیست می کنی میره!

kant

Registered User
لایک‌ها
5
استفاده از مبدل molex به sata به هارد آسیب می زنه؟
یا باید کابل برق ساتا یه راست از پاور به هارد وصل بشه؟
اگه اینطوریه در اینصورت اگر پاورمون کابل ساتا نداشت چی؟!

بالا