برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی شرکت طراحی وب؟ آری یا نه

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
سلام
بچه ها من قصد دارم یه شرکت طراحی وب راه بندازم ( توی یکی از مناطق خوب اصفهان )
فکر میکنید جواب بده ؟ درآمد ماهیانه چقدر هست حدودا؟
با توجه به این که میخوام یه دفتر بالای شهر اجاره کنم یه کاری هم کنارش راه بندازم فکر کنم بد نباشه
به نظر شما چه کاری باشه بهتره مربوط به کامپیوترم نباشه مشکلی نیست فقط زیاد سرمایه نخواد ( مثلا 2 تومن )

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
اگه بتونید چند تا برنامه نویس خبره پیدا کنی + تبلیغ فراون توی شرکت ها و سازمان ها میتونی درآمد خوبی داشته باشی
البته باید مجوز زدن شرکت هم گرفته باشی
بتونی یه کافی نت هم کنارش بزنی بنظرم جواب بده

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
کافی نت که نمیشه زد چون دفتر کار هست

مثلا چقدر درآمدش هست

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
کافی نت که نمیشه زد چون دفتر کار هست

مثلا چقدر درآمدش هست

معمولا شرکت ها درآمد خوبی دارن

از بین همشون هم چندتاشون بیشتر توی بازار کار نمیمونن

بدلیل اینکه یا برنامه نویسشون بیسواده یا مدیریت خوبی نداشتن

پس مدیریت خوب و گرفتن چند تا برنامه نویس با حقوق ثابت و مزایایی دیگه میتونی یه شرکت خوبی بزنی

اینهم توجه کن که در ابتدای هر کاری ممکنه سود آنچنانی نداشته باشی

معمولا هم شرکت ها از طریق پشتیبانی برنامه های که نوشته اند درآمد کسب می کنن

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
یه پخ دادم خدمتتون ممنون میشم جواب بدید

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
خب برنامه نویس و طراح و مدیر سرور ای که همه خوب و حرفه ای باشن چرا باید با شما کار کنن ؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
دوستان من نمیخوام برنامه نویس استخدام کنم
میخوام یه سایت ساز پیشرفته از پارس دیتا بخرم و خودم ...
سایت های پیشرفته منظورم نیست

حالا نظرتون چی هست

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
دوستان من نمیخوام برنامه نویس استخدام کنم
میخوام یه سایت ساز پیشرفته از پارس دیتا بخرم و خودم ...
سایت های پیشرفته منظورم نیست

حالا نظرتون چی هست
ببين سايت ساز پيشرفته نياز نيستش
شما ميخواي مثلا 4 الي 5 تومن بدي يه سيستم سايت سازي رو بخري كه نه مادژولار هستش و نه ميشه راحت توش تغيير داد
فقط كسي ميتونه تغيير بده توش كه خودش نوشته
فكر نميكنم سيستمي ماژولار تر از جوملا و وردپرس و دروپال و مامبو و اينجور چيزا پيدا كني كه قابليت سفارشي سازي داشته باشه

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
فكر نميكنم سيستمي ماژولار تر از جوملا و وردپرس و دروپال و مامبو و اينجور چيزا پيدا كني كه قابليت سفارشي سازي داشته باشه
حرف شما کاملا درسته منتها نه قالب درست حسابی هست واسه این سیستم ها و نه مدیریت آسونی دارند که مثلا بخواد یه مدیر شرکت که از کامپیوتر چیزی نمیدونه خودش سایتشو مدیریت کنه ( رابط کاربری خوبی ندارن )

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
بچه ها من چی کار کنم

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سایت ساز رو میان میفروشن به شما که استفاده بکنی. میخوای سایت ساز بخری بفروشیش؟ فکر نمیکنم اجازه بدن مگر اینکه ریسلردی داشته باشن

bazykon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما که میخوای سایت ساز بخری و بفروشی نیاز به شرکت نداره که دوست عزیز
بهتره بری دنبال دلالی.
اینطوری که کار نمیکنن همین کار رو میکنین که برنامه نویسمون شده این.
تازه همون سایت ساز اگه صداق سر هزارتا نرم افزار خارجی و دوست عزیزمون بیل گیتس نبود اونهم تولید نشده بود.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
شما که میخوای سایت ساز بخری و بفروشی نیاز به شرکت نداره که دوست عزیز
بهتره بری دنبال دلالی.
اینطوری که کار نمیکنن همین کار رو میکنین که برنامه نویسمون شده این.
تازه همون سایت ساز اگه صداق سر هزارتا نرم افزار خارجی و دوست عزیزمون بیل گیتس نبود اونهم تولید نشده بود.
آخه دوست عزیز شما که از چیزی خبر نداری نظر نده
شرکت پارس دیتا یا فراکارنت و یا آریا نیک و ... اومدن یه سری cms طراحی کردند که قیمت هاش بالای 5 میلیون تومن هست فقط واسه طراحان وب با ده ها قالب مختلف به صورت رایگان و یا پولی و ...
با امکانات crm و فروم و فروشگاه و ...
من میگم اگه که یه دونه از این cms ها بخرم میتونم به سود دهی برسم یا که نه
کی خواست سایت ساز بفروشه و یا به قول شما دلالی کنه !!!

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,210
بچه ها خواهشا یکی مارو راهنمایی کنه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
آخه دوست عزیز شما که از چیزی خبر نداری نظر نده
شرکت پارس دیتا یا فراکارنت و یا آریا نیک و ... اومدن یه سری cms طراحی کردند که قیمت هاش بالای 5 میلیون تومن هست فقط واسه طراحان وب با ده ها قالب مختلف به صورت رایگان و یا پولی و ...
با امکانات crm و فروم و فروشگاه و ...
من میگم اگه که یه دونه از این cms ها بخرم میتونم به سود دهی برسم یا که نه
کی خواست سایت ساز بفروشه و یا به قول شما دلالی کنه !!!
من بازم میگم فکر نمیکنم بتونی باهاش سایت برای کس دیگه بسازی، این 5 میلیون رو میگیرن برای شما یه پرتال میسازن. حالا باز من زیاد خبر ندارم از کارهاشون ولی فکر نمیکنم به این معنی باشه که شما با نرم افزارشون بتونی سایت بسازی..

irantrack

Registered User
لایک‌ها
4
شرکت طراحی وب رو در صورتی میتونید بزنید که اولاً خودتون توی نوشتن کد حرفه ای به حساب بیایید . ثانیاً اینکه یه کار دیگه کنارش داشته باشید . وگرنه با شرایط شما اصلاً توصیه نمیشه .

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
اقا با این حسبابی که شما گفتی . توصیه من به شما اینه که این کار رو انجام ندی

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
حرف شما کاملا درسته منتها نه قالب درست حسابی هست واسه این سیستم ها و نه مدیریت آسونی دارند که مثلا بخواد یه مدیر شرکت که از کامپیوتر چیزی نمیدونه خودش سایتشو مدیریت کنه ( رابط کاربری خوبی ندارن )
ببين دوست عزيز كسي گفته قالب درست حسابي براي جوملا نيستش
شما برو قالب هاي راكت تم يا youjoomla يا كلي فروشگاه قالب هاي تك جوملا رو نگاه كن بعد بيا بگو
از لحاظ رابط كاربري هم فكر نميكنم كسي بتونه بگه رابط كاربريش سخته چون كلي آموزش تو نت ريخته و هر چي بخواد طرف ميتونه بسازه
مثلا اين سايت رو ببين : www.hotourism.com به نظرت با سايت ساز پارس ديتا چيزي با اين قدرت ميتوني بسازي كه ظرف 5 دقيقه بشه جاي همه چيزش رو عوض كردش و قالب رو هم تعويض كرد؟
چندين ساله كه جوملا و دروپال و وردپرس در سطر اول cms هاي جهان هستن

yekarbar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام
1- من 4 سال پیش یه شرکت طراحی وب زدم.
2- نود درصد پروژه های شرکت ما به دلیل داشتن پارتی های گردن کلفت دولتی بود.
3- به دلیل استقرار در پارک علم و فناوری ما مجوز برای هر کاری داشتیم و هیچ کس نمی تونست بگه بالای چشممون ابرو هست!
4- در تمام زمانی که شرکت رو داشتیم حتی یک ریال بابت اجاره فضا و هزینه اینترنت و... و... و... ندادیم.
5- ما سه نفر با تخصص های متفاوت در زمینه وب بودیم.
6- ما تمام وقتمون رو در این شرکت گذاشتیم و حتی گاهی شب تا صبح هم تو شرکت بودیم.
7- بعد از سه سال در حالی که در شهر خودمون در زمینه طراحی وب از مشهورترین ها بودیم شرکت رو تعطیل کردیم.
8- اگر کل درآمدمون رو در طول سه سال روی هم جمع کنیم تنها می شد ماهی 100 تومن حقوق برای هر نفرمون.
9- هیچ کدوممون بیمه نبودیم، با سرمایه صفر شروع به کار کردیم و هزینه های شرکت هم بسیار کم بود.

شما هیچ توضیحی در مورد خودتون ندادید ولی در کل پیشنهاد میکنم اگر تخصص و رشته شما مربوط به کامپیوتر نیست این کار رو نکنید.
این کار تا سال ها درآمد کمی داره مگر اینکه اینقدر تجربه داشته باشید که بدونید چیکار کنید. ( که با توجه به حرف هایی که زدید و چیزهایی که در مورد cms نوشتید تجربتون در حد صفره )
پیشنهاد میکنم اگر بالای 24 یا 25 سال سن دارید دیگه سراغ اینجور ریسک ها نرید، بالای 90 درصد اینجور شرکت ها زیر یک سال دوام میارن.
تازه اگر به جایی برسید که خیلی خوب کارتون بگیره میتونید به اندازه یه کارمند عادی برای خودتون و منشیتون حقوق داشته باشید. و البته یه کارمند عادی هیچ وقت اندازه شما حرس نمیخوره و استرس نداره.
میتونم به اندازه یه کتاب براتون در مورد این کار بنویسم ولی میدونم که هیچ فایده ای نداره، چون اگر 4 سال پیش یه نفر همینا رو بهم میگفت به حرف هاش گوش نمیدادم و کار خودم رو می کردم.
علاوه بر این اینجور جا ها پر از کسانی هست که کارشون طراحی سایت هست ( اکثرا زیر 18 سال! ) و اگر بخوام یه سری از واقعیت هایی رو که خودم بهشون رسیدم رو اینجا بگم بهشون بر میخوره.
کلا بین اینکه بری و یه کارمند عادی بشی یا اینکه شرکت طراحی وب بزنی من کامند عادی رو بهت پیشنهاد میکنم، میتونی در کنارش یه مدت در یه شرکت طراحی وب کار کنی و بعد اگر از کارش خوشت اومد خودت یه شرکت بزنی و البته همچنان کارمند هم باشی.
ضمنا cms پارس و... به درد نمیخورن چون کلوز سورس هستن و به مشکل بر میخوری، بهتره از جوملا یا cms های مشابه استفاده کنی ( به هزار و یک دلیل ).
در کل به نظر من ( بعد از چند سال تجربه در کار با cms های مختلف ) بهترین cms برای فارسی زبان ها cms شرکت توسعه سامان ( میهن نیک ) هست، که صد درصد بدون رقیبه، ولی فقط به درد گرفتن نمایندگی ( پورسانتشون خیلی کمه ) میخوره و نمیشه اون رو خودت به مشتری هات بفروشی و برای مشتری بهترین چیز همون جوملا هست.
پ.ن: ضمنا این بازار بازار کلاه بردار ها و بی سواد ها هست، نشون به اون نشونی که بعد از زدن این تاپیک شصت نفر بهت پیغام خصوصی میدن که بیا با ما شریک شو یا بیا نماینده شرکت ما شو و...
اگر هم به این فکر میکنی که خودت مدیریت شرکت رو داشته باشی و برنامه نویس استخدام کنی باید بهت بگم که ما در طول سه سال آگهی استخدام برنامه نویس میدادیم و آخرش هم نتونستیم یه برنامه نویس خوب پیدا کنیم، مگر اینکه پولت از پارو بالا بره و بخوای حقوق های آنچنانی بدی و طرف رو از شرکت های رقیب بکشونی تو شرکت خودت

Last edited:
بالا