برگزیده های پرشین تولز

از تهران بروید 50 درصد بیشتر حقوق بگیرید

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
واحد مرکزی خبر: معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور از تصویب اعطای تسهیلاتی در دولت به کارمندانی که از تهران به شهرهای دیگر مهاجرت کنند، خبر داد.

لطف الله فروزنده در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت: مصوبه ای در دولت گذرانده و جدول امتیازاتی برای کارمندانی که به شهرهای دیگر مهاجرت کنند، در نظر گرفته شده است که بر اساس آن هر چه منطقه مورد نظر کارمند به مناطق محروم نزدیک تر باشد از خدمات بیشتری بهره می برند.

وی گفت: بخش نخست این مصوبه به حقوق مربوط می شود؛ مهاجران به شهرهای دیگر فوق العاده های بیشتری به دست می آورند و بین 25 تا 50 درصد حقوقشان افزایش می یابد.

فروزنده بخش دوم مصوبه انتقال کارمندان و مدیران دولتی را به امنیت شغلی و تبدیل وضع آنها مربوط دانست و افزود: رتبه کسانی که از تهران مهاجرت کنند ارتقا می یابد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: بخش دیگر این است که تصدی این افراد برای پست های بلاتصدی با اولویت خواهد بود.

فروزنده افزود: بخشی از این مصوبه مربوط به تسهیلات، مسکن، وام و امکاناتی است که فرد می خواهد در شهر جدید اسکان یابد.

وی بخش دیگر این مصوبه را مربوط به فرزندان کارمندان مهاجر به خارج از تهران بیان کرد و گفت: برای مثال وزارتخانه های آموزش عالی و آموزش و پرورش تسهیلاتی برای دانشجویان و دانش آموزان فراهم کرده اند.

فروزنده افزود: در عین حال هم اکنون کارگروهی به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده است که برای تسهیل انتقال کارمندان و غیرکارمندان به خارج از تهران برنامه ریزی کند تا با ارائه تسهیلات به راحتی منتقل شوند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور اضافه کرد: همچنین قرار شده است وزارت مسکن و شهرسازی رقم تسهیلات مسکن برای مهاجران را متناسب با منطقه و شرایط آن منطقه اعلام کند

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
تشکیل کمیته کاهش جمعیت تهران

استاندار تهران از تشکیل کمیته کاهش جمعیت پایتخت در استانداری تهران خبر داد و گفت: بررسیها به این منظور آغاز شده تا بتوانیم در بحث سبک سازی شهر تهران به عنوان یکی از پارامترهای شهرنشینی و سلامت ورود کنیم.

به گزارش مهر، مرتضی تمدن روز چهارشنبه در برنامه ‌ای که به مناسبت هفته سلامت در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، به مشکلات زندگی شهری اشاره کرد و افزود: تهران عملکرد یک استان، شهر و یا منطقه را ندارد. تمام مراکز درمانی تهران عملکردی ملی و فراملی دارند و به جز جمعیت 14 میلیون نفری این استان، از استانهای دیگر نیز به مراکز درمانی پایتخت مراجعه می‌شود.

وی با غیرقابل تحمل خواندن وضعیت توزیع مراکز درمانی در تهران، ادامه داد: بیمارستانهای تهران در محاصره ترافیک، دود و آلودگیهای صوتی قرار دارند و نفس کشیدن برای بیمارستانهای تهران مشکل شده است.

تمدن افزود: به این منظور کمیته ‌ای برای احداث شهرکی با عنوان "شهرک سلامت" در نزدیکترین نقطه به تهران تشکیل شده تا در این شهرک تنها خدمات درمانی و بیمارستانی ارائه شود.

وی از تشکیل کمیته کاهش جمعیت تهران در استانداری تهران خبر داد و گفت: بررسیها به این منظور آغاز شده تا بتوانیم در بحث سبک سازی شهر تهران به عنوان یکی از پارامترهای شهرنشینی و سلامت ورود کنیم.

استاندار تهران در ادامه با اشاره به توجه دولت به سلامت در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از طریق افزایش توانمندی خانوار، گفت: در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها سعی شده تا در انواع بیمه‌ ها سهم دولت از محل یارانه‌ها افزایش و سهم مردم کاهش یابد. الگوی این موضوع در وزارت رفاه آماده شده است. از طرف دیگر سرانه درمان نیز سرانه خوبی نیست و دولت نیز این موضوع را قبول دارد اما به ناچار باید متناسب با منابع پیش رفت.

تمدن با مهم خواندن مسئولیت دولت در امر سلامت، گفت: یکی از دغدغه‌های جدی دولت در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بحث سلامت است.

استاندار تهران گفت: مقرر شده است که 50 درصد درآمد ناشی از حذف یارانه‌ها به درآمد خانواده‌ها تزریق شود و حدود 20 درصد یارانه صرف **** جامع تامین اجتماعی به منظور بالا بردن قدرت خانواده‌ها برای فراهم کردن مسائل سلامت و 30 درصد یارانه‌ها نیز در حوزه‌های عمومی هزینه شود.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
ایشالا که تهران خلوت بشه ولی من بعید میدونم تاثیر اونقدرا هم شگرف باشه :) کسی برای حرف این حاکمیت تره هم خورد نمیکنه مگر اینکه جریان همون منفعت مالی باشه که اون موقع بحث فرق میکنه.
موفق باشید

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
اینقدر ترس از مردم ورشون داشته که فک میکنن اگه مردم رو از تهران خارج کنن دیگه خبری نمیشه
زهی خیال باطل

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
اگر راست می‌گویند بروند جلوی این همه ساخت و ساز بی‌رویه را بگیرند که تهران را نابود کرده است.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
سیتا تو چی کار میکنی میمونی یا میری ؟ کجا میری ؟

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
هرجا میروند گیلان نیایند
اینجا بیکاری زیاده
حالا اینها بیایند بدتر هم میشه اینجا

Rex_Kamnia

Registered User
لایک‌ها
81
طرحشون 99 درصد شکست میخوره چون دلیل اصلی مهاجرت به تهران وجود موقعیت های شغلی متعدد وبرخورداری از امکانات رفاهی وتفریحی بیشتری نسبت به شهرستان ها هست

الان قشری که به تهران دارن مهاجرت میکنن از سمن مرز خراسان وکردستان هستن یه نگاه به سمت میدون ازادی وخاوران بندازین متوجه میشین

فکر میکنین برای چی میان تهران؟چون تو شهرشون درامشون خیلی پایین تر از حد تصور هست

اول شهر های بزرگ ومستعدی مثل اصفهان وشیراز رو برای فرصت های شغلی ایجاد کنن وپایتخت تبدیل به سه قسمت پایخت سیاسی تهران-اقتصادی اصفهان وفرهنگی شیراز بکنن
خود به خود جمعیت از تهران به اون سمت ها مهاجرت میکنه

ما یه استاد داشتیم میگفت اختلاف طبقاتی بین سیستان وبلوچستان با تهران 300سال هست راستم میگفت دو دفعه اخبار نگاه کنی تصاویری که از این استان نشون میدن ببینی معلومه چه وضیعی هست

MehdiOmnia

Registered User
لایک‌ها
215
اینقدر ترس از مردم ورشون داشته که فک میکنن اگه مردم رو از تهران خارج کنن دیگه خبری نمیشه
زهی خیال باطل
تو كل جوابا اينو از همه جالبتر ديدم بقيه خود خواهانه بود

STEPS

Registered User
لایک‌ها
26
کیش هم بریم میشه.
من که بی کارم چی بهم خونه و کار میدن .

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
مطمئنا پدر بنده که 40 سال پیش اومده تهران برای آب و هوا تهران نیومده ، والا شهر پدریمون خوش اب و هوا تر هست !
کار نیست تو شهر های دیگه !شهر های به بزرگی اصفهان یک دهم تهران کار نیست !
شهر های بزرگ ظرفیت محدودی دارند ! چون شهر های توریستی هستند و امکانات تهران رو ندارند ! والا من خودم دنبال این هستم از تهران فرار کنم ! ولی تا 20 سال دیگه هم فکر نکنم بشه رفت !
در ضمن اینها برای آسایش مردمی نیست ! برای پخش کردن جمعیت هست !

Khake e Khasteh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شنیدم میخوان دانشگاههای معروف تهرانه بیارن برا اصفهان و شیراز
صنعتی شریف و امیر کبیر و علم صعنت
اینطوری میخوان 5 تومن کم کنند از جمعیت تهران

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
واقعا این طرحا یا اون حرف یک میلیون همه احمقانه و ابلهانه و نشدنیه.

vector2020

Registered User
لایک‌ها
67
مطمئنا پدر بنده که 40 سال پیش اومده تهران برای آب و هوا تهران نیومده ، والا شهر پدریمون خوش اب و هوا تر هست !
کار نیست تو شهر های دیگه !شهر های به بزرگی اصفهان یک دهم تهران کار نیست !
شهر های بزرگ ظرفیت محدودی دارند ! چون شهر های توریستی هستند و امکانات تهران رو ندارند ! والا من خودم دنبال این هستم از تهران فرار کنم ! ولی تا 20 سال دیگه هم فکر نکنم بشه رفت !
در ضمن اینها برای آسایش مردمی نیست ! برای پخش کردن جمعیت هست !

قبول دارم

همه امکانات تو تهران هست

ishakGoolakh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوبه البته اگه کسی رو جایگزین نکنند! 1 نفر رو می فرستن شهرستان 2-3 نفر برادر حزب اللهی از شهرستان می فرستند تهران.:lol:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اون زمان که نباید میذاشتن جمعیت به سمت تهران مهاجرت نکنه نکردن. امکانات رو به شهرهای دیگه نبردن که خیلیها هوس کردن بیان تهران. برای پیدا کردن کار یا برای زندگی بهتر و درامد بیشتر و امکانات رفاهی بالاتر

الان یه شیر تو شیری شده که خودشون هم توش موندن. حالا هی وعده وعید بدن که مردم برید شهرهای دیگه کی گوش میکنه. اگه راست میگن خودشون برن یه شهر دیگه :دی

من که تهران نیستم اما با هر تهرانی ای که صحبت میکردم اظهار تمایل میکرد که اگه راهی بود از تهران میومد بیرون.
واقعا زندگی کردن تو این شهر سخت شده. شلوغی - سر و صدا - الودگی هوا و هزینه های بالا

بالا