برگزیده های پرشین تولز

من وقتی زیاد پای کامپیوتر میشینم گوشه چشمم از قسمته مردمک به سمته دماغ قرمز میشه

dargharnn21

Registered User
لایک‌ها
6
سلام

من وقتی زیاد پای کامپیوتر میشینم گوشه چشمم از قسمته مردمک به سمته دماغ قرمز میشه فقط هم

همون تیکه قرمز میشه یعنی سفیدی که سمته دیگست قرمز نمیشه ،وقتی هم که بیرون میرم هوا آفتابی

هست قرمز میشه با اینکه عینکه دودی میزنم ،کلا فکر کنم به نور حساس شده چشمم

دکتر چشم پزشک هم رفتم ۲ بار ولی هیچ کدوم نفهمیدن علتش چی هست قطره اشک مصنویی داد

ولی باز هم خوب نشد کسی همچین مشکلی براش پیش اومده راهنمایی کنید لطفآ ممنون میشم خیلی

برام مهمه

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
سلام

من وقتی زیاد پای کامپیوتر میشینم گوشه چشمم از قسمته مردمک به سمته دماغ قرمز میشه فقط هم

همون تیکه قرمز میشه یعنی سفیدی که سمته دیگست قرمز نمیشه ،وقتی هم که بیرون میرم هوا آفتابی

دکتر چشم پزشک هم رفتم ۲ بار ولی هیچ کدوم نفهمیدن علتش چی هست قطره اشک مصنویی داد

ولی باز هم خوب نشد کسی همچین مشکلی براش پیش اومده راهنمایی کنید لطفآ ممنون میشم خیلی

برام مهمه

سلام

منم همین طور هستم. البته من اخیرا ناچار شدم عینک بگیرم که شیشه هاش رو آنتی رفلکس کردم. این مشکل با گرفتن اون عینک خیلی بهتر شده. به هر حال به طور کلی یه سری ورزش های خاص و اینا هست که برای چشم در هنگام استفاده از رایانه می دن و توصیه به استفاده از عینک های آفتابی هم در بیرون از خونه در طول روز می شه.

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
راه حل این مشکل اینه که زیاد پای کامپیوتر ننشینید.

راستش بعضی وقتا لازمه...
مثلا برای یه سری مقالات یا تحقیقات لازمه که آدم زیاد بشینه، همین طور هم برای بازی های خیلی خوب!
icon10.gif

ولی کلا پیشنهاد خوبی بود، ممکنه آدم بتونه مثلا هر نیم ساعت یه استراحت مثلا 10 دقیقه ای هم به چشمش بده...

البته دوستمون فقط در مورد رایانه نگفته بودن، آفتاب و حساسیت به نور رو هم مطرح کرده بودن...

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
یک نکته مهم این هست که refresh rate مانیتور باید حتما بالاتر یا مساوی 75 هرتز باشه. اگر پایینتر از این مقدار باشه تصویر لرزشهای کوچکی خواهد داشت که شاید خود شما هم متوجه نشید منتها تاثیر بسیار بدی روی چشم داره!

e.m

Registered User
لایک‌ها
199
سلام

برام مهمه

به هیچ وجه نباید از مانیتور های crt استفاده کنی چشمو داغون میکنه

dargharnn21

Registered User
لایک‌ها
6
نه بابا ۶ ساله که من مونیتور flat استفاده میکنم ،منظورم اینکه کسی پیش دکتر نرفته برای این مشکل

که دائمی بشه حلش کرد و به حالت قبل برگرده چشم ها

هر کسی راه حلی بکار برده که خوب شده بگه

King Cyrus

Registered User
لایک‌ها
21
نه بابا ۶ ساله که من مونیتور flat استفاده میکنم
درود
نمایشگر فلت هم به هر روی crt است.
من نیز چنین مشکلی را به هنگام استفاده از نمایشگر crt داشتم که خوشبختانه با تغییر آن به نمایشگر lcd برطرف شد (البته در نور آفتاب چنین نمی‌شد)

dargharnn21

Registered User
لایک‌ها
6
صفحه نمایش laptop که دیگه CRT نیست ,هست ؟...موقع کار با کامپیوتر کمتر هست بیشتر وقتی قرمز میشه

که میرم تو آفتاب حتی عینک دودی هم میزنم باز هم قرمز میشه به هر حال باز هم ممنون میشم کسانی که

تجربیاتی در این زمینه دارن درمیون بزارن ،،کلا وقتی رفلکس یا نور مستقیم باشه چشمم اینجوری میشه

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
شما آلرژی داری و باید دکتر حساسیت بری تا هت یه اسپری حساسیت بده
منم همینطوریم ولی با ال سی دی بهتر شد و اسپری هم می زنم
بیشتر تو بهار و تابستون اینطوری میشه

dargharnn21

Registered User
لایک‌ها
6
دکتر حساسیت یعنی دقیقا چه دکتری ، ولی فکر نکنم ماله حساسیت باشه چون فصلی نیست کلان زمستون

هم گاها بعضی روزها آفتابی هست میرم بیرون قرمز میشه فکر کنم به نور حساس شده حالا دکتر چی برم که

حساسیت رو درمان کنه ،،lcd چند اینچ استفاده میکنید

Last edited:
بالا