برگزیده های پرشین تولز

ال سی دی ال جی یا پلاسما پاناسونیک؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
من به زودی می خوام یه تلویزیون ال سی دی یا پلاسما بگیرم. اگه بخوام ال سی دی بگیرم این مد نظرم هست:

http://www.lg.com/ir/tv-audio-video/television/LG-lcd-tv-42LH500YR.jsp

با کنتراست 1 به 150،000 و قابلیت پخش داویکس از روی فلش

اگه بخوام پلاسما بگیرم تکنولوژی Neo PDP پاناسونیک با درخشندگی رنگ فوق العاده ولی یخورده کنتراست پائین تر

http://panasonic.co.th/web/pid/8182/Spec

از نظر نشون دادن رنگ سیاه هیچکدوم مشکلی ندارن و عالی نشون میدن.

پیشنهاد شما چیه؟ میدونم پاناسونیک برا خودش غولیه و تو دنیا حرف اول رو میزنه ولی نمی دونم چرا حس می کنم تصویرش یخورده مبهم هست ( تو سایز 42) یعنی کنتراستش پائین هست.

کسی این مارک تلویزیون ها رو داره یه نظری بده راجع بهش؟

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
یه اسپم بکنید حداقل!

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
خوب پلاسما که نخر

بعدم ال سی دی چرا ال جی یا سونی بگیر اگه پول داری اگه نداری هم سامسونگ بگیر خیلی بهتر هستند از ال جی

به نظر منم تلوزیون های پاناسونیک اون شفافیت تصویر رو ندارند ولی سونی خیلی تصویرش خوبه بعدش هم سامسونگه

نظر شخصی

Ahmadreza_b

Registered User
لایک‌ها
24
خوب پلاسما که نخر

بعدم ال سی دی چرا ال جی یا سونی بگیر اگه پول داری اگه نداری هم سامسونگ بگیر خیلی بهتر هستند از ال جی

به نظر منم تلوزیون های پاناسونیک اون شفافیت تصویر رو ندارند ولی سونی خیلی تصویرش خوبه بعدش هم سامسونگه

نظر شخصی

دقیقاً تایید میکنم

بین LCD و پلاسما که حتماً LCD

در مورد مارک هم اولویت با سونی هست از نظر کیفیت اما قیمت ها کمی بالاتره!! (برای ما که زوره :دی)

در ضمن سونی معمولاً توی طراحی قاب ها نسبت به سامسونگ زیاد سلیقه به خرج نمیده

در مجموع و با همه این تفاسیر اگه مشکل مالی نیست سونی گزینه برتر است و در درجه بعدی سامسونگ (این سامسونگ هدیه هم میده برای ما یک سینما روش داد فکر کنم 40 به بالا سینما داره)

سامسونگ قیمت متعادلتر و طراحی زیباتری دارد ولی در کیفیت به پای سونی نمیرسه

پیشنهاد شما چیه؟ میدونم پاناسونیک برا خودش غولیه و تو دنیا حرف اول رو میزنه ولی نمی دونم چرا حس می کنم تصویرش یخورده مبهم هست ( تو سایز 42) یعنی کنتراستش پائین هست.

این را اصلاً قبول ندارم

لطفاً اگر مدرکی در این زمینه در دسترس است ارایه بفرمایید

با سپاس

پیشاپیش مبارک باشه :D

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
دقیقاً تایید میکنم

:D

میشه فقط یک برتری LCD را بر Plasma بفرمایید، البته نه اون چرت پرتهایی دروغی که تو سایت کمپانیهایی که دانش ساخت Plasma رو ندارن نوشته شده مثل مصرف برق کمتر ...

مهم نیست که Plasma میخرید یا LCD،
Panasonic میخرید یا LG

مهم اینکه
اولا تلویزیونتون سایزش با نیازتون بخونه (نه بزرگ باشه نه کوچیک)
دوما Full HD نباشه، هر چه Resolution پایینتر = کیفیت بالاتر (در ایران)

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
یک چیز دیگه
در سایز 42 به هیچ وجه Plasma Full HD را توصیه نمیکنم، بین این دو تا LCD ،Full HD در سایز 42 قطعا کیفیت و جزئیات بهتری داره حالا از هر مارکی میخواد باشه.
مشاهدات خودتون هم گواه حرف منه:
م ولی نمی دونم چرا حس می کنم تصویرش یخورده مبهم هست ( تو سایز 42) یعنی کنتراستش پائین هست.
الان یک خوردست بد که بردین خونه بیشتر میشه

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
خوب پلاسما که نخر

نظر شخصی

از چه نظر تصویر سونی و سامسونگ بهتر از ال جی هست؟

بالاترین کنتراست سامسونگ مثلا 1 به 100،000 هست ولی برای ال جی 1 به 150،000 هست. پنل های جفتشون هم که A+ هست. سرعت پاسخ دهی ال جی بالاترین هست توی همه مدل های ال سی دی و 200 میلی ثانیه است. از نظر قیمت هم نسبتا از سامسونگ کمتره ( سایز 40 سامسونگ فول اچ دی از 42 ال جی فول اچ دی گرون تره) قابلیت های زیادتری هم داره مثل پخش مستقیم دایویکس از روی فلش که منحصرا فقط ال جی میتونه استفاده کنه چون لیسانسشو از دایویکس خریده. درکل از سامسونگ بهتر هست. سونی رو نمیدونم ولی معمولا قیمتش خیلی بیشتره سونی.

پلاسما روی چه ویژگی اون میگید نخرم چون از بحث کنتراست که بگذریم سرعت پاسخ دهیش حداقل 3 برابر ال سی دی هست. تنها عیبش درخشندگی کمتر رنگ ها و در واقع واقعی تر بودن تصویر بود که تو نسل جدید پاناسونیک یعنی نئو پی دی پی کاملا رفع شده و درخشندگی فوق العاده ای دارن تصاویر و رنگ هاشون.

در کل اگه ال سی دی بخوام بخرم حتما ال جی هست اگه پلاسما حتما پاناسونیک حالا مشکل انتخاب بین این دوتاست

تلویزیون خود شما چیه و آیا راضی هستید؟

دقیقاً تایید میکنم

این را اصلاً قبول ندارم

لطفاً اگر مدرکی در این زمینه در دسترس است ارایه بفرمایید

با سپاس

پیشاپیش مبارک باشه :D

چرا حتما lcd؟

مدرک:

Top 10 Plasma TV's

1 Panasonic TC-P50G10
2 Panasonic TC-P50S2
3 Samsung PN50B550
4 Panasonic TC-P46G15
5 LG 50PS60
6 Panasonic TC-P50X1
7 Panasonic TC-P42X1
8 Samsung PN58B550
9 LG 50PS80
10 Panasonic TC-P46G10

http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/top10.html

recomended 42 " LCD

LG 42LH55
Sharp LC-40E67U
http://www.lcdtvbuyingguide.com/42-lcd-tv.html

recomended 42" Plasma

Panasonic TC-P42S1
Panasonic TC-P42G10
Samsung PN42B450

recomended 50" plasma

Panasonic TC-P50G10
Pioneer PDP-5020HD

کلا تو دنیای پلاسما هیچ شرکتی به گرد پای پاناسونیک نمیرسه :f34r:

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
دوما Full HD نباشه، هر چه Resolution پایینتر = کیفیت بالاتر (در ایران)

این رو من شنیده بودم. اما اگه دوتا ال سی دی با رزولوشن های مختلف کنار هم تصویر پخش کنند مطمئنا اون که رزولوشنش بالاتر هست تصویر با کیفیت تری ارائه میده! رزولوشن پائین یعنی تعداد پیکسل های کمتر و این یعنی کیفیت پائین تر

یک چیز دیگه
در سایز 42 به هیچ وجه Plasma Full HD را توصیه نمیکنم، بین این دو تا LCD ،Full HD در سایز 42 قطعا کیفیت و جزئیات بهتری داره حالا از هر مارکی میخواد باشه.
مشاهدات خودتون هم گواه حرف منه:

الان یک خوردست بد که بردین خونه بیشتر میشه

یک پلاسما نئو پی دی پی پاناسونیک 42 اینچ و یک ال سی دی پاناسونیک 37 اینچ کنار هم تصویر پخش می کردن و اونجا متوجه این تفاوت در جزئیات تصویر مثل خطوط گلبرگ های گل ( ویدئویی که تو همه پاناسونیک فروشی ها میزارن) شدم. درخشندگی رنگ بالائی فوق العاده بود و اگه نمی دونستم مطمئنا فکر می کردم ال سی دی هست اما وضوح تصویر جالب نبود

در ضمن فروشنده گفت تمامی تلویزیون ها قابلیت ضبط تصاویری که پخش میشه رو دارن! که این مزیتی هست بزرگ بر تلویزیون های ال سی دی ال جی

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
فقط چند تا توصیه:

1. حتما در نهایت گزینه ای که انتخاب می کنی، Full HD باشه. بقیه مشخصات به اندازه این مهم نیست. کنتراست هم زیاد اهمیت نداره، بیشتر از این که در تصویر مهم باشه دهن پر کنه برای مشتری!

2. ال سی دی بگیر، چون کیفیتش در نشون دادن رنگ های تیره و خصوصا سیاه بالاتر از پلاسما است.

3. گول مارک های گرون قیمت مثل سونی و پاناسونیک رو نخور، بیخود و بی جهت از طریق عوام فریبی دارند توی ایران کلی گرون فروشی می کنند (ما جنسامون ژاپن اصله و از این شر و ور ها)

4. تازگی ها مد شده یه عده ای میرن از بانه LCD میارن و توی جمعه بازار همشهری (ضمیمه روز پنجشنبه همشهری) آگهی میدن که معمولا هم آگهی ویژه (توی مستطیل) سفارش میدن. قیمتش هم به طور عجیب غریب پایینه مثلا 40 اینچ 600 تومن.
قابل توصیه است، فقط به شرطی که موقع خرید به جنس دقت کنی که استوک یا دست دوم نباشه و ایراد خاصی هم درش نباشه.
خیلی خیلی زود هم تموم می کنند، مثلا یک الی دو روزه تموم میشه.

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
در حالت دیجیتال بهترین کانالهای ایرانی الان روی 720*576 برنامه پخش میکنند، Reloution فیلمهای DVD هم همینه، در روش پخش آنالوگ از اینم کمتره

زمانی Full HD بهتره که کیفیت ویدیو هم بالا باشه وقتی این چنین نیست پس هم کیفیت میاد پایین هم پول بابت چیزی که کاربرد نداره هدر میره (توضیح این که چرا اینطور میشه کمی پیچیدست و نیاز به یک مقاله تخصصی داره)

اگر روزی Video Full HD در دسترس باشه بازهم 42 Full HD فقط کمی بهتر از مدل غیر Full HD چراکه 42 اینچ تقریبا کوچکترین سایز Plasma برای اکثر تولید کننده هاست، اصلا الزامی به Full HD بودن نداره.

در ضمن این مستندهای HDRIP را به عنوان HD حساب نکنید، Resloution این ودیدیوها در حد HD اما Bitrate متناسب با اون Resloution را ندارن، و در نتیجه در فواصل نزدیک پر از نویزن، این ویدیوها در اصل برای دیدن فیلم با کیفیت HD روی مانیتورهای کوچک کامپیوتر ساخته شدن و روی نمایشگرهای کوچک کیفیت بسیار خوبی دارن

برای مصارف تلویزیونی، HD فقط روی Blueray و HD DVD کیفیت واقعی داره
که اگر گذرتون بهش افتاد سلام من رو هم بهش برسونین موقعی این دیسکها باب بشه قطعا تلویزیونهای بسیار پیشرفته تری در بازار خواهند بود که اون زمان بنده CRT 34 Progressive خودم که کیفیت Contrast در مقابل این تلویزونهای سوسولی نازک در صدا سیمای ایران بدون ذره ای اغراق یک میلیارد به یک هست رو میزارم گوشه انبار و یک HDTV پیشرفته و به روز میخرم.

Last edited:

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
فقط چند تا توصیه:

1. حتما در نهایت گزینه ای که انتخاب می کنی، Full HD باشه. بقیه مشخصات به اندازه این مهم نیست. کنتراست هم زیاد اهمیت نداره، بیشتر از این که در تصویر مهم باشه دهن پر کنه برای مشتری!

2. ال سی دی بگیر، چون کیفیتش در نشون دادن رنگ های تیره و خصوصا سیاه بالاتر از پلاسما است.

3. گول مارک های گرون قیمت مثل سونی و پاناسونیک رو نخور، بیخود و بی جهت از طریق عوام فریبی دارند توی ایران کلی گرون فروشی می کنند (ما جنسامون ژاپن اصله و از این شر و ور ها)

4. تازگی ها مد شده یه عده ای میرن از بانه LCD میارن و توی جمعه بازار همشهری (ضمیمه روز پنجشنبه همشهری) آگهی میدن که معمولا هم آگهی ویژه (توی مستطیل) سفارش میدن. قیمتش هم به طور عجیب غریب پایینه مثلا 40 اینچ 600 تومن.
قابل توصیه است، فقط به شرطی که موقع خرید به جنس دقت کنی که استوک یا دست دوم نباشه و ایراد خاصی هم درش نباشه.
خیلی خیلی زود هم تموم می کنند، مثلا یک الی دو روزه تموم میشه.

1- اتفاقا مشتری های خیلی کمی به کنتراست توجه می کنن و خیلی هاشون اصلا نمیدونن جریانش چیه! (تجربه چند روز گشت زدن تو بازار! :))

2- واقعا کیفیت نشون دادن رنگ سیاه تو ال سی دی های ال جی بسیار بالاست. اما همه جا قبلا مد بود به این نکته اشاره کنن که برتری پلاسما به ال سی دی نشون دادن رنگ سیاه واقعی هست. که با ورژن های جدید مانیتورهای ال سی دی که توش جیوه هست این مشکل رفع شده

3- قیمت 42 اینچ ال سی دی ال جی و 42 اینچ پلاسمای پاناسونیک دقیقا یکی هست ( یک و دویست)

4- چون متخصص نیستم به اونها اعتماد نمی کنم

به هرحال ممنون از نظرت :)

در حالت دیجیتال بهترین کانالهای ایرانی الان روی 720*576 برنامه پخش میکنند، Reloution فیلمهای DVD هم همینه، در روش پخش آنالوگ از اینم کمتره

زمانی Full HD بهتره که کیفیت ویدیو هم بالا باشه وقتی این چنین نیست پس هم کیفیت میاد پایین هم پول بابت چیزی که کاربرد نداره هدر میره

اگر روزی Video Full HD در دسترس باشه بازهم 42 Full HD فقط کمی بهتر از مدل غیر Full HD چراکه 42 اینچ تقریبا کوچکترین سایز Plasma برای اکثر تولید کننده هاست، اصلا الزامی به Full HD بودن نداره.

در ضمن این مستندهای HDRIP را به عنوان HD حساب نکنید، Resloution این ودیدیوها در حد HD اما Bitrate متناسب با اون Resloution را ندارن، و در نتیجه در فواصل نزدیک پر از نویزن، این ویدیوها در اصل برای دیدن فیلم با کیفیت HD روی مانیتورهای کوچک کامپیوتر ساخته شدن و روی نمایشگرهای کوچک کیفیت بسیار خوبی دارن
برای مصارف تلویزیونی HD فقط روی Blueray و HD DVD کیفیت واقعی داره

فکر می کنم در مورد full hd نظرتون درست باشه اما ممکنه با پیشرفت تکنولوژِی (که به این زودی ها بعیده) یه روز واقعا به فول اچ دی نیاز باشه . میشه اون پر از نویز بودن رو تشریح کنید منظورتون چیه؟

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
Video های Rip هرچقدر تصویر فشرده بشه کیفیت هم پایینتر میاد، ویدیوی کیفیت پایین روی تلویزونهای بزرگ با بزرگ نمایی نمایش داده میشه، مثل اینکه روی عکس zoom دیجیتال کنی.
HD DVD نرخ فشرده سازیش کمتر پس کیفیتشم بالاتر از Rip
البته هر کسی این جور چیزها رو متوجه نمیشه اینرو در برای اشخاص متخصصی مثل خودمون گفتم. :p

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
چند نکته دیگه:

1. اگر همین الآن هم بخواید خرید کنید باز هم Full HD بودن تلویزیون لازمه. چون:

- دستگاه های بازی خصوصا XBOX 360 و PS3 بعضی از بازی های خودشون رو با رزولوشن 1920 در 1080 پخش می کنند.
- الآن یواش یواش داره پلیرهای Blu-Ray به بازار میاد و سیستم دی وی دی هم به زودی مثل سی دی کمرنگ خواهد شد. برای اونها هم رزولوشن فول اچ دی لازم میشه که باید موقع خرید تلویزیونی که قراره چند سال نگه داری در نظر بگیری.
- من الآن کامپیوترم رو با یه کابل رابط 10 متری وصل کردم به تلویزیون LCD سامسونگ خودم(محض احتیاط 10 متری خریدم). الآن تصویر رو با سایز 32 اینچ دارم و رزولوشن رو هم اگر بخوام روی 1920 در 1080 می ذارم (که اکثرا در مورد گیم ها این رزولوشن عالیه). پس اینجا هم فول اچ دی به کار میاد و ممکنه در آینده برای شما هم به کار بیاد.

2. این راهنما رو برای خرید تلویزیون حتما تا صفحه هشت بخون. خیلی کمکی است. توی این صفحه هم مزایا و معایب LCD و Plasma به خوبی توضیح داده شده.

3. وقتی می خوای مثلا مارک ال جی و پاناسونیک رو با هم مقایسه کنی باید LCD یکی شون رو با LCD اون یکی مقایسه کنی. وگرنه همین که پلاسمای پاناسونیک با ال سی دی ال جی برابره خودش علامت گرون تر بودن درست و حسابی پاناسونیکه که این قضیه هم مال ایرانه، و قیمت جهانی شون با هم انقدرها فرق نمی کنه.

Last edited:

Snow

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
215
کلا تو دنیای پلاسما هیچ شرکتی به گرد پای پاناسونیک نمیرسه :f34r:

سلام، :)

شرمنده ولی این اصلا درست نیست!

اصولا در دنیای Hi-Fi و پلاسما، مرجع تست TV‌های حتی غیر پلاسما (LCD) با TV‌های پلاسمای Pioneer هست. سری‌های Kuro - شاهکار تصویر ! مثلا وقتی یک کمپانی در کلاس بالای (تاپ مدل‌) خود LCD تولید می‌کنند. مثلا سری 9 سامسونگ یا XBR2 سونی که هر دو RGB LED و از نوع Local Dimming هستند، در منابع معتبر های‌فای وقتی معیار سنجشی می‌خواهند با پلاسماهای Pioneer مقایسه می‌کنند. مثلا همانطور که هم خودت گفتی یکی از معیارهای مهم درجه سفیدی محض و سیاهی محض هست که هنوز هیچ برندی چه LCD و چه Plasma نتونسته به عدد سری Kuro پایونیر برسه ! البته این یکی دو ساله خیلی سعی کردن اختلاف رو کم کنند ... :rolleyes:

و مهم‌تر اینکه در رده‌بندی های‌فای تلوزیون‌های پلاسما بعد از پایونیر، فوجیتسو، فیلیپس، و هیتاچی قرار می‌گیرد و بعد پاناسونیک.

Last edited:

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
Video های Rip هرچقدر تصویر فشرده بشه کیفیت هم پایینتر میاد، ویدیوی کیفیت پایین روی تلویزونهای بزرگ با بزرگ نمایی نمایش داده میشه، مثل اینکه روی عکس zoom دیجیتال کنی.
HD DVD نرخ فشرده سازیش کمتر پس کیفیتشم بالاتر از Rip
البته هر کسی این جور چیزها رو متوجه نمیشه اینرو در برای اشخاص متخصصی مثل خودمون گفتم. :p

باید یه فیلم رو فلش بریزم ببرم تو هردوی دستگاه های اچ دی و فول اچ دی چک کنم ببینم چطور نشون میده.

چند نکته دیگه:

- دستگاه های بازی خصوصا XBOX 360 و PS3 بعضی از بازی های خودشون رو با رزولوشن 1920 در 1080 پخش می کنند.
- الآن یواش یواش داره پلیرهای Blu-Ray به بازار میاد و سیستم دی وی دی هم به زودی مثل سی دی کمرنگ خواهد شد. برای اونها هم رزولوشن فول اچ دی لازم میشه که باید موقع خرید تلویزیونی که قراره چند سال نگه داری در نظر بگیری.
- من الآن کامپیوترم رو با یه کابل رابط 10 متری وصل کردم به تلویزیون LCD سامسونگ خودم(محض احتیاط 10 متری خریدم). الآن تصویر رو با سایز 32 اینچ دارم و رزولوشن رو هم اگر بخوام روی 1920 در 1080 می ذارم (که اکثرا در مورد گیم ها این رزولوشن عالیه). پس اینجا هم فول اچ دی به کار میاد و ممکنه در آینده برای شما هم به کار بیاد.

2. این راهنما رو برای خرید تلویزیون حتما تا صفحه هشت بخون. خیلی کمکی است. توی این صفحه هم مزایا و معایب LCD و Plasma به خوبی توضیح داده شده.

3. وقتی می خوای مثلا مارک ال جی و پاناسونیک رو با هم مقایسه کنی باید LCD یکی شون رو با LCD اون یکی مقایسه کنی. وگرنه همین که پلاسمای پاناسونیک با ال سی دی ال جی برابره خودش علامت گرون تر بودن درست و حسابی پاناسونیکه که این قضیه هم مال ایرانه، و قیمت جهانی شون با هم انقدرها فرق نمی کنه.

راهنما رو خوندم مرسی
درسته قیمت ها که مطمئنن پاناسونیک گرون تره اما برای من که اگه 42 پلاسمای پاناسونیک نبود 42 ال سی دی ال جی می گرفتم با همون قیمت از دید من قیمت ها یکیه و کیفیت تصویر فرق می کنه!

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
چند نکته دیگه:

بازی حسابش سواست، برای امورات بازی Resolution هرچه بیشتر بهتر، الان روی 17 LCD با 1280*1024 بازی اجام میشه طبیعی که روی سایز 32 یا 42 حداقل Resolution قابل قبول Full HD، تازه از اون بیشترم لازمه

اما برای مصارف معمول تلویزیون برای سایزی مثل 42 یا 32 اصلا Full HD ضروری نیست و نمیتونه تفاوت کیفی خیلی متفاوتی ایجاد کنه، بالخصوص روی Plasma با این ویدیوهای بی کیفیتی که موجوده کاملا به ضرر خواهد بود
Full HD کلا در سایزهای پایین توصیه نیمشه اگر هم دوست داشتید فقط سراغ نوع LCD اون برید.

اگر روزی برسه که Blue ray و HD DVD معمول بشه باز به این مفهوم نیست که تلویزونی HD که فقط Full HD نیست بدردنخور نخور میشه، بلکه کمی کیفیتشون کمتره اونم فقط در Blueray و HD DVD و صد البته در جاهای دیگر باز غیر Full HD کیفیتش بالاتره

مساله اینکه غیر Full HD در همه جا کیفیتش از خوب تا خیلی خوبه ولی Full HD از معمول تا عالیه منتها اون عالیه هنوز به وقوع نپیوسته

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
سلام، :)

شرمنده ولی این اصلا درست نیست!

اصولا در دنیای Hi-Fi و پلاسما، مرجع تست TV‌های حتی غیر پلاسما (LCD) با TV‌های پلاسمای Pioneer هست. سری‌های Kuro - شاهکار تصویر ! مثلا وقتی یک کمپانی در کلاس بالای (تاپ مدل‌) خود LCD تولید می‌کنند. مثلا سری 9 سامسونگ یا XBR2 سونی که هر دو RGB LED و از نوع Local Dimming هستند، در منابع معتبر های‌فای وقتی معیار سنجشی می‌خواهند با پلاسماهای Pioneer مقایسه می‌کنند. مثلا همانطور که هم خودت گفتی یکی از معیارهای مهم درجه سفیدی محض و سیاهی محض هست که هنوز هیچ برندی چه LCD و چه Plasma نتونسته به عدد سری Kuro پایونیر برسه ! البته این یکی دو ساله خیلی سعی کردن اختلاف رو کم کنند ... :rolleyes:

و مهم‌تر اینکه در رده‌بندی های‌فای تلوزیون‌های پلاسما بعد از پایونیر، فوجیتسو، فیلیپس، و هیتاچی قرار می‌گیرد و بعد پاناسونیک.

درسته حق با شماست پایونییر هم خیلی مارک معتبریه و زیاد شنیدم ولی سخت گیر میاد. فوجیتسو و فیلیپس رو ولی باهاتون هم عقیده نیستم. چون توی جای خاصی ندیدم که نسبت به پاناسونیک توصیه کرده باشند یا توی رده بندی ها اومده باشه. شارپ رو دیدم ولی. اگه شما لینکی دارید لطفا لینکش رو بزارید ما هم استفاده کنیم

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
در مورد قابلیت ضبط تصاویر در پاناسونیک :

• The data recorded to the USB HDD with this TV can only be played back on this TV. You cannot playback the data on other TVs (including the TV of the same model number) or any PCs.
• If your TV is repaired by malfunctions, the registered USB HDD may not be available with your repaired TV.
• This TV supports USB HDD with minimum capacity of 160 GB to a maximum capacity of 2 TB.
• Analogue TV programmes cannot be recorded to the USB HDD.
• Not all the programmes can be recorded depending on the broadcaster and service provider.

Down :(

در مورد قابلیت پخش فیلم دایویکس در ال جی:
The tv can also playback the movies subtitles

Up :)

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
میشه فقط یک برتری LCD را بر Plasma بفرمایید، البته نه اون چرت پرتهایی دروغی که تو سایت کمپانیهایی که دانش ساخت Plasma رو ندارن نوشته شده مثل مصرف برق کمتر ...

به زبون خومون که لریه بهت بگم: تصویر lcd از پلاسما خیلی بهتره و تومنی 5 زار فرقشه. پلاسما یه تکنولوژی الکی بود که هیچ کجای دنیا طرفدار نداشت آوردن به ایرانیا انداختن. خلاصش اینکه از ما گاگول تر پیدا نکردن. خیلی ازین آت و آشغالائی که تو دنیا میندازن دورو میارن تو ایران به پول نفت ما میدنش. ما باید حواسمون باشه که هر چی تا تو بازار اومد هول نشیم بخرم. جدید ترین چیزی هم که اومده تو بازار ایران این برند Geox هست که یه برند ورشکستست. البته ربطی به تلویزیون نداره فقط گفتم که حواستون باشه فکر نکنیم هرچی رنگ و لعاب داشت خوبه!!
ال جی افتضاح ترن تصویر رو داره و سونی الحق که تصویرش خیلی نازه. من سونی دارم و با هر تصویری که مقایسه میکنم یه سر و گردن بالاتره.

بالا