برگزیده های پرشین تولز

یک روز خوب میاد..................

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
سلام

نگاهی به دور و برم میکنم به پدرم به برادرم به دوستانم به برادران کوچکترم همه و همه شبیه همیم مشترکاتی داریم ولی نسل به نسل تفاوتهایی هم داریم...........دنیای پدرم در ایدئولوژی ها خلاصه میشد یکی چپ بود جهان کارگزی .... فلسفه مارکس..... همه برابر هم..... یکی راست بود و طرفدار دنیای سرمایه داری...................یکی ایده آل فکر میکرد سر از روی مهر بر نمیداشت همه با هم بحث میکردند میجنگیدند میدویدند که خود را ثابت کنند..............هر کس برای عقیده حزبی خود تلاش میکرد هر کس میجنگید تا ذهنیتی خاص را نهادین کند من یک ایرانیم مسلمانم مردم دینشان را دوست داشتند روی به ایدئولوژی راست تر ها آوردند و گفتند کار چپ ها با خودشان چپ ها رفتند و با سقوط شوروی از هم پاشیدند راست ها هم که.....................

و اما نسل من نسل زندگیست من و شما هیچ اختلاف ایدئولوژریکی نداریم همه ایرانی آباد را میخواهیم ایرانی آزاد تا در کنار هم فقط زندگی کنیم همین ..
نه دنبال اثبات حزب خویشیم و نه میخواهیم ایدئولوژی خاص به کرسی بنشیند................دلم روشن است خیلی اگر دور و برم تاریک است ولی دلم روشن است ما ایران را میسازیم...................ما بالاخره با تمام سختی ها تا اینجا کج دار و مریض پیش آمدیم نسل من نسل زندگیست نسل اختلاف عقیده و سلایق نیست.................ما زندگی میکنیم
دوستان لطف کنند تاپیک سیاسی نشه میدانم نمیشه اما خوب فرومه و قوانینش و............

Last edited:

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
حسین جان تایپیکات همیشه خاص هستند مثل کاربر Roozbeh :دی

اما از عنوان تایپیک انتظار محتوای دیگه ای رو داشتم..

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
حسین جان تایپیکات همیشه خاص هستند مثل کاربر Roozbeh :دی

اما از عنوان تایپیک انتظار محتوای دیگه ای رو داشتم..

حمید جان همینکه نسل من دنبال زندگیه نشون میده یک روز خوب میاد شما لطف داری برادر.............میدونستم اولین نفری هستی که نظر میدی چون هم آن بودی همیکنه علاقه خاصی به این یک روز خوب میاد داری........دی....

saeed_021

Registered User
لایک‌ها
11
یه روز خوب میاد
که ما هم رو نکشیم
به هم نگاه بد نکنیم
با هم دوست باشیم و
دست بندازیم روی شونه های هم، آها
مثل بچگیا توو دبستان
هیچ کدوممون هم نیستیم بی کار
در حال ساخت و ساز ایران
واسه اینکه خسته نشی، این بار
من خشت می زارم، تو سیمان
بعد این همه بارون خون
بالاخره پیداش می شه رنگین کمون
دیگه از سنگ ابر نمی شه آسمون
به سرخی لاله نمی شه آب جوب
موذن اذان بگو
خدا بزرگه بلا به دور
مامان امشب واسمون دعا بخون!
تا جایی که یادمه این خاک همیشه ندا می داد
یه روز خوب میاد که هرج و مرز نیست
و توی شلوغیا به جا فحش
به هم شیرنی می دیم و زولبیا،،، بامیه!
همه شنگولیمو همه چی عالیه
فقط جای رفیق هامون که نیستن خالیه
خون می مونه توی رگ و آشنا! (چسبیده به مصراع بعد)
نمی شه به آسمون و آسفالت
دیگه فوواره نمی کنه، لخته نمی شه!
هیچ مادری سر خاک بچه نمی ره
خونه پناهگاه نیست و
بیرون جنگ!
وای از تو، مثل بم ویرونم
یا اصلا مثل هیروشیما بعد بمب! نمی دونم!
دارم آتیش می گیرم و این رو می خونم!
پیش خودت شاید فکر کنی دیوونم!
ولی یه روز خوب میاد، این رو می دونم!!
راستی، وقتی یه روز خوب میاد
شاید از ما چیزی نمونه جز خوبی ها
نا امن و خراب نیست، همه چیز امن و امان
کرم ها هم قلقلکمون می دن و می شیم شادروان!!
آسمون به! چه قشنگه!
کنار قبر، سبزه! چمنه!
هیچ مغزی نمی خواد، در بره!
فقط اگر صبر داشته باشی، حله!
دست اجنبی کوتاست از خاک!
نگو، اووو، کو تا فردا!
اگر نبودم، می خوام یه قول بدی بهم!
که هر سربازی دیدی، گل بدی بهش!
دیگه هیچ مرغی پشت میله نیست!
هیچ زن آزاده ای، بیوه نیست!
دخترم بابات داره میاد خونه، آره.
برو برای شام میز بچین

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
دوستی که پستت پاک شد به هر حال مدیران حق دارند وبرای جلوگیری از فیلترینگ این کارو میکنند ولی امیدوارم همه به آرزوشون برسن...........

shervin_r

Registered User
لایک‌ها
5
دوستی که پستت پاک شد به هر حال مدیران حق دارند وبرای جلوگیری از فیلترینگ این کارو میکنند ولی امیدوارم همه به آرزوشون برسن...........

سلام دوست من
پستم رو خودم پاک کردم:happy: فقط خواستم بگم حرف دل همهء ما رو زدی و امیدوارم به زودی شاهد ایرانی آباد و آزاد باشیم، به نظر شما پستم که الان موردی نداره؟

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
این اژدهای هزار و چهارصد ساله نفس های اخرشو می کشه...یه روز خوب میاد می دونم

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
سلام دوست من
پستم رو خودم پاک کردم:happy: فقط خواستم بگم حرف دل همهء ما رو زدی و امیدوارم به زودی شاهد ایرانی آباد و آزاد باشیم، به نظر شما پستم که الان موردی نداره؟

نه آقا چه موردی مگر میشه دعای خیر هم ایرادی داشته باشه البته مرام ها متفاوته ولی اینجا حداقل اشکالی نداره.........دی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
حمید جان همینکه نسل من دنبال زندگیه نشون میده یک روز خوب میاد شما لطف داری برادر.............میدونستم اولین نفری هستی که نظر میدی چون هم آن بودی همیکنه علاقه خاصی به این یک روز خوب میاد داری........دی....

خواهش میکنم ، لطف از خودتونه :D

اما جدی گفتم تایپیکات جوری هست که کسی جرات نمیکنه اسپم بده توش ، و همانطور هم که گفتی دقیقا علاقه ی زیادی دارم بهش " که یه روز بیاد " اما اگر هم نیومد هم مشکلی نیست ، باید خودمون بریم سراغش :)

Farzad Z

Registered User
لایک‌ها
57
اینکه یه روز خوب میاد شکی نیست ولی وقتی یه روز خوب میاد شاید از ما چیزی نمونه جز خوبیا ..........
پ.ن : کرما هم قلقلکمون میدن و میشیم شادروان (پس معلوم نیست کی میاد)

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
خواهش میکنم ، لطف از خودتونه :D

اما جدی گفتم تایپیکات جوری هست که کسی جرات نمیکنه اسپم بده توش ، و همانطور هم که گفتی دقیقا علاقه ی زیادی دارم بهش " که یه روز بیاد " اما اگر هم نیومد هم مشکلی نیست ، باید خودمون بریم سراغش :)
این نظر لطف بچه هاست که اسپم نمیکنند توی تاپیکها..............ولی انصافا اینجا جو صمیمی داره من 4-5 سال پیش توی یک فرومی خیلی فعال بودم و به دلایلی بریدم
الان یک چند ماهیه که مقداری در جمع شما دوستانم واقعا برام جذابیت خاصی داره..........

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
اینکه یه روز خوب میاد شکی نیست ولی وقتی یه روز خوب میاد شاید از ما چیزی نمونه جز خوبیا ..........
پ.ن : کرما هم قلقلکمون میدن و میشیم شادروان (پس معلوم نیست کی میاد)

خوب زمانش رو المانهای متفاوتی تعیین میکنند ولی یک افق روشن خیلی بهتر از یک شب تاریکه.................اندکی صبر سحر نزدیک است..............

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
یه روز خوب خودش نمیاد. رجوع کنید به امضای من!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
لطفا برای کسی متاسف نباشید. بگذارید هر کس هر چیزی دوست داره فکر کنه و هر جور دوست داره زندگی کنه.

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
لطفا برای کسی متاسف نباشید. بگذارید هر کس هر چیزی دوست داره فکر کنه و هر جور دوست داره زندگی کنه.

دقیقا بحث من هم در اول تاپیک همین بود اصلا وجه تمایز نسل ما همین احترام گذاشتن به عقایده که البته دوستان با توجه به شرایط حاکمه که یک دین گریزی صورت گرفته یکمی تند برخورد میکنند که خوب فشار روشونه طبیعیه ولی خوب از اونطرف من به شخصه ناراحت میشم وقتی کسی عقاید اسلامی داره میاد تو تاپیک ها همه بهش می پرن

بگزارید حرفش رو بزنه اگر حرف ما عقیده ما هدف ما روشن تر باشه خوباطمینان داشته باشید در دل همه نفوذ خواهد کرد
البته برادرانی که طرفدار دین هستند به دلیل اینکه حس میکنن باید دفاع از دین بکنند سریع موضع میگیرند که این هم باز بیشتر دین رو خراب میکنه دین اسلام 1400 سال مسیح 2000 ساله که پابرجاست و با حرف من و شما هم اتفاقی براش نیفتاده از این به بعد هم نخواهد افتاد فقط چه زیباست کسی عقایدش رو تحمیل نکنه.................

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
و اما نسل من نسل زندگیست من و شما هیچ اختلاف ایدئولوژریکی نداریم همه ایرانی آباد را میخواهیم ایرانی آزاد تا در کنار هم فقط زندگی کنیم همین ..
نه دنبال اثبات حزب خویشیم و نه میخواهیم ایدئولوژی خاص به کرسی بنشیند................دلم روشن است خیلی اگر دور و برم تاریک است ولی دلم روشن است ما ایران را میسازیم...................ما بالاخره با تمام سختی ها تا اینجا کج دار و مریض پیش آمدیم نسل من نسل زندگیست نسل اختلاف عقیده و سلایق نیست.................ما زندگی میکنیم
دوستان لطف کنند تاپیک سیاسی نشه میدانم نمیشه اما خوب فرومه و قوانینش و............

نه، نشد...

ممکنه ظاهرا هدف همه (با فرض ثبات سایر شرایط: ستریس پاریبوس) یکی باشه، منتها مردم سر اینکه "چطور" به هدفشون برسن توافق ندارن. لذا از لحاظ ایدئولوژیک "همیشه" اختلاف داشتن، دارن و خواهند داشت. لذا پاراگراف بالا که نقل قول کردم درست مثل نوشتن اینه: 2 + 2 = 5 ، منطقا (در معنای اصلی خودش) هیچوقت درست نیست.

بالا