برگزیده های پرشین تولز

قانون جدید nic.ir

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
چند روز پیش خواستم دومین مشابه یکی از دومینهای فعلیم رو ثبت کنم که در کمال تعجب دیدم تایید نشد!
قبلاً دومین iranwatch رو ثبت کرده بودم و فروشگاهش رو فعال کردم ولی خواستم iranwach رو هم ثبت کنم که با این ایمیل از نیک مواجه شدم:wacko:

سلام،

دامنه: iranwach.ir

ثبت این دامنه ممکن است مغایر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و ناقض حقوق ثبتی دیگران باشد. چنانچه این دامنه را برای شخص یا شرکتی به این نام ثبت می‌کنید، لطفاً شناسه مربوط به همین شخص/شرکت را اعلام نمایید تا دامنه به نام صاحب آن ثبت شود. درغیر اینصورت تعهد کتبی خود مبنی بر قبول مسئولیت هرگونه شکایت یا ادعا در رابطه با این ثبت را ارسال نمایید.

لطفا توجه داشته باشید این تعهد باید حتما توسط درخواست کننده فعلی دامنه نوشته و امضاء شده باشد، و ارسال کپی مدرک شناسایی (برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی، و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ و ارسال کپی روزنامه رسمی) الزامی است.

توجه: درصورت عدم تطابق مدارک ارسالی با مشخصات شناسهٔ ثبت شده در سایت مرکز ثبت دامنه، به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد.

واحد ثبت‌دامنه
فاکس: ‎(۰۲۱) ۲۲۲۹۵۷۰۰
نشانی پست‌‌الکترونیک: [email protected]

در جواب به من گفتند که جدیداً روی اسمها سختگیری بیشتری میشه و هر دامین شامل کلمه ایران باشه باید تعهد بده!:blink:
آیا برای شما هم همچین موردی پیش اومده؟

scanme

Registered User
لایک‌ها
85
شاید رو آی پیت بوده که شباهتو گیر داده

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
شاید رو آی پیت بوده که شباهتو گیر داده
فکر نمیکنم این مورد باشه چون دارم از همون اکانت نیک قبلی ثبت دامین میکنم و دامین قبلی هم توی پنلم هست
این هم جوابشون بوده:

Salaam
dar haale haazer, baraye sabte har domaini ke dar name aan "IRAN" dashte bashad, bayad ghaboole masooliat ersal namaid.
IRNIC
b

Moein Nourmohammadi wrote:
> سلام
> واقعاً متوجه نشدم مشکل این دامنه چی میتونه باشه
> دامنه IranWatch.ir هیچ مشکلی نداست
> حالا IranWach.ir مشکل داره؟
> اگر منظور تشابه این دو دامنه هست که هر دو متعلق به بنده هستند

smit.doctor

Registered User
لایک‌ها
12
تعهد کتبی خود مبنی بر قبول مسئولیت هرگونه شکایت یا ادعا در رابطه با این ثبت را ارسال نمایید.

دلیلش اینه که حدس زدن trademark یه شرکت باشه. این اخطار رو داده که اگه ازتون شکایت شد اعتراضی نداشته باشید.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
با خیلی کلمات مشکل دارن مثلا news هم جزوشه... جدید نیست من قبلا برخوردم بهش. باید مدرک بفرستی براشون.

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
منم borjmilad رو که ثبت کردم ازم مدارک خواستن!

KASHANWEB

Registered User
لایک‌ها
3
کلن توقعی نمیشه ازشون داشت.
سیستم ایرنیک خیلی خیلی عقب مونده و سلیقه ای عمل میکنه...

Mohsen-6558

Registered User
لایک‌ها
36
سلیقه ای تایید می شه
من وقتی Sarein.ir رو ثبت می کردم گفتن باید از شهرداری شهر نامه داشته باشم!

amk

Registered User
لایک‌ها
9
خب اين قوانيني هستش كه وضع كردن و هيچ رقمه هم نميشه بهشون اعتراض كرد. واسه منم چندبار موقع ثبت دومينهاي نيوز رخ داده.

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
دلیلش اینه که حدس زدن trademark یه شرکت باشه. این اخطار رو داده که اگه ازتون شکایت شد اعتراضی نداشته باشید.

من ازین تعجب کردن که iranwatch رو بدون هیچ مدرکی تایید کردن فوری ولی iranwach رو گفت مدرک بفرست!:blink:
یعنی این قضیه مربوط به اخیر هست یا کلاً از چند سال پیش همین روند بوده؟

خب اين قوانيني هستش كه وضع كردن و هيچ رقمه هم نميشه بهشون اعتراض كرد. واسه منم چندبار موقع ثبت دومينهاي نيوز رخ داده.

فقط همین تعهدنامه رو خواستند؟ مشکلی بعداً پیش نیومد؟

از نهاد عمومی کتابخانه‌های کشور پارسال زنگ زده بودند از من IranDL.com و IranDL.ir رو می‌خواستند برای کتابخانه دیجیتال ایران و گفت اگه ندین ما ازتون میگیریم ولی هیچ کاری نتونست بکنه!

Last edited:

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
با خیلی کلمات مشکل دارن مثلا news هم جزوشه... جدید نیست من قبلا برخوردم بهش. باید مدرک بفرستی براشون.
آره ولی ظاهراً کلمه ایران جدیداً به لیست کلماتشون اضافه شده!

amk

Registered User
لایک‌ها
9
فقط همین تعهدنامه رو خواستند؟ مشکلی بعداً پیش نیومد؟

از نهاد عمومی کتابخانه‌های عمومی کشور پارسال زنگ زده بودند از من IranDL.com و IranDL.ir رو می‌خواستند برای کتابخانه دیجیتال ایران و گفت اگه ندین ما ازتون میگیریم ولی هیچ کاری نتونست بکنه!

اين تعهدنامه ها شامل دو دسته ميشن:
1- شامل اسامي خاص و معلوم: مثل اسم شهرها - اسم باشگاههاي معروف - نيوز و خبر - و غيره {كه من نميدونم}
2- اسامي شركتهاي ثبت شده ي خاص: مثل گوگل - ياهو و غيره
يه بار من dotasia.ir رو ثبت كردم و چون dotasia.org پيمانكار دومينهاي دات آسيا بود از من مدرك خواستن ولي هيچ وقت هيچ مشكلي تا اونجايي كه من ديدم و شنيدم به وجود نيومده و نمياد.

CGI.net

Registered User
لایک‌ها
13
.کام رو که هیچ کاری نمیتونن بکنن ولی آی آر رو چرا. الان دوستان مجرب در این زمینه توصیه میکنن که اصلا روی دامنه آی آر حساب باز نکنید و ازش استفاده نکنید به خاطر همین مسائل. اول شاید کاری نداشته باشن .شما رو سایتت کار کنی و به جایی برسونی و یه دفعه مدعی میشن که این دامنه رو باید پس بدی(البته اگر هم ندی به زور میگیرن :D ) فقط دامنه های بین المللی کار کنید

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
یه چیز جالب در مورد news:
من Perspolisnews.ir رو رزرو میکردم، میگفتن مدارک بفرست. کنسل میکردم دوباره رزرو میکردم. 10-12 باری همین کارو کردم بازم گیر میدادن.
با خودم گفتم اگه من ممدم :D دهن اینا رو سرویس میکنم :دی
گذشت و گذشت، گذاشتم برای 27 اسفند، 27 اسفند رزور و پرداخت کردم، 28 اسفند تاییدش کردن ...
فکر کنم موقعی که حال و حوصله نداشتن باشن، اوکی رو میدن و میرن :D

منم borjmilad رو که ثبت کردم ازم مدارک خواستن!
یادش بخیر :D

Arya Man

Registered User
لایک‌ها
3
منم که خواستم برای پایگاه بسیج دامنه بگیرم مدارک خواستن و همین متن...

Moein

Registered User
لایک‌ها
64
یه چیز جالب در مورد news:
من Perspolisnews.ir رو رزرو میکردم، میگفتن مدارک بفرست. کنسل میکردم دوباره رزرو میکردم. 10-12 باری همین کارو کردم بازم گیر میدادن.
با خودم گفتم اگه من ممدم :D دهن اینا رو سرویس میکنم :دی
گذشت و گذشت، گذاشتم برای 27 اسفند، 27 اسفند رزور و پرداخت کردم، 28 اسفند تاییدش کردن ...
فکر کنم موقعی که حال و حوصله نداشتن باشن، اوکی رو میدن و میرن :D

یادش بخیر :D
پس منم میرمتو کار کنسلی :دی

بالا