برگزیده های پرشین تولز

MTN-Irancell بررسی و رفع مشکلات سرویس وایمکس

bardia_aku

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان عزیز
بالاخره با همکاری مدیزان سایت موفق به زدن تاپیکی برای رسیدگی به مشکلات دوستان شدیم.
فقط قبل از شروع به چند نکته اشاره میکنم که امیدوارم دوستان توجه لارم رو بکنن:
1- من بردیا حسینعلی هستم از شرکت ایزانسل و مسوولیت من هم سرپرست رادیویی وایمکس هست.
2- در مورد مسایل رادیو مسقیما مشکلاتتون رو حل میکنم ولی در مورد Core اگر در حد سواد من باشه در خدمتم اگر نه به دوستان ارجاع میدم و پیگیری میکنم که حل شه. این موضوع در مورد مشکلات Billing و Registration هم صادقه. پس خواهشی که از دوستان دارم این که صبر داشته باشند.
3- من در مورد سیاست گزاری های کلان شرکت اعم از اقتصادی، سیاسی ، فرهنگی .... تصمیم گیری نمی کنم پس خواهشن فقط در مورد مسائل تکنیکال صحبت بشه.
4- از دوستان عزیز خواهشمندم که درک کنن این کار بنده نیست، البته منتی نیست ولی توقع همکاری را دارم . خواهشمندم که توهین به اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در این تاپیک نشه. از مدیران خواهشمندم در صورت مشاهده برخورد کنند.
5- اگر بنده نکته ای در حد سوادم نبود شما من رو راهنمایی بکنید و بالعکس.
فعلا همین و مجددا از دوستان تقاضای همکاری دارم. امیدوارم که با کمک هم بتونیم مشکلات دوستان رو در این تاپیک حل بکنیم.

سپاسگذار
بردیا
:)

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
با سلام خدمت دوستان عزیز
بالاخره با همکاری مدیزان سایت موفق به زدن تاپیکی برای رسیدگی به مشکلات دوستان شدیم.
فقط قبل از شروع به چند نکته اشاره میکنم که امیدوارم دوستان توجه لارم رو بکنن:
1- من بردیا حسینعلی هستم از شرکت ایزانسل و مسوولیت من هم سرپرست رادیویی وایمکس هست.
2- در مورد مسایل رادیو مسقیما مشکلاتتون رو حل میکنم ولی در مورد Core اگر در حد سواد من باشه در خدمتم اگر نه به دوستان ارجاع میدم و پیگیری میکنم که حل شه. این موضوع در مورد مشکلات Billing و Registration هم صادقه. پس خواهشی که از دوستان دارم این که صبر داشته باشند.
3- من در مورد سیاست گزاری های کلان شرکت اعم از اقتصادی، سیاسی ، فرهنگی .... تصمیم گیری نمی کنم پس خواهشن فقط در مورد مسائل تکنیکال صحبت بشه.
4- از دوستان عزیز خواهشمندم که درک کنن این کار بنده نیست، البته منتی نیست ولی توقع همکاری را دارم . خواهشمندم که توهین به اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی در این تاپیک نشه. از مدیران خواهشمندم در صورت مشاهده برخورد کنند.
5- اگر بنده نکته ای در حد سوادم نبود شما من رو راهنمایی بکنید و بالعکس.
فعلا همین و مجددا از دوستان تقاضای همکاری دارم. امیدوارم که با کمک هم بتونیم مشکلات دوستان رو در این تاپیک حل بکنیم.

سپاسگذار
بردیا
:)
ضمن تشکر از جناب حسینعلی، به اطلاع کاربران عزیز هم میرسانم که تمام موارد ذکر شده در پست اول ایشان مورد تائید هست. به این معنی که هویت ایشان در شرکت ایرانسل تائید شده است.

اما در نظر داشته باشید، همانطوری که ایشان فرمودند، این کار ( یعنی حل مشکلات کاربران وایمکس ایرانسل در فروم پرشین تولز ) یک کار رسمی و تائید شده از سمت ایرانسل نیست و اصولا شغل ایشان هم این نیست و ایشان از روی علاقه و لطف شخصی تصمیم گرفتند خارج از روال کاری و اداری و تعیین شده توسط ایرانسل، در این فروم این لطف را انجام دهند.

در نتیجه، اولا ممکن هست در مواردی مشکل شما در حیطه مسئولیت ایشان در ایرانسل نباشد و احتیاج به طی شدن روند اداری و تعیین شده ایرانسل داشته باشد که حتما راهنمایی لازم را به شما خواهند کرد.

دوما حل مشکل یا سوال خود از این طریق را با مسئولیت خودتان انجام دهید به این معنی که این تاپیک به طور رسمی با همکاری ایرانسل و پرشین تولز برای حل مشکلات کاربران ایرانسل در این فروم ایجاد نشده و یک کار شخصی است.

همچنین مسائل عمومی اعم از انقاد و مشکلاتی که مایل به رفع آنها نیستند و فقط جنبه طرح آن و اطلاع رسانی دارد را در تاپیک‌های دیگر مربوط به ایرانسل مطرح نمایید. در این تاپیک فقط و فقط مشکلات به طور دقیق مطرح شوند و جناب bardia_aku هم پاسخگو خواهند بود. پست‌هایی که خارج از این مسائل ارسال شود، حذف خواهند شد.

از همکاری جناب bardia_aku و شما کاربران عزیز متشکرم.

Profession@l

همکار بازنشسته
لایک‌ها
317
به به خیلی عالیه.
خیلی به جا بود که خود ایرانسل انجمن پشتیبانی برای خودش داشته باشه با این حال کار پسندیده ای رو شروع کردید.
امیدوارم wimax واقعا به استاندارهای مورد قبول همه نزدیک بشه.:)

yaser

Registered User
لایک‌ها
0
آیا تاثیر درصد قدرت سیگنال در مقدار اطلاعات مصرف شده تاثیر داره ؟میدونم سئوالم کمی مسخره است ولی من به این نتیجه رسیدم جایی که قدرت سیگنال کمتر هست از اعتبارم مقدار بیشتر مصرف می شه
2- مشکل تغییر تعرفه کی درست می شه و قادر خواهیم بود تعرفه های انتخابی در اولین روز رو تغییر بدهیم
3-منظور از نحوه صحیح مصرف در اشتراک نامحدود یعنی چند گیگ من یک جا شنیدم لیمیت اشتراک نامحدود 20 گیگ هست ؟
و سئوال آخر ، نظرتون درباره خرید 40 درصد از سهام مبین نت توسط مخابرات چیه ؟؟ و آگر مخابرات مثل ای دی اس ال قیمت ها وایمکس رو ارائه بده ایرانسل قادر به رقابت خواهد بود

bardia_aku

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
1-در مورد سوال اولتون خیر، ارتباطی نداره
2-فعلا در همان حالت قبل هست و معلوم نیست کی تغییر میکنه. چون تغییرش نیازمند تغییر کلی در سیستم بیلینگ می باشد که فعلا مقدور نیست.
3- خیر 20 نیست ولی مشترکین نا محدودی که مصرف غیر نرمال داشته باشند محدود می شوند.
4- نظری ندارم

Paniaco

Registered User
لایک‌ها
5
جناب بریا اولا خوشحالم که برگشتین و بالاخره مدیران قبول کردن که از ایرانسل هستین!

ایمیل هم زدم خدمتتون اما متاسفانه جوابی دریافت نکردم.... ولی اینجا باز ذکر می کنم :

1) در اون تاپیک بعد از اینکه مشکل پینگ حل شد، گفتین برای وی/پی/ان از چه نرم افزاری استفاده می کنیم؟ منظورتون چی بود؟ آیا مشکل وی/پی/ان قابل حل هست؟ به خصوص برای پورت pptp ؟

2) اینکه یک آی پی اشتراکی به تمام کاربران به صورت استاتیک داده شده کار جالبی نیست، به خصوص برای مواقعی مانند دانلود از سایتهای اشتراک فایل مانند رپید که همیشه با پیغام "شما در حال دانلود هستین..." روبه رو میشیم و قادر به دانلود نیستم...همچنین کاربران حرفه ای انتظار دارن آی پی پرسنال و اختصاصی داشته باشن برای موارد مانند remote desktop. این موضوع قابل حل هست؟

as87

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
مودمهاي ايندور 2تا جا براي انتن داره، چجوري ميشه اين انتنهارو پيدا كرد؟
من قبلا طبقه 4 بودم اما الان طبقه اول همون ساختمون هستم اما سيگنال ندارم:(

bardia_aku

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جناب بریا اولا خوشحالم که برگشتین و بالاخره مدیران قبول کردن که از ایرانسل هستین!

ایمیل هم زدم خدمتتون اما متاسفانه جوابی دریافت نکردم.... ولی اینجا باز ذکر می کنم :

1) در اون تاپیک بعد از اینکه مشکل پینگ حل شد، گفتین برای وی/پی/ان از چه نرم افزاری استفاده می کنیم؟ منظورتون چی بود؟ آیا مشکل وی/پی/ان قابل حل هست؟ به خصوص برای پورت pptp ؟

2) اینکه یک آی پی اشتراکی به تمام کاربران به صورت استاتیک داده شده کار جالبی نیست، به خصوص برای مواقعی مانند دانلود از سایتهای اشتراک فایل مانند رپید که همیشه با پیغام "شما در حال دانلود هستین..." روبه رو میشیم و قادر به دانلود نیستم...همچنین کاربران حرفه ای انتظار دارن آی پی پرسنال و اختصاصی داشته باشن برای موارد مانند remote desktop. این موضوع قابل حل هست؟

سلام
در مورد *** در حا حاضر بعضی از پورتها باز هستند و بعضی بسته که ما داریم پیگیری میکنم که همشون باز شن و بزودی این اتفاق میافته.
موضوع Public IP در همه ISP ها به همین صورت هست
من به شخصه ندیدم که تو حالت عادی IP valid بدن به user ، ولی اگه شما می خواین می تونین در خواست بدین بهتون میدن البته هزینه جدا گانه داره

yaser

Registered User
لایک‌ها
0
برای مودم های BM632 هنوز آنتن ها رو وارد نکردیم و بزودی میاریمشون
B635 هم که آنتن داره روش

مودم های B635 که ارائه نمی شن فقط تو تبلیغات تلویزیونی همراه با مودمهای دیگه نشون میده در ضمن آیا مودمهای یو اس بی هم هووایی هستتند مدل BM3X8 و یا مارک گرین پاکت ؟؟؟ و ایا دانگل یو اس بی هم ارائه می شه یا اجازه عرضه اون رو ایرانسل نداره به خاطر بحث اپراتور سوم؟؟

Last edited:

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
باز هم کارهای عجیب و غریب ایرانسل و باز هم قائل نشدن کوچکترین ارزش برای اطلاعات شخصی کاربران.

ساعت ۴:۳۰ ب.ظ. ... زنگ خونه رو میزنن. یکی پای ایفون میگه « آقا شایان ... از شما وایمکس ایرانسل دارید ؟ » میگم بله ... نگاش کردم و نشناختم ... با مدل حرف زدنش فکر کردم یکی از همسایه هاست ! میگه « یه نظر سنجیه ... میشه بیاید دم در ... » رفتم پایین ... یه خانم میانسال ... یه سری فرم و کاغذ دستش گرفته ... میگم شما از ایرانسل هستید ؟ میگه بله ... یه نامه معرفی میده به من ... میگه این هم معرفی نامه. سربرگ یک شرکتی به اسم « نقش کلک ... » یا یه همچین چیزی ... یکی هم پایینش رو امضا کرده ... میگم خب اینکه ایرانسل نیست. میگه ایرانسل کارهای وایمکسش رو به ما واگذار کرده.

میگم که شما ادرس و مشخصات من رو از کجا پیدا کردید ؟ میگه از اینجا !

یه سری کاغذ نشون میده ... توش مشخصات تمام کاربران وایمکس به طرز فوق العاده دقیق روش هست !!! با خودکار من رو نشون میده ! رسما دهنم باز موند !!!! اول فکر کردم یه شرکتی ایرانسل رو هک کرده ... یا دزدیده مشخصات رو ... یا خریده از ایرانسل ( !!! ) میخواد خودش مشتری بگیره ! بعد فرم ها رو نگاه کردم ... دیدم نظر سنجیه ... فهمیدم این شرکت کارش آمار گیریه ... ایرانسل خودش لطف کرده مشخصات کامل کاربرهای خودش رو داده به اینها !!! اینا را میافتن در خونه ها و ......

تو همین فکر ها بودم ( قبل از اینکه مطمئن بشم موضوع چیه ) ازش خواستم این لیست رو بده من ببینم ... اون هم با کمال میل این کار رو کرد ... گفتم میشه ازش عکس بگیرم ؟ گفت بله ! منم اومدم بالا عکس گرفتم ! در نتیجه الان من هم مثل کارمندهای این شرکت مشخصات حداقل ۱۰۰ نفر رو دارم ! البته میشد بیشتر هم باشه ... من دیگه عکس نگرفتم.

مشخصات برای هر کاربر، شامل نام، نام خانوادگی، شماره ملی، آدرس پستی کامل، کد پستی ۱۰ رقمی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن موبایل، شماره کاربری وایمکس ، mac آدرس مودم وایمس ( !!! ) ، نوع سرویس مورد استفاده و ....... هست.

الان به نظرتون جا نداره یکی از کاربران که وقت آزاد داره، یک شکایت درست حسابی از ایرانسل بکنه بابت این کارش ؟ اون از قضیه لاگین شدن به حساب کاربرای دیگه که حالا تعدادش کم بود ... این هم از اینکه ایرانسل خودش با دستای خودش مشخصات کل کاربراش رو داده به یه شرکت دیگه !!!!!

حساب کاربری من الان suspend هست و استفاده نمیکنم. با این شرایط فکر میکنم هرچه زودتر باید کلا حساب رو ببندم و خواهش کنم این مشخصات رو از سیستمشون حذف کنن !!! قبل از اینکه به کل ایران ارائه کنند !!!

در ضمن ! عکس های این کاغذ ها و همچنین معرفی نامه اون خانم که کامل مشخص هست داخل خونه گرفته شده با کیفیت بسیار بالا موجود هست ! اگر مسئولان ایرانسل مایل هستند، ارسال بشه.

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اینم دو تا عکس البته با کیفیت پایین از صفحات مذکور !!!!

فایل های ضمیمه

• P1010923.jpg
    P1010923.jpg
    63.1 KB · نمایش ها: 163
  • P1010924.jpg
    P1010924.jpg
    56.5 KB · نمایش ها: 146

Paniaco

Registered User
لایک‌ها
5
شایان اطلاعات از بقیه شهرها هم بود یا فعلا تهران رو داشتن؟؟!!

Majid Eghbal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کلا ارتباطات بی‌سیم امن و پایدار نیست دیگه نمیدونستیم خود شرکتاش کلا قابل اطمینان نیستن

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
شایان اطلاعات از بقیه شهرها هم بود یا فعلا تهران رو داشتن؟؟!!
این لیست که دست این خانم بود خب همش ماله مناطق نزدیک هم بود ... صد در صد افراد دیگه ای هم هستند که برای شهر ها و مناطق دیگه از این لیست ها دارند ...

Phantom Acid

Registered User
لایک‌ها
2
یعنی چی ؟؟
من نمیفهمم ! همه جورش رو دیده بودیم اما این یکی رو !
منم ثبت نام کردم و اطلاعات کاملم رو دارن ! عجب غلطی کردم!
فاش کردن اطلات شخصی و محرمانه افراد جرم محسوب میشه و در صورت صحت این قضیه ایرانسل یک شرکت مجرمه
از شایان عزیز هم بابت هوشی که به خرج دادن و عکس ها رو گرفتن و اینجا گذاشتن متشکرم . عملا مدرک جرم رو داریم
راه حلش اینه که هم اطلاع رسانی بشه تا هیچ کس دیگه از این شرکت تا اطلاع ثانوی سرویس نگیره
و دیگه حتما یک شکایت نامه اساسی علیه شرکت ایرانسل تنظیم بشه و به دادگاه کشیده بشه
این ها اگه یه کم احساس کنند کاربران خر نیستند و بدونند زیر پا گذاشتن قوانین و حقوق کاربران خسارت جبران ناپذیری براشون خواهد داشت دیگر از این *** ها نخواهند کرد.

Last edited by a moderator:

Paniaco

Registered User
لایک‌ها
5
این لیست که دست این خانم بود خب همش ماله مناطق نزدیک هم بود ... صد در صد افراد دیگه ای هم هستند که برای شهر ها و مناطق دیگه از این لیست ها دارند ...
من تعجب می کنم، خب اینا که از مشخصات مشترکین سیم کارت هم می تونستن و می تونن استفاده کنن، یعنی اونجا این اجازه رو ندارن؟

Paniaco

Registered User
لایک‌ها
5
یعنی چی ؟؟
من نمیفهمم ! همه جورش رو دیده بودیم اما این یکی رو !
منم ثبت نام کردم و اطلاعات کاملم رو دارن ! عجب غلطی کردم!
فاش کردن اطلات شخصی و محرمانه افراد جرم محسوب میشه و در صورت صحت این قضیه ایرانسل یک شرکت مجرمه
از شایان عزیز هم بابت هوشی که به خرج دادن و عکس ها رو گرفتن و اینجا گذاشتن متشکرم . عملا مدرک جرم رو داریم
راه حلش اینه که هم اطلاع رسانی بشه تا هیچ کس دیگه از این شرکت تا اطلاع ثانوی سرویس نگیره
و دیگه حتما یک شکایت نامه اساسی علیه شرکت ایرانسل تنظیم بشه و به دادگاه کشیده بشه
این ها اگه یه کم احساس کنند کاربران خر نیستند و بدونند زیر پا گذاشتن قوانین و حقوق کاربران خسارت جبران ناپذیری براشون خواهد داشت دیگر از این *** ها نخواهند کرد.
آخه ایرانسل هم ما شاالله مال پسر خاله من و شما نیست که سه سوت بهش جرم بچسبونن! اون کله گنده هایی که ایرانسل دستشونه که همه هم میدونن کیا رو میگم هر کاری که بخوان می کنن !

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
من تعجب می کنم، خب اینا که از مشخصات مشترکین سیم کارت هم می تونستن و می تونن استفاده کنن، یعنی اونجا این اجازه رو ندارن؟
جان ؟ فکر کنم دقیقا متوجه نشدین چه اتفاقی افتاده ...

ایرانسل یک شرکت سومی رو که اصلا هیچ ربطی به ایرانسل نداره، مسئول این کرده که از کاربران وایمکسش، در مورد کیفیت و خدمات و این مسائل نظر سنجی بکنن. این شرکت سوم کلا کارش آمار گیری هست. شما هم اگر بهشون پول بدید، براتون این کار رو میکنن.

حالا نکته قابل توجه اینجاست که اولا ایرانسل، به طور کلی اجازه داره ( و داشت ) که اطلاعات کاربرانش رو مثل اسم و آدرس و غیره تحت هر عنوانی به یک شرکت یا شخص دیگه بده و فاش کنه یا خیر ؟

دوما، حالا به فرض که خواست این اشتباه رو بکنه. فکر کنم آدرس پستی و نام کابر کافی بود ! نه « تمام » مشخصاتی که از شما داره رو به صورت لیست بده به این شرکت. از جمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی، آدرس پستی کامل، کد پستی ۱۰ رقمی، شماره تلفن ثابت، شماره تلفن موبایل، شماره کاربری وایمکس ، mac آدرس مودم وایمس ( !!! ) ، نوع سرویس مورد استفاده و .........

سوما ! از همه جالب تر نحوه برخورد کارمند‌های این شرکت سوم هست ... که اصلا معلوم نیستند کی هستند ... لیست کامل این مشخصات دستشون هست ... تازه خیلی راحت به من هم میدن لیست رو ... من هم از صفحاتش عکس میگیرم ... ( در نتیجه منم کلی از این مشخصات دارم الان ) و پس میدم بهش ...

حالا این موضوع من دقیقا متوجه نشدم چه ارتباطی به تلفن‌هاشون داره ...

Paniaco

Registered User
لایک‌ها
5
من متوجه بودم شایان جان، بحثم چیزه دیگه ای بود که فعلا با حساسیت این موضوع که پیش امده ارتباطی نداره که انشاالله بعدا مطرح می کنم.

آقای بردیا خبری چیزی ندادن؟

چیکار باید بکنیم؟

بالا