برگزیده های پرشین تولز

چطور 2 تا کامپیوتر رو شبکه کنم ؟

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
دو تا سیستم دارم که هر دو کارت شبکه آنبورد دارن . یکی از سیستمها مودم نداره و اون یکی مودم adsl داره مدل usb . میخوام اگه بشه این دو تا کامپیوتر رو شبکه کنم تا هر دو شون همزمان بتونن از اینترنت استفاده کنن .
امکانش هست یا نه ؟
اگه امکانش هست ، تو قدم اول باید کابل دو سر usb تهیه کنم یا کابل شبکه ؟
و بعد از تهیه کابل باید چکار کنم ؟
هر دو سیستم ویندوز xp هستند .
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
کابل شبکه از نوع کراس تهیه کنید. دو سیستم را با کابل شبکه به هم وصل کنید. IP کارت شبکه سیستمی که مودم بهش وصل میشه را بدید 192.168.1.1 و از کانکشن ADSLش هم Properties بگیرید و از زبانه Sharing اشتراک گذاری کانکشن را فعال کنید. در سیستم مقصد هم IP را 192.168.1.2 بدید و gateway هم 192.168.1.1 باشه و DNS ها را هم 8.8.8.8 و 8.8.4.4 بدید. همین!

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
کابل شبکه از نوع کراس تهیه کنید. دو سیستم را با کابل شبکه به هم وصل کنید. IP کارت شبکه سیستمی که مودم بهش وصل میشه را بدید 192.168.1.1 و از کانکشن ADSLش هم Properties بگیرید و از زبانه Sharing اشتراک گذاری کانکشن را فعال کنید. در سیستم مقصد هم IP را 192.168.1.2 بدید و gateway هم 192.168.1.1 باشه و DNS ها را هم 8.8.8.8 و 8.8.4.4 بدید. همین!

خیلی ممنون دوست من . لطف کردید . فقط یه سوال دیگه :blush:
میشه بیشتر توضیح بدید که چطور IP های کارتهای شبکه و Gateway و DSN ها رو باید تغییر بدم ؟

Synix.Shayan

Registered User
لایک‌ها
0
توی my network places برین و در پنل سمت چپ، روی view network connections کلیک کنید.
احتمالا هر کامپیوتر فقط یک local area connection داره که روی اون راست کلیک کنید و بزنید properties
در صفحه ای که باز شده باید یه لیست ببینید که انتهای لیست internet protocol tcp/ip هست. انتخابش کنید و روی properties کلیک کنید.
این کاری بود که من همیشه رو xp انجام میدادم! حالا ممکنه مسیر راحت تری هم باشه!

اگه 7 داشتین فکر کنم هیچ کدوم از این مراحل نیازی نبود! برای من که ویندوز خودش همه تنظیمات رو ست کرد.

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
توی my network places برین و در پنل سمت چپ، روی view network connections کلیک کنید.
احتمالا هر کامپیوتر فقط یک local area connection داره که روی اون راست کلیک کنید و بزنید properties
در صفحه ای که باز شده باید یه لیست ببینید که انتهای لیست internet protocol tcp/ip هست. انتخابش کنید و روی properties کلیک کنید.
این کاری بود که من همیشه رو xp انجام میدادم! حالا ممکنه مسیر راحت تری هم باشه!

اگه 7 داشتین فکر کنم هیچ کدوم از این مراحل نیازی نبود! برای من که ویندوز خودش همه تنظیمات رو ست کرد.
درسته همینه. البته تو سون هم اینترنت را خودت باید share کنی. کلا وقتی دستی تنظیمات را انجام میدم خیالم راحتتره!

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
خیلی ممنون از هر دو دوست عزیز . کابل رو تهیه میکنم و اگه مشکلی بود باز هم مزاحم میشم
000203F2.gif

00020334.gif

AfraWeb.net

Registered User
لایک‌ها
0
دو تا سیستم دارم که هر دو کارت شبکه آنبورد دارن . یکی از سیستمها مودم نداره و اون یکی مودم adsl داره مدل usb . میخوام اگه بشه این دو تا کامپیوتر رو شبکه کنم تا هر دو شون همزمان بتونن از اینترنت استفاده کنن .
امکانش هست یا نه ؟
اگه امکانش هست ، تو قدم اول باید کابل دو سر usb تهیه کنم یا کابل شبکه ؟
و بعد از تهیه کابل باید چکار کنم ؟
هر دو سیستم ویندوز xp هستند .
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

استفاده همزمان دو سیستم از پورت usb توصیه نمیشود بهترین راه حل اتصال مودم به یک سیستم از طریق usb و اتصال سیستم بعدی از طریق کابل شبکه می باشد در این حالت شما فقط باید کانکشن خود را share نمایید تا سیستم دوم هم توانایی استفاده از اینترنت را داشته باشد همچین دو سیستم شما بهم متصل می باشند و میتوانید به عنوان یک شبکه کوچک استفاده نمایید :)

در هر صورت پیشنهاد منطقی تر استفاده از مودم های combo که قابلیت اتصال مودم را بصورت همزمان به دو کامپیوتر را دارا می باشد در این حالت اگر سیستم اولی هم خاموش باشد سیستم دومی قابلیت اتصال به اینترنت را دارد یا استفاده از مودم های با پورت بیشتر 4 پورت هم توصیه میشود زیرا سرعت انتقال اطلاعات از طریق درگاه lan بسیار بالاتر خواهد بود
هزینه تقریبی برای خرید مودم دو پورت 25 و مودم چهار پورت 35 تا 40 می باشد . اگر هم تمایلی به استفاده از کابل کشی ندارید خرید مودم وایرلس هم توصیه میشود :)

بالا