برگزیده های پرشین تولز

آندروید ، ویندوز موبایل یا سیمبین مسئله اینست!

کدام را بیشتر می پسندید؟

• آندورید

Votes: 21 46.7%
  • ویندوز موبایل

Votes: 11 24.4%
  • سیمبین

Votes: 6 13.3%
  • نظر دیگری دارم

Votes: 7 15.6%

• Total voters
    45
  • Poll closed .

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
اینده در دست اندروید هست..

فاتحه وینمو هم خونده شده مدتهاست...

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
اندروید اینده داره ولی فیلا نداره
ugly002.gif

ولی نمیشه گفت که ویندوز موبایل کارش کامل تموم شده خبر های دیروز در مورد ویندوز موبایل 7 دیروز میخوندم مطمنن اوضاعش خیلی خیلی بهتر میشه (از دید یه کارشناس نمیگم
900.gif
)

ولی فیلا فقط سیمبیان

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
اندروید اینده داره ولی فیلا نداره
ugly002.gif

ولی نمیشه گفت که ویندوز موبایل کارش کامل تموم شده خبر های دیروز در مورد ویندوز موبایل 7 دیروز میخوندم مطمنن اوضاعش خیلی خیلی بهتر میشه (از دید یه کارشناس نمیگم
900.gif
)

ولی فیلا فقط سیمبیان
در مورد وینمو 7 نکته پریشان کننده اینه که گفته میشه برنامه های 6.5 رو اجرا نمیکنه!
این دیگه خودش خیلی مسخره بنظر میرسه...
راستش خودم از دیوایس هایی که تحت ویندوز موبایل داشتم اصلا لذت نبردم تا حالا ... بجز اون اوایل جمین ...! تاچ کروز که چند روز دستم بود داشتم دیوونه میشدم ..!

نظر خودمم بیشتر روی آندروید هست ... و بعد سیمبین

ممنون میشم بقیه بچه ها هم نظراتشون رو بگن.

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
من فعلا تا حالا با سيمبين كار كردم و راضي بودم و مشكلي نداشته

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
من هم به اندروید خیلی علاقه دارم . ولی چند تا مساله هست

1- فارسی ساپورت خوبی نداره و مشکل زیاده در این مورد .

2- درسته که پشتیبان خیلی گنده ای داره (گوگل) ولی اولا" ایران تحریمه و شاید فردا نشه از سرویس های آنلاین گوشی هم استفاده کرد .

3- کلا استیبل نیست به نظرم ! چون سیستم عامل هر روز داره آپدیت میشه ! نسخه جدید ..دائم ... ولی خب با همین آپدیت ها پیشرفت میکنه !

4- آینده سیمبین هم به نظرم خوبه .

وین هم باید منتظر بود ببینیم که 7 چجوریه .

پ.ن: اصلا" به بلک بری فکر نمیکنی نه ؟

آی فون چی ؟ اگه پولشو داشتم ای فون رو ترجیح میدادم ولی خب ..:دی

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
من هم به اندروید خیلی علاقه دارم . ولی چند تا مساله هست

1- فارسی ساپورت خوبی نداره و مشکل زیاده در این مورد .

2- درسته که پشتیبان خیلی گنده ای داره (گوگل) ولی اولا" ایران تحریمه و شاید فردا نشه از سرویس های آنلاین گوشی هم استفاده کرد .

3- کلا استیبل نیست به نظرم ! چون سیستم عامل هر روز داره آپدیت میشه ! نسخه جدید ..دائم ... ولی خب با همین آپدیت ها پیشرفت میکنه !

4- آینده سیمبین هم به نظرم خوبه .

وین هم باید منتظر بود ببینیم که 7 چجوریه .

پ.ن: اصلا" به بلک بری فکر نمیکنی نه ؟

آی فون چی ؟ اگه پولشو داشتم ای فون رو ترجیح میدادم ولی خب ..:دی
همونطور که گفتی آیفون قیمت بالایی داره
چون میخام نو بگیرم ...

بین آندروید و سیمبین فعلا .
دیوایس های تحت سیمبین مورد نظرم هم ویواز ساتیو ویواز پرو و امنیا اچ دی هستن ...و آندرید هم موتورلا بک فلیپ خیلی نظرمو جلب کرده البته تازه به بازار عرضه شده هنوز هم پاش به ایران باز نشده فکر هم نمیکنم عمده بیاد مثه بقیه موتورلاها و چند تا آندروید دیگه از مثل X10 و.... تا ببینیم چی پیش میاد

Mr.4

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
526
همونطور که گفتی آیفون قیمت بالایی داره
چون میخام نو بگیرم ...

بین آندروید و سیمبین فعلا .
دیوایس های تحت سیمبین مورد نظرم هم ویواز ساتیو ویواز پرو و امنیا اچ دی هستن

البته من یکی از دوستان اومنیا لیت گرفت تاچ خیلی ضعیف بود حالا نمیدونم امنیا اچ ادی هم اونجوری هست یا نه بهتر قبلش یه تست ازش بگیری

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
البته من یکی از دوستان اومنیا لیت گرفت تاچ خیلی ضعیف بود حالا نمیدونم امنیا اچ ادی هم اونجوری هست یا نه بهتر قبلش یه تست ازش بگیری
البته زیادم دنبال امنیا اچ دی نیستم چون از اون جدیدتر زیاد عرضه شده
خودم i900 داشتم زیادم باهاش حال نکردم ردش کردم ...

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
یه بحث دیگه را بندازم!
pb7i7o8w57lyrnkrqju4.gif

مازیار و علی! چند بار دیدم که اینور اونور به کسایی که خواستن ویندوز موبایل بخرن گفتین که بیخیال شه و ... دلیلش چیه؟ اندروید؟ خب درمورد PPC های ارزون تر چطور؟
راستش یه مدته تو فکرم هست که یه Ppc زیر 200 تومن بخرم، دست دوم مثلا. زیاد پیدا میشه. همون 200 تومنی هم برفرض مثال یکی دو سال پیش حدود 400 - 500 بوده!
آقا چطوری بگم! کرمش افتاده دیگه!!
pb7i7o8w57lyrnkrqju4.gif
نظرتون چیه؟ مثلا همین HTC ها. (بدون کیبرد بودنش هم زیاد مساله ای نیست)
اینم بگم که من با ویندوز موبایل در حد 10 دقیقه کار کردم (جمین و جاس جم) که حرف 3- 4 سال پیشه، نتیجه میگیریم با PPC های یکی دو سال اخیر هم هیچ گونه آشنایی ندارم.

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
نمیدونم انتظارت از یه ppc چی هست ولی اینها نه دوربین خوبی دارن نه صفحه نمایش لمسی خوبی نه چیز خاصی که خیلی تو چشم باشن بگی پول میدم عوضش چیز خاصی گیرم میاد .مثلا سیمبین ها دوربین خوب دارن یا صدای خوب یا مثلا ایفون صفحه عالی لمسی با کلی برنامه بازی خوب یا مثلا اندروید سیستم عامل خوب که کلی برنامه بازی براش اومده ولی احساس من اینه که ویندوز موبایل یه جورایی رها شده به حال خودش .چیز خاصی حقیقت من توش نمیبینم که بری دنبالش باز خود دانی

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
نمیدونم انتظارت از یه ppc چی هست ولی اینها نه دوربین خوبی دارن نه صفحه نمایش لمسی خوبی نه چیز خاصی که خیلی تو چشم باشن بگی پول میدم عوضش چیز خاصی گیرم میاد .مثلا سیمبین ها دوربین خوب دارن یا صدای خوب یا مثلا ایفون صفحه عالی لمسی با کلی برنامه بازی خوب یا مثلا اندروید سیستم عامل خوب که کلی برنامه بازی براش اومده ولی احساس من اینه که ویندوز موبایل یه جورایی رها شده به حال خودش .چیز خاصی حقیقت من توش نمیبینم که بری دنبالش باز خود دانی
آخه یه موضوعی که هست اینه که من با نسل جدیدتر ppcها کلا کار نکردم، پس دقیقا نمیدونم اون نیازی که من دارم رو برآورده میکنن یا نه.
من در درجه اول یه اینترفیس عالی و یه سیستم عامل یوزرفرندلی! میخوام. درسته الان دیگه ویندوز موبایل یه جورایی رها شده ولی حساب کن توی این چندین سال چقدر برنامه و بازی براش ساختن.. پس از این لحاظ مشکلی باهاش ندارم (کلا هم دیگه زیاد دنبال برنامه و بازی نیستم! یعنی حوصله م نمی‎کشه!)
این که گفتی تاچ درست و حسابی ندارن جریانش چیه؟ مثلا از تاچ Uiq گیج تره؟ بعدش یادمه اون مدل هایی که بهت گفتم مثلا جمین، باتریشون خیلی ضعیف بود. همچنان همین مشکل هست؟
کلا من انقدر در مورد ppc میدونم که چیزی که میگیرم حداقل باید یه Rom و Cpu متوسط داشته باشه، حالا با همون 200 تومنی که گفتم یه همچین چیزی پیدا میشه و مدل خاصی هست که پیشنهاد بدی من برم یه تحقیقی حداقل روش بکنم؟
اگه انتخاب خودت بود همین P1 رو نگه میداشتی یا یه ppc می گرفتی؟!
icon10.gif

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
تاچ اینها از دم همگی مقاومتی هست دیگه ...به جز HD2...تاچ مقاومتی هم به نظر من دیگه سخته کار باهاش...البته شاید چون با ایفون کارکردم اینطوری هست...ولی کلا اینها تو نور افتاب هیچی دیده نمیشه....کار هم با تاچ مقاومتی سخت تره یعنی فشار بیشتر باید بدی و بعضی موقع ها هم بگیر نگیر داره دیگه...مثل P1 مثلا...

منتها ادم P1 رو بده یکی از اونا بگیره مخصوصا تو قیمت 200 تومن حرکت جالبی نیست حقیقت...چون با 200 تومن چیز دندونگیری گیر نمیاد که....من بودم همون P1 رو نگه میداشتم....

مدل خاصی به ذهنم نمیرسه الان به جز امنیا که دقیق نمیدونم چند شده نوش...یا دست دومش رو چند میشه خرید...که البته من خودم هم امنیا داشتم یادت باشه و اصلا هم راضی نبودم...

باتری هاشون بهتر شده اوضاعشون.....مشکل باتری ندارن اکثرا....منتها مثلا دوربین خوبی ندارن معمولا...اسپیکر خوبی ندارن...ولی به نظرم کلا اگر خواستی بگیری یه مدل مناسب با بودجه از HTC انتخاب کنی بهتره...چون رابط کاربری و پشتیبانی بهتری داره نسبت به بقیه...

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
اوکی، ممنون از راهنماییت مازیار جان.

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
....امیر جان من کی با پی پی سی مخالفت کردم؟.....من نظرم بر خلاف مازیاره .....ویندوز موبایل یه چیز دیگست .....اکثر اپلیکیشنهای کامپیوتر ورژن پی پی سیش هم هست.....منتهی همونطوری که مازیار گفت نباید انتظار دوربین قوی داشته باشی....من از نظر نرم افزاری ویندوز موبایل رو تایید میکنم....الان هم توی htc ها touch2 با ویندوز موبایل 6.5 قیمتش عالیه حدود 270 اینا هست!!!!!....نظر مازیار رو در مورد نرم افزار قبول ندارم ویندوز موبایل کلا نرم افزار براش زیاده منتهی از نظر بازی فکر نکنم نیازتو برآورده کنه....در مورد ال سی دی های مقاومتی هم مازیار درست میگه ولی من یکی که مشکلی باهاش ندارم!!!!....من حدود 6 ماهی میشه x1 دارم و راضیم!!!!!....همونطور که مازیار گفت بسته به نیازتونه ولی فکر میکنم مازیار ویندوز موبایل رو دست کم میگیره!!!!!

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
ویندوز موبایل رو دست کم نمیگیرم...ولی وقتی اندروید هنوز 2 سال نشده وارد بازار شده 40 هزار نرم افزار و برنامه براش نوشتن و خیلی خیلی هم برنامه بازی هاش به درد بخور تر هست دیگه جایی برای وین مو میمونه به نظرت؟

واقعا این که هر نرم افزار PC یه نسخه وین مو داشته باشه (که اینطوری هم نیست در حقیقت) چه مزیت خاصی هست؟ مهم اینه که نرم افزارهای مورد نظر خوب کار کنن حالا هر اسمی داشته باشن فرقی میکنه مگه؟

ویندوز موبایل که خوره منابع سیستم ( cpu و رم ) هست و تا 600- 700 ندی و یه چیز درست درمون نخری همش کندی یا لگ داره چیز خوبیه؟ یا سیمبین که با cpu و رم کمتر به خوبی کار میکنه؟

اصلا تازه ایفون رو گذاشتم کنار...کلا کسی بدش نیاد ولی زمونه وین مو به سر رسید با وجود اندروید و ایفون دیگه اینده ای برای وین مو به نظر من متصور نیست...مگه اینکه یه حرکت فوق العاده بدن به خودشون و یه تغییرات انقلابی داشته باشن که از مایکروسافت بعیده...

البته شاید بلایی که قبلا سر اپل اورد و با زرنگی بازار PC ها رو از دستش دراورد این دفعه هم تکرار بشه...البته این دفعه دیگه بیل گیتس نیست تو مایکروسافت و بعید میدونم بتونن اینطوری کنن..

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
ویندوز موبایل رو دست کم نمیگیرم...ولی وقتی اندروید هنوز 2 سال نشده وارد بازار شده 40 هزار نرم افزار و برنامه براش نوشتن و خیلی خیلی هم برنامه بازی هاش به درد بخور تر هست دیگه جایی برای وین مو میمونه به نظرت؟

واقعا این که هر نرم افزار PC یه نسخه وین مو داشته باشه (که اینطوری هم نیست در حقیقت) چه مزیت خاصی هست؟ مهم اینه که نرم افزارهای مورد نظر خوب کار کنن حالا هر اسمی داشته باشن فرقی میکنه مگه؟

ویندوز موبایل که خوره منابع سیستم ( cpu و رم ) هست و تا 600- 700 ندی و یه چیز درست درمون نخری همش کندی یا لگ داره چیز خوبیه؟ یا سیمبین که با cpu و رم کمتر به خوبی کار میکنه؟

اصلا تازه ایفون رو گذاشتم کنار...کلا کسی بدش نیاد ولی زمونه وین مو به سر رسید با وجود اندروید و ایفون دیگه اینده ای برای وین مو به نظر من متصور نیست...مگه اینکه یه حرکت فوق العاده بدن به خودشون و یه تغییرات انقلابی داشته باشن که از مایکروسافت بعیده...

البته شاید بلایی که قبلا سر اپل اورد و با زرنگی بازار PC ها رو از دستش دراورد این دفعه هم تکرار بشه...البته این دفعه دیگه بیل گیتس نیست تو مایکروسافت و بعید میدونم بتونن اینطوری کنن..

والا من تجربه اندروید رو نداشتم و پیگیر اخبارش هم نیستم....شاید درست میگی ولی حرفت رو در مورد سرعت گوشی قبول ندارم شما از پاکت پی سی تجربه تلخ امنیا رو داشتی.....من الان که x1 دارم میفهمم امنیا چه ستمی بود....من حرفت رو در مورد سرعت و اجرای برنامه در پاکت پی سی ها قبول ندارم الان حدود 100 تا برنامه روی x1 من نصبه همچین تغییر سرعتی رو احساس نمیکنم حتی الان با وجود موبایل شل 3.5 ....امنیا مشکلش این بود که 88 مگ فون مموری داشت هر نرم افزاری رو هم که حتی روی مموری کارت نصب میکردی مقدار زیادی فایلهای temp توی همون 88 مگ تولید میشد که باعث پر شدن سریع اون 88 مگ میشد اما x1 اینطوری نیست حدود 200 مگ فون مموری داره که همین الان با این همه برنامه هنوز 100 مگش هم پر نشده....در مورد نرم افزار هم بگو چه نرم افزاری مد نظرته که ورژن پاکت پیسیش نیست تا بهت معرفی کنم(البته به غیر از نرم افزار های حرفه ای و تخصصی مثل اتوکد اینا.....لول)

پ ن:ولی حرفت در مورد اندروید قابل تامله بهتره برم بیشتر تحقیق کنم!!!!....و البته به نظر من سیمبین در حدی نیست که بخواد با وین موبایل مقایسه بشه!!!!
سیمبین که با cpu و رم کمتر به خوبی کار میکنه؟
اصلا اینطور نیست.....سیمبین هنوز هم که هنوزه سیستم عامل کندیه همتون هم میدونید!!!!!!

Last edited:

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
یه چرخی بزن سطحی در مورد اندروید ببین چه خبره علی....دارن میترکونن....به اندازه 10 سال وین مو برنامه بازی تولید شده براش...تازه با کیفیت بالاتر و بهتر..شاید یکسری نرم افزارهای تخصصی روی وین مو باشه که نداشته باشه ولی کلا دارن با سرعت عجیبی میرن جلو و بعید نیست 2 سال دیگه شاید اپل رو هم بگیرن...

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
اوکی مازیار اونقدر درگیرم که وقت نمیکنم باور کن!!!!!....البته به نظر من هنوز برای خرید اندروید زوده.....نیست؟

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
می گم وینمو مثل AppStore-AndroidMarekt یا AppManager مائمو جایی داره که برنامه هاش متمرکز باشند ؟ تو ریویو HD2 خوندم که گذاشتند ولی فعال نیست !

بالا