برگزیده های پرشین تولز

حجامت

تا حالا حجامت کردی؟

• Total voters
    100

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8

حجامت به روشی از خونگیری اطلاق می‌شود که برای درمان برخی از بیماریها بکار می‌رود و سابقه تاریخی زیادی دارد.

538795_orig.jpg
538781_orig.jpg
538778_orig.jpg
538780_orig.jpg
538782_orig.jpg
538785_orig.jpg
538787_orig.jpg
538788_orig.jpg
538789_orig.jpg
538790_orig.jpg
538793_orig.jpg
538799_orig.jpg
538801_orig.jpg
538798_orig.jpg

538791_orig.jpg
538779_orig.jpg
538783_orig.jpg
538797_orig.jpg
538792_orig.jpg
538794_orig.jpg
538784_orig.jpg
538777_orig.jpg
538802_orig.jpg
538803_orig.jpg
538804_orig.jpg
538805_orig.jpg
538796_orig.jpg

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
سینا جان اولا این همه عکس لازم نیست همش یه چیزو نشون میده دیگه
دوما اصلا این کار مزخرف رو به کسی پیشنهاد نمی کنم چون عواقبش رو دیدم

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
عواقبش چیه روزبه جان؟

hastia

Registered User
لایک‌ها
11
1 سوال ديگه ... جاشم مي مونه ؟؟؟

mehdi_360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من یه بار میخواستم این کار رو انجام بدم تا رفتم تو مطب بوی الکل و اینا بود ترسیدم ، اومدم بیرون...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
دوستان عزیز، این روش با وجود امکان خونگیری و اهدای خون در شرایط فعلی هیچ محلی از اعراب نداره!
لطفا حرف های بی معنی و عوامانه ای مثل "فلانی گفته مفیده" و "این روش خون کثیف رو بیرون می کشه" و ... رو هم نفرمایید...

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
عواقبش چیه روزبه جان؟

اگه پوست صورتتون جوش و آکنه داشته باشه و برید حجامت کنید، خون زیر پوست کشیده میشه. اون جوش های روی صورت زیرش خالی میشه و جاش برای تمام عمر می مونه. این بلا سر رفیقم اومده :eek:

نه نمی مونه

دوستان عزیز، این روش با وجود امکان خونگیری و اهدای خون در شرایط فعلی هیچ محلی از اعراب نداره!
لطفا حرف های بی معنی و عوامانه ای مثل "فلانی گفته مفیده" و "این روش خون کثیف رو بیرون می کشه" و ... رو هم نفرمایید...

کاملا موافقم.

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
من شمردم دقیقا 26 تا عکسه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
لطفا دلیل و مدرک علمی برای تائید یاد رد این کار بیارید که قابل استناد باشه

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من کاری با رد یا صحت حرفهای دوستان ندارم که آیا میگن از عربها حجامت اومده یا اینکه مختص اسلام هست یا این حرفها حجامت کردن طبق گفته یکی از دوستان که کارش این هست و باهاش بحث مفصلی در این مورد داشتم و حتی خواست من رو حجامت کنه که من ترسیدم قبل از اسلام بوده و بر میگرده به طب سنتی چین و کشورهای خاورمیانه که بعدها در کشورهای غربی هم کمی رایج شد ولی به دلیل مسائل بهداشتی اینطور که میگفت الان زیاد رایج نیست انسان اصولا بعد از حجامت احساس سبکی خاصی بهش دست میده که دلیل این قضیه فقط و فقط به خاطر خونی هست که از بدن خارج میشه و دلیلش هم این هست که اصولا بدن انسان همیشه بیشتر از مقدار لازم خون تولید میکنه که امروزه پزشکها میگویند هر شش ماه بهتر است انسان اهدا خون داشته باشد ولی در موارد نادری هم هست که انسان دچار کم خونی هستش پس به دوستان شدیدا پیشنهاد میکنم قبل از انجام حجامت یا اهدای خون حتما از خونرسانی بدن خود اطلاع داشته باشند چون چنانچه بدن کم خون باشه این قضیه منجر به خطرات جدی میشه

ITI

Registered User
لایک‌ها
138
اميدوارم تاپيك جامعي بشه و اسپم بازار نشه :f34r:

موضوع مهميه و اختلاف نظر توش زياده . بهترين روش سئوال از كساييه كه چندين بار اينكار رو انجام دادن و اثراتش رو ديدن ( حالا ميخواد مزيت باشه يا عيب ) راستش خودم هم چند باري خواستم اينكار رو انجام بدم كه هر بار بنا به دلايلي عقب افتاده . از كسايي هم كه پا به سن گذاشتن وقتي در موردش سئوال ميكني فقط ميگن خوبه و به يه جمله " خون كثيف رو ميكشه " بسنده ميكنن .

دوستان هر كي انجام داده نتيجشو همين جا اعلام كنه تا بقيه مثل من بتونن بهتر تصميم بگيرن

ممنون

rezadust

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما یکی از فامیلای نزدیکمون جوون هم بود سی و چند سالش بود سالم بود هیچ مریضی هم نداشت.حجامت کرد سه روز بعدش در اثر سکته قلبی مرد. :(
به دکتری که گواهی فوتشو صادر کرد گفتن حجامت کرده بوده گفت به خاطر همون سکته کرده.

arizona

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

کار مزخرف؟ هیچ میدونی بزرگترین مرکز حجامت تو دنیا داخل کالیفرنیاس و بیشترین سود رو آمریکایی ها از حجامت میبرن؟

هیچ میدونی مشهور ترین جراح قلب جهان اگر حجامت میکرد نمیمرد؟ و اینو جراحای معروف دیگه بعد از آزمایش بر روی کالبد جراح قلب مشهور فهمیدن؟

هیچ میدونید تو بسیاری از کشورها از جمله امریکا و ایران مریضی های صعب العلاج را به حجامت میفرستند و با همین روش خوب میشوند برای مثال دختری که چند سال قبل در یکی از شهرهای جنوبی ایران از چشماش کریستال بیرون میومد با حجامت درمان شد.

خون از طرق مختلف در داخل بدن آلودگیهاشو دفع میکنه و ضایعاتی داخل خون وجود دارند که به هیچ طریق دفع نمیشوند و پبیشتر این آلودگیها پشت قلب بین دو کتف جمع میشوند و اگر این آلودگیها بشتر از حد بشه وارد خون میشوند و بصورت لک و جوش و دمل و انواع مختلف میخوان از نواحی بیرونی بدن مثل پوست خارج شوند

چه ترسناكه :blink: خدارو شكر پر پر مي شم ... ! دردم داره ؟

بچه خردسالو دیدم که حجامت کردن ولی گریه نکرده حالا خودت دردشو حساب کن

بستگی به جایی که میری داره اگه تیغ از نوع مرغوب باشه و طرف حرفه ای باشه و مثل جراح ها تیغو رو خطهای ظریف پوست بکشه و بلد باشه (دیدی بینی رو جراحی میکنن جاش نمیمونه؟) جای تیغ بین دو کتف و خیلی کم میمونه ولی اگه طرف وارد نباشه جوری میشی که انگار یه خرس رو کمرت چنگ انداخته

اگه پوست صورتتون جوش و آکنه داشته باشه و برید حجامت کنید، خون زیر پوست کشیده میشه. اون جوش های روی صورت زیرش خالی میشه و جاش برای تمام عمر می مونه. این بلا سر رفیقم اومده :eek:

هیچ ربطی نداره ( بین دو کتف حجامت میشه)

کاملا موافقم.

از عربای خر از این بیشتر انتظار نمی ره.... وقتی دین عربا رو بچپون توی .. ایرانیا دیگه از این بیشتر نمی شه انتظار داشت.

جالبه تو کشورای غرب چند ده برابر کشور ایران و صد برابر کشورای عربی حجامت میکنن اونوقت چنین جمله ای مینویسی..

سعی کنید موقعی که میرید حجامت بیشتر بین دو کتف رو حجامت کنید هر جایی برای حجامت نرید قیمتش الان برای هر بار تقریبا 8-7 هزار تومنه و اینکه یکی دو بار فایده نداره باید ممتد برید

حجامت رو با خون دادن نمیشه مقایسه کرد اثراتش بر عکس هم دیگه هستند

موقعی که خون میدید از سرخ رگ این خون گرفته میشه و حجم زیادی از خون تمیز شما به کیسه خون منتقل میشه تا مدتی (به تغذیه و ورزش هم مربوط میشه) آهن و مواد مفید داخل خونتون بشدت کم میشه و خون حسابی رقیق میشه کمترین عوارض خون دادن ریزش مو هست

ولی در حجامت به هیچ وجه از رگها خون گرفته نمیشه فقط نوک ظریف و تیز تیغ (که همان تیغ کوچک جراحی هست) کمی رو پوست بین دو کتف کشیده میشه و آلوده ترین خون داخل بدن شما که بین مویرگها تجمع کرده با آرامی توسط مکش آرام در چند دقیقه به بیرون رانده میشه.

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
قبلا تاپیک زیاد بوده در موردش کلی هم بحث شده ...نمیشه به این راحتی و صراحت رد کرد به نظر من اول بهتره یکم در موردش تحقیق کنید بعد نتیجه گیری کنید ...

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
جالبه تو کشورای غرب چند ده برابر کشور ایران و صد برابر کشورای عربی حجامت میکنن اونوقت چنین جمله ای مینویسی..

سعی کنید موقعی که میرید حجامت بیشتر بین دو کتف رو حجامت کنید هر جایی برای حجامت نرید قیمتش الان برای هر بار تقریبا 8-7 هزار تومنه و اینکه یکی دو بار فایده نداره باید ممتد برید

حجامت رو با خون دادن نمیشه مقایسه کرد اثراتش بر عکس هم دیگه هستند

موقعی که خون میدید از سرخ رگ این خون گرفته میشه و حجم زیادی از خون تمیز شما به کیسه خون منتقل میشه تا مدتی (به تغذیه و ورزش هم مربوط میشه) آهن و مواد مفید داخل خونتون بشدت کم میشه و خون حسابی رقیق میشه کمترین عوارض خون دادن ریزش مو هست

ولی در حجامت به هیچ وجه از رگها خون گرفته نمیشه فقط نوک ظریف و تیز تیغ (که همان تیغ کوچک جراحی هست) کمی رو پوست بین دو کتف کشیده میشه و آلوده ترین خون داخل بدن شما که بین مویرگها تجمع کرده با آرامی توسط مکش آرام در چند دقیقه به بیرون رانده میشه.

والا فک نمی کنم توی کشور هایی که بهترین دارو ها درست می شه بیان یکی رو باد کش کنند بعد کاردیش کنند که خونش تمیز بشه !

اینجا سرما می خوری 1 گونی دارو می دن بهت بخوری یا نخوری هیچ فرقی نمی کنه !

این کارا ماله اعرابه.. که متاسفانه هنوز هم مونده..

اون زمان علم نبوده دارو نبوده... طرف بیماری که می گرفته خونش آلوده به میکروب و ویروش می شده شمشیر رو می گردند اونجاش ! وقتی خون خارج می شد مقداری از ویروس ها هم خارج می شد و خون جدید جایگذین می شد و حال طرف بهبود پیدا می کرد... فک می کنی علتی به جز این داره ؟!

CP-YOU

Registered User
لایک‌ها
193
100% بی خود و 100% بی فایده و 100% یکی از راههای انتقال ایدز و هپاتیت می باشد ( تکبیر )

چند سال پیشم ( در دوره ی اصلاحاته امریکایی ! ) وزارت بهداشت یکبار اطلاعیه داد که این کار نه فایده ای داره و نه علمی هست و نه ... بعدشم مجلس بدلیل اینکه این عمل ریشه در باورهای مذهبی ما داره ، وزارت بهداشت رو به ... خوردن خودش راضی کرد و بیانیه پس گرفته شد !

حالا بعضی از دوستان بر پایه تخیلات و شنیده ها یه چیزایی از علمی بودن و انجامش در بیمارستانهای فرنگستان می گن
ولی به بچه ترم 1 پزشکی هم بگی بین دوکتف خون کثیف در جریان هست و رسوباتی هست و ... خنده اش می گیره
رفقا حتما می دونن که جریان خون در کل سیاهرگ پیوسته هست و جایی هم برای رسوب نداریم و ...
ولی خب انتظار ندارم کسی نظرش عوض بشه
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ...

بالا