برگزیده های پرشین تولز

یک سوال در مورد مخفی کردم آیکن از System Tray

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام خدمت دوستان
من می خواهم آیکن یکی از برنامه ها رو که در System Tray نمایش داده می شود را مخفی کنم و متاسفانه خود این برنامه این قابلیت رو نداره که از طریق خودش این کار رو انجام داد لذا باید از طریق registry این کار انجام شود من اینکه چطوری بشه کل آیکن های System Tray رو مخفی کرد رو پیدا کردم ولی یک برنامه خاص رو هنوز موفق نشدم پیدا کنم لذا لطفا اگه در این خصوص تجربه ای دارید ممنون می شوم
ترجیحا بشه این کار رو توسط VB.NET , Sctipt و یا توسط یک فایل reg از طریق registry این کار را انجام داد
ممنون

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
والا این چیزا که شما گفتین و لازم نداره...

روی Task Bar راست کلیلک کنید گزینه Properties رو انتخاب کنید. در قسمت دوم Notifications Area گزینه Customize رو انتخاب کنید، حالا اینجا هر کروم از آیکانهارو که بخواین میتونین حذف کنید، کافیه انتخاب کنیشون و از نوار لغزانک گزینه Always Hide رو انتخاب کنی.

پ.ن. البته این برای XP ه، اما تو بقیشونم نباید متفاوت باشه

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
والا این چیزا که شما گفتین و لازم نداره...

روی Task Bar راست کلیلک کنید گزینه Properties رو انتخاب کنید. در قسمت دوم Notifications Area گزینه Customize رو انتخاب کنید، حالا اینجا هر کروم از آیکانهارو که بخواین میتونین حذف کنید، کافیه انتخاب کنیشون و از نوار لغزانک گزینه Always Hide رو انتخاب کنی.

پ.ن. البته این برای XP ه، اما تو بقیشونم نباید متفاوت باشه

ممنون ولی با این کار آیکن بطور کامل مخفی نمیشه و کافیست بر روی فلش Show hidden icon کلیک کرده تا تمامی آیکن های System tray مجدد نمایش داده شود.

tactman

Registered User
لایک‌ها
1
با سلام خدمت دوستان
من می خواهم آیکن یکی از برنامه ها رو که در System Tray نمایش داده می شود را مخفی کنم و متاسفانه خود این برنامه این قابلیت رو نداره که از طریق خودش این کار رو انجام داد لذا باید از طریق registry این کار انجام شود من اینکه چطوری بشه کل آیکن های System Tray رو مخفی کرد رو پیدا کردم ولی یک برنامه خاص رو هنوز موفق نشدم پیدا کنم لذا لطفا اگه در این خصوص تجربه ای دارید ممنون می شوم
ترجیحا بشه این کار رو توسط VB.NET , Sctipt و یا توسط یک فایل reg از طریق registry این کار را انجام داد
ممنون

سلام . در مورد ترفند رجیستری من تاحالا چیزی ندیدم ولی می تونید از این دو راه استفاه کنید که راه دوم مطمئن ترین راه برای اینرا میباشد و نرم افزار فوق نسخههای مختلف ویندوز را دارد

1 - برو از منوي run اين رو تايپ كن msconfig بعد تو قسمت Startup آن برنامه رو خذف كن ( يعني تيك اون رو خاموش كن ) بعد دستگاه رو ريست كن ديگه اجرا نميشه

2 - میتونید از نرم افزار WinXP Manager استفاده کنید و مسیر زیر ر دنبال کنید و آیکون مورد نظر را غیر فعال کنید .

Customization < Customize System < TaskBar and Notify < Notify Setting

حالا گزينه Remove Tray items from TaskBar رو علامت بزنيد و برروي دكمه Save كليك كنيد.
انجام اين عمل همه icon هاي موجود در System Tray شمارو مخفي مي كنه. و امکان مخفی کردن یک آیکون را نیز دارید .

hajibero

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برای این کار به نظر من بهترین گزینه برنامه Taskbar Hide 1.8 هست یه سرچ بزن تو گوگل دانلود کن . خیلی برنامه ی توپیه . همونیه که تو میخوای.

بالا