برگزیده های پرشین تولز

I need serious help! [IMPORTANT]

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Hi people,

I have some "SHS"(i.e x.shs) files that I used to open and edit with Microsoft Office Word. But when reinstalled windows they won't open with any software. I also tried opening with Acrobat Reader and Photoshop. They are text files, before changing windows they showed up correct in office but when I changed windows they won't show right(corrupted) like when you try to open a "DLL"(i.e x.dll) file is Word or Notpad. I need help and those files are REALLY important to me. What should I do? I there any hope for recovering them?

Thanks in Advance.

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
As you probably know, this is a persian forum, not english. So you'll be appreciated if u just use persian here.

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا من ایرانی ام، من واقعا کمک می خوام واسه همین این پیغامو تو سایت های که عضو بودم اسپم کردم! که البته بیشترشون خارجی اند. لطفا کمک کنید! کمکککککککککککککککککککککککککککککککککککک!!! هر غلطی تو گوگل پیدا کردم انجام دادم، اگه فایلا برن بدبخت می شم! وقتی درگ می کنم می گه دابل کلیک کن تا فعال شه، وقتی دابل کلیک می کنم پنجره اتخاب برنامه میاد! چه غلطی کنم؟!!!

Last edited:

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
بذارشون اینجا اگه خصوصی نیست یه نگاه بهش بندازیم.

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خصوصی هستن ولی چاره ای ندارم! جون مادرتون کش نرین!!!:(

فایل های ضمیمه

• Scrap.zip
    39.4 KB · نمایش ها: 22

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
خب برنامهش نصب نیست دیگه! تو چه برنامه ای باز میشد؟ نصب کردید برنامه رو؟ ویندوز قبلیتون همین ویندوز جدید بوده؟

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برنامه ش نصب نیست؟ جوک نگو! قبلا تو آفیس کار می کرد الان هم همه برنامه ها نصبن(آفیسم هست) و تو هیچ کدوم بازی نمی شه(Word, Acrobat Reader, Hex Editor, Notpad و ...)
ویندوز قبلی اکس پی بود این هفته و قبل از اینکه بپرسی رو اکس پی هم کار نمی کنه!

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز اولاً نسخۀ آفیس شما چی بوده؟
ثانیاً شما برای چی این Scrap object رو ایجاد کردید؟ چرا توی آفیس ورد یک doc ایجاد نکردید و متن تون رو توی اون ننوشتید؟ آیا متن رو از داخل Word دراگ کردید بیرون و این فایل ایجاد شده؟

در توصیف این فایل ها Microsoft گفته:
In Microsoft Word and Microsoft Excel, you can drag and drop selected document text, drawing objects, and graphics to the Windows desktop. A desktop icon is created for the scrap file, along with a file located in the Windows\Desktop subfolder with an .shs extension. This file is a native program document that contains the information that was selected and dragged onto the Windows desktop. If you select and delete the desktop icon, the corresponding .shs file is also deleted. You can select and drag a scrap file on the desktop into another document.

NOTE: The scrap file is a special OLE object and is not a readable file. You cannot open an .shs file nor can you insert it into another document (for example, you cannot insert an .shs file by using the File command on the Insert menu in Word). To place a scrap into a document or workbook, you must drag it to the document. However; you can rename the scrap object or move it from one directory to another just as you can rename or move an ordinary file.

پ.ن: نگران دزدیده شدن هم نباشید. من آفیس دارم ولی فایل درست باز نمی شود. دعا کنید این فایل ها System Native نباشند وگرنه ممکن است غیر قابل بازیابی باشند.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
فایل shscrap.dll رو کپی کن c:\windows\system32 بعد دو تا فایل reg هم اجرا کن و بعد یک ری استارت بکن ببین باز میشن یا نه.

http://rapidshare.com/files/389204407/shscrap.zip.html

/
ضمنا اصلا نگفتی چه پیغامی میگیری؟ open with یا خطای دیگه؟؟

Last edited:

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فایل اتچ رو امتحان کن ببین کامل و درسته یا نه...

جلل خالق!!! چجوری درست کردی؟!!:blink: بگو منم بقیه رو درست کنم، جمعا 25 تا فایلن. دستت درد نکه! ولی فکر کنم حجم فایل SHS بیشتر بود. به نظر کامل میاد ولی مطمئن نیستم چون فایل اصلی رو(SHS) نمی تونم ببینم.
---------------------------------------
اطلاعات بیشتر:

I have many DOC files and I usually works a lot on them but I didn't notice that I saved some of them as SHS files. I really don't know *how* I saved some of my files as SHS format. Maybe copied to desktop, maybe not. Maybe saved ass SHS myself(I don't believe I can), Maybe not. I can't really remember how they turned into SHS files.Recently, I decided to change my OS from XP to Se7en. I installed Win7 and didn't noticed a change since a few days before. I found out that I can't open some of my files. I looked at the format and saw that it's SHS. I'm a computer expert and I know what SHS mean. First I thought I can open it 'cause maybe I still have the original files. But I couldn't so I searched google and asked in a few forums. I tried EVERYTHING I found out but none helped. I know that the texts are still in there 'cause the files size is normal.A few days later I changed the OS from Se7en to XP thus formatting drive C which I had NOTHING in it expect softwares. But I realized that my files didn't work on WinXP either so I changed OS to Se7en, and formatted drive C again. Now, I have around 20 SHS files and none of them works...

NOTE: All files are in Persian language.

Last edited:

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
جلل خالق!!! چجوری درست کردی؟!!:blink: بگو منم بقیه رو درست کنم، جمعا 25 تا فایلن. دستت درد نکه! ولی فکر کنم حجم فایل SHS بیشتر بود. به نظر کامل میاد ولی مطمئن نیستم چون فایل اصلی رو(SHS) نمی تونم ببینم.

خواهش میکنم :happy: کار خاصی نکردم فقط اون متن که Phantom Hive عزیز گذاشته بودن رو با دقت خوندم توش راه درست کردن رو نوشته بود...

به نقل از Phantom Hive :
To place a scrap into a document or workbook, you must drag it to the document.

خودشونم که بُلد کرده بودن متن رو، کار اصلی رو در واقع ایشون انجام دادن!

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش میکنم :happy: کار خاصی نکردم فقط اون متن که Phantom Hive عزیز گذاشته بودن رو با دقت خوندم توش راه درست کردن رو نوشته بود...

یعنی درگ کردی؟ ویندوزت چیه؟ به جا ماردم وقتی درگ می کنم آیکون برنامه وارد آفیس می شه بعد هم می گه دابل کلیک کن تا اجرا شه، وقتی کلیک می کنم دوباره مثل اینه که رو خود فایل کلیک کرده باشم می شه!!!:blink::blink::(:wacko:

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
یعنی درگ کردی؟ ویندوزت چیه؟ به جا ماردم وقتی درگ می کنم آیکون برنامه وارد آفیس می شه بعد هم می گه دابل کلیک کن تا اجرا شه، وقتی کلیک می کنم دوباره مثل اینه که رو خود فایل کلیک کرده باشم می شه!!!:blink::blink::(:wacko:
ویندوز XP آفیس 2007، اگه مایل باشین فایلهارو برام بفرستین که درستشون کنم، اگه میخوای پخ بده

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ویندوز XP آفیس 2007، اگه مایل باشین فایلهارو برام بفرستین که درستشون کنم، اگه میخوای پخ بده

اینم فایلها، دستت هم خیلی درد نکنه!:rolleyes::D:blush: الان تو فروم های خارج همه توش موندن!!!:blink: این متن ها رو هم خودم هزار بار خوندم هیچ کدوم کار نکردن...:hmm:

فایل های ضمیمه

• SHS Files.zip
    1.7 MB · نمایش ها: 21
Last edited:

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
[فایل های رو می دم ولی 26 تا هستن، ممنون می شم درستشون کنی!:blush::blush::blush:]
چند دقیقه صبر کن...با ویندوز 7 نمی شه اینکارو کرد. باید فایل ها رو رایت کنم بعد هم اپلود کنم حدود 10 دقیقه طول می کشه.
منظورت رو نمیفهمم، خوب با WinRAR ی چیزی همرو RAR کن که حجمم بیاد پایین

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2

ممنون دوست عزیز. خوشحالم که توانستم کمکی بکنم. :happy:

ویندوز XP آفیس 2007
مشخص شد چرا برای من کار نکرد. آفیس من 2003 هست. باید همین روزها عوضش کنم.

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من 2007 رو دو تا کامپیوتر با ویندوز 7 *همه* راه هایی رو که تو اینترنت بود امتحان کردم *هیچ کدوم* جواب ندادن.

ViralZombie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بازم ممنون، فقط لطفا پستت رو پاک کن و به مدیر هم بگین تاپیک رو پاک کنه!

dead_chatter

Registered User
لایک‌ها
3
بازم ممنون، فقط لطفا پستت رو پاک کن و به مدیر هم بگین تاپیک رو پاک کنه!
ببینم مطمئنی که دانلودش کردی؟ نوشته بود 0 views که... میخوای خصوصی بفرستم برات؟

مدیر خودش تصمیم میگیره که پاک کنه اما خودت میتونی پستایی که نمیخوای باشن رو پاک کنی

بالا