برگزیده های پرشین تولز

فرق VPS با Dedicated چیه؟

host-tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من قراره یه سرویس هاستینگ راه اندازی کنم. یه سرور اختصاصی ویندوز 2003 خریدم. میخام بدونم که آیا این سروری که من خریدم آیا واقعا اختصاصی هست یا VPS؟ یعنی از کجا میشه فهمید که سرور اختصاصیه وافعا یا وی پی اس؟
البته اینم بگم که فروشنده به اسم اختصاصی به من فروخته!

با تشکر.

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
يه سوال اينجا پيش مياد
شما وقتي نميدوني فرق دديكتد و vps چيه و چطوري ميشه تشخيص دادش چرا ميخواي هاستينگ بزني يه بدبختي ازت فضا بگيره و بعدا به مشكل بر بخوره؟
اگر ميخواي ميتوني بدي كه يكي مديريت هاست بلده برات انجام بده كارار رو
ولي فقط اگه وارد نيستي دست به اين كار نزن

Pixelweb

Registered User
لایک‌ها
80
يه سوال اينجا پيش مياد
شما وقتي نميدوني فرق دديكتد و vps چيه و چطوري ميشه تشخيص دادش چرا ميخواي هاستينگ بزني يه بدبختي ازت فضا بگيره و بعدا به مشكل بر بخوره؟
اگر ميخواي ميتوني بدي كه يكي مديريت هاست بلده برات انجام بده كارار رو
ولي فقط اگه وارد نيستي دست به اين كار نزن

همین و بگو!

host-tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه قربان شما نمیدونی قضیه چیه.
من قراره که با یکی که تخصص شبکه MCSE و اینجور چیزا داره کار کنم. در واقع این سرور را هم ایشون خریداری کردن و قراره که هزینه ها رو من بدم و ایشون مدیریت و راه اندازی کنن.
حالا ایشون به من گفته که این سرور اختصاصیه و ماهانه حدود 500 تومن هم هزینه اش است.
حالا من میخام بدونم این 500 که دارم میدم برای سرور اختصاصی دارم میدم یا وی پی اس؟ دنبال تفاوتها میگردم.

حالا گرفتی چی شد؟

ghanari_ghermez

Registered User
لایک‌ها
5
من قراره که با یکی که تخصص شبکه MCSE و اینجور چیزا داره کار کنم. در واقع این سرور را هم ایشون خریداری کردن و قراره که هزینه ها رو من بدم و ایشون مدیریت و راه اندازی کنن.
حالا ایشون به من گفته که این سرور اختصاصیه و ماهانه حدود 500 تومن هم هزینه اش است.
حالا من میخام بدونم این 500 که دارم میدم برای سرور اختصاصی دارم میدم یا وی پی اس؟ دنبال تفاوتها میگردم.

حالا گرفتی چی شد؟

500 تومان باید یه سرور اختصاصی غول باشه :D

مشخصات سرور رو بگید

OurPars

Registered User
لایک‌ها
7

حالا گرفتی چی شد؟

مشخصات سرور و دیتا سنتر رو اعلام کنید

host-tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اخه عزیز من, مشخصات سرور من چه ربطی به ددیکیت یا وی پی اس بودن داره؟ من یه سوال کردم هنوز جواب نگرفتم!
لطفا اگه نمیدونید بیخودی پست ندید.
یعنی این همه ادم که اینجان و همگی هم "ادعا" دارن واقعا نمیدونن فرق ددیکیت با وی پی اس چیه؟ بعد برای اینکه مستقیم نگن نمیدونیم سوالای بی مورد میپرسن!
واقعا که...

amk

Registered User
لایک‌ها
9
اخه عزیز من, مشخصات سرور من چه ربطی به ددیکیت یا وی پی اس بودن داره؟ من یه سوال کردم هنوز جواب نگرفتم!
یعنی این همه ادم که اینجان و همگی هم "ادعا" دارن واقعا نمیدونن فرق ددیکیت با وی پی اس چیه؟ بعد برای اینکه مستقیم نگن نمیدونیم سوالای بی مورد میپرسن!
واقعا که...

خب حتما نمیدونن دیگه :D
الان مسئله اینه که شما 500 داری ماهیانه به یه سرور میدی درصورتی که هزینه ی سرورهای مایکروسافت ماهیانه میفته حدود 420 تومن براشون.

راستی بدون که با این پول شما نه تنها فقط یه سرور خریدی بلکه دیتاسنتر xlhost رو هم اجاره نمودی :)

ghanari_ghermez

Registered User
لایک‌ها
5
واقعا که...

ما علم غیب که نداریم همین جوری بگیم اون چیزی که شما خریداری کردید چی است ، شما اگر مشخصات را بدی
راحت میشه فهمید چیه ، حالا من موندم چرا نمیخواید مشخصات رو بگید
RAM, CPU, HDD, OS, DC, Port,

سرور مجازی (VPS)دقیقا از حیث امکانات شبیه سرور اختصاصی بوده اما با این تفاوت که شما امکان استفاده از کلیه امکانات سرور اختصاصی را با پرداخت هزینه کمتر خواهید داشت و منابع سرور بطور مشترک بین سرور های مجازی موجود در سرور اختصاصی قرار دارند.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
شما بابت پولی که به ایشون میدید بخواید که صورتحساب ارایه دهنده سرویس رو به شما بدن. میتونید در مورد اصالت صورتحساب از شرکت ارایه دهنده سرویس سوال کنید.

dr.v4ndal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واقعا که...

جناب شما مشخصات سرور را قرار بدید تا بشه تشخیص داد اختصاصی هست یا مجازی !

پ.ن: با 500 تومان میشه 1 سرور خرید نه اجاره کرد! :D

host-tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما علم غیب که نداریم همین جوری بگیم اون چیزی که شما خریداری کردید چی است ، شما اگر مشخصات را بدی
راحت میشه فهمید چیه ، حالا من موندم چرا نمیخواید مشخصات رو بگید
RAM, CPU, HDD, OS, DC, Port,

سرور مجازی (VPS)دقیقا از حیث امکانات شبیه سرور اختصاصی بوده اما با این تفاوت که شما امکان استفاده از کلیه امکانات سرور اختصاصی را با پرداخت هزینه کمتر خواهید داشت و منابع سرور بطور مشترک بین سرور های مجازی موجود در سرور اختصاصی قرار دارند.

اخه برادر تشخیص سرور از وی پی اس هیچ ربطی به مشخصات سرور نداره! مثلا اگه وی پی اس باشه همون سی پی یو که روی ددیکیت نشون میده روی وی پی اس هم نشون میده, همون رمی که روی ددیکیت هست روی وی پی اس هم نشون میده.یعنی شماها اینو نمیدونید؟

اینو خودمم میدونم که VPS امکاناتش کمتر از ددیکیته. من فقط دنبال این میگردم که ایا از توی خود ویندوز میشه فهمید یا نه؟ منظورم از مشخصات نیست.
مثلا یگی میگه از کارت شبکه میشه فهمید که اگه VPS باشه کارت شبکش vmware هست. من دنبال همچین چیزایی هستم نه مشخصاتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

ghanari_ghermez

Registered User
لایک‌ها
5
اخه برادر تشخیص سرور از وی پی اس هیچ ربطی به مشخصات سرور نداره! مثلا اگه وی پی اس باشه همون سی پی یو که روی ددیکیت نشون میده روی وی پی اس هم نشون میده, همون رمی که روی ددیکیت هست روی وی پی اس هم نشون میده.یعنی شماها اینو نمیدونید؟

اینو خودمم میدونم که VPS امکاناتش کمتر از ددیکیته. من فقط دنبال این میگردم که ایا از توی خود ویندوز میشه فهمید یا نه؟ منظورم از مشخصات نیست.
مثلا یگی میگه از کارت شبکه میشه فهمید که اگه VPS باشه کارت شبکش vmware هست. من دنبال همچین چیزایی هستم نه مشخصاتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت

ببخشید مثل اینکه شما خیلی حالیته :D
همون رمی که روی ددیکیت هست روی وی پی اس هم نشون میده ؟؟؟؟
رم سرور من 8 گیگ است انوقت هر وی پی اس که بسازم هم 8 گیگ میشه ، جالبه :)
از کجا سرور گرفتید ؟
هارد و رم سرور ؟
بستگی به نوع مجازی ساز ، تعداد هسته های نشون دهنده در Task Manager فرق می کنه

1.gif

gigawarn

Registered User
لایک‌ها
25
عزیز ممکنه طرف بهت هاست داده میگه سروره اختصاصیه

ما که علم غیب نداریم بفهمیم
شما ادرس سایتی چیزی بده از جایی که خریدی بگو

AfraWeb.net

Registered User
لایک‌ها
0
با 500 دلار میتوانید فول کابیت 42 یونیت با قابلیت اتصال 42 سرور اجاره نمایید :)

در هر صورت به چند نکته توجه فرمایید
1) ایا ویندوز ارجینال بر روی سرور شما نصب شده است یا کرک شده قیمت لایسنس ویندوز بین 20 تا 35 دلار متغییر هست که برای مصارف حرفه ای توصیه می شود

)2 ایا پنل اختصاصی برای سرور به شما ارائه شده است یا خیر

3) چه مقدار ای پی به سرور شما اختصاصی داده شده است همچنین رم و هارد و سی پی یو و... اطلاعات کل سرور که در صورتی که پنل اختصاصی داشته باشید میتوانید این موضوع را مشاهده فرمایید

4) پورت سرور و مقدار ترافیک سرور شما چقدر هست و ایا این پورت اختصاصی هست یا شییر شده و اینکه از کدام دیتا سنتر برای شما سرور تهیه شده است

و.... با توجه به اطلاعات پایین شما هزینه 500 دلاری زیاد منطقی نخواهد بود و پیشنهاد میشه با افراد متخصص و شرکت های معتبر مشورت نمایید

موفق و پیروز باشید :)

pico.vps

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب همینطور که دوستان گفتن ما که علم غیب نداریم مثل اینه که من بگم دوستم یه ماشین خریده 100 میلیون بابتش داده حالا شما بگو ماشین بنزه یا BMW

اگر واقعا به دوستت اعتماد نداری بهتره که خودت با دیتاسنتر ارتباط برقرار کنی و سرور رو بگیری پولش رو هم که خودت پرداخت می کنی بعد فقط manage سرور رو بده دست اون دوستت

WGB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عزیز من با این قیمت به شما اینفو زیر رو میدم

Dual Xeon X5650 ( 2x6 Core )
24GB RAM
2x300GB HDD
100Mbps Uplink
Unmetered BW
13 IP Address

اگه مشخصات بدی حداقل میشه کمکی بهت کرد.

spiderman_1856

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
خدایی 500 دلار قیمت خیلی زیادیه به یه سرور ، مگه از یه سرور چقدر در آمد عاید شرکت می شه که ماهه همچین هزینه بالایی متحمل بشین ، بهارین کار اینه که فاکتور خریدی که بعد از فی دیتا سنتر می فرسته رو از شریکتون بگیرید و با سل دیتا سنتر مکاتبه نمایید تا قیمت واقعی سرور معلوم گردد .
در پناه حق

Constantine.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
500 دلار هزینه سرورهای ماکروسافته !!!!

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
با ماهی کمتر 500 تومنم میشه یه سرور خیلی خفن داخلی تهیه کرد، ما قبلاً یکی از داده‌پردازی گرفته بودیم اون زمان ماهی 450 بود، حالا سرور خارج ایران و انقدر گرون مگه یه‌چیز عجیب باشه ولی خیلی بعیده.

Last edited:
بالا