برگزیده های پرشین تولز

پرورش و تولید اقتصادی دام و طیور

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
سلام كسي اطلاعاتي در مورد درامد از پرورش جوجه يا توليد قارچ و يا ماهي نداره ؟
براورد هزينش چقدره و يا مثلا براي پرورش جوجه يك روزه مرغ در حدود 1000 تا سرمايه چقدر مي خواد و چقدر سود عايد ميشه ؟اگه كسي در اين موردا اطلاعاتي داره لطف كنه يه توضيحي بده

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
سلام كسي اطلاعاتي در مورد درامد از پرورش جوجه يا توليد قارچ و يا ماهي نداره ؟
براورد هزينش چقدره و يا مثلا براي پرورش جوجه يك روزه مرغ در حدود 1000 تا سرمايه چقدر مي خواد و چقدر سود عايد ميشه ؟اگه كسي در اين موردا اطلاعاتي داره لطف كنه يه توضيحي بده

در مورد پرورش طیور :
بلدر چین :
کمیت تولید و کیفیت محصول دو عامل اساسی است که همیشه مدنظر متخصصین دامپروری و اصلاح نژاد می باشد ،بلدرچین به طور ذاتی هردو عامل اساسی را دارا است و از اینکه هرچه تولید از نظر کمیت بالاتر رود کیفیت جهت عکس آن را طی می کند و یا بلعکس ،تبعیت نمی کند .
با توجه به ارزش غذائی گوشت و تخم بلدرچین وبالا رفتن آگاهیهای عمومی در زمینه خواص محصولات آن انتظار می رود که استقبال عمومی نیز روز به روز افزایش یابد .
بوقلمون : مراجعه شود به دو مرجع زیر
1-پرورش پرندگان مفید .تالیف :دکتر کامبیز ناظر عدل .
2-مدیریت پرورش بوقلمون .تالیف :مهندس علی سوهانی-دکترسیدامیرخیرخواه-دکترعلی مسعودیان .
برای شتر مرغ هم در سایت اطلاعات مناسبی امده است .

در مورد قارچ و ماهی هم فاکتورهای زیادی مطرحه که باید در نظر گرفت نمیشه اینقدر کلی توضیح داد .{ مثلا برای ماهی هر جایی نمیشه ماهی سرد ابی پرورش داد و ....}
پرورش مرغ رو هم توصیه می کنم بیخیال شین چون بنا به اطلاع من در این مورد تعداد جوازها دو برابر مصرف کشور داده شده و با توجه به هزینه تولید سود مناسبی نداره .
من پرورش کبک یا بلدرچین اونم در ابتدا مقیاس کوچیک رو پیشنهاد می کنم هزینش هم حدود 50 میلیونه .

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
یه سوالی دارم ... اگه مثلا 4 تا شتر مرغ آدم بگیره ... و اینا رو 8 ماه تا 1 سال غذا بده چقدر میتونه روش سود کنه ؟

شتر مرغ روزی 1 سانت بلند میشه ... میخوام بدونم اینا که جوجش 85 تومنه ( 1 ماهه )

تا 1 سالگی حدود 100 میلو میشه ... از این 100 کیلو 65 تا 70 کیلو گوشت میده

کیلویی چند میخرن ؟ کسی تجربه ای داشته یا نه

شنیدم سودش خیلی خوبه

5x3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بغیر از سود چیز دیگه ای نداره ، ولی کار هرکسی هم نیست ...

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
من یه دوست دارم نزدیک هشتگرد مزرعه شترمرغ داره یا بهتر بگم داشت، جوون ترین پرورش دهنده شترمرغ توی ایران بود، اما دید به دردسرهاش نمی ارزه، داره می زنه توی کار ماهی، هیچی مثل پرورش ماهی سود نداره! 4 میلیون رو 4 ماهه می کنی 40 میلیون.
شترمرغ هاش رو فکر کنم رد کرده وگرنه می پرسیدم برات برای خریدش.

zxcvmohsen

Registered User
لایک‌ها
25
قاعده می گه این جور کارها با تعداد کم جواب نمیده..

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
من یه دوست دارم نزدیک هشتگرد مزرعه شترمرغ داره یا بهتر بگم داشت، جوون ترین پرورش دهنده شترمرغ توی ایران بود، اما دید به دردسرهاش نمی ارزه، داره می زنه توی کار ماهی، هیچی مثل پرورش ماهی سود نداره! 4 میلیون رو 4 ماهه می کنی 40 میلیون.
شترمرغ هاش رو فکر کنم رد کرده وگرنه می پرسیدم برات برای خریدش.

شترمرغ خوبه اما فروشش سخته
در مورد پرورش ماهی بیشتر توضیح میدین؟

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
دوست عزیز به هیچ وجه توصیه نمیشه . جدیدا تو تبلیغای بلاگفا سی دی های توجیهی پرورش شتر مرغ مرتب تبلیغ میشن
159bc0286b224f689b45.JPG

{ حتی در منزل !!!!!! امیدوارم شما به واسطه اینجور تبلیغا تصمیم نگرفته باشین }
نکته مهمی که در پرورش شتر مرغ بهش توجه نمیشه اینه که شتر مرغ در مقایسه با دیگر طیور مثل بوقمون و بلدرچین به سختی به روشهای متراکم پروار بندی جواب می ده لذا این پرندگان از نظر کمیت تولید گوشت با بقیه طیور توان رقابت را ندارد .{خلاصه اینکه اگه در کنار پرورش یک دام، طیور و ... دیگه باشه سود داره }
من بلدر چین رو توصیه میکنم چون بشدت اقتصادیه {ولی دست کم برای تولید نیمه صنعتی حدود 40 میلیون می خواد }

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
قاعده می گه این جور کارها با تعداد کم جواب نمیده..

اصلا دنبال تعداد زیاد نیستم ... گفتم برای تست ببینم چجوریه

شترمرغ خوبه اما فروشش سخته
در مورد پرورش ماهی بیشتر توضیح میدین؟

فروشش رو مشگلی ندارم ... کسی هست که بخره ... گفت مغازه بیرون 15 میفروشه هر کیلو رو من ازت 13500

میخرم

ماهی فکر نمیکنم چنین سودی داشته باشه ... اینکه سالی 4 یا 5 برابر سود بده بعیده

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
ما تجربشو داشتیم .. ضررشم دادیم .. تو نکن این کارو ..
توی باغمون یه جا ردیف کردیم براش و فقط اسیرمون کرد ... نکن آقا ..
اونی هم که میبینی سود داره رو تعداد بالا ست .. تمامه هم و غمشو گذاشته رو کار ...

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
ما تجربشو داشتیم .. ضررشم دادیم .. تو نکن این کارو ..
توی باغمون یه جا ردیف کردیم براش و فقط اسیرمون کرد ... نکن آقا ..
اونی هم که میبینی سود داره رو تعداد بالا ست .. تمامه هم و غمشو گذاشته رو کار ...

یه توضیح بده ... مشگلاتش چیه ؟ من تفریحی سودده میخوام دنبال اینکه تمام هم و غمم رو بزارم

فقط میخوام بدونم 4 تا دونه بگیری 1 ساله برات 2 میلیون سود میده یا نه

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
یه توضیح بده ... مشگلاتش چیه ؟ من تفریحی سودده میخوام دنبال اینکه تمام هم و غمم رو بزارم

فقط میخوام بدونم 4 تا دونه بگیری 1 ساله برات 2 میلیون سود میده یا نه

مشابه همین بود .. 8 9 سال پیش...
5 تا گرفتیم .. تازه باغش هم بود .. اول آماده کردیم زمینو .. یه قسمتی رو باید فنس کشی می کردیم .. در کل حیووون احمقیه .. مغزش کوچیکه .. همه ی کلش چشماشه ...
بعد باید زمینی رو توشن .. ماسه بادی بریزی ... همون ماسه کنار دریا ..
غذاشون مخصوووصه .. یه سری از این علف ملفا و چرت و پرت ها رو باید وعده وعده بهشون بدی .. غذاشون هم باید با کمی آب خیس بشه ..زرت زرت هم میرینن ..:دی
دیگه .. خوده اینکه یه نگهبان پیدا کنی خودش کاره حضرت فیله ..یه هو میبینی صبح اومدی دیدی نگهبان مرغا رو بار زده رفته .. بای بای ..

اون موقع هم نیامنش (بنیان گذار پرورش شتر مرغ تو ایران)‌ از این سود ها بهمون می گفت .. ولی این خبرا نیست ..

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
شتر مرغ خوبه. اما نه برای یکی به سن شما. جدا میگم. چون (البته با پوزش) یه سر داری و هزار سودا و نمیرسی کلا بچسبی بهش، تجربه کسب کنی و ...

پ.ن: اون بنر که پست های بالایی گذاشتن چه آشناست. هه هه هه

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
مشابه همین بود .. 8 9 سال پیش...
5 تا گرفتیم .. تازه باغش هم بود .. اول آماده کردیم زمینو .. یه قسمتی رو باید فنس کشی می کردیم .. در کل حیووون احمقیه .. مغزش کوچیکه .. همه ی کلش چشماشه ...
بعد باید زمینی رو توشن .. ماسه بادی بریزی ... همون ماسه کنار دریا ..
غذاشون مخصوووصه .. یه سری از این علف ملفا و چرت و پرت ها رو باید وعده وعده بهشون بدی .. غذاشون هم باید با کمی آب خیس بشه ..زرت زرت هم میرینن ..:دی
دیگه .. خوده اینکه یه نگهبان پیدا کنی خودش کاره حضرت فیله ..یه هو میبینی صبح اومدی دیدی نگهبان مرغا رو بار زده رفته .. بای بای ..

اون موقع هم نیامنش (بنیان گذار پرورش شتر مرغ تو ایران)‌ از این سود ها بهمون می گفت .. ولی این خبرا نیست ..

تعداد نمیخوام ... برای فان و سود میخوام ... سود زیاد نه ... در حد فان

شتر مرغ خوبه. اما نه برای یکی به سن شما. جدا میگم. چون (البته با پوزش) یه سر داری و هزار سودا و نمیرسی کلا بچسبی بهش، تجربه کسب کنی و ...

پ.ن: اون بنر که پست های بالایی گذاشتن چه آشناست. هه هه هه

اصلا نمیخوام وقتم گرفته بشه ... فقط گفتم اگه بزرگ شه خودش بهش دون و آب داد رشد کنه

آدم بگیره ... ته سیگار هر جا ببینه میخوره :D خیلی خره ... جدا مخش تعطیله ... اما مژه های باحالی داره

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
ماهی فکر نمیکنم چنین سودی داشته باشه ... اینکه سالی 4 یا 5 برابر سود بده بعیده

پوریا من چیزی رو که دارم می گم تجربه چند ساله رفیقم توی پرورش شترمرغ هستش.
تصمیم با خودت هستش اما ماهی 100% سود واقعی هستش.
یه استخر را می ندازی، تازه بانک کشاورزی وام هم می ده بهت، بچه ماهی رو با قیمت خیلی مناسب می خری، قیمتش یادم نیست اما خیلی پایین بود.
تا یه مدت که هیچی کوفت نمی کنن! بعدش هم می ری گاوداری ها، خونی که بعد کشته شدن گاو ها می ریزه و خشک می شه رو + آشغال گوشت ها رو می خری!! فریز می کنی و چرخ می کنی میریزی جلو ماهی هات، 3 ماهه آماده فروش می شن، دونه ای 5 تومن هرکدوم رو می تونی بفروشی!!!
کس دیگه ای نمیاد بهت پیشنهاد ماهی بده. پس حرف من رو گوش کن :دی
شترمرغ دردسر داره کلی، اگر می خوای آدرس می دم برو ببین مزرعه شترمرغ رو.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
پوریا من چیزی رو که دارم می گم تجربه چند ساله رفیقم توی پرورش شترمرغ هستش.
تصمیم با خودت هستش اما ماهی 100% سود واقعی هستش.
یه استخر را می ندازی، تازه بانک کشاورزی وام هم می ده بهت، بچه ماهی رو با قیمت خیلی مناسب می خری، قیمتش یادم نیست اما خیلی پایین بود.
تا یه مدت که هیچی کوفت نمی کنن! بعدش هم می ری گاوداری ها، خونی که بعد کشته شدن گاو ها می ریزه و خشک می شه رو + آشغال گوشت ها رو می خری!! فریز می کنی و چرخ می کنی میریزی جلو ماهی هات، 3 ماهه آماده فروش می شن، دونه ای 5 تومن هرکدوم رو می تونی بفروشی!!!
کس دیگه ای نمیاد بهت پیشنهاد ماهی بده. پس حرف من رو گوش کن :دی
شترمرغ دردسر داره کلی، اگر می خوای آدرس می دم برو ببین مزرعه شترمرغ رو.

چقدر به نظرت سرمایه می خواد ؟؟
چقدر وام میدن ؟

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
چقدر به نظرت سرمایه می خواد ؟؟
چقدر وام میدن ؟

ببین من پای صحبت هاشون که نشسته بودم توی مزرعه هفته پیش، گفت 4 میلیون ماهی می خری، بعد 3 ماه 40 میلیون کاسب می شی!
استخر می خواد و آب و داروی ماهی و این چیزها! این رفیقم هم قراره مزرعه شترمرغ رو جمع کنه استخرش کنه!
واسه وام هم گفتش بانک کشاورزی می ده که من دیگه چون در اون لحظه شنونده بودم برام مهم نبود :دی
خلاصه پول توی ماهی هستش.
این رفیقم چون بی غم هستش توی هرکاری وارد می شه :دی

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
ببین من پای صحبت هاشون که نشسته بودم توی مزرعه هفته پیش، گفت 4 میلیون ماهی می خری، بعد 3 ماه 40 میلیون کاسب می شی!
استخر می خواد و آب و داروی ماهی و این چیزها! این رفیقم هم قراره مزرعه شترمرغ رو جمع کنه استخرش کنه!
واسه وام هم گفتش بانک کشاورزی می ده که من دیگه چون در اون لحظه شنونده بودم برام مهم نبود :دی
خلاصه پول توی ماهی هستش.
این رفیقم چون بی غم هستش توی هرکاری وارد می شه :دی

این سربازی لعنتی ..:wacko::(

وگرنه مگه کاری داره بری شمال ایران زمین مفت بخری و یه استخر و همه چیتو بزاری رو کار ..
یا همین اطراف قزوین مزوین ..
به خدا تو ایران راحت میشه پولدار شد .. فقط همت می خواد ...

بالا