برگزیده های پرشین تولز

يه مقدار آهنگ lOSSLESS دارم با چي گوش کنم؟

Edited**

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
اينا رو با چه برنامه اي گوش کنم؟

پسوندشون FLAC هست تا حالا نديده بود لطفا بگين با چه نرم افاري ميشه شنيد و اسپيکرهاي سيستم قادربه پخششون هست؟

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
http://www.videolan.org/vlc/

من توصیه می کنم برای پخش در پلیرها و ... فایل ها رو به WAV تبدیل کنید.
منتها تفاوت کیفیت FLAC با MP3 و ... فقط با هدفون های با کیفیت بالا قابل تمایز هست، با اسپیکر سیستم بعید می دونم فرقی داشته باشه.

Edited**

Registered User
لایک‌ها
0
http://www.videolan.org/vlc/

من توصیه می کنم برای پخش در پلیرها و ... فایل ها رو به WAV تبدیل کنید.
منتها تفاوت کیفیت FLAC با MP3 و ... فقط با هدفون های با کیفیت بالا قابل تمایز هست، با اسپیکر سیستم بعید می دونم فرقی داشته باشه.

اگه بخوام تبديل کنم که ديگه لاس لس نميشه فايده نداره

ميخوام ببينم خود لاس لس دقيقا چيه ؟ و چه فرقي داره با فرمتهاي ديگه

ابتدا با هدفون تست ميگيرم و بعد با اسپيکر تا ببينم اصلا ميشه چيزي فهميد يا نه...

ممنون.

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
وقتی آهنگ داخل استودیو ضبط یا سینتی سایز می شه، شکل موج صدای آهنگ رو عیناً روی Audio CD ضبط می کنند و برای بازار تکثیر می کنند.
وقتی شما Audio CD رو توی دستگاه می گذارید، صدای پخش شده دقیقاً همون صدایی هست که مد نظر تولید کننده بوده.

اگر شما از تراک های داخل Audio CD بخواهید image بگیرید، نرم افزارها می توانند این ایمیج رو بصورت فایلهای WAV. ایجاد کنند.
دادۀ داخل فایل WAV دقیقاً همون داده ای است که روی Audio CD ضبط شده، لذا از این نظر فایل WAV یک فایل Lossless است.

از اونجایی که دیتای تراک های Audio CD برای دستگاه های پلیر قابل حمل بیش از حد حجیم هستند (یا شاید بهتره بگم بودند) و بازای هر 80 دقیقه 700MB دیتا لازم هست فرمت فشردۀ MP3 (و به تبع اون AC3، AAC، OGG و ...) اختراع شدند. منتها این فشرده سازی باعث می شود که شکل موج تولید شده بعد از پخش شدن با شکل موج اصلی روی Audio CD متفاوت باشد. میزان این تفاوت بستگی به الگوریتم فشرده سازی و همچنین کیفیت فشرده سازی دارد ولی هیچ وقت صفر نیست.

هدف FLAC این است که الگوریتمی ارائه بده تا ضمن کاهش حجم، شکل موج تولید شده تحقیقاً همان شکل موج تراک Audio CD باشد که فایل FLAC از روی آن ایجاد شده.
تعریف فشرده سازی Lossless همین است.

خلاصه اینکه Audio CD و FLAC هردو Lossless هستند. اگر تراک Audio CD رو به FLAC یا WAV تبدیل کنید، Lossless خواهد بود. اگر فایل FLAC رو دوباره به WAV تبدیل کنید، باز هم Lossless خواهد بود (و تفاوتی با WAV تولید شده از خود Audio CD نخواهد داشت).

چقدر من زیاد نوشتم. :wacko: شرمنده. :cool:

Edited**

Registered User
لایک‌ها
0
وقتی آهنگ داخل استودیو ضبط یا سینتی سایز می شه، شکل موج صدای آهنگ رو عیناً روی Audio CD ضبط می کنند و برای بازار تکثیر می کنند.
وقتی شما Audio CD رو توی دستگاه می گذارید، صدای پخش شده دقیقاً همون صدایی هست که مد نظر تولید کننده بوده.

اگر شما از تراک های داخل Audio CD بخواهید image بگیرید، نرم افزارها می توانند این ایمیج رو بصورت فایلهای WAV. ایجاد کنند.
دادۀ داخل فایل WAV دقیقاً همون داده ای است که روی Audio CD ضبط شده، لذا از این نظر فایل WAV یک فایل Lossless است.

از اونجایی که دیتای تراک های Audio CD برای دستگاه های پلیر قابل حمل بیش از حد حجیم هستند (یا شاید بهتره بگم بودند) و بازای هر 80 دقیقه 700MB دیتا لازم هست فرمت فشردۀ MP3 (و به تبع اون AC3، AAC، OGG و ...) اختراع شدند. منتها این فشرده سازی باعث می شود که شکل موج تولید شده بعد از پخش شدن با شکل موج اصلی روی Audio CD متفاوت باشد. میزان این تفاوت بستگی به الگوریتم فشرده سازی و همچنین کیفیت فشرده سازی دارد ولی هیچ وقت صفر نیست.

هدف FLAC این است که الگوریتمی ارائه بده تا ضمن کاهش حجم، شکل موج تولید شده تحقیقاً همان شکل موج تراک Audio CD باشد که فایل FLAC از روی آن ایجاد شده.
تعریف فشرده سازی Lossless همین است.

خلاصه اینکه Audio CD و FLAC هردو Lossless هستند. اگر تراک Audio CD رو به FLAC یا WAV تبدیل کنید، Lossless خواهد بود. اگر فایل FLAC رو دوباره به WAV تبدیل کنید، باز هم Lossless خواهد بود (و تفاوتی با WAV تولید شده از خود Audio CD نخواهد داشت).

چقدر من زیاد نوشتم. :wacko: شرمنده. :cool:

ايوا آقا کارت حرف نداره
توضيحات جالبي بود که اصلا خبر نداشتم.
بازم بر ميگردم. برم تست کنم.

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ايوا آقا کارت حرف نداره
توضيحات جالبي بود که اصلا خبر نداشتم.
بازم بر ميگردم. برم تست کنم.

خواهش می کنم. فقط یک نکته ای یادم رفت.
اگر شما می خواهید یک تست دقیق انجام بدید، از سیستم Desktop استفاده نکنید. نویز داخل کیس شکل موج صدا (بخصوص فرکانس های پایین) رو خراب می کنه و ضربه های بس یا سازهای کوبه ای (بخصوص در موسیقی های پاپ) درست منتقل نمی شوند.
پلیرها چون برای موسیقی ساخته شده اند، کمترین نویز رو دارند. لپ تاپ ها و گوشی های موبایل هم بدک نیستند. (نسبت به کیس)

پ.ن: روی سیستم من وقتی CPU Usage بالا می ره، صدای System Bus رو میشه بوضوح در هدفون میشه شنید. باس USB (که کابلش از کنار سیم Front Audio می گذره) که دیگه جای خود داره.
dj2.gif

Edited**

Registered User
لایک‌ها
0
خواهش می کنم. فقط یک نکته ای یادم رفت.
اگر شما می خواهید یک تست دقیق انجام بدید، از سیستم Desktop استفاده نکنید. نویز داخل کیس شکل موج صدا (بخصوص فرکانس های پایین) رو خراب می کنه و ضربه های بس یا سازهای کوبه ای (بخصوص در موسیقی های پاپ) درست منتقل نمی شوند.
پلیرها چون برای موسیقی ساخته شده اند، کمترین نویز رو دارند. لپ تاپ ها و گوشی های موبایل هم بدک نیستند. (نسبت به کیس)

پ.ن: روی سیستم من وقتی CPU Usage بالا می ره، صدای System Bus رو میشه بوضوح در هدفون میشه شنید. باس USB (که کابلش از کنار سیم Front Audio می گذره) که دیگه جای خود داره.
dj2.gif

احتمالا تو کار موسيقي دستي داري درسته؟ چون همه اين توضيحات فني بود.

دقيق بايد روش زوم کنم.

ممنون از توضيحات کامل و جامعت.;)

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
احتمالا تو کار موسيقي دستي داري درسته؟ چون همه اين توضيحات فني بود.
تو کار موسیقی که نه متاسفانه. هیچ سازی هم بلد نیستم.
ولی خب به مرور زمان متوجه شدم که حتی آهنگ گوش کردن هم یکسری قواعدی داره.
نیاز به دانش فنی داره و صد البته نیازمند هزینه کردن هم هست. :)
ممنون از توضيحات کامل و جامعت.;)
قابلی نداشت. :happy:

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
سلام

پسوندشون FLAC هست تا حالا نديده بود لطفا بگين با چه نرم افاري ميشه شنيد و اسپيکرهاي سيستم قادربه پخششون هست؟
حالا چرا بخش موبایل؟
اگه منظورت این بوده که آیا روی موبایلت میتونی پخششون کنی، بله با CorePlayer میشه.
روی PC هم که دوست عزیزمون کامل توضیح داد، تقریبا با همه پلیر ها پخش میشن! :wacko:

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا چرا بخش موبایل؟
اگه منظورت این بوده که آیا روی موبایلت میتونی پخششون کنی، بله با CorePlayer میشه.
روی PC هم که دوست عزیزمون کامل توضیح داد، تقریبا با همه پلیر ها پخش میشن! :wacko:

سلام، حق با شماست دوست عزیز. :)
بحثی که توی این تاپیک شد هیچ ارتباطی به موبایل نداشت. راستش من شک داشتم که به مدیر بخش پ.خ. بزنم یا نه.

@مدیران: درصورت صلاح دید به PersianTools Forums > کامپیوتر > نرم افزار > مالتی مدیا Move شود. با تشکر.

Edited**

Registered User
لایک‌ها
0
ولی خب به مرور زمان متوجه شدم که حتی آهنگ گوش کردن هم یکسری قواعدی داره.
نیاز به دانش فنی داره و صد البته نیازمند هزینه کردن هم هست. :)

:happy:

دقيقا همينه!

البته اينارو آدم توي موسيقي هاي خارجي بهتر درک ميکنه تا ايرانيها.

mhdotcom

کاربر فعال موسیقی
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام

اگه هنوزم نتونستی گوش کنی kmplayer قویترین پلیره.

بالا